Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wybory samorzadowe  (Przeczytany 74719 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #30 dnia: Września 22, 2018, 21:18:45 »
Każda kolejna opcja będzie taka sama, bo najważniejsze jest, by być przy korycie z korzyściami przede wszystkim dla siebie. Leśnie dziadki, karierowicze, ślizgacze i farbowańce. Przyznam szczerze, że jestem rad, iż nie muszę wybierać w Policach. Bo wybór w zasadzie na tą chwilę żaden. Jednak życzę Policzanom, by wygrało mniejsze zło.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #31 dnia: Września 22, 2018, 23:07:50 »

Po moich obserwacjach stwierdzam, żę przez te wszystkie lata Gryf się tak wszędzie poustawiał, że był bym bardzo zaskoczony jeżeli inna opcja polityczna byla by tak samo arogancka w stosunku do społeczeństwa jak Gryf.
Również w Policach istnieje pewien mit, że Gryf wygra kolejne wybory. Jak myślicie - dlaczego tak jest? Ponieważ ta cala poustawiana świta idzie na te wybory (włączając ich najbliższych), aby nie potracić stołków. W związku z tym aby coś zmienić w Policach, ludzie nie związani z Gryfem też muszą iść na wybory. Tylko w ten sposób możemy wyjść z tego bagna jakie zafundowała nam obecna lokalna władza.
Jedna z najdroższych jak nie najdroższa woda w Polsce; firma (dobrze wszystkim znana) przeprwoadzająca naprawy w gminie robiąca to bardzo nieprofesjonalnie; urzędnicy też nierzadko niekompetentni, czasami dodatkowo leniwi o czym miałem nieprzyjemność się przekonać; inwestycje, które są robione na lata nieżadko nie spełnią swojego zadania w niedalekiej przyszłości (patrz np. remont szosy polskiej, która będzie miała tylko po jednym pasie w każdą stronę - będziemy tracić multum czasu w przyszłości na dojazdach z i do pracy).
Więcej przykładów? Na rogu Asfaltowej i Piłsudskiego powstało coś na wzór parczku. Fakt miejsce wygląda bardzo przyjemnie ale... dlaczego tam nie ma systemu podlewania (jak to się robi wszędzie) tylko zieleń jest podlewana przez ludzi (zgadnijcie której firmy... )? Zwykły Kowalski jak urządza ogród wie, że system podlewania mu się szybko skalkuluje!
Naprawa dróg bez wymiany starych żeliwnych rur doprwowadzających wodę… Rury te będą pękać (i to wzdłóż, nie w poprzek jak wielu się może wydawać) i wszyscy w gminie zdają sobie z tego sprawę. Ponadto ich naprawa jest bardzo problematyczna ponieważ wówczas rury te lubią pękać dalej w pobliżu prac naprawczych.
Można by szukać podobnych „inwestycji” multum. To tylko pokazuje jak niegospodarnie obecna władza zarządza naszymi pieniędzmi.


Ostatnio na evencie SM Chemik burmistrz powiedział, że ma nadzieję iż „ludziom w Policach będzie się żyło dobrze i TANIO”. Przy obecnych cenach wody na pewno - hipokryzja pełną parą!

 Czy oni na prawdę zasługują na wygranie kolejnych wyborów?

Więc na kogo iść głosować może mi ktoś podpowie?
Sama musisz podjąć decyzję. Ja po analizie zagłosuje na partię lokalną - czytaj Projekt Police

Offline bajdełej

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #32 dnia: Września 23, 2018, 00:11:22 »
Storczyk, teraz mamy wybory samorządowe, głosujesz na radnych, nie na posłów. Co mają do tego ceny żywności i prądu? Jeśli z tego powodu skreślasz kandydatów PiS to słabe uzasadnienie. Gryf to porażka. Tyłu radnych, niby społeczników, a ile razy zagłosowali za podwyżkami? I co, wszystko fajnie, bo potem się zrobi potańcówkę osiedlową czy koncercik i ludzie zapomną? Bo społeczeństwo jest tak głupie, że wybierając radnego głosują na jakiegoś Majdana, Dobę czy innego celebrytę i myślą, że to super wybór dla miasta. Najlepiej dla Polic byłoby jakby w drugiej turze spotkał się Dmochowski z Kowalewskim. Kandydatka platformy to jakaś kosmitka a Diakun, no blagam, tego bełkotu nie da się już słuchać. Przecież on jest już tak posunięty, że pewnie nie rozumie dokumentów które podpisuje... Radni to pół biedy, ale burmistrz musi się zmienić!

