Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Betonowy plac przy ul. Roweckiego  (Przeczytany 10251 razy)

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Betonowy plac przy ul. Roweckiego
« dnia: Maja 31, 2015, 22:41:58 »
Witam. Chciałbym rozpocząć dyskusję nad sposobem zagospodarowania betonowego placu przy ul. Roweckiego. Przeszukałem forum i nie znalazłem żadnego wątku o tym. A wiem, że sporo osób jest niezadowolonych z tego, jak obecnie wygląda ten plac. Jak byście widzieli to miejsce zakładając, że znalazłyby się na ten cel pieniądze? Powinien tu powstać park zieleni, plac zabaw, parking, czy może blok mieszkalny? Osobiście, opowiadałbym się na połączeniem dwóch pierwszych opcji. Rozwinięcie tej (wstępnej!) opinii na moim blogu.

Zapraszam do dyskusji, a co ważniejsze - do wspólnego działania na rzecz poprawy komfortu życia na naszych osiedlach. Pozdrawiam.
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Betonowy plac przy ul. Roweckiego
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 01, 2015, 06:50:40 »
Możesz wskazać na google maps, który to dokładnie betonowy plac zabaw ?
Ten koło weterynarza?

Offline tommen0

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Odp: Betonowy plac przy ul. Roweckiego
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 01, 2015, 08:16:07 »
witam nie sądze że coś tam powstać może bo to jest teren SM Chemik oni nic nie budują tylko doją

Offline Ej Gościu

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Betonowy plac przy ul. Roweckiego
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 01, 2015, 09:15:27 »
Betonowy plac przy ulicy Roweckiego to jedno z najbardziej niechlubnych miejsc na osiedlu A. Jagiellonki. Obszar o powierzchni około 4 tys. metrów kwadratowych pokryty jest płytami, które pierwotnie miały służyć za boiska do tenisa, siatkówki i koszykówki.[/size]W praktyce jedynie boisko do kosza jest okazjonalnie wykorzystywane zgodnie z tym przeznaczeniem. Na pozostałej części placu z rzadka można zaobserwować dzieci jeżdżące na rolkach, czy rowerach. Całość sprawia jednak przygnębiające wrażenie, zwłaszcza w połączeniu z „blokowiskowym” krajobrazem centrum Polic. Jest to kompletnie niezagodpodarowana – albo zagospodarowana fatalnie – przestrzeń miejska.


"Na pozostałej części placu z rzadka można zaobserwować dzieci jeżdżące na rolkach, czy rowerach."


To chyba jakiś żart,nie trzeba słonecznego dnia żeby zobaczyć tam po kilka dzieciaczków na rowerach czy rolkach.Dzień dziecka też tam organizowany,jakieś male lodowisko też tam było,odpalanie petard w sylwestra też tam się odbywa.Parków w mieście kilka jest i w każdym są problemy,dlatego niech zostanie to tak jak jest a jedyne co to więcej "zabawek" dla dzieci.[/size]

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Betonowy plac przy ul. Roweckiego
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 01, 2015, 09:33:17 »
Jestem za tym by powstało więcej zabawek dla dzieci, ew. niech 'wyprostują' te betonowe kafle, to będzie można pojeździć na rolkach i innych kółkach :)

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: Betonowy plac przy ul. Roweckiego
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 01, 2015, 12:01:34 »
Proponuje parkingowiec z zielonym dachem. Dach pełen zieleni gdzie trawnik jest miejscem odpoczynku.
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Betonowy plac przy ul. Roweckiego
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 01, 2015, 20:29:13 »
powinien tam powstać plac zabaw z prawdziwego zdarzenia.teren jest spory więc jest pole do popisu.Mam nadzieje tylko że nie powstanie tam kolejny blok mieszkalny.

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Betonowy plac przy ul. Roweckiego
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 01, 2015, 21:00:56 »
Tez tak uważam.Duży,porządnie wyposażony plac zabaw .l
Coś w stylu tego między nowymi blokami w miejscu hoteli zakładowych,tylko wiekszy.
A dla starszych siłownia pod chmurką,miejsca wystarczy i na to i na to.
Na razie nie ma podpisu......

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Betonowy plac przy ul. Roweckiego
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 13, 2015, 12:56:29 »
Znam ten plac bardzo dobrze i pamiętam jak kiedyś pełen był młodzieży i dzieci. Moim zdaniem dobrym pomysłem byłoby odświeżenie miejsca do gry w kosza przekształcanego w siatkówkę i tenisa. Moim zdaniem brakuje tam siatki odgradzajacej ulicę od miejsca do gry w kosza. W Policach brakuje też stołów do ping ponga, który w latach 90 był dość popularny, a to całkiem fajńy sport dla mniej aktywnych. Przydałoby się też nowe miejsce do zabawy dla dzieci z siatkami do wspinaczki, może trochę trawnika, zadaszonych ławek i kilka drzewek do odpoczynku, by można tam organizować no dzień dziecka. Jak już wspomniano dla starszych siłownia na wolnym powietrzu. To całkiem fajne kiejsce, a bardzo zaniedbane.
Tylko prosiłbym, by zaprojektował to ktoś kompetentny, jakiś architekt, lub urbanista. A nie  jakiś domorosły pseudoplanista, który schrzanił deptak i plac chrobrego.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2015, 12:58:31 wysłana przez Studarc »

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Betonowy plac przy ul. Roweckiego
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 13, 2015, 14:15:24 »
Właśnie,to istotne aby nie powstał tam kolejny,lekko tylko zmodyfikowany,betonowy plac jak na pisał kolega poniżej.
Na razie nie ma podpisu......

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Betonowy plac przy ul. Roweckiego
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 16, 2015, 15:18:55 »
Na dobry początek trzeba by zacząć od porządnej a nie odrażającej toalety (TOI TOI). Choćby od takiej jak są w Nowym Warpnie. Przy wszystkich miejscach w Policach, przy których odbywają się jakiekolwiek spotkania większej grupy ludzi jest po prostu brak toalet. Brakuje też odpowiednich koszy na śmieci i na odchody zwierzęce. Przez to wszystko jest kłopot z porządkiem w tych miejscach i z ich ogólnym użytkowaniem. Zacznijmy więc od rzeczy niezbędnych. No i faktycznie niech to  nie będzie kolejne lotnisko w Policach, na którym trzeba będzie malować pasy aby się ludziska nie połamali.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

piotrzpl

  • Gość
Odp: Betonowy plac przy ul. Roweckiego
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 23, 2015, 17:42:56 »
powinien tam powstać plac zabaw z prawdziwego zdarzenia.teren jest spory więc jest pole do popisu.Mam nadzieje tylko że nie powstanie tam kolejny blok mieszkalny.

spoko nie mam obawy blok nie powstanie bo sm chemik nie buduje bloków, ten zarząd umie tylko postawić sobie biurowiec i plombować co się da

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Betonowy plac przy ul. Roweckiego
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 27, 2015, 20:27:22 »
Dziękuję wszystkim za uwagi i propozycje. Pracujemy obecnie nad koncepcją zagospodarowania tego placu i te pomysły na pewno weźmiemy pod uwagę. W następnym kroku będziemy chcieli skonsultować wypracowaną koncepcję z mieszkańcami osiedla. Jeśli uda się wypracować atrakcyjną dla większości wizję, przyjdzie czas na lobbowanie za realizacją u dysponenta terenu, czyli władz Spółdzielni Chemik. Pozdrawiam.
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Betonowy plac przy ul. Roweckiego
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 27, 2015, 20:39:56 »
spoko nie mam obawy blok nie powstanie bo sm chemik nie buduje bloków
SM nie buduje,jednak nie można wykluczać tego,że wybudują inni  ;-) To jest "działka komercyjna" i w każdej chwili może zmienić właściciela ;-) Jak wiemy,chętnych na plac było już wielu
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-