Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: różne szerokości opon  (Przeczytany 2693 razy)

dinokio

  • Gość
różne szerokości opon
« dnia: Lipca 11, 2014, 22:47:58 »
Witam,
ma ktoś może informacje czy są jakieś przeciwwskazania do zakładania na oś przednią węższej opony niż na tylną?
W tej chwili mam cztery opony o wymiarach 215/50/17 i muszę dwie przednie wymienić , zastanawiam się czy można mieć dwie różne szerokości opon,czy nie będzie problemów z prowadzeniem . Chciałbym założyć na przednią oś 205/50/17.Może ma ktoś doświadczenie z jazdą na dwóch różnych szerokościach opon.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: różne szerokości opon
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 11, 2014, 23:53:22 »
Możesz założyć, tylko ważne, by 2 były z przodu, 2 inne z tyłu, a nie 2 lewe i 2 prawe - to tylko tak dla potomnych, aby ktoś gafy nie walnął i tak nie założył. :)
Proponuję szersze na tył.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: różne szerokości opon
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 12, 2014, 07:51:00 »
Możesz założyć, tylko ważne, by 2 były z przodu, 2 inne z tyłu, a nie 2 lewe i 2 prawe - to tylko tak dla potomnych, aby ktoś gafy nie walnął i tak nie założył.

Niestety nie Rbk, te dwa rozmiary są różne, co skutkuje nieznaczną różnicą w średnicy koła mogącą  nawet powodować błędy w ABS/ESP, wynikające z różnic w odczytywanych wartościach dotyczących prędkości pojedynczych kół. Osobiście stanowczo odradzam takiego kombinowania z różnymi wymiarami na przedniej i tylnej osi. Oczywiście są samochody, gdzie stosuje się różne wymiary opon (np. Smart For Two, czy Porsche Carrera) jednak w tych przypadkach dane opon są ściśle określone przez producenta.

Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: różne szerokości opon
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 12, 2014, 08:24:17 »
ja mam z przodu 245 a z tyłu 265 i jest ok.Ale będzie zmiana bo słabo trzyma trakcja tył więc jak się zetrą wciskam na tył 285.Ale jak wspomniał DEtonator ja mam to zalecane przez producenta.