Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613162 razy)

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3195 dnia: Grudnia 02, 2016, 10:09:33 »
Przedsiębiorca Was wszystkich traktuje jak niechcianych klientów co to przychodzą do blaszaka tylko po piłeczkę pingpongową
Ale wszystko do czasu, po prostu jedni od razu zorientowali się co jest grane, a inni potrzebują na to więcej czasu.
Zadałam proste pytanie
Te proste pytania dla Wojtka Dudka są pytaniami niewygodnymi więc nie udziela na nie odpowiedzi.
Lepiej byście się zapytali ile trzeba odsunąć lodówkę, aby dogrzać mieszkanie, wtedy udzielił by bardzo wylewnej odpowiedzi podpartej wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie oraz przeprowadzonymi eksperymentami w tym kierunku

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3196 dnia: Grudnia 02, 2016, 11:57:07 »
O jakie pomówienie Panu chodzi?

Skoro jest się takim znawcą prawa, to odpowiedź bez problemu można znaleźć zarówno w KC jak i w KK.

Czy Pan się dobrze czuje?

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, że znacznie lepiej niż Ty... i to jest faktem! Miłego dnia życzę... :)

Offline jadwisia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3197 dnia: Grudnia 02, 2016, 13:25:51 »
Cytat: jadwisia w Grudzień 01, 2016, 23:48:12
O jakie pomówienie Panu chodzi?

Skoro jest się takim znawcą prawa, to odpowiedź bez problemu można znaleźć zarówno w KC jak i w KK.

Rozumiem że to jest groźba? Nie potrafi Pan odpowiedzieć na proste pytania, za to zaczyna Pan straszyć kodeksem cywilnym i kodeksem karnym? Wszystkich członków spółdzielni którym nie podoba się Pańskie działanie poda Pan do Sądu o pomówienie? Mam nadzieję że już niedługo członkowie spółdzielni odpowiednio ocenią Pana działania.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3198 dnia: Grudnia 02, 2016, 14:16:57 »
Rozumiem że to jest groźba?

... czyli tak naprawdę, to nic nie rozumiesz! Można się było tego spodziewać. Miłej zabawy... :D

Offline natka

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 57
  • Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3199 dnia: Grudnia 02, 2016, 16:23:39 »
Panie Wojtku, niech się Pan nie wdaje w takie pyskówki, nie godzi się. Zakładam, że po objęciu stanowiska ma Pan dużo pracy i lepiej proszę się na tym skoncentrować. Wypowiedziami takimi jak powyższe bardzo mocno zniechęca Pan do siebie innych. Miałam nadzieję na nieco merytoryki ... może przed świętami doczekam się???  Pozdrawiam

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3200 dnia: Grudnia 02, 2016, 21:08:55 »
Panie Wojtku, niech się Pan nie wdaje w takie pyskówki, nie godzi się.

Ma Pani całkowitą rację. Przepraszam... i pozdrawiam serdecznie.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3201 dnia: Grudnia 02, 2016, 22:17:23 »
Panie przewodniczący Rady Nadzorczej, czy my członkowie SM Chemik doczekamy się odpowiedzi na proste pytanie: Kiedy zamierza Pan zrealizować ustawowy obowiązek wynikający z art.45a ust 12 Prawa Energetycznego?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2016, 22:28:19 wysłana przez kryspin »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3202 dnia: Grudnia 02, 2016, 23:58:47 »
czy my członkowie SM Chemik

Tak gwoli ścisłości, to członków SM Chemik identyfikuje się po nazwisku - Andrzeju.

Kiedy zamierza Pan zrealizować ustawowy obowiązek wynikający z art.45a ust 12 Prawa Energetycznego?

