Police i okolice > Sprawy bieżące

Opłaty za śmieci - konsultacje.

<< < (190/191) > >>

walliez:
Witam,
Piszę tutaj pierwszy raz. Większość wątków przeczytałem i wydaje mi się, że dyskusja przestała toczyć się wokół moim zdaniem najważniejszej sprawy jaką jest 30% podwyżka. Dyskusję o zmianie sposobu naliczania opłaty za śmieci moglibyśmy prowadzić w związku z zakładanym brakiem wpłat od nieuczciwych, pod warunkiem zachowania dotychczasowej stawki. A tutaj mamy do czynienia z niczym nieuzasadnioną podwyżką.
Po pierwsze TRANS-NET w roku 2014 wypracował ponad 400 000 zł zysku, który Gmina jako jedyny udziałowiec w sytuacji braku w budżecie mogła pobrać w ramach należnej dywidendy. Firma Trans-Net ma na kapitale zapasowym 4mln zł, więc nie ma ryzyka po stronie udziałowca dopłat do kapitału. Ponadto na kocie bankowym 31.12.2014 było 1,5 mln zł!!!!
W spółce nie wzrosły wynagrodzenia, paliwo jest wyjątkowo tanie - więc pytam się jakie jest uzasadnienie podwyżki?
Różnica między zameldowanymi a zgłoszonymi? Zawsze taka będzie - sam znam przypadek, gdzie zameldowanych jest więcej niż mieszkających.
Organizacja nowego wysypiska? To jednorazowa akcja - dlaczego mamy za to płacić latami?
Jeżeli spółka Trans-Net ma się tak dobrze, to jak jest w innych? Może tam też leży pieniądz tylko jakoś nie chcą go brać, a sięgają do naszych kieszeni?
Spółki gminne zgodnie z ustawą o samorządach są tworzone w celu zaspakajania ważnych potrzeb mieszkańców gminy i co do istoty nie są zorientowane na tworzenie zysku. Ich zabezpieczeniem jest Gmina, zatem jako udziałowiec ma prawo pobierać zyski i obowiązek pokrywania ewentualnych strat.
Tyle, że Trans-Net nigdy wcześniej nie miał tak dobrych wyników jak w 2014 roku...

piotrzpl:
co do konsultacji w temacie śmieci, obywatele wybrali od osoby, czyli będziemy teraz płaciliśmy 12 a zapłacimy 15 od osoby

walliez:
czy od m3 czy od osoby płacić będziemy więcej, bo nikt nie pytał nas o to czy nam pensje wzrosły o 30%!!

piotrzpl:
można się spodziewać jeszcze większych podwyżek bo wchodzi podatek od powierzchni wspólnych, czyli wózkownia pralnia suszarnia strych, jak i od terenów przyległych do domów i bloków, mowa tu o parkingach przy blokowych trawnikach, podwórkach, nie są to bardzo duże kwoty w granicach 30 / 70 złotych rocznie, ale zawsze cos,,, ustawa weszła za PO jak by co Komorowski podpisał w lipcu, na sam koniec kadencji,,,   

( http://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/wchodzi-nowy-podatek-od-nieruchomo%c5%9bci-wysokie-podwy%c5%bcki/ar-CChdZl?ocid=spartandhp )

rawiki:
Podwyżki za śmieci nam się szykują,  a przy okazji...
https://radioszczecin.pl/1,431672,zarobki-burmistrza-polic-wzrosna-o-8-tysiecy-zl-

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej