Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613638 razy)

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #330 dnia: Maja 23, 2014, 19:19:48 »
Kolego Wojtek Dudek. Walne Zgromadzenie może odwołać tych członków Zarządu którym nie udzieliło absolutorium. Stanowi o tym Prawo Spółdzielcze Art.49 paragraf 4 który mówi: "Walne Zgromadzenie może odwołać tych członków Zarządu którym nie udzieliło absolutorium. W tym przypadku nie stosuje się przepisu art. 41 par.1 czyli bez względu na ustalony porządek obrad. Tak więc jest mozliwość odwołania Zarządu przez Walne Zgromadzenie ale pod warunkiem że członkowie dobrze się do niego przygotują i będą mieli poparcie wśród większości. Oczywiście można też tak jak piałeś zmienić Radę Nadzorczą ale czy znajdzie się tylu chętnych chcących coś zdziałać członków spółdzielni mających dodatkowo duże poparcie? Pozostaje mi życzyć powodzenia w wyborach do nowej Rady Nadzorczej w SM Chemik. Proszę o informację co z tego wyszło. Pozdrawiam.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #331 dnia: Maja 23, 2014, 21:19:50 »
Owszem! Jest taki zapis w  ustawie, ale w przypadku spółdzielni jest on praktycznie martwy i niemożliwy do przeprowadzenia. Sto razy łatwiej jest przeprowadzić to przy pomocy właściwie wybranej Rady Nadzorczej. Bo niby jak chciałbyś na walnym zgromadzić quorum?
Do każdego celu prowadzi zawsze wiele dróg. Jedne zawiłe, z mnóstwem przeszkód do pokonania i przez to baaaardzo czasochłonne, inne proste, łatwe i szybkie do pokonania. Ja proponuję ten drugi wariant drogi, ponieważ uważam, że ten pierwszy jest nie do zrealizowania. W moim wariancie potrzebna jest mobilizacja zaledwie kilkuset członków spółdzielni. W wariancie proponowanym przez Ciebie konieczna jest mobilizacja kilku tysięcy członków. Sądzisz, że jest to realne? Myślę, że sam w to nie wierzysz!

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #332 dnia: Maja 23, 2014, 21:58:19 »
A ilu kandydatów musimy zgłosić orientujecie się może?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #333 dnia: Maja 23, 2014, 22:24:20 »
z tego wszystkiego wynika, że "góra" jest nie do ruszenia bez pospolitego ruszenia. a skoro brak jest pospolitego ruszenia wniosek nasuwa się sam - obecne władze są super. proponuje założyć ciepłe bambosze i marudzić w stylu, że w lato jest za gorąco a w zimę za zimno. acha, nie zapominajcie, że woda jest zbyt mokra
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #334 dnia: Maja 23, 2014, 22:46:23 »
A ilu kandydatów musimy zgłosić orientujecie się może?

Rada Nadzorcza liczy 9 członków czyli najlepiej byłoby wybrać na każdym zebraniu po tylu kandydatów, ilu będzie wybieranych członków RN. A zatem na niektórych zebraniach będzie to dwóch, a na innych (jak np. Chemik C) prawdopodobnie trzech. I tylu zaufanych kandydatów najlepiej byłoby wytypować. Zbyt duża ilość kandydatów spowoduje rozdrobnienie głosów i pomniejszy szanse na sukces.

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #335 dnia: Maja 24, 2014, 08:40:46 »
Szanse są lecz najważniejsze żeby pójść  liczę na Waszą frekwencję .
Razem możemy coś zmienić okaże się czy potrafimy się zjednoczyć !
I tak na dzień dzisiejszy już bardzo dużo podziało się żeby otworzyć Nam oczy radio, telewizja tylko zobaczymy czy to co nie którym z Nas  otworzyło oczy na to co się tu dzieje.
Ja uważam że możemy mniej płacić za nasze mieszkania!

Offline Pre

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #336 dnia: Maja 26, 2014, 19:08:33 »
Słuchajcie, wczoraj odbyliśmy spotkanie i wytypowaliśmy zaufanych kandydatów. Z tego co usłyszałem zgłoszony został Wojtek Dudek. Ciekaw jestem czy to ten sam Wojtek Dudek który występuje na forum, może ktoś wie ?

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #337 dnia: Maja 27, 2014, 07:20:55 »
Szanse są lecz najważniejsze żeby pójść 

Ja właśnie w tej sprawie Was zapytam: czy na tablicach ogłoszń w poszczególnych klatkach schodowych są u Was wywieszone ogłoszenia o terminach zebrań? Jak się orientowałem to takowych nie ma. W mojej nie ma, a powinny już być. Nie wszyscy korzystają z Internetu i czytają posty na forum. W poprzednich latach były wcześniej, dużo wcześniej... Czyżby miało się tak stać, jak z referendum o sposobie rozliczania kosztów CO? Brak frekwencji!!!
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #338 dnia: Maja 27, 2014, 07:45:11 »
U mnie nadal żadnej wiadomości na tablicy w klatce.

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #339 dnia: Maja 27, 2014, 09:43:42 »
na klatce nic nie ma

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #340 dnia: Maja 27, 2014, 11:05:25 »
na klatce nic nie ma
Zastanawiające...hm. Zabrania rozpoczynają się dzisiaj Chemik "C" (info ze strony SM). Ogłoszenia datowane są na dzień 08.05.2014r., czyli od tamtej pory nie było czasu (wzorem lat poprzednich) na rozwieszenie powiadomień??? Tu link do strony http://www.smchemik.tstd.pl/files/komunikat241.pdf dla tych, co mają dostęp do internetu. Znaczy się - "coś jest na rzeczy"...
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #341 dnia: Maja 27, 2014, 11:06:30 »
U mnie też nie zauważyłem żadnego ogłoszenia. Jedyna wzmianka była w piśmie z wynikami ankiety dotyczącej wyboru sposobu rozliczania kosztów c.o. Widocznie komuś bardzo na rękę jest to, aby była jak najniższa frekwencja.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2014, 11:09:05 wysłana przez Wojtek Dudek »

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #342 dnia: Maja 27, 2014, 11:31:25 »
Widocznie komuś bardzo na rękę jest to, aby była jak najniższa frekwencja.
Odpowiedź jest oczywista i nie wymaga wskazywania palcem. Jednym słowem trzeba powiadamiać sąsiadów i znajomych z danego osiedla jak najszybciej, o terminie zebrania.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2014, 11:34:00 wysłana przez Power »
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #343 dnia: Maja 27, 2014, 12:25:29 »
Jednym słowem trzeba powiadamiać sąsiadów

Wystarczy napisać samemu ogłoszenie o zebraniu i przykleić je na klatce!!! Ja tak zrobię! Dobry pomysł... prawda?   ;D

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #344 dnia: Maja 27, 2014, 13:08:13 »
Wystarczy napisać samemu ogłoszenie o zebraniu i przykleić je na klatce!!! Ja tak zrobię! Dobry pomysł... prawda?   
A jakże, pomysł b. dobry. Ja mam info z ostatniej chwili, o "cudownym" pojawianiu się rzeczonych ogłoszeń na klatkach schodowych, w kolorze żółtym (przynajmniej taka jest informacja z budynku Roweckiego 44 itd.). Jednak sądzę, że w tym przypadku info werbalne-sąsiedzkie będzie szybsze, gdyż większość pracuje do 15-tej i raczej nie przeczyta ogłoszenia na tablicy w swojej klatce.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!