Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - M14

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
16
Tematy różne / Odp: Plac zabaw Mścięcino.
« dnia: Sierpień 01, 2016, 10:31:55  »
Spotkanie w sprawie placu zabaw odbyło się w zaplanowanym miejscu i czasie podanym publicznie i każda osoba
zainteresowana tematem mogła w nim uczestniczyć.
Mieszkańcy dzielnicy po wysłuchaniu opinii i  propozycji rady osiedla oraz po dyskusji odnośnie
miejsca usytuowania placu zabaw decyzję w tym temacie podjęli w formie głosowania.
Plac zabaw ma być zlokalizowany przy ulicy Klonowej i za tym miejscem glosowało 37 osób,
przeciwko były 2 osoby ,wstrzymało się od głosowania 5 osób.
Obecni na spotkaniu przedstawiciele urzędu miasta zapewnili że plac zabaw przy ulicy Klonowej
powstanie jeszcze w tym roku.

17
Tematy różne / Odp: Plac zabaw Mścięcino.
« dnia: Czerwiec 17, 2016, 09:15:28  »
Informacja o terminie i miejscu spotkania w sprawie placu zabaw.


https://app.box.com/s/6hdylxfrhoveqglqgvyivnqrhxjjhfgq

18
Tematy różne / Odp: Remont Drogi
« dnia: Czerwiec 15, 2016, 20:52:00  »
Nadbrzeżna jest "ulicą powiatową" której remont przekładany jest od około 10 lat i łatanie dziur w dziurach stało się tradycją i niezłym
interesem zazwyczaj dla polickiego Transnetu.
Ostatnie spotkanie władz powiatu z mieszkańcami ulicy Nadbrzeżnej i przyległych skończyło się obietnicą że remont będzie w przyszłym
roku /i tak co roku od 10 lat /.

19
Historia / Odp: [Mścięcino] Mścięcino-Messenthin
« dnia: Kwiecień 27, 2016, 17:07:31  »
Odsłonięcie pomnika i skweru w Mścięcinie w telewizji kablowej Police /You Tube/20
Tematy różne / Odp: Plac zabaw Mścięcino.
« dnia: Kwiecień 26, 2016, 11:23:31  »
Miło, że zrobił Pan pamiątkowe zdjęcie. Pokażę je dzieciom. Tlumów nie było, smutne, pewnie czekał tam Pan cały dzień i fotografował minutę po minucie. Plac zabaw stracił swój sens.

Takie zdjęcie otrzymałem od mieszkańca tego rejonu ,które pokazuje stan faktyczny a nie fikcje i kłamstwa pisane przez Panią. Może Pani zamieścić zdjęcie z dowolnego dnia i godziny tego obleganego miejsca.Nigdy z mojej strony i mojej rodziny nie było haniebne zapalanie zniczy i o porządkowanie tych grobów proszę Pana. Haniebne było, że tyle lat stało to miejsce zapuszczone.

Co i jak Pani porządkowała to też chyba przenośnia bo stan faktyczny tego miejsca wyglądał jak na poniższych zdjęciach i kilka ciężarówek śmieci które tam były raczej "nie spadły z nieba".
https://app.box.com/s/1k21ezm1cc6gjt6mj330tq98qpdip43q
https://app.box.com/s/jmj6j8fhby3syimpz9x54cvcwjdlv3mj


Zazdroszczę wszystkim, którzy mają na to czas, nie ciągną zmianowego etatu plus obowiązków domowych i wychowawczych. A jeśli jakikolwiek mieszkaniec ma jakąś propozycję, a niech Pan uwierzy nie jestem zamknięta w swoim domu na osiem spustów i mam z nimi kontakt to zawsze jestem przychylna. Proszę nie obrażać moich dzieci tymi szyszkami, bo w tym momencie Pan jest bezczelny. Mam nadzieję, że słowo "przenośnia" Panu coś mówi.