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #33 dnia: Września 23, 2018, 08:16:10 »
bajdełej, samorządami nie powinny rządzić partie polityczne tylko miejscowi spolecznicy, gospodarze. Radni reprezentujący partię są jej w jakiś sposób zobowiązani, zalezni. Niekoniecznie musi to być zgodne z interesem samorządu. Poza tym w ten sposób ludzie mogą głosować na partię x będąc jej zwolennikiem, nie patrząc na zasługi kandydata z tej partii dla lokalnej społeczności.
@Storczyk: jest Projekt Police, ludzie jeszcze młodzi, a już doświadczeni, znający Police. Może im trzeba dać szansę?
@Detonator: nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, to nie sejm ;)

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #34 dnia: Września 23, 2018, 10:18:58 »
Działacze gryfa są jeszcze bardziej zależni od swojego prezesa Władysława niż wszyscy inni. Tacy to niezależni spolecznicy 😀

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #35 dnia: Września 23, 2018, 13:27:48 »
Bo się zasiedzieli, poza tym teraz to już do końca nie wiadomo kto od kogo jest tam zależny.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #36 dnia: Września 24, 2018, 22:34:45 »
Bo społeczeństwo jest tak głupie, że wybierając radnego głosują na jakiegoś Majdana, Dobę czy innego celebrytę i myślą, że to super wybór dla miasta. Najlepiej dla Polic byłoby jakby w drugiej turze spotkał się Dmochowski z Kowalewskim. Kandydatka platformy to jakaś kosmitka a Diakun, no blagam, tego bełkotu nie da się już słuchać. Przecież on jest już tak posunięty, że pewnie nie rozumie dokumentów które podpisuje

Bajdełej - swoim wpisem obraziłeś mieszkańców Polic i szanownych kandydatów na burmistrza Polic.
Wynika z tego ze społeczeństwo mamy głupie bo głosuje na celebrytów - kto wg Ciebie jest w Policach celebrytą? Znajdź jednego celebryte w Gryfie XXI.
Ludzie w Policach głosują na GRYF-a - bo to sprawdzona Wspólnota Samorządowa, dbająca o mieszkańców.
Dyskryminujesz kandydatów z uwagi na wiek i wykształcenie:
Vide -  pan burmistrz tak posuniety, źe nie wie co podpisuje. A przecieź obecny burmistrz poświęcił całe dorosłe źycie naszej gminie, kosztem rodziny i kariery w ZCh.  Bardzo doświadczony samorządowiec, odznaczony najwyźszymi polskimi i niemieckimi odzaczeniami. Dyskryminacja z uwagi na wiek, płeć, wykształcenie, orientacje seksualną i wyznanie i narodowość - jest karalna.
Natomiast kandydatka PO i .Nowoczesnej - pani doktor nauk matematycznych: to dla Ciebie "kosmitka",  co tam wiedza i doktorat dla Ciebie i merytoryczne przygotowanie do rządzenia miastem.
Jesteś nietolerancyjny, masz brak szacunku do kandydatów. Jakie merytoryczne atuty przemawiają za tymi,  których Ty popierasz?
Przypuszczam źe wygra GRYFXXI.
Ja sam odmówilem startu w wyborach - by nie odbierać głosów  GRYFowi  XXI bo kaźdy głos nie na Gryfa - przybliźa PIS do dobrego wyniku.
Pan Kowalewski _ dobry kandydat - z 20 letnią praktyką samorządową - źyczę  panu Krystianowi II  tury, aczkolwiek suponuję - źe w I turze wygra pan Diakun.
Kandydat PiS - doświadczony w zarządzaniu - ale nigdy nie oddał bym głosu na przedstawiciela parti - której premier wmawia Polakom źe w Polsce za rządów PO nie budowano dróg i mostów, - a przed EURO 2012 POLSKA była wielkim placem budowy. Powstalo wiele autostrad, dróg i mostów.
Reasumując - wszyscy kandydaci mają ciekawe pomysły na nasze Police - i ja kaźdemu z kandydatów powodzenia źycze - jednocześnie oddając głos na pana Władysława Diakuna, bo jestem zadowolony z kierunku - w jakim rozwija się nasze miasto pod kierownictwem obecnego burmistrza. Tak trzymać.



Dominik Dolnoślązak

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #37 dnia: Września 24, 2018, 22:57:03 »
Bajdełej - swoim wpisem obraziłeś mieszkańców Polic i szanownych kandydatów na burmistrza Polic.
Wynika z tego ze społeczeństwo mamy głupie bo głosuje na celebrytów - kto wg Ciebie jest w Policach celebrytą?
To była przenośnia, nie powinno się tego odbierać zbyt doslownie. Ja jako mieszkaniec Polic nie poczułem się urażony, nawet mi to przez myśl nie przeszlo. Myślę również, że nie na miejscu jest wypowiadanie się w imieniu ludzi bez konsultacji z nimi.
jestem zadowolony z kierunku - w jakim rozwija się nasze miasto pod kierownictwem obecnego burmistrza. Tak trzymać.
Moim zdaniem nisko mierzysz albo wielu rzeczy jesteś nieświadomy jeżeli tak myślisz. Jeżeli to ja jestem w błędzie, to napisz proszę - w jakim to wspaniałym kierunku rozwijają się Police..?

Offline Evolth

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #38 dnia: Września 26, 2018, 17:05:11 »
jednocześnie oddając głos na pana Władysława Diakuna, bo jestem zadowolony z kierunku - w jakim rozwija się nasze miasto pod kierownictwem obecnego burmistrza. Tak trzymać.

Zadowolony jesteś z kierunku w jakim rozwijają się Police? Zadowolony jesteś z przetargów które nigdy nie są na czas realizowane a robota zawsze spartaczona? Zadowolony jesteś że prezesi miejskich spółek zarabiają grubą kasę i co roku dostają co raz to większe premie a szeregowi pracownicy zarabiają grosze? Że wszystko jest załatwiane po znajomościach? Że trans-net ma monopol na wszystko? Mógłbym tak wymieniać jeszcze długo. Każdy myślący Policzanin widzi jak jest i nie ma klapek na oczach jak niektórzy. 

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #39 dnia: Września 26, 2018, 17:13:45 »
Wole gryf od pis

Post Merge: Września 26, 2018, 21:09:55
no przejrzałem listę  gryfa w moim okręgu, już na samo wejście dwóch nie dostanie odemnie i mojej rodziny poparcia,  Król i Kosiarkiewicz i mam nadzieje ze się nie dostaną da rady,
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2018, 21:09:55 wysłana przez RPzpl »
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #40 dnia: Września 27, 2018, 22:46:08 »
Evolth - przetargi i kwestie techniczne mnie nie interesują. Nie biore udziału w przetargach - tylko oceniam bardzo dobre efekty.  Nie jest winą Gryfa, źe np remont mostu w Jasienicy przy ZCh się przedłuża.
Oczywiście źe prezesi spółek powinni zarabiać bardzo duźo. Police to nie wioska, bez dochodów.
Jeśli szeregowi pracownicy mało zarabiają - to niech zmienią prace, ja właśnie tak zrobiłem kilkanaście lat temu, zmieniając miejsce pracy z Polic na Szczecin i jestem zadowolony. Pracy teraz jest bardzo dużo. Jest w czym wybierać.
Podaj jeden przykład załatwienia czegoś po znajomościach ?? I co? Jeśli tak było to dlaczego Evolth nie zgłosiłeś tego w prokuraturze??


