Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowy Dyrektor w Białej  (Przeczytany 730963 razy)

Offline antekmańcewyrwałnogę

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #1185 dnia: Marca 17, 2015, 10:56:25 »
Możesz to nazwać Gnojem ale jest zasadnicza różnica między Wosikiem a Wami- obrońcami : Wosik nie angażuje w tą walkę uczniów Zespołu, nie zastrasza rodziców i nie kłamie w kółko na forum. Cześć obrońców ciągnęła pieniądze ze Szkoły aż miło a gdy Markowicz zaczęła oszczędzać zaczęły się skargi (np. ze dzienniki kupiła 4x taniej od Cossinusa). Szkoda że nie mamy dostępu do informacji jak wyglądają zarobki nauczycieli bo coś czuje ze i w tym temacie nie jednemu opadła by kopara....
Tak też myślałam..... że to "różnica" :D :D Co nazywasz" różnicą" bukiet...aromat....?
Jeden malutki szczególik ...Markowicz  oszczędzała na wszystkim ale stać ją było na to żeby zapłacić "redaktorowi" ponad 14 tysięcy ? :D nazywasz to oszczędnością ? Nie dało się tych pieniędzy wydać na coś bardziej pożytecznego? I nie dziwi Cię też fakt ,że od kiedy zaczął pobierać pieniążki ze szkolnej kasy jest zagorzałym obrońcą Narękiewicz?
Płace nauczycieli są jednakowe w całej Polsce :) http://wynagrodzenia.pl/artykul.php/wpis.2774
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2015, 11:21:21 wysłana przez antekmańcewyrwałnogę »

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #1186 dnia: Marca 17, 2015, 11:02:48 »
Być może i ma w tym interes ale przez ten fakt nie należy podważać informacji jakie przekazuje.
Ustawa reguluje średnią wartość wynagrodzenia czy to oznacza że w Zespole Szkół nauczyciele dostają takie same wypłaty jak np. Gimnazjum nr?
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline antekmańcewyrwałnogę

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #1187 dnia: Marca 17, 2015, 11:19:49 »
Być może i ma w tym interes ale przez ten fakt nie należy podważać informacji jakie przekazuje.
Ustawa reguluje średnią wartość wynagrodzenia czy to oznacza że w Zespole Szkół nauczyciele dostają takie same wypłaty jak np. Gimnazjum nr?
Informacje które przekazuje nie są niczym innym jak tymi ,które były opublikowane w raporcie pokontrolnym :D no i co z niego wynika? Że ktoś wziął pieniądze i nie wykonał zlecenia? czy wykonał ale brakuje z tego notatki formalnej ? :D Czy w związku z takimi "nieprawidłościami" zostało to zgłoszone do prokuratury czy innej komórki? Ja przynajmniej nic o tym nie wiem...a jestem przekonana ,że gdyby to było niezgodne z prawem to Narękiewicz  wykorzystałaby to przeciwko byłej dyrektorce :) Wciskanie ludziom kitu że pieniące były wydawane na pierdoły typu :koszulki ,baloniki i długopisy jest żenujące ..... trzeba być naprawdę albo głupim albo niedoinformowanym żeby nie wiedzieć że przy realizacji każdego projektu jest na to kwota (procentowo) którą trzeba przeznaczyć na takie właśnie rzeczy :)
Nawiązując do wynagrodzenia nauczycieli to pensja różni się od ilości godzin,stażu itp. a także komu jest podrzędna tzn. gminie czy powiatowi :) Z tego co wiem nauczyciele gminni zawsze zarabiali więcej od powiatowych z racji otrzymywanych dodatków (gmina jest bogatsza).
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2015, 11:34:28 wysłana przez antekmańcewyrwałnogę »