Większość osób gdzieś pracuje, posiada rodzinę, dzieci i inne obowiązki czasami społeczne z własnego wyboru. Pani sprawa na ile spustów się Pani zamyka ale oczekiwanie że ktoś Panią odwiedzi w domu aby wysłuchać i zrealizować Pani potrzeby jest lekko na wyrost. Sposób załatwiania problemów i potrzeb mieszkańców został wcześniej podany.
W czasie trwania uroczystości związanej z odsłonięciem pomnika i skweru na byłym cmentarzu była realna nie w przenośni okazja aby zapalić znicz lub złożyć kwiaty ale Pani w tym czasie pisała "własną historię" mieszając potrzebę posiadania huśtawki z "gorszym sortem" i zbieraniem szyszek.
To uważam z zachowanie nie godziwe i zarazem bezczelne.

21
Tematy różne / Odp: Plac zabaw Mścięcino.
« dnia: Kwiecień 23, 2016, 23:07:43  »
Z wielką pompą otworzono właśnie skwer w Mścięcinie, a dzieciom zabrano stamtąd nawet dwie ostatnie huśtawki, które były oblegane przez wszystkie dzieciaki z okolicy. Dziękujemy. Gorszy sort dzieci z Mścięcina najwyraźniej nie zasługuje nawet na skromny plac zabaw, ale pewnie teraz główną atrakcją dla nich będzie tablica upamiętniająca i zbieranie szyszek w lasku. Pozdrawiam włodarzy!


Tak wyglądały te tłumy dzieci z całej okolicy oblegające huśtawki postawione oczywiście jak Pani pisze przy samym chodniku /zdjęcie poniżej./
https://app.box.com/s/4a83sz578q9cg48jccz3gjlirrva14ta
Plac zabaw w Mscięcinie jest tam gdzie życzyli go sobie mieszkańcy.
Pani ani razu nie wystąpiła z pomysłem lub propozycją budowy kolejnego placu zabaw na spotkaniach władz miasta z mieszkańcami osiedla lub do samej rady osiedla.
Informacje że ktoś kiedyś gdzieś zbierał po coś jakieś podpisy nie są poważnym argumentem aby budować najlepiej jutro plac zabaw w pobliżu Pani miejsca zamieszkania.
Mieszanie uroczystości związanej z odsłonięciem pomnika i skweru z potrzebą budowy placu zabaw jest nie godziwe w stosunku do osób pochowanych na byłym cmentarzu a wtrącanie akcentów bieżącej polityki z tym "gorszym sortem" jest po prostu haniebne".
Wielu mieszkańców Mścięcina działa społecznie w prywatnym czasie dla dobra tej dzielnicy tak jak potrafią i na miarę swoich skromnych możliwości , ale są też osoby które potrafią tylko krytykować ,żądać nic nie wnoszą od siebie trwając na pozycji " dyżurnego malkontenta ".
Osobiście chciałbym aby palców zabaw było więcej, więcej nowych chodników , lepszych dróg i ulic i ogólnie aby standard życia w dzielnicy był coraz lepszy.
Myślę że Pani zazdrości efektów pracy osobom działającym na rzecz mieszkańców dzielnicy wiedząc że sama Pani nic nie zrobiła w tym temacie , chociaż przepraszam, wspomniała Pani o zbieraniu szyszek bo każdy robi co umie i tylko proszę nie wyzbierać wszystkich oraz pamiętać o lokalnych wiewiórkach bo też lubią szyszki.
Na koniec na poważnie zapraszam do rady osiedla przy ulicy Nadbrzeżnej 43 na spotkanie 10 05 2016 o godzinie 17,00 gdzie na spokojnie bez emocji można znaleźć rozwiązanie problemu także z placem zabaw bez przepychanki na forum.22
Tematy różne / Odp: Plac zabaw Mścięcino.
« dnia: Kwiecień 22, 2016, 17:18:27  »
Z wielką pompą otworzono właśnie skwer w Mścięcinie, a dzieciom zabrano stamtąd nawet dwie ostatnie huśtawki, które były oblegane przez wszystkie dzieciaki z okolicy. Dziękujemy. Gorszy sort dzieci z Mścięcina najwyraźniej nie zasługuje nawet na skromny plac zabaw, ale pewnie teraz główną atrakcją dla nich będzie tablica upamiętniająca i zbieranie szyszek w lasku. Pozdrawiam włodarzy!

Zapomniała Pani dodać że przed "otworzeniem skweru" z tego miejsca które było cmentarzem wywieziono kilka ciężarówek śmieci, których raczej nikt ze Szczecina nie przywiózł. Są osoby które wyraźnie  tęsknią za "podręcznym" wysypiskiem śmieci.
Temat huśtawek na cmentarzu w zasadzie nie wymaga komentarza, bo kto by chciał aby na grobach jego bliskich postawiono huśtawki.
Żadna osoba z tego rejonu ani razu nie była w radzie osiedla choćby z propozycją lub choćby sugestią odnośnie placu zabaw i to jest fakt.
Faktem jest także że w Mscięcinie jest już jeden plac zabaw.
Kolejny plac zabaw powstanie zapewne w tym roku ale na pewno nie pod każdym domem.

23
Historia / Odp: [Mścięcino] Mścięcino-Messenthin
« dnia: Kwiecień 17, 2016, 11:42:19  »
W dniu 22 04 2016 o godzinie 11  przy ulicy Klonowej w Policach Mścięcino odbędzie się uroczystość odsłonięcia
 pomnika - kamienia poświęconego pamięci byłym mieszkańcom Mścięcina oraz przedwojennego Messenthin i Polic.
Dodatkowo zostanie nadana nazwa skwerowi powstałemu na części uporządkowanego byłego cmentarza  imieniem
Christiana Bachmanna znanego fotografa który schyłek swego życia spędził w Mścięcinie /Messenthin/ a pozostawił
po sobie fotografie dzięki którym wiemy jak wyglądało Przedwojenne Mścięcino /Messenthin/ i Police.
Christian Bachmann zmarł w Mścięcinie /Messenthin/ 13 02 1938 r i został pochowany na mścięcińskim cmentarzu
razem z żoną zmarłą rok wcześniej. Płyta nagrobna rodziny Bachmann znajduje się w polickim lapidarium.
Uroczystość ma charakter otwarty i każdy zainteresowany jest mile widziany.


Jednoznacznie dementuję informacje podaną przez internetowe wydanie Magazynu Polickiego że powyższa
uroczystość odsłonięcia kamienia - pomnika "prawdopodobnie odbyła się w lutym 2016 i miała charakter tajny".


 

24
Historia / Odp: [Mścięcino] Mścięcino-Messenthin
« dnia: Marzec 12, 2016, 21:43:36  »
Prawdopodobnie mostek był jednak przed wojną co obrazuje pocztówka - zdjęcie z 1941r.
https://app.box.com/s/dok6lajiqiv78i38wbw53yze7w25dx72

25
Tematy różne / Odp: Straż Miejska-likwidacja?
« dnia: Luty 07, 2016, 18:13:03  »
Potencjalnie niebezpiecznych miejsc w Policach ,które powinna patrolować straż miejska jest na pewno dużo a do jednych z nich należy droga - ścieżka łącząca koniec ulicy Palmowej z ulicą Nadbrzeżną przy nr 23 i  przystanku WPKM. Droga ta jest miejscem gdzie okoliczne "fioletowe nosy" degustują pod chmurką różne napoje przeważnie z promilami  przy okazji zaczepiają przechodzące osoby a czasami zajmują się recyklingiem sprzętu AGD którego nie zabiera TransNet. Las wokół tej leśnej drogi jest totalnie zaśmiecony i faktem jest że czasami ulica Nadbrzeżną przejeżdża straż miejska ale powyżej opisanego problemu nie widzi albo boją się interweniować.
Poniżej dwa zdjęcia obrazujące opisane miejsce.
https://app.box.com/s/5tdizt7q17665lf1pux59h4tdag7wj7s
https://app.box.com/s/vyv3x4i6h1uwok6grh90l2c6rdwqpk5m

26
Historia / Odp: [Police] Firma Maskow & Maass
« dnia: Marzec 28, 2015, 17:22:35  »
Dokument / zdjęcie poniżej/ związany z firmą Maskow & Maass i jej właścicielami.
Znaczenie lub przeznaczenie dokumentu "do rozszyfrowania"


https://app.box.com/s/3sca1wjuzjtdbeuphued8pi7jyce5dzy

27
Trudne tematy / Odp: Kolejne nielegalne wysypisko
« dnia: Marzec 26, 2015, 13:13:15  »
Ciepła wiosenna pogoda zachęca do spacerów po parku lub lesie ale są osoby które w tych miejscach
pozbywają się śmieci i innych odpadów.
Poniżej kilka zdjęć obrazujących las i dzikie wysypisko śmieci w sąsiedztwie osiedla rzemieślniczego przy
ulicy Ofiar Sztutthofu w Policach /od strony torów kolejowych/.
Zachęcam Straż Miejską oraz wydział ochrony środowiska z UM do wizyty w tym lesie.


https://app.box.com/s/ksd7frz61x2m5fbljbce8fzxrw1j4ldu
https://app.box.com/s/vyu9n72jpdc554jfigwjiblbz8ue8499
https://app.box.com/s/mp967233zg9qqe1aa03azny1lnbewe9v
https://app.box.com/s/srek9nhm63979p8pobde9lncaaij9vz7
https://app.box.com/s/srek9nhm63979p8pobde9lncaaij9vz7
https://app.box.com/s/qls1i9l4lhr7mgk9uuecsivbh0r2gjb5

28
Historia / Odp: [Karpino] Katastrofa samolotu w Karpinie
« dnia: Marzec 17, 2015, 21:21:46  »
Faktem jest że był taki wypadek i dotyczył radzieckiego/rosyjskiego/ wojskowego samolotu.
Samolot spadł w wyniku awarii a piloci katapultowali się i wyszli cało ze zdarzenia.
Akcję ratowniczo-poszukiwawczą prowadziła jednostka wojskowa z Kluczewa pod Stargardem Szczecińskim
bo z tej bazy lotniczej był samolot.
Wrak samolotu /zasadniczy kadłub/ wbił się w mocno podmokły torfiasty teren na kilka metrów co bardzo utrudniało
jego wydobycie.
Z uwagi na fakt że był to samolot wojskowy i ówczesne czasy miejsce katastrofy nie było oczywiście
ogólnodostępne ale polskie odpowiednie służby miały tam bezproblemowy wgląd i dostęp.

29
Historia / Odp: [Police] Firma Maskow & Maass
« dnia: Styczeń 16, 2015, 22:32:42  »
Zdjęcie dołączone do postu z dn 14 01 2015 pokazuje i jednocześnie rozwiewa wątpliwości gdzie znajdowała się stocznia firmy Maskow &Maass i jak wspomniałem wcześniej  pochodzi ze zbiorów potomków właścicieli firmy.
Samo zdjęcie /podobno oryginał/ jest kilkukrotnie większe od zwykłej widokówki i zostało przesłane przez członka rodziny dr. historii sztuki
więc możemy zakładać że jest w stanie odróżnić zdjęcie od reprodukcji,widokówki lub pocztówki.

30
Historia / Odp: [Police] Firma Maskow & Maass
« dnia: Styczeń 16, 2015, 14:29:31  »
To widokówka. Reprodukowana m.in w "Stettin- Pölitz...". K. Maronn.

Może w/w książce Pani  K Maronn jest informacja odnośnie zamieszczonej reprodukcji, kto jest autorem oryginalnego zdjęcia lub "skąd pochodzi"?

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6