Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1627835 razy)

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2655 dnia: Października 15, 2016, 17:45:49 »
Robert1995, to jest informacja potwierdzona?  Jak tak to dziękuję za informację.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 590
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2656 dnia: Października 15, 2016, 20:08:41 »

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2657 dnia: Października 15, 2016, 23:49:34 »
Czyli np za ten miesiąc (październik) grzania zostanie nam policzone ryczałtem?  Bo jak nowe podzielniki mają się załączyć od października to ktoś za to grzanie musi zapłacić.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2658 dnia: Października 16, 2016, 00:15:50 »
Też jestem bardzo ciekawy w jaki sposób zostaniemy rozliczeni za październik, czy wszyscy zapłacimy ryczałtem czyli 120% kosztów rzeczywistych? Dodam że nie możemy być rozliczeni od m2 bo tego nie ma w regulaminie rozliczania kosztów, nie możemy też być rozliczeni w oparciu o tzw stopniodni które w swojej tabelce podaje firma Techem bo tego tez nie ma w regulaminie rozliczania kosztów. W regulaminie są tylko dwa sposoby rozliczania kosztów CO: 1.ze wskazań podzielników, 2. ryczałtem który wynosi 120% kosztów rzeczywistych. A zatem jeśli wszyscy zostaniemy rozliczeni ryczałtem to na co pójdzie te 20% nadwyżki nad rzeczywistymi kosztami? Dlaczego jeszcze do tej pory Rada Nadzorcza nie podjęła uchwały o możliwości rozliczania od m2 i nie wprowadziła tego do regulaminu? Słyszałem że blokuje to przewodniczący RN. Osobiście jestem za rozliczaniem od m2 a nie mam takiej możliwości. Rozliczenie ryczałtem(120% kosztów rzeczywistych) nie jest zgodne z Prawem Energetycznym które mówi że zarządca ma rozliczać koszty CO zgodnie z rzeczywistym zużyciem. W wypadku ryczałtu zarządca zarabia 20% ponad koszty rzeczywiste a to jest niedozwolone.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2016, 01:15:51 wysłana przez kryspin »

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2659 dnia: Października 16, 2016, 10:49:21 »
Czyli np za ten miesiąc (październik) grzania zostanie nam policzone ryczałtem?  Bo jak nowe podzielniki mają się załączyć od października to ktoś za to grzanie musi zapłacić.

Z tego, co wiem to podzielniki mają ruszyć od 01 listopada. A wszyscy, czyli cała SM jednakowo, bo wszyscy (zakładając hipotetycznie) korzystamy z ciepła nieopomiarowanego. Czy to będzie 100% czy 120, to już zasądzą członkowie RN. Tak czy siak, będą to niewielkie koszty.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 590
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2660 dnia: Października 16, 2016, 11:35:54 »
Naprawdę nie potraficie czytać, czy tylko udajecie?
Dorośli ludzie, a zachowują się jak dzieci. Co wy z tym ryczałtem?
W ogłoszeniu jak byk, napisane jest: "W pierwszym okresie rozliczeniowym wyliczanie zużycia do dnia 31.10.2016 zostanie wykonane w oparciu o tablę (stopniodni). Tzn, że zapłacimy również za wyjątkowo ciepły wrzesień.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2661 dnia: Października 16, 2016, 12:00:13 »
Naprawdę nie potraficie czytać, czy tylko udajecie?
Dorośli ludzie, a zachowują się jak dzieci. Co wy z tym ryczałtem?
W ogłoszeniu jak byk, napisane jest: "W pierwszym okresie rozliczeniowym wyliczanie zużycia do dnia 31.10.2016 zostanie wykonane w oparciu o tablę (stopniodni)
Czytać to ja umiem i napisałem w poprzednim poście że na podstawie wymyślonych przez firmę Techem "stopniodni" nie możemy być rozliczeni bo nasz regulamin rozliczania kosztów tego nie zawiera. W regulaminie są tylko dwa sposoby rozliczania kosztów CO: 1.ze wskazań podzielników, 2.ryczałtem wynoszącym 120% kosztów rzeczywistych. Innego sposobu rozliczania kosztów CO nasz regulamin nie przewiduje. Skoro za październik nie będziemy rozliczeni ze wskazań podzielników to zostaje tylko ryczałt. Inaczej będzie to niezgodne z regulaminem rozliczania kosztów. A więc drogi Qba99 czytaj moje posty ze zrozumieniem.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2016, 12:04:16 wysłana przez kryspin »

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2662 dnia: Października 16, 2016, 12:16:33 »
Skoro za październik nie będziemy rozliczeni ze wskazań podzielników to zostaje tylko ryczałt.

Dokładnie tak! Pytanie: czy będzie to 100/0% czy 120%?
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2663 dnia: Października 16, 2016, 13:11:12 »
Kryspin ma racje nie może być rozliczenia według tej tabelki bo nie ma u nas takiego sposobu rozliczenia  tylko podzielniki albo ryczałt. Każde inne rozliczenie może spowodować wiele spraw sądowych. Nie wiem co zrobi RN ale ma problem
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2664 dnia: Października 16, 2016, 13:28:58 »
Nie wiem co zrobi RN ale ma problem
Nasza Rada?? Nie wierzę, wszak to NASZA RADA!!
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 590
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2665 dnia: Października 16, 2016, 13:41:47 »
Ile osób pójdzie z tym do sądu, a ile zapłaci to okaże się przy podliczeniu. Nie wierze, że komuś będzie chciało się sądzić za 200zł. Ludzie są z ogółu leniwi.

Offline m4ci3j

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2666 dnia: Października 16, 2016, 13:52:35 »
Naprawdę nie potraficie czytać, czy tylko udajecie?
Dorośli ludzie, a zachowują się jak dzieci. Co wy z tym ryczałtem?
W ogłoszeniu jak byk, napisane jest: "W pierwszym okresie rozliczeniowym wyliczanie zużycia do dnia 31.10.2016 zostanie wykonane w oparciu o tablę (stopniodni)
Czytać to ja umiem i napisałem w poprzednim poście że na podstawie wymyślonych przez firmę Techem "stopniodni" nie możemy być rozliczeni bo nasz regulamin rozliczania kosztów tego nie zawiera. W regulaminie są tylko dwa sposoby rozliczania kosztów CO: 1.ze wskazań podzielników, 2.ryczałtem wynoszącym 120% kosztów rzeczywistych. Innego sposobu rozliczania kosztów CO nasz regulamin nie przewiduje. Skoro za październik nie będziemy rozliczeni ze wskazań podzielników to zostaje tylko ryczałt. Inaczej będzie to niezgodne z regulaminem rozliczania kosztów. A więc drogi Qba99 czytaj moje posty ze zrozumieniem.

Mi się wydaje że w regulaminie isrnieje taki wpis, mogę się mylic, ale sprawdź paragraf 45.3

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2667 dnia: Października 16, 2016, 14:13:44 »
Mi się wydaje że w regulaminie isrnieje taki wpis, mogę się mylic, ale sprawdź paragraf 45.3
Ten punkt nie ma tutaj zastosowania gdyż dotyczy on tylko sytuacji nieudostępnienia przez użytkownika lokalu pomieszczenia w celu odczytu stanu podzielnika.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2668 dnia: Października 17, 2016, 13:32:41 »
Słyszałem że blokuje to przewodniczący RN. Osobiście jestem za rozliczaniem od m2 a nie mam takiej możliwości.

Jesteś w wielkim błędzie! Zresztą nie pierwszy raz… najwyższy czas zmienić źródło. Fakt jest taki, że blokuje to ponad 86% członków spółdzielni Chemik. Tu masz źródło: http://www.sm-chemik.pl/dokumenty/protokoly/2016-07-29-protokol-posiedzenia-przewodniczacych-walnego-zgromadzenia.pdf
Masz taką możliwość, tylko najwyraźniej Ci się nie chce. Do tej pory nie zebrałeś w swoim węźle podpisów 50% + 1 zwolenników Twojej metody pod wnioskiem o zmianę systemu i nie złożyłeś tego wniosku w spółdzielni. Więc kto i co ma rozpatrywać...?

Offline NESKA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2669 dnia: Października 17, 2016, 14:49:01 »
A moze by tak przyjac projekty uchwal wnoszone przez czesc czlonkow RN a nie od razu je odwalac ?