Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bezmyślny komunikat episkopatu Polski skutkiem politycznego poparcia?  (Przeczytany 7791 razy)

Offline anna.kupiec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
    • Zobacz profil
Czytaliście ten komunikat Konferencji Episkopatu Polski?

"Wyłączność w Trójcy Jedynego Boga jest chroniona pierwszym przykazaniem Dekalogu. 'Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!' (KW 20, 2-17). Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić każdego człowieka przed kontaktem z ateistami i innowiercami (...) W roku Jubileuszu (...) zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli (...), aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę boskiego porządku w imię przyszłych pokoleń. Jak bowiem mówi pismo: 'Bóg (...) karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia' (KW 20, 2-17)".

Czy zgodzicie się z opinią, że bezczelność, tupet i chamstwo tego kościelnego oświadczenia grozi wywołaniem konfliktu ideologicznego, ponieważ szczuje "ciemny" aktyw parafialny do wojny z niewierzącymi? Czy poparcie polityczne, nie dodaje odwagi kościołowi w głoszeniu takich herezji?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2016, 21:18:28 wysłana przez anna.kupiec »

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Bezmyślny komunikat episkopatu Polski skutkiem politycznego poparcia?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 02, 2016, 22:29:38 »
Czytaliście ten komunikat Konferencji Episkopatu Polski?

"Wyłączność w Trójcy Jedynego Boga jest chroniona pierwszym przykazaniem Dekalogu. 'Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!' (KW 20, 2-17). Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić każdego człowieka przed kontaktem z ateistami i innowiercami (...) W roku Jubileuszu (...) zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli (...), aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę boskiego porządku w imię przyszłych pokoleń. Jak bowiem mówi pismo: 'Bóg (...) karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia' (KW 20, 2-17)".

Czy zgodzicie się z opinią, że bezczelność, tupet i chamstwo tego kościelnego oświadczenia grozi wywołaniem konfliktu ideologicznego, ponieważ szczuje "ciemny" aktyw parafialny do wojny z niewierzącymi? Czy poparcie polityczne, nie dodaje odwagi kościołowi w głoszeniu takich herezji?
Ja akurat nie czytam "intelektualnych wytrysków"tego załganego gremium,ale ich tupet ma mocodawców.To rządzący obecnie krajem zawarli sojusz  z ołtarzem.Jeśli tym panom w ociekających złotem sukienkach nie odpowiada porządek prawny Państwa Polskiego niech się wyprowadzą do Watykanu i zostawią Polskę Polakom.Apogeum tej buty zobaczymy 10  kwietnia.Przy okazji przypomnieli jak daleki od deklarowanej miłości jest ich bóg,który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2016, 22:32:49 wysłana przez KOOWALSKI »
jestem gorszego sortu

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Bezmyślny komunikat episkopatu Polski skutkiem politycznego poparcia?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 04, 2016, 15:16:18 »
Czytaliście ten komunikat Konferencji Episkopatu Polski?

"Wyłączność w Trójcy Jedynego Boga jest chroniona pierwszym przykazaniem Dekalogu. 'Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!' (KW 20, 2-17). Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić każdego człowieka przed kontaktem z ateistami i innowiercami (...) W roku Jubileuszu (...) zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli (...), aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę boskiego porządku w imię przyszłych pokoleń. Jak bowiem mówi pismo: 'Bóg (...) karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia' (KW 20, 2-17)".

Ten post to jest jawna manipulacja. Prawdziwy komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski brzmi tak:

"Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka. 
W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami."

Czy zgodzicie się z opinią, że bezczelność, tupet i chamstwo tego kościelnego oświadczenia grozi wywołaniem konfliktu ideologicznego, ponieważ szczuje "ciemny" aktyw parafialny do wojny z niewierzącymi?
Tupet i bezczelność prezentuje właśnie internautka anna.kupiec manipulując i z premedytacją zniekształcając czyjeś słowa. Myślę, że podpada to pod złamanie regulaminu tego forum. Niezależnie od tego wypadałoby przeprosić forumowiczów za tak jawne kłamstwo.
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bezmyślny komunikat episkopatu Polski skutkiem politycznego poparcia?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 04, 2016, 15:44:13 »
"Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.  W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami."

Potwierdzam, dokladnie takie slowa uslyszalem podczas czytania listu w trakcie wczorajszej niedzielnej mszy sw.

Tupet i bezczelność prezentuje właśnie internautka anna.kupiec manipulując i z premedytacją zniekształcając czyjeś słowa.

To wlasnie pokazuje jakie wartosci reprezentuje to towarzystwo. Mozna nie znosic PiSu, ja tez nie jestem ich zwolennikiem, ale zeby posuwac sie do takiej perfidii... Brak slow. Niestety romans PiSu z Kosciolem Katolickim niczego dobrego nie przyniesie, to tylko jeden z pierwszych efektow tego powiazania. Dla mnie jako osoby wierzacej jest to bardzo przykre, bo widze, ze dzielenie Polakow sie poglebia, a PiS robi KK niedzwiedzia przysluge. Zreszta Kosciol tez nie powinien wtracac sie do polityki. W ten sposob nie pobudzi sie sumien ludzi  w pozytywny sposob. Mozna zwrocic uwage, ale nie narzucac swoich pogladow poprzez stanowienie prawa.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Bezmyślny komunikat episkopatu Polski skutkiem politycznego poparcia?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 04, 2016, 17:11:40 »
proponuje żeby p. Anna Kupiec podał źródło gdzie to wyczytała,,,

