Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Renault Laguna II 2001 - sprzęgło się kończy??  (Przeczytany 27094 razy)

Offline JedynyTomek

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Renault Laguna II 2001 - sprzęgło się kończy??
« dnia: Czerwca 10, 2014, 20:30:34 »
Witam, przeglądałem internet lecz odpowiedzi jednoznacznej nie znalazłem.


Czy to normalne że sprzęgło w Renault Laguna II 2001 1.8 benzyna bierze prawie na samym końcu? Czy to może oznaka tego że sprzęgło "się kończy" ?


wg powszechnej opinii wiem, że im wyżej bierze tym gorzej bo to niby oznaka tego że zaraz zacznie się ślizgać, aczkolwiek wg znajomego mechanika jest zupełnie odwrotnie - jeśli sprzęgło bierze przy samej podłodze to właśnie oznacza jego usterkę.


No i sam już nie wiem, może "renówki" tak mają z tym sprzęgłem?


Dodam że nie mam tego auta tylko zamierzam kupić więc nie jestem w stanie tego wyegzekwować dokładnie.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Renault Laguna II 2001 - sprzęgło się kończy??
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 10, 2014, 21:15:44 »
Czy to normalne że sprzęgło w Renault Laguna II 2001 1.8 benzyna bierze prawie na samym końcu? Czy to może oznaka tego że sprzęgło "się kończy" ?

Generalnie sprzęgło powinno zaczynać "brać" gdzieś w początkowej fazie skoku dźwigni pedału sprzęgła (około 1/3). Zastanawiam się czy w tym aucie sterowanie wysprzęglaniem jest hydrauliczne, czy mechaniczne - linką. Reszta to kwestia regulacji sterowania samym układem. W hydraulicznym ważne jest odpowietrzenie układu, bo sama regulacja odbywa się automatycznie, tak jak i w niektórych mechanicznych układach z samoregulacją linki sprzęgła. Ogólnie to, czy pedał sprzęgła "bierze" na początku, czy przy końcu nie musi oznaczać jego całkowitego zużycia, ważne jest to, czy przenosi całkowicie moment obrotowy z silnika na skrzynię biegów. Ważną rolę tutaj pełni również docisk. Z praktyki wiem, że jeżeli bierze za wcześnie, jest to najczęściej objawem nieumiejętnej próby jego "reanimacji" za pomocą regulacji długością pancerza linki. Sprzęgła w autach, jak każdy kierowca wie, nie są identyczne, mimo to panują standardy, według których praca sprzęgła powinna się mieścić w odpowiedniej normie - to ta 1/3 skoku, o której wspomniałem wcześniej. Warto tym autem przejechać się dynamicznej, by wykluczyć ślizganie się sprzęgła. Oczywiście początku jego końca wykluczyć się nie da. Osobiście mi by to nie odpowiadało.     


P.S. Właśnie sprawdziłem co to za model Laguny. Dopiero skojarzyłem ;). Daj sobie spokój z tym autem, swego czasu nazywano je "Królową Serwisów", albo "Królową Lawet". Kumpel z pracy po wielkich bólach sprzedał przed paroma tygodniami podobne auto, jednak przed sprzedażą, podczas eksploatacji władował w tą skarbonkę prawie 8 tys. euro. :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2014, 21:26:04 wysłana przez DEtonator »

Offline syberianhusky

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Renault Laguna II 2001 - sprzęgło się kończy??
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 10, 2014, 22:14:49 »
Jeżeli masz zamiar kupic to auto do moim zdaniem NIE KUPUJ. Problemy z elektroniką (kontrolki poduszek, i abs to norma, a przy okazji jak awiecą to systemy te nie działają), dodatkowo mega drogie części w renault, na które trzeba dłuugo czekać aż sprowadzą.
Polecam VW do 2006 roku, BMW a nawet nowsze modele Fiatów. Zamienników części tych marek jest dużo, ceny niższe, usterki dość przewidywalne i tańsze niż w tych zasranych francuzach.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Renault Laguna II 2001 - sprzęgło się kończy??
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 11, 2014, 10:34:37 »
JedynyTomek, jak chcesz kupić niedrogiego francuza z początku XXI w. to zainteresuj się 406 po lifcie. Benzyny dobrze tolerują LPG, diesle są niezniszczalne i proste, blachy ocynk, no i elektroniki mniej.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Renault Laguna II 2001 - sprzęgło się kończy??
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 12, 2014, 08:06:08 »
To sprzęgło tak ma. Kumpel ma taką wersję i TTTM. I wbrew przedmówcom ja nie będę odradzał tego modelu :)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Renault Laguna II 2001 - sprzęgło się kończy??
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 12, 2014, 10:07:29 »
I wbrew przedmówcom ja nie będę odradzał tego modelu :)