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #1188 dnia: Marca 17, 2015, 11:42:51 »
Co z niego wynika? Np. Z że ktoś dostawał zlecenia pokrywające się z jego zakresem obowiązków, że ktoś brał pieniądze nie wiedząc za co je bierze, że ktoś wykonywał zlecenia w trakcie godzin pracy a swoje obowiązki 'odpracowywał' po godzinach prazy,  że ktoś wysyłał zapytania ofertowe do 3 firm w 2 związanych  pośrednio z ZS.
Wieść gminna niesie że to ZS odbiega wysokością wynagrodzeń od gminnych ale raczej w tą drugą stronę :)
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #1189 dnia: Marca 17, 2015, 12:42:49 »
No proszę...... "tam moralność moja, gdzie pieniądze dają...." oj nieładnie ....nieładnie
::)
Cóż, odnoszę wrażenie że dotyczy to również nowej starej ekipy.
Błąd. Nowa stara ekipa w kolejce po tę moralność wyprzedza innych o kilka długości :)
http://policebezcenzury.pl/index.php/pl/aktualnosci/37-kulisy-bialej-czyli-blue-box
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #1190 dnia: Marca 17, 2015, 13:53:39 »
We wskazanym materiale nie wszystkie uwagi są słuszne. W jednostkach samorządowych zwykle ustala się kwotę, do której można składać zamówienia z tzw. wolnej ręki, czyli bez zapytań ofertowych. Np. w Gminie Police jest to 1000 euro. Dopiero powyżej tej kwoty (a poniżej progu zamówień publicznych) organizuje się konkurs ofert.
Po co jest takie rozwiązanie? Inaczej działalność jednostki byłaby sparaliżowana, gdyby np. na zakup jakichś drobiazgów, wartości kilkuset złotych, organizowano konkurs ofert. Ten bowiem trwa, wymaga powołania komisji, mnoży biurokrację i koszty. Nie jest to furtka do nadużyć (choć czasem powstaje monopol jakiegoś wykonawcy), ale racjonalne postępowanie. Za zlecenie odpowiada kilka osób. Urzędnik prowadzący sprawę, jego bezpośredni szef, księgowy (skarbnik) oraz szef jednostki. Dopiero jak zamówienie przejdzie wspomniane szczeble i zbierze odpowiednie podpisy - możliwa jest realizacja zlecenia.
Jest jeszcze inna strona medalu. Lepsze jest wrogiem dobrego. Jeżeli jakaś firma, od wielu lat wykonuje pewne usługi dobrze i prawidłowo - nie ma sensu z niej rezygnować w imię nieuzasadnionych podejrzeń o sitwę, zmowę, mafię itd. Problem pojawia się wtedy, gdy pojawiają się działania pozaekonomiczne motywowane interesem finansowym.
Z obserwacji ujawnionych wydarzeń związanych z "Białą" wydaje się jednoznacznie wynikać, że sporą część żarliwych obrońców P.T. pani Chmielewskiej (Golisowicz) stanowiły osoby stale współpracujące z Zespołem Szkół w zakresie rozmaitych usług i z tego tytułu mające (od wielu lat) pożytki finansowe. Bynajmniej nie oszałamiające, ale stałe. Jeżeli dołączymy do nich drugą grupę - osób mających interes polityczny w zwalczaniu poprzedniej ekipy powiatowej - okaże się, że "altruistycznych" zwolenników Pani Beaty było bardzo mało, a może nawet nie było ich wcale. Tak skonstruowane zaplecze byłej Dyrektor nie kierowało się obiektywnym interesem placówki, uczniów, czy nauczycieli, lecz własnymi celami, zależnymi od usytuowania (polityczne lub finansowe). Gdyby ta prawidłowość została wcześniej ujawniona - być może wyniki wyborów powiatowych byłyby znacząco różne od zarejestrowanych.

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #1191 dnia: Marca 17, 2015, 16:47:32 »
a jaki byłby wynik gdyby ujawniono wszystkie "prawidłowości " w Starostwie?

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #1192 dnia: Marca 17, 2015, 16:48:34 »
Nie wiem o czym piszesz.

Offline uzytek

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #1193 dnia: Marca 17, 2015, 17:06:22 »
nie kierowało się obiektywnym interesem placówki, uczniów, czy nauczycieli, lecz własnymi celami, zależnymi od usytuowania
Właśnie o tym się tu mówi cały czas. A jak wskazano sporo dokumentów/faktów to obrońców wymiotło.
uzytek

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #1194 dnia: Marca 18, 2015, 11:18:00 »
dyskutujemy lub unikamy dyskusji (każdy ma swoją opinię) od 82 stron; Czy są jakieś doniesienia do prokuratury, postanowienia o wszczęciu postępowania,  postawienie zarzutów itp...