Trans-Net to gminna spółka i jeśli wygrywa przetargi oferując najniższą cenę - to bardzo dobrze, bo Police na tym zyskują.
Ostatnio Pan Burmistrz , który wiele zrobił za czasów pierwszej Solidarności , podpisał porozumienie ze Szczecinem - dzięki temu uczniowie z Polic mają za darmo komunikacje miejską w Szczecinie i Policach.
I to jest wielka korzyść dla mieszkańców naszej gminy. To tylko jeden przykład.
Nie oddam przecież głosu na PiS: pamiętam jak radni powiatowi PiS - DOMAGALI SIĘ OD GMINY (sic!) postawienia konnego pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego. Czyli niezgodnie z kompetencjami. I za jaką sumę . Przypomnij Evolth ile Piłsudski na klaczy Kasztance miał kosztować publicznych pieniędzy.?
To właśnie GRYF tanio i pięknie uhonorował Józefa Piłsudskiego, Ryszarda Kaczorowskiego, Longina Komołowskiego i Lecha Kaczyńskiego w Parku Solidarności - tak właśnie trzeba wydawać publiczne pieniądze. Brawo.
Wola wyborców zadecyduje. Ja świadomie życzę powodzenia np  panu Maciejowi Dolakowi  panu Władysławowi Kosiorkiewiczowi, czy panu Marcinowi Michalakowi. Tak trzymać i powodzenia.
Dzięki Gryfowi - rozsławił Police na całym świecie pan Aleksander Doba.
Pan Burmistrz zrobił wiele na niwie międzynarodowej dla polskiego - niemieckiego - ukraińskiego - kazachskiego pojednania. Evolth - ksenofobem chyba nie jesteś.
Wola wyborców to "vox populi". Ona zadecyduje. Evolth - nie twierdze że inne partie nie mają dobrego pomysłu na nasze Police - ale powiedz - jeśli rzekomo jest niefajnie - to dlaczego GRYF XXI wygrywa w cuglach wybory? Dlaczego w 2014 roku wprowadził 17 radnych a np PiS - jednego pana radnego?
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2018, 23:23:57 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline Evolth

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #41 dnia: Września 28, 2018, 01:24:10 »
Evolth - przetargi i kwestie techniczne mnie nie interesują. Nie biore udziału w przetargach - tylko oceniam bardzo dobre efekty.  Nie jest winą Gryfa, źe np remont mostu w Jasienicy przy ZCh się przedłuża.

Bardzo dobre efekty? No, ta dziurawa i "pofalowana" droga od Tanowskiej do Chodkiewicza robi piorunujący efekt. Połatana droga przy przejeździe kolejowym chwilę po remoncie też robi robi dobry efekt.


Oczywiście źe prezesi spółek powinni zarabiać bardzo duźo. Police to nie wioska, bez dochodów.
Jeśli szeregowi pracownicy mało zarabiają - to niech zmienią prace

Oh, skąd ja to znam... "Zmień pracę, weź kredyt"... taa.

Podaj jeden przykład załatwienia czegoś po znajomościach ?? I co? Jeśli tak było to dlaczego Evolth nie zgłosiłeś tego w prokuraturze??

Nie mam zielonego pojęcia jak to się robi.

Trans-Net to gminna spółka i jeśli wygrywa przetargi oferując najniższą cenę - to bardzo dobrze, bo Police na tym zyskują.

I dostają jakość odpowiednią do ceny - niską.

Ostatnio Pan Burmistrz , który wiele zrobił za czasów pierwszej Solidarności , podpisał porozumienie ze Szczecinem - dzięki temu uczniowie z Polic mają za darmo komunikacje miejską w Szczecinie i Policach.
I to jest wielka korzyść dla mieszkańców naszej gminy. To tylko jeden przykład.

Wielka korzyść która kosztowała miliony, zapłacą za to wszyscy podatnicy, jeżeli mieszkasz w Policach to ty również. Tę kasę można było spożytkować na wiele lepszych sposobów. Takie przejazdy powinny mieć tylko dzieci z uboższych rodzin. Niech dalej rozszerzają grono ludzi uprawnionych do darmowych przejazdów to będą nas wozić kierowcy z Ukrainy :)

Przypomnij Evolth ile Piłsudski na klaczy Kasztance miał kosztować publicznych pieniędzy.?
To właśnie GRYF tanio i pięknie uhonorował Józefa Piłsudskiego, Ryszarda Kaczorowskiego, Longina Komołowskiego i Lecha Kaczyńskiego w Parku Solidarności - tak właśnie trzeba wydawać publiczne pieniądze. Brawo.

Moim zdaniem stawianie pomników to marnotrawienie pieniędzy. A już na pewno Lechowi Kaczyńskiemu.

Dzięki Gryfowi - rozsławił Police na całym świecie pan Aleksander Doba.

Dzięki Gryfowi? A nie dzięki swojej pasji? I jaki zysk z tej "sławy" ma zwykły mieszkaniec Polic?

ale powiedz - jeśli rzekomo jest niefajnie - to dlaczego GRYF XXI wygrywa w cuglach wybory? Dlaczego w 2014 roku wprowadził 17 radnych a np PiS - jednego pana radnego?

To że za czymś podąża tłum, nie znaczy że jest dobre.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #42 dnia: Września 28, 2018, 15:22:06 »
Evolth wchodzę w polemikę z Tobą tylko w dwóch tematach:
1) to źe za czymś podąża tłum - czyli większość - to właśnie demokracja - rządy większości. Nie traktuj policzan jak bezmyślnej tłuszczy. Jeśli chcesz by władza była w rękach uprzywilowanej małej grupki ludzi - będzie to autokracja. Juź Platon w "Państwie" opisał wszystkie systemy rządów - na tyrani kończąc.
2) Evolth - chcesz bezpłatnej komunikacji miejskiej tylko dla najbiedniejszych. A odpowiedz mi i sobie na pytanie - czemu najbiedniejsi są tacy biedni właśnie? Pomijając wypadki losowe i chorobę - najbiedniejsi są często sami sobie winni:
Gdy 2 miesiące temu byłem w opiece społecznej składając wniosek o 300 zl - ma wyprawkę dla mojego dziecka, ucznia szkoły średniej - to przede mną stała w okienku pani, która hurtem składała wnioski o 500 plus, 300 na wyprawke szkolną i rodzinne. Zauwaźyłem przypadkiem, źe w dokumentach wpisała źe ma czwórke dzieci. I powiedziała pani przyjmującej wniosek: "Ja nie pracuję i mój mąź teź nie, on nigdy nigdzie nie pracował" .
I co Ty na to Evolth - czemu ta rodzina taka biedna? Czy mojemu dziecku - uczniowi renomowanej szkoły średniej w Szczecinie nie należą sie bezpłatne dojazdy? Ja pracuje w dwóch firmach, podobnie jak moja żona - płacimy duźe podatki , dlatego myśle źe mam moralne prawo do bezpłatnych autobusów dla dziecka.
Inny przykład, - koleźanka z podstawówki mojej źony- od 20 lat na bezrobociu po skończeniu zawodówki: Gdy powiatowy Urząd Pracy w Chojnie znalazł jej w końcu prace w jej wiosce na stanowisku stróża - za najniźszą krajową - to odmówiła przyjęcia pracy bo :"jej sie nie opłaca". I co Ty na to? Czemu tacy ludzie są najbiedniejsi?
Ty i ja ich utrzymujemy. Po co pracować - skoro dzieci ich utzymają (vide - 500+), nie waźne źe emerytury nie będzie - opieka da na starość.
Obecny rząd tworzy roszczeniowe, niepracujące, niewykształcone społeczeństwo, na które pracujący składają się.
I mamy potem taki skutek: Pan Prezydent czyta: "Przedwiośnie " Źeromskiego - w wersji z usuniętymi trudniejszymi wyrazami - bo społeczeństwo nie zrozumie treści czytanej lektury.
Przecieź to straszne.
Takźe wstrzymaj się z tym rozdawaniem dla najbiedniejszych (pomijam choroby i wypadki losowe - często bieda jest z lenistwa i głupoty).
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2018, 15:27:04 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #43 dnia: Października 01, 2018, 12:22:17 »
A ja z innej beczki. Szukałem i nie znalazłem nigdzie informacji o spotkaniach kandydatów z mieszkańcami. Wiekszość jak nie wszyscy ograniczyli się do rozwieszenie gdzie nie gdzie swoich plakatów, po wrzucaniu ulotek do skrzynek, no i pokazaniu się w spocie w tvkab. A gdzie kontakt z bezpośrednim wyborcą, można przypuszczać że kandydaci do rady boją się trudnych pytań, jak np czy zwrócili niesłusznie pobrane pieniądze, głośna i potem wyciszona sprawa p. Andrzeja Partyki, do dziś nie wiadomo co jak, a p. Andrzej jak widzę jest kondydatem gryfa do rady
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #44 dnia: Października 01, 2018, 12:53:42 »