Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Remont ulicy Grunwaldzkiej.  (Przeczytany 35306 razy)

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« dnia: Sierpnia 27, 2015, 13:01:41 »
Witam, niedawno Pan Ufniarz pisał w komentarzach na blogu o remoncie ulicy Grunwaldzkiej, który ma ruszyć niebawem. Czy wiadomo już kiedy remont rusza?

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 27, 2015, 13:11:12 »
Cytuj (zaznaczone)
Radni gminni GRYF-a postanowili (z przyczyn formalnych) przesunąć na inny okres remont ulicy Grunwaldzkiej w Policach (na odcinku od Rynku do przejazdu kolejowego). Tym samym w budżecie „remontu dróg” pojawiła się wolna kwota 500.000 złotych. Logika nakazuje, żeby szybko „przerzucić” te pieniądze na modernizację innej drogi. Niestety. Logika jedno, a polecenie „partyjne” drugie
http://policebezcenzury.pl/index.php/pl/aktualnosci/80-drog-nie-trzeba-remontowac
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 27, 2015, 13:18:37 »
Potwierdzam, że pisałem o tym, że remont ma ruszyć, bo takie były informacje w czerwcu(wpisu dokonałem 13 sierpnia). http://grzegorzufniarz.pl/sezon-remontowy-w-pelni/

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej(25.08.2015) uzyskaliśmy informację, że właściciel drogi , Województwo Zachodniopomorskie, zdecydował przesunąć termin tego remontu na rok 2016.

Nie znam uzasadnienia, o to trzeba pytać Pana Geblewicza.

Szkoda, wielka szkoda, bo bardzo się cieszyłem na ten remont. M. in. miało być połączenie ścieżek rowerowych oraz wytyczenie drogi rowerowej od przejazdu kolejowego do Placu Chrobrego.

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #3 dnia: Września 02, 2015, 23:23:00 »
to jak rozumieć tę sytuację? Bo z jednej strony Pan Ufniarz, który mówi, że województwo zdecydowało o przesunięciu remontu, z drugiej policebezcenzury, które mówi, że to wina randych. Czyja racja jest tą prawdziwą?

Offline agrawek

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #4 dnia: Września 03, 2015, 13:34:41 »
Szczecin da kase w przyszlym roku tak wiec radni przesuneli policka czesc na siatkarki...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #5 dnia: Września 03, 2015, 16:22:44 »
to jak rozumieć tę sytuację? Bo z jednej strony Pan Ufniarz, który mówi, że województwo zdecydowało o przesunięciu remontu, z drugiej policebezcenzury, które mówi, że to wina randych. Czyja racja jest tą prawdziwą?
Trzecia :) Przeczytaj uważnie: policebezcenzury.pl wini radnych za pół miliona dla siatkarek Chemika Szczecin zamiast na inne drogi.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #6 dnia: Września 04, 2015, 08:10:54 »
To jak to rozumieć?
Bo jak dla mnie w tym momencie słowa Pana Ufniarza są zwykłym kłamstwem.


Chyba, że to ja czegoś nie rozumiem.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #7 dnia: Września 04, 2015, 11:20:24 »
Szanowny Panie Studarc

Właścicielem drogi przebiegającej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej jest Województwo Zachodniopomorskie(z marszałkiem na czele) i ono właśnie postanowiło przeprowadzić remont tego odcinka drogi.
Remont miał obejmować wymianę nawierzchni, wytyczenie pasów rowerowych i miał połączyć obie istniejące ścieżki rowerowe.

Gmina przy okazji remontu (wykorzystując wiążące się z tym zrywanie starej nawierzchni, kopanie dziur itd) chciała uregulować problemy z kanalizacją sanitarną i deszczową biegnącą pod tą drogą. Drogą zajmuje się zarządca drogi(właściciel) ale kanalizacją i innymi mediami w drodze, zajmuje się już właściciel samych mediów. W przypadku kanalizacji właścicielem jest Gmina. Dlatego zaproponowała, że dołączy się do tego remontu kwotą 500 tys zł, a w ramach prac zostaną wykonane te prace, które wiążą się z kanalizacją. Na czerwcowej sesji Rada Miejska zmieniła budżet gminy oraz podjęła uchwałę o zawarciu z Województwem Zachodniopomorskim porozumienia w sprawie remontu tej ulicy i przekazania środków finansowych. Dlaczego to zrobiła? Bo nadal obowiązywała deklaracja Marszałka, że chce ten remont zrobić w tym roku.

W sierpniu, do Gminy dotarła informacja, że marszałek jednak rezygnuje z remontu swojej drogi i nie wykona go w roku 2015 tylko w roku 2016.

W związku z tym, na sesji sierpniowej, Rada Miejska zmieniła przeznaczenie tych 500 tys złotych i unieważniła porozumienie z Marszałkiem o remoncie ul. Grunwaldzkiej w roku 2015.



Tyle w temacie.





Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #8 dnia: Września 04, 2015, 17:41:54 »
Rozumiem i dziękuję za wystarczające wyjaśnienie, które mam nadzieję rozjaśni całą sytuację.

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 13, 2017, 19:36:51 »
Coś ta farba się kiepsko trzyma na tej drodze. Pomalowane pasy i oznaczenia są już bardzo słabo widoczne. Jakaś kiepska farba. Można zgłosić reklamację? 

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 13, 2017, 21:28:42 »
A może to asfalt się utlenia i farba nie ma się czego trzymać ???

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 13, 2017, 22:02:51 »
Opisano to już w innym wątku.
W grudniu zrobiono malowanie tymczasowe. Właściwe i trwalsze ma być wykonane w kwietniu.
Takie info przekazał podczas odbioru kierownik z ZZDW.

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 14, 2017, 10:44:59 »
Dziękuję za informację Panie Grzegorzu.

Offline MichalPolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 14, 2017, 11:55:45 »
A ja mam takie pytanie do p. Grzegorza
Dlaczego ul. Grunwaldzka zapada się na wysokości szkoły na samym środku? Nowa droga a taki bubel. Za chwile będzie łata na łacie jak na ul. Nadbrzeżnej. Jednak reklamacja sie przyda.
Zapraszam państwa na spacer przez Grunwaldzką..

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 14, 2017, 13:21:46 »
Jestem na Grunwaldzkiej niemal codziennie.
Jezdnia zapadła się w powodu wadliwego wykonania prac podziemnych i odpowiedzialnym za to jest wykonawca, taką mam wiedzę.

Będzie to usunięte, naprawione i przywrócone do pierwotnego stanu.

Przy okazji udało się potwierdzić na niemal 100%, że przejście dla pieszych przy poczcie powstanie.


Proszę mnie nie odbierać jako adwokata tej inwestycji. To jest inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie i to ZZDW odpowiada za jakość projektowanych rozwiązań ,wybór wykonawcy i odbiór techniczny tego przedsięwzięcia.
Ja tylko angażowałem się w dopilnowanie "polickich interesów" bez umocowania prawnego, sam z siebie jako mieszkaniec Polic, ze świadomością, że pracownicy ZZDW w każdej chwili mogą mnie "pogonić".

Inwestycja nie została jeszcze zakończona. W kwietniu mają wejść wykonawcy i dokończyć, poprawić, doprowadzić do właściwego i ostatecznego kształtu.