Offline antekmańcewyrwałnogę

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #1195 dnia: Marca 18, 2015, 11:39:49 »
dyskutujemy lub unikamy dyskusji (każdy ma swoją opinię) od 82 stron; Czy są jakieś doniesienia do prokuratury, postanowienia o wszczęciu postępowania,  postawienie zarzutów itp...
Oczywiście że są :D ale na działania Agaty M.N :)
Już niedługo odbędą się pierwsze rozprawy w sądzie pracy :)



Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #1214 dnia: Marzec 17, 2015, 11:42:51 »
Cytuj (zaznaczone)
Co z niego wynika? Np. Z że ktoś dostawał zlecenia pokrywające się z jego zakresem obowiązków, że ktoś brał pieniądze nie wiedząc za co je bierze, że ktoś wykonywał zlecenia w trakcie godzin pracy a swoje obowiązki 'odpracowywał' po godzinach prazy,  że ktoś wysyłał zapytania ofertowe do 3 firm w 2 związanych  pośrednio z ZS.


Widziałaś zakres obowiązków tych pracowników?? Nie sądzę ....i nie sądzę żeby ktoś w nich przewidział np; czynności  związane z budową,obsługą hali :) Nie sądzę również ,że zakres obowiązków przewiduje większą ,nadliczbową liczbę godzin pracy :D Masz wyjście, albo w ramach dodatków czy umów zatrudnić własnych pracowników albo zatrudnić osoby z zewnątrz ,które to zrobią. Nie możesz zmusić ludzi do wykonywania dodatkowej pracy.
Czy ktoś przewidział ilość realizowanych projektów w szkole ?
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2015, 11:49:17 wysłana przez antekmańcewyrwałnogę »

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #1196 dnia: Marca 18, 2015, 12:39:40 »
Ja nie widziałem zakresów obowiązków, Ty ich nie widziałaś ale kontrolujący je widzieli.
Jasno stwierdzili że umowy zlecenia pokrywają się z obowiązkami. W jaki sposób chcesz to podważyć? Do obsługi budowy hali zatrudniani są inżynierzy kontraktów a do obsługą  finansową hali powinna zajmować się księgowa Zespołu Szkół i to bezdyskusyjnie.
Odnośnie księgowych- wiesz może ile ich jest w Zespole Szkół?
Co do zatrudniania firm... Ciekawa komu by wysłano zapytanie ofertowe...:)
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline antekmańcewyrwałnogę

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #1197 dnia: Marca 18, 2015, 19:53:25 »
Oczywiście że ich nie widziałam nie wiem także co widziała i co brała pod uwagę szanowna komisja :)Nie wiem czy brała pod uwagę to że pracownik nie ma obowiązku pracować od świtu do zmierzchu i obowiązuje go 8 godzinny dzień pracy.
Nie napisałam ,że pracownicy byli zatrudniani do budowy tylko czynności związanych z budową hali a to różnica. Pomimo że byli zatrudnieni inżynierzy ,kierownicy budowy inspektorzy i fachowcy wszelakiej maści to jednak wielokrotnie pracownicy zs pilnowali tego co się tam dzieje bardzo często napotykając na próby odstępstw od wcześniejszych ustaleń i nie tylko....wielokrotnie było palcem pokazywane co jest zrobione źle.
Dodam że poprzednie władze powiatu nie kwapiły się za bardzo żeby sprawdzić co się tu na terenie dzieje,powołali podobno odpowiednią "komisję" na ale ....z tego co wiem byli raz :) nie było sensu więcej ponieważ wzywali B.Ch. i pracowników  którzy mieli wręcz "obowiązek " wiedzieć jak przebiega budowa i jakie są postępy. Nie wiem jak dla kogo ale jak dla mnie to dyrektor powinien zajmować się szkołą i uczniami a nie nadzorem budowy... Hala jest powiatowa ...jak by nie patrzeć ,partycypowali w niewielkiej ale jednak części kosztów .
Ile jest księgowych nie wiem...ale domyślam się że więcej niż jedna,domyślam się też że mają co robić ponieważ zs to jakby nie patrzeć bardzo duża firma ,która zatrudnia ponad 100 osób ,samych nauczycieli jest 85 sztuk,do tego pracownicy administracyjni,obsługi,basenu czy kuchni .W Podgrodzi też są pewnie zatrudnieni jacyś pracownicy.Do tego w posiadaniu szkoły jest wiele obiektów.

« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2015, 19:58:39 wysłana przez antekmańcewyrwałnogę »

Offline psi detektyw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #1198 dnia: Marca 19, 2015, 07:36:17 »
Jak tam 100 tysięcy, zapłacone? wszyscy zadowoleni?

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #1199 dnia: Marca 19, 2015, 21:13:48 »
Jak tam 100 tysięcy, zapłacone? wszyscy zadowoleni?
100 tysięcy a jako dodatek służbowe mieszkanie  - to się chyba nazywa TUPET.
jestem gorszego sortu