Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Trzebież] Granica działki  (Przeczytany 4992 razy)

Offline Driv3r

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
[Trzebież] Granica działki
« dnia: Marca 28, 2014, 01:23:36 »
Witam.

Mam pytanie do naszych historyków i nie tylko.
Potrzebuje ustalic granice granice swojej dzialki w Trzebiezy do tego Musze mieć wgląd do mapy zasadniczej z lat 60 ewentualnie pozniejszych.
Czy ktoś z was orientuje się czy istnieją takie mapy i jak moglbym uzyskać do nich dostęp?
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2014, 06:49:19 wysłana przez Domino »

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Odp: Trzebiez na starych mapach
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 28, 2014, 06:48:33 »
Wydział Geodezji, Kartografii i Katastratu
Starostwa Powiatowego w Policach
ul.Kresowa 32,34.
72-010 Police
 
Pozdrawiam

Offline Driv3r

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: [Trzebież] Granica działki
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 28, 2014, 15:30:18 »
Dzięki Domino, ale w tym wydziale maja tylko aktualne mapy.

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Trzebież] Granica działki
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 28, 2014, 16:35:50 »
Znam ten ból, bo sam kiedyś szukałem danych dotyczących działki w Trzebieży. Ale być może jest ratunek. Proponuję odwiedzić Wydział Gospodarki Gruntami lub Wydział Urbanistyki i Architektury, oczywiście Urzędu Miejskiego (Bankowa 18). Poszedłbym wprost do naczelnik Wydziału Gospodarki Gruntami (Zofia Bobrowicz) i przedstawił sprawę. Fachowiec i życzliwy człowiek. A w archiwach niejedno mają. Inna rzecz, że po wojnie, aż do lat 60. granice działek oznaczano na łapu-capu i może się okazać, że trzeba będzie sięgnąć do źródeł katastralnych w szczecińskim Archiwum Państwowym. Ewentualnie do powojennych nadań. Przydatne mogą być także archiwa notarialne (np. spadki). Bo geodeci niejednokrotnie opisywali działki "w przybliżeniu". Kilka takich mapek sam widziałem, więc wiem, co piszę. Powodzenia. 

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Trzebież] Granica działki
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 28, 2014, 20:52:36 »
prawda jest taka - tam gdzie nie ma jednoznacznych danych do granic działki robi się tzw. rozgraniczenie, które w praktyce bardzo rzadko odbywa się bez sporów sąsiedzkich i które nie jednokrotnie ociera się o sądy. z własnego doświadczenia (geodety) wiem, że są to niemiłe sprawy do prowadzania. prawie zawsze jest ten sam scenariusz - dwóch kłócących się między sobą sąsiadów odnośnie dzielącej ich granicy między ich działkami. jeden mówi, że doskonale pamięta, że jak był mały to do granicy swojej działki robił 100 kroków, a drugi sąsiad mówi, że doskonale pamięta słowa dziadka który mówił, że jego ziemia jest do tego miejsca. rozwiązanie są dwa. należy się dogadać sąsiedzko (i to jest chyba tańsze, szybsze i lepsze wyjście), bądź oddać sprawę do sądu i tam udowadniać swoje racje. koniec końców jeżeli zapadnie już ostateczna decyzja odnośnie granic jest ona święta i nikt już jej nigdy nie podważy.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Włodek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: [Trzebież] Granica działki
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 30, 2014, 12:45:22 »

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Trzebież] Granica działki
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 30, 2014, 15:22:38 »
A to Włodku widziałeś i przeczytałeś?


Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: [Trzebież] Granica działki
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 30, 2014, 15:33:06 »
A to Włodku widziałeś i przeczytałeś?




Poprawiłem link



Offline Driv3r

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: [Trzebież] Granica działki
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 31, 2014, 07:41:01 »
Moja sprawa wyglada tak:
Granica Dziaki przechodzi przez środek budynku gospodarczego, na który posiadam akt nadania, sąsiad nigdy nie roscil sobie do niego praw, a wszelkie wejścia i okna znajdują się z mojej strony. Być Mozę ze ktoś kiedyś postawili źle kreskę na mapie a ja mam teraz problem natury prawnej.
Udam się dzisiaj do Wydzialu gospodarki.... UM Police  i tam postaram się to wyjasnic.
Wszystkim za pomoc wielkie dziekuje i pozdrawiam.





Offline Włodek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: [Trzebież] Granica działki
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 31, 2014, 11:49:14 »
Czy popełniłem jakiś błąd? Czy na oficjalną stronę nie można zaglądać? Każdy kto tam wchodzi to widzi ten komunikat i powinien wiedzieć co z tym zrobić. Taka uwaga nie powinna być pod mój adres.