Bo Ty Kilof lubisz inwestowac w Auto. ;)

Offline szakal

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Odp: Renault Laguna II 2001 - sprzęgło się kończy??
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 12, 2014, 19:05:19 »
Ja tam latam królową lawet 1,8 16V Pb i mogę powiedzieć że "nie inwestuję" i jestem zadowolony z auta na tyle że kolejnym też będzie laguna choć zapewne kolejnej już generacji... Nie ma auta bez wad a odradzają Ci co "słyszeli" o złej sławie Lali ale sami nigdy jej nie użytkowali. Na forum Renault Laguna Klub Polska dowiesz sie wszystkiego co trzeba wiedzieć o tym aucie.
Pozdrawiam
Zadowolony użytkownik królowej lawet :)
Wiesz jak rozpoznać Strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi... zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż cała reszta.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Renault Laguna II 2001 - sprzęgło się kończy??
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 12, 2014, 23:58:31 »
DEtonator: ona właśnie nie wymaga jakiś ponadprzecietnych inwestycji. Elektronika też działa normalnie.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Renault Laguna II 2001 - sprzęgło się kończy??
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 13, 2014, 09:43:05 »
ona właśnie nie wymaga jakiś ponadprzecietnych inwestycji. Elektronika też działa normalnie.

Widocznie jakis dobry egzemplarz sie trafil. Z tego co mowili mi znajomi, ktorzy użytkowali ten model, wynikalo cos zupelnie innego. Osobiscie nie jestem fanem aut z Francji, choc trzeba przyznac, ze jakosciowo sa dzis o wiele lepsze.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Renault Laguna II 2001 - sprzęgło się kończy??
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 13, 2014, 10:28:35 »
Na forum Renault Laguna Klub Polska dowiesz sie wszystkiego co trzeba wiedzieć o tym aucie.
Z własnego doświadczenia stwierdzam, że rozbudowanie forum jest wprost proporcjonalne do problemów z danymi modelami samochodów :)
Pytanie też, którą masz Lagunę, wersje po lifcie są z reguły nieco mniej awaryjne. Poza tym, jak pisał Detonator, są wyjątki, bezproblemowe egzemplarze.

Offline JedynyTomek

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Odp: Renault Laguna II 2001 - sprzęgło się kończy??
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 13, 2014, 22:47:59 »
no to nadal jestem w kropce... :-) Ile użytkowników - tyle różnych opinii.


Narazie sie wstrzymałem

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Renault Laguna II 2001 - sprzęgło się kończy??
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 13, 2014, 23:09:05 »
Kupujesz dla siebie czy na sprzedaż?

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Renault Laguna II 2001 - sprzęgło się kończy??
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 14, 2014, 08:45:11 »
Parian: to by wychodziło ze VAG-i to już całkiem katastrofa. Na ich forach są miliony tematów z naprawami :) Nawet więcej niż na forach renówek :D

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Renault Laguna II 2001 - sprzęgło się kończy??
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 16, 2014, 12:48:53 »
VAG-a każdy naprawi i wszyscy się mądrzą :P A na forum Mazdy i mituwisi 5 tematów na krzyż.
Nie wiem, być może popularność marki też ma wpływ, nie zmienię jednak zdania, że usterkowość na pewno.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Renault Laguna II 2001 - sprzęgło się kończy??
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 18, 2014, 04:57:49 »
Renaty też są wbrew pozorom łatwe w naprawie i modowaniu więc tu bym upatrywał ilości postów. W sobotę kupiłem mazde więc mi nie wmówisz, że mało tematów na ich forum jest bo już szukałem tam informacji :D