Nie ja lecz Rada Nadzorcza! Dziwię się tylko temu, że jako członek RN wykazujesz się takim dyletanctwem, ponieważ ten wymóg już od dawna jest w regulaminie uregulowany. Ale żeby o tym wiedzieć, to trzeba przynajmniej raz ten regulamin przeczytać........ i zrozumieć.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3203 dnia: Grudnia 03, 2016, 11:40:30 »
Tak gwoli ścisłości, to członków SM Chemik identyfikuje się po nazwisku - Andrzeju
Panie Przewodniczący, źle Pan wydedukował, już to wcześniej pisałem że nie mam na imię Andrzej i nie jestem członkiem Rady Nadzorczej SM Chemik.

ten wymóg już od dawna jest w regulaminie uregulowany
Proszę mi wskazać zapis w regulaminie umożliwiający w SM Chemik rozliczanie kosztów ciepła według powierzchni użytkowej. Proszę o podanie konkretnych zapisów w regulaminie bez lawirowania i mędrkowania. Jeszcze raz zapewniam że nie mam na imię Andrzej i nie jestem członkiem Rady Nadzorczej. Należałoby przeprosić Pana Andrzeja za przypisywanie mu nie jego wpisów. Ja osobiście przepraszam go za to, choć to nie moja wina że ktoś bawi się w detektywa ale z marnym skutkiem.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2016, 11:42:55 wysłana przez kryspin »

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3204 dnia: Grudnia 03, 2016, 12:01:28 »
rozliczanie kosztów ciepła według powierzchni użytkowej.
Dobra a powiedz gdzie jest napisane w regulaminie ze musi być według metra użytkowego, regulamin  mówi ze ma być dwa sposoby rozliczania i takie dwa są. Mamy według podzielników oraz ryczałt który jest stosowany jak ktoś przekroczy według podzielników znacznie ryczałt.  Wszyscy już wiedza tu ze jesteś zwolennikiem od metra i masz tak tez możliwość według regulaminu wystarczy zebrać 50% + 1 chętnych za takim samy sposobem rozliczenia, proste ale jak widać dla ciebie za bardzo skomplikowane. Pomału te twoje marudzenie i upieranie się za sowim robi się delikatnie mówić niepoważne i zaczyna denerwować żeby nie powiedzieć dosłownie. Na koniec zauważ jedno ze za ostatni okres rozliczeniowy nikt nie zapłacił więcej jak ryczałt, a to już dużo według tego co było wcześniej i jakoś ze tak nie marudził w temacie rozliczenia cię od m2
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2016, 12:04:41 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3205 dnia: Grudnia 03, 2016, 12:08:48 »
Wszyscy już wiedza tu ze jesteś zwolennikiem od metra i masz tak tez możliwość według regulaminu wystarczy zebrać 50% + 1 chętnych za takim samy sposobem rozliczenia,
Proszę mi wskazać w regulaminie zapis który umożliwia zebrać 50%+1 chętnych za zmianą sposobu rozliczania. Pan jak mantrę to powtarza a nie rozumie Pan podstawowych rzeczy, że jeśli czegoś nie ma w regulaminie to nie można tego stosować. Radzę zasięgnąć porady prawnej zanim zacznie Pan pisać bzdury. Posłużę się Pańską wypowiedzią wobec Pana: " Pomału te twoje marudzenie i upieranie się za swoim robi się delikatnie mówić niepoważne i zaczyna denerwować żeby nie powiedzieć dosłownie." Ale jest na to sposób, po prostu niech pan nie czyta moich wpisów i nie będzie Pan miał problemu.
A specjalnie dla Pana i dla innych osób które nie umieją czytać ze zrozumieniem jeszcze raz przytaczam zapis ustawy Prawo Energetyczne Art.45a ust 12 który nakłada obowiązek aby w regulaminie oprócz podzielników był zamienny sposób rozliczania od powierzchni użytkowej: "W przypadku stosowania w budynku wielolokalowym metody wykorzystującej wskazania podzielników, regulamin rozliczeń powinien dopuszczać możliwość zamiennego rozliczania opłat za ciepło dla lokali mieszkalnych lub użytkowych na podstawie ich powierzchni lub kubatury oraz określać warunki stosowania zamiennego rozliczania." Ryczałt który jest opisany w naszym regulaminie nie jest zamiennym sposobem rozliczania a poza tym wynosi 120% kosztów rzeczywistych co również jest niezgodne z Prawem Energetycznym bo według tego prawa nie może on przekraczać 100% kosztów rzeczywistych.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2016, 12:22:36 wysłana przez kryspin »

Offline franek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3206 dnia: Grudnia 03, 2016, 13:22:38 »
Panie Kryspin, szkoda, że nie pamięta pan że SM Chemik w tym roku a był to Luty puściła taką ankietę dotyczącą  m2.
Czyżby to było poza statutem. 

