Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SM."CHEMIK" kaloryfery  (Przeczytany 51045 razy)

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #90 dnia: Października 27, 2013, 21:41:39 »
no tak, bo jak uchylała to grzejnik "zmarzł" i się zagrzał... i wszystko jasne

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #91 dnia: Października 28, 2013, 18:11:01 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Wbrew pozorom jest to łatwe do sprawdzenia. Pozostaje jednak pytanie, czy koleżanka jest pewna, że grzejnik zawsze był zimny, ponieważ (jeżeli dobrze pamiętam) podzielnik rozpoczyna naliczanie jednostek gdy grzejnik przekracza temp. ok 36 stopni. 36 st. to nie jest aż tak dużo, aby od grzejnika buchało ciepło. Jeżeli jest tego pewna, że grzejnik nigdy się nie uruchomił, to powinna to reklamować – ma do tego święte prawo. I najlepiej od razu na piśmie. Wcześniej niech się dobrze upewni co do zimnego kaloryfera. Najlepiej kontrolując go często i spisując wartości podzielnika w chwili kontroli. Te dane dobrze jest załączyć do reklamacji.


Dzięki-podpowiem jej  :)

Cytat: "Qba99"
Czy koleżanka uchylała okno w kuchni?


Uchyla,ale tak jak piszę,grzejnik jest tak osłonięty,że nie ma możliwości,by zaczął nabijać,u mnie jest identyczna sytuacja i co roku mam na liczniku 000,choć okno przy gotowaniu uchylane zawsze jest,nawet przy minusowych temperaturach.

Cytat: "arturrop1"
no tak, bo jak uchylała to grzejnik "zmarzł" i się zagrzał... i wszystko jasne


Nie ma takiej możliwości,by zmarzł,więc nie ma możliwości by zaczął grzać
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline boho

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwca 03, 2014, 00:19:53 »
Witam, czy możliwa jest likwidacja kaloryfera w kuchni, z którego w ogóle korzystamy? Przez całe lata jest nieodkręcany, a teraz, przy remoncie kuchni, stwierdziliśmy, że koliduje to z naszym projektem i chcemy się o pozbyć. Jak to jest w kwestii formalnej, czy spółdzielnia udziela na to zgodę?  Dziękuję za wszystkie odpowiedzi w tej kwestii.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwca 03, 2014, 07:14:43 »
czy spółdzielnia udziela na to zgodę?

Jak znam życie, przepisy i SM >:( to raczej wątpię. Na kształt i wymiar kaloryfera to - w pewnym ustalonym porządku - na pewno.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: [Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwca 03, 2014, 10:26:19 »
Kilka lat temu dzwoniłem do nich w tej sprawie i powiedziano mi, że owszem, kaloryfer można zlikwidować, ale ogrzewanie za kuchnię policzą ryczałtem. Nie zależało mi, także nie drążyłem dalej tematu.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwca 03, 2014, 16:16:30 »
Ja też, 2 lata temu jak robiłem remont, chciałem usunąć grzejnik w kuchni i mi powiedziano w technicznym, że nie można.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwca 03, 2014, 21:05:18 »
Witam, czy możliwa jest likwidacja kaloryfera w kuchni, z którego w ogóle korzystamy?

Jeżeli jesteś właścicielem mieszkania, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby go usunąć.

Ja też, 2 lata temu jak robiłem remont, chciałem usunąć grzejnik w kuchni i mi powiedziano w technicznym, że nie można.

W dz. technicznym, podobnie jak w całej spółdzielni, urzędnicy żyją jeszcze w epoce głębokiego PRL-u z lat co najwyżej 70-tych. Trzeba było poprosić o podstawy prawne tej odmowy.

...powiedziano mi, że owszem, kaloryfer można zlikwidować, ale ogrzewanie za kuchnię policzą ryczałtem.

Jak wyżej. Niby na jakiej podstawie prawnej chcieliby to zrobić? Czasy, w których podstawą do obciążania  finansowego było urzędnicze widzimisię - już się skończyły.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2014, 21:08:30 wysłana przez Wojtek Dudek »

Offline Iza80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwca 09, 2014, 15:10:38 »
Za zgodą SM usunęłam w kuchni grzejnik i nie płacę, jestem właścicielką.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwca 10, 2014, 10:38:31 »
Za zgodą SM usunęłam w kuchni grzejnik i nie płacę, jestem właścicielką.

Nic dodać, nic ująć. Iza80 przedstawiła dowód potwierdzający to, co powiedziałem nieco wyżej.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwca 10, 2014, 18:06:30 »
Witam, czy możliwa jest likwidacja kaloryfera w kuchni, z którego w ogóle korzystamy? Przez całe lata jest nieodkręcany, a teraz, przy remoncie kuchni, stwierdziliśmy, że koliduje to z naszym projektem i chcemy się o pozbyć. Jak to jest w kwestii formalnej, czy spółdzielnia udziela na to zgodę?
Otrzymałaś zgodę?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline natka

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 57
  • Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwca 11, 2014, 13:35:56 »
Dario, można starać się o demontaż, jak już wcześniej napisano  :) Złóż pismo do Zarządu SM ws. likwidacji grzejnika i uzasadnij je. Lepiej zrób to jak najszybciej, z uwagi na sezon grzewczy. W odpowiedzi dostaniesz wskazówki jak się za to zabrać. Będziesz miała też doczynienia z Działem Technicznym SM, który na końcu musi odebrać wykonane prace (które wykonasz we własnym zakresie). Moja dodatkowa rada jest taka, abyś do sekretariatu złożyła podanie za potwierdzeniem odbioru, tak na wszelki wypadek, gdyby coś w przyszłości....  :) Pozdrawiam, powodzenia

Offline natka

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 57
  • Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwca 11, 2014, 13:43:02 »
Ps. Zapomniałam napisać, żebyś zapoznała się z Regulaminem wewnętrznym SM "Chemik" w Policach (w tym Rozdz. VII Inne Postanowienia).

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwca 11, 2014, 21:47:45 »
Dario, można starać się o demontaż, jak już wcześniej napisano  :) ... 
Natka, dziękuję za podpowiedź.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -