Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...  (Przeczytany 34814 razy)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #15 dnia: Września 08, 2016, 15:23:03 »
To zrobisz zakupy w osiedlowym sklepie, gdzie za lada bedzie stal wlasciciel.
Nie, nie robię tam zakupów, bo nie kupię tam zazwyczaj mięsa. Znów w Polsce tworzymy "uciśnioną" grupę zawodową. Mieliśmy już stoczniowców, mamy górników, teraz będziemy mieli kasjerów sklepowych.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga...
« Odpowiedź #16 dnia: Września 08, 2016, 15:29:11 »
Znów w Polsce tworzymy "uciśnioną" grupę zawodową.

Pracowales na kasie w niedziele? Albo na sklepie? Tutaj nie chodzi o tworzenie grup ucisnionych, tylko umozliwienie jak najwiekszej grupie ludzi wolnej niedzieli. Ze nie wszyscy moga miec wolne, to jest jasne, ale bez przesady, bez wielkiego handlu mozna dac sobie rade.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #17 dnia: Września 08, 2016, 15:51:21 »
Pracowales na kasie w niedziele? Albo na sklepie?
a czym niedzielna praca na kasie/sklepie różni się od tej np. wtorkowej?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga...
« Odpowiedź #18 dnia: Września 08, 2016, 16:03:54 »
a czym niedzielna praca na kasie/sklepie różni się od tej np. wtorkowej?

No akurat tobie nie bede tego tlumaczyl.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #19 dnia: Września 08, 2016, 16:11:18 »
Pracowales na kasie w niedziele?
Na kasie nie, ale wielokrotnie pracowałem w niedzielę w swoim zawodzie i gwarantuję ci, że wykonuję cięższą pracę, niż kasowanie produktów.  Co więcej, moja praca w niedzielę, nie powoduje, że w tygodniu będę miał wolne.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #20 dnia: Września 08, 2016, 16:17:44 »
a czym niedzielna praca na kasie/sklepie różni się od tej np. wtorkowej?

No akurat tobie nie bede tego tlumaczyl.

acha. Dzień święty będziesz święcił.
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2016, 16:19:46 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #21 dnia: Września 08, 2016, 19:05:53 »
Na kasie nie, ale wielokrotnie pracowałem w niedzielę w swoim zawodzie i gwarantuję ci, że wykonuję cięższą pracę, niż kasowanie produktów. 

Oczywiście robisz to za odpowiednie pieniądze.... Na kasie to byś nie siedział za te stawki, które są oferowane za tego typu pracę. Powtórzę się, praca w niedzielę niech będzie, ale nie przymusowa i za odpowiednie wynagrodzenie.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #22 dnia: Września 08, 2016, 19:43:25 »
A do kina w niedzielę pójdę, czy bobki z solidarności również zabronią mi tej przyjemności? Detonator, jak to widzisz? Kasjer w kinie również siedzi na kasie.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #23 dnia: Września 08, 2016, 19:55:11 »
Może będą zatrudniać pracowników nie posiadających rodziny.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #24 dnia: Września 08, 2016, 20:22:05 »
Detonator, jak to widzisz? Kasjer w kinie również siedzi na kasie.

Kino to rozrywka, w niedzielę wszędzie są pootwierane, tylko pracujący np. w Niemczech pracują wtedy za podwójna stawkę...

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #25 dnia: Września 08, 2016, 20:24:07 »
Kino to rozrywka, w niedzielę wszędzie są pootwierane, tylko pracujący np. w Niemczech pracują wtedy za podwójna stawkę...
Ale my rozmawiamy o Polsce. Kasjer w kinie jest gorszy od kasjera w markecie?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #26 dnia: Września 08, 2016, 20:28:56 »
Kasjer w kinie jest gorszy od kasjera w markecie?

Tutaj nie chodzi o rozpatrywanie w kategoriach gorszy, czy lepszy. Poza tym, czy w Polsce jest tyle kin co dyskontów i hipermarketów? Ilość kasjerów w kinach pozwala na obsadzanie tych stanowisk w niedzielę ochotnikami, a nie z przymusu. Ważniak, bardzo proste pytanie: chciałbyś pracować niedzielę? Bo ja nie. 
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2016, 20:30:38 wysłana przez DEtonator »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #27 dnia: Września 08, 2016, 20:31:57 »


w Niemczech pracują wtedy za podwójna stawkę...
Widzisz, to jest kwestia odpowiednich pieniędzy, a nie płaczu że trzeba w niedzielę pracować. Zmiany powinny iść w stronę jakiejś premii/dodatków za pracę w niedzielę, a nie zakazu pracy. Jestem pewny, ze kasjerzy sklepowi zgodziliby się na pracę w niedzielę, gdyby za tym szły lepsze pieniądze.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #28 dnia: Września 08, 2016, 20:37:41 »
Ja również uważam ze kwestią tego problemu są pieniądze, odpowiednie wynagrodzenie za prace w dni tak zwane czerwone rozwiązało by problem.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #29 dnia: Września 08, 2016, 20:39:30 »
Zmiany powinny iść w stronę jakiejś premii/dodatków za pracę w niedzielę, a nie zakazu pracy. Jestem pewny, ze kasjerzy sklepowi zgodziliby się na pracę w niedzielę, gdyby za tym szły lepsze pieniądze.

Nie. Ludzie powinni zarabiać dobre pieniądze od poniedziałku do soboty. Niedziela jest na odpoczynek. Oczywiście, jak ktoś chce pracować w niedzielę, niech pracuje. Przecież nikogo siłą się przed tym nie powstrzyma.