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezmyślny komunikat episkopatu Polski skutkiem politycznego poparcia?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 04, 2016, 17:20:46 »
dla katolików jest to nienarodzone dziecko, a dla innych zygota. ja katolikom życia nie ustawiam, dlaczego oni wchodzą w moje z buciorami? czy ja wam karzę usuwać nienarodzone dzieci? czy ja wam mówię jak żyć? czy ja wam mówię co jest dobre a co złe??? pytam się - na jakiej podstawie wy chcecie kierować moim życiem, skoro wartości którymi wy się kierujecie w życiu, dla mnie są obojętne. co wam daje prawo stawiania się nade mną? BÓG?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

piotrzpl

  • Gość
Odp: Bezmyślny komunikat episkopatu Polski skutkiem politycznego poparcia?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 04, 2016, 17:41:27 »
dapol nie możesz obwiniać wszystkich katolików, to nie większość katolików jest za zmiana istniejącej już ustawy a jestem pewien ze nawet za złagodzeniem już istniejącej ??? inicjatorem jest episkopat [ciach!] którzy zauważyli ze mają teraz okazje przepchnąć swoje pomysły i ze pis im w tym pomoże bez warunkowo???  a my katolicy tez nie chcemy aby naszym zyciem zwłaszcza w temacie abarci decydowali politycy i ksieza w purpurze, którzy z racji sowjego wieku w tym temacie mają najmiej do powiedzenia 

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezmyślny komunikat episkopatu Polski skutkiem politycznego poparcia?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 04, 2016, 17:43:05 »
nikogo nie obwiniam - się tylko pytam na jakiej podstawie?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline anna.kupiec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
    • Zobacz profil
Odp: Bezmyślny komunikat episkopatu Polski skutkiem politycznego poparcia?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 04, 2016, 20:24:21 »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Porazka-polskiego-chrzescijanstwa-Jacek-Zakowski-gniew-aborcyjny,wid,18243294,wiadomosc.html?ticaid=116c64

pan redaktor Jacek Żakowski napisał artykuł... radzę zajrzeć do źródła i fundamentu komunikatu. Gdyby fundament był fałszywy to rzecznik episkopatu nawet by słowa tłumaczenia nie wydukał...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2016, 20:31:40 wysłana przez anna.kupiec »

piotrzpl

  • Gość
Odp: Bezmyślny komunikat episkopatu Polski skutkiem politycznego poparcia?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 04, 2016, 20:45:21 »
no i sprawa się wyjaśniła, dlaczego napisałem ze niech p. Ania poda źródło, bo wiem ze cos czytałem z przytoczonymi przez nią cytatami,,, wiec ???

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezmyślny komunikat episkopatu Polski skutkiem politycznego poparcia?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 04, 2016, 21:04:44 »
pan redaktor Jacek Żakowski napisał artykuł... radzę zajrzeć do źródła i fundamentu komunikatu. Gdyby fundament był fałszywy to rzecznik episkopatu nawet by słowa tłumaczenia nie wydukał...

To przeczytaj to i porównaj sobie z wypocinami urzędnika aparatu propagandy imć Żakowskiego:
http://episkopat.pl/informacje_kep/7250.1,Komunikat_w_sprawie_pelnej_ochrony_zycia_czlowieka.html

I powinnaś/powinieneś przeprosić za bezmyślne kopiowanie bzdur ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy


piotrzpl

  • Gość
Odp: Bezmyślny komunikat episkopatu Polski skutkiem politycznego poparcia?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 11, 2016, 15:01:56 »
a tu jeszcze na sam koniec wypowiedz największej "matki" , "żony" ??? ??? ??? i zarazem z jaorosłwemzbawicielem największy autorytety w temacie aborcji, tak samo jak ci panwie w purpurowych sukienkach,,, autorytety [ciach!]

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/paw%c5%82owicz-ustawa-antyaborcyjna-daje-paliwo-op%c4%99tanym-feministkom/ar-BBrBt1n?ocid=spartandhp#page=2

a tu na cud u panów w sukienkach

 http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/mi%c4%99sie%c5%84-sercowy-w-hostii-legnicki-ko%c5%9bci%c3%b3%c5%82-og%c5%82asza-cud/ar-BBrBYRp?ocid=spartandhp

no i na pewno trafią się tacy którym ta hostia pomogła i oczywiście jest następne miejsce gdzie naiwniacy będą pielgrzymować, ??? ??? ???
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2016, 15:11:20 wysłana przez piotrzpl »

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezmyślny komunikat episkopatu Polski skutkiem politycznego poparcia?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 11, 2016, 15:15:16 »
Co prawdopodobny cud eucharystyczny (jakich wiele na świecie) ma do rzekomego mieszania się Episkopatu do polityki i sumień Polaków? ;)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezmyślny komunikat episkopatu Polski skutkiem politycznego poparcia?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 11, 2016, 18:49:01 »
mój post również z tematem niema nic wspólnego
http://polska.newsweek.pl/arcybiskup-juliusz-paetz-poprowadzi-msze-z-okazji-1050-chrztu-polski,artykuly,383749,1.html
to jakaś kpina chyba???
jakie prawo do mówienia mi o moralności i etyce ma organizacja, która ukrywa w swoich szeregach pedofilii?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2016, 18:51:46 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!