31
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Kwiecień 22, 2020, 15:10:21 »Kto wie, a może to jakiś ukłon władz samorządowych w stronę chemików ☺️
Tychże chemików władze samorządowe po rękach powinny całować.

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.
Kto wie, a może to jakiś ukłon władz samorządowych w stronę chemików ☺️
U nas też są pieniądze, wystarczy socjal zawiesić, przywileje emerytalne zlikwidować. Można tak długo wymieniać.
Ja bardzo kibicuję Szwecji. Kraju nie zamknęli jak glupki, gospodarka sobie idzie swoim torem, a mimo większej niż u nas liczby chorych ich służba zdrowia póki co daje radę.
Jak to będzie rozliczane jeżeli wprowadzą 4bop?![]()
Bo jeżeli teraz mamy 5bop i wychodzi około 160 godz miesięcznie a 4 bop będzie wychodziło koło 200 to jak zakłady chcą to rozliczyć???
Również mnie takie słuchy doszły , ciekawe czy myśli że przetrzyma pracowników do maja? a po wyborach jego podejście będzie wyglądać jak w przypadku dodatkowej nagrody o której już w zeszłym roku miała być decyzja? Zasadniczo nie rozumiem jaka różnica jutro czy w poniedziałek, albo się zarząd zgodzi albo nie na te warunki. Z prawnego punktu widzenia w piśmie jest termin na jutro jeśli będzie decyzja negatywna tudzież pozytywna lub jej nie będzie to i tak wszczyna się spór zbiorowy. Przynajmniej tak mówi ustawa ......
Ewentualnie możliwe że te parę dni czasu pozwoli prezesowi przeczekać wybory aby przed nimi nie było strajku. Nie wiem jak wygląda bieg terminów w przypadku mediacji, referendum itp.
Chyba że prezes w piśmie wstawionym przez Panią Anie znowu rozminął się z prawdą i posiedzenia zarządu nie ma.
Ale tu by musiała się Pani Ania wypowiedzieć.
Panie johnnie- ja mam prośbę, szanujmy się wszyscy pracownicy wzajemnie. Siebie, swoją pracę, pracę kolegi/koleżanki. Każdy w tej firmie jest potrzebny. Oczywiste jest, ze warunki pracy na wytwórniach są bardzo ciężkie i uciążliwe. W zapyleniu, powonieniu, temperaturze, pracy w wielkiej syntezie chemicznej oraz szeregu innych zagrożeń. Nikt tego nie kwestionuje. Bardzo proszę.
Jeżeli nie tu, to w innym miejscu ludzie będą się wymieniać informacjami. Na pewno nie będzie to na żadnym forum/serwisie pod nadzorem Zakładów. Tubę informacyjną należąca do konkretnego obozu władzy już mamy (TVP/TVN) i każdy widzi jakie tego są skutki.
Zgodzę się z Tobą że powinno być jakieś wewnętrzne "forum " tylko wtedy zarządowi było by nie na rękę. Jak to się mówiło głupim narodem się łatwiej rządzi? A no dlatego że muszę wierzyć w to co mi powie zarząd bo nie mam możliwości weryfikacji informacji.
Było, następne w piątek. 200 zł podwyżki, 20% wzrost doładowań kart Sodexo i 10% wzrost dodatku dla ratowników chemicznych. Taka jest odpowiedź Zarządu na propozycje Związków.
Czyli póki co słabiutko. Napisałem jakiś czas temu, że każde 10 zł poniżej 300 to porażka związków... Moja ocena jest taka: ZZ nie wykorzystują bardzo mocnej pozycji negocjacyjnej.
Czyli było 10 dni, ok. Zostało 3 + 26 dni urlopu to i tak lepiej niż zmianowi. A jeszcze w tym roku jednozmianowi mają otrzymać dodatkowe dni wolne?![]()
Ja też uważam. A dlaczego nie tu, a gdzie ?Racja .Przecież ZZ nie informują swoich członków na wydziałach. Wszystko "tajne przez poufne"
Czyli tak na prawdę stoimy w miejscu, albo się cofamy.
Bo co z tego, że pensje podnoszą, jak wszystko idzie w górę.
Równie dobrze można się cofnąć 20lat wstecz, zarabiać o połowę mniej, ale wszystko o co najmniej połowę tańsze było. Dobrze to rozumuje?![]()