Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Nauka niemieckiego dla dorosłych  (Przeczytany 5525 razy)

Offline DJK

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Nauka niemieckiego dla dorosłych
« dnia: Października 19, 2014, 17:03:05 »
Hej, czy wiecie gdzie w Policach dorosła osoba mogłaby uczyć się niemieckiego od podstaw? Która ze szkół jest warta polecenia? Widziałam, że jedna ze szkół prowadzi zajęcia metodą - Direkte Methode    ale nie wiem, czy to warte uwagi.

Offline Pablo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nauka niemieckiego dla dorosłych
« Odpowiedź #1 dnia: Października 19, 2014, 19:17:56 »
Hej,
zależy jak duże masz oczekiwania i do czego niemiecki Ci będzie potrzebny. Jeżeli zależy Ci tylko na mówieniu, to direkte Methode będzie jak najbardziej odpowiednie. Inna sprawa czy hasło "direkte Methode" to hasło marketingowe czy faktycznie nauczyciele z tej metody korzystają.

Offline DJK

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: Nauka niemieckiego dla dorosłych
« Odpowiedź #2 dnia: Października 19, 2014, 21:28:00 »
Zależy mi na tym, żeby nauczyć się mówić. Może ktoś uczył się tą metodą w Policach i podpowie, czy to jest faktycznie dobra i wykorzystywana metoda, czy też tylko slogan.

Offline mocny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Nauka niemieckiego dla dorosłych
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 11, 2015, 16:25:36 »
Też byłbym zainteresowany. Może trzeba będzie wyjechać z tego kraju :)

Offline Masterblaster

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Nauka niemieckiego dla dorosłych
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 11, 2015, 18:32:17 »
W 2012 uczęszczałem do szkoły Lider w Policach - pod Arkadami - na angielski metodą direct. Ukończyłem 2 semestry. Nie powiem - języka się nauczyłem, bo chciałem i potrzebowałem do pracy. Jednocześnie praktrycznie utrwalałem angielski w robocie. Natomiast organizacja lekcji w tej szkole - nie najlepsza, grupa też nie była zbyt ambitna i dużo opuszczali zajęć, więc nauczyciele nie mieli też parcia.
Metoda polega na tym że pracuje się w grupach kilkuosobowych, wymowa słówek, budowanie zdań, na koniec dialogi i dyskusje. Nauka pisemna bardziej jako zadania domowe. Dodatkowo dostęp do materiałów na stronie internetowej.
Reasumując: Grupa musi być zmotywowana na chęć nauki i wyciskać od nauczycieli ile się da - wtedy będą wyniki. Efekty daje oczywiście praktyczne używanie języka - praca, podróże...

Offline vwpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: Nauka niemieckiego dla dorosłych
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 12, 2015, 11:21:37 »
szkoły Lider w Policach
Ja osobiście odradzam, Żona się zapisała na angielski , w grupie byli też ludzie kierowani z gminy jak tylko gmina przestała płacić za ludzi wysłanych z gminy tak rozwiązali grupę i w nosie mieli resztę osób że już chodzą parę miesięcy i zainwestowali kasiore i mieli chęć się nauczyć . Stwierdzili że za mała grupa i ją rozwiązali. Mieli w nie że ktoś już parę miesięcy inwestuje . Nie poważne jak dla mnie
nic dodać nic ująć