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3207 dnia: Grudnia 03, 2016, 14:15:30 »
Tak była tylko ze pan Kryspin  jak ignoruje i uważa ze było niewiarygodna i nie powinna być brana pod uwagę. Ankietę oddało znikoma ilość lokatorów co według mnie oznacza ze większość lokatorów nie jest zainteresowana innym rozliczeniem jak przez podzielniki. Panu Kryspinowi proponuje przejść sie z ankieta w temacie przejścia na rozliczenie od m2 i zobaczy jakie jest orientacyjne zainteresowanie lokatorów, ja to zrobiłem i tylko 7 było na 55 mieszkań.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3208 dnia: Grudnia 03, 2016, 17:23:22 »
Panu Kryspinowi proponuje przejść sie z ankieta w temacie przejścia na rozliczenie od m2 i zobaczy jakie jest orientacyjne zainteresowanie lokatorów,

Polak! On już z taką ankietą obiegł część osiedla "D" i nie znalazł wystarczającej ilości zwolenników! Dlatego teraz wylewa swoje frustracje tu na forum! Przez ostatnie dwa miesiące rozmawiałem z ok. 400 spółdzielcami (w tym i z osiedla Kryspina) i tylko jeden z nich stanowczo obstawał przy rozliczaniu z m. kw. Czyli za m. kw. opowiedziało się 0,25% rozmówców - słownie: dwadzieścia pięć setnych procenta...!!! Pozostali są wystarczająco zadowoleni z obecnie wprowadzonego sposobu rozliczania. Nie oznacza to, że nie należy tego sposobu jeszcze ulepszyć. Można! I w tym kierunku będziemy zmierzać a nawet już zmierzamy. Po zrealizowaniu drugiego etapu reformy w tym zakresie, spółdzielcy mają szansę zaoszczędzić dodatkowo po ok 200-300 zł na rachunkach za ciepło. I to jest cel, do którego należy zmierzać. Wszystko to wymaga jednak trochę czasu! Pozdrawiam

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3209 dnia: Grudnia 03, 2016, 23:47:57 »
Panie Kryspin, szkoda, że nie pamięta pan że SM Chemik w tym roku a był to Luty puściła taką ankietę dotyczącą  m2.
Czyżby to było poza statutem
Oczywiście panie franek i panie Polak, ankieta o której jak mantra przypominacie nie ma żadnej mocy prawnej i nie ma umocowania w statucie, a dodatkowo była zmanipulowana przez pana Szostaka który ze swoimi prawnikami wymyślił sobie że będzie liczył głosy osób które nie wzięły udziału w ankiecie na rzecz podzielników. To czysta manipulacja i oszustwo. Pan Dudek zanim dostał się do Rady Nadzorczej, również wskazywał że owa ankieta to oszustwo, ale jak widać teraz trzyma stronę Szostaka. A panom Polakowi i frankowi radzę aby udali się do firmy Techem po nagrodę za lobbowanie na rzecz podzielników.

Polak! On już z taką ankietą obiegł część osiedla "D" i nie znalazł wystarczającej ilości zwolenników
Panie Wojtek Dudek, zapewniam pana że nie mieszkam na osiedlu Chemik D i nie chodziłem z żadną ankietą. Radzę zacząć się leczyć, bo to już chyba paranoja. Nie jestem tą osobą z którą mnie pan identyfikuje. No i gratuluję nowego kumpla o ksywie Polak chociaż chyba należy współczuć takiego kumpla.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2016, 00:09:56 wysłana przez kryspin »