Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - kryspin

Strony: [1] 2 3 ... 26
1
Sprawy bieżące / Odp: Przerwa w dostawie ciepłej wody SM CHEMIK
« dnia: Wrzesień 03, 2019, 15:32:15  »
Można by było kupować ciepło bezpośrednio od ZCH Police, na pewno by było taniej, ale PEC jest posiadaczem rurociągu z ZCH do osiedla, tak więc można powiedzieć że PEC jest tylko pośrednikiem, a trzepie na nas niezłą kasę kupując ciepło taniej od ZCH Police a drożej sprzedając nam, mieszkańcom.

2
Panie rbk, albo do pana nic nie dociera albo udaje Pan że nic nie rozumie. Jak widać niektórzy są odporni na argumenty w postaci prawomocnych wyroków. Nie rozumiem tych Pana wywodów w obronie niezgodnego z prawem rozliczania kosztów podgrzania wody. Otóż chodzi mi o to aby sposób rozliczeń kosztów był w SM Chemik zgodny z prawem, a niestety nie jest.  Tak jak pisałem oceni to Sąd.

3
Panie rbk, a gdzie niby pana obraziłem? Uparł się Pan tej cyrkulacji. A co to jest według pana ta cyrkulacja? Czytał Pan w ogóle wyrok który zamieściłem na samym początku? Bo widzę że nie. W takim razie zacytuję fragment tego wyroku: "Art.45a ust.8 pkt2 Prawa Energetycznego stanowi, że koszty zakupu ciepła do budynku, w którym znajdują się lokale mieszkalne i użytkowe, rozlicza się w części dotyczącej przygotowania ciepłej wody użytkowej dostarczanej centralnie przez instalację w budynku wielolokalowym, stosując jedną spośród metod wymienionych w tym przepisie, a zatem albo metodę wykorzystującą wskazania wodomierzy ciepłej wody w lokalach albo liczbę osób zamieszkujących stale w lokalu. Przepis ten ma charakter bezwzględnie obowiązujący i nie dopuszcza innej metody dokonywania rozliczania ciepła poza wskazanymi dwoma, w tym nie dopuszcza rozliczania kosztów stałych proporcjonalnie do ilości lokali."

4
Panie rbk, bardzo ładnie Pana przeszkolili w SM Chemik jak manipulować ludźmi. Otóż drogi Panie wszystkie koszty ciepła do podgrzania wody, w tym również koszty mocy zamówionej i cyrkulacji zgodnie z Prawem Energetycznym powinny być wliczone w koszt zużycia ciepłej wody i rozliczane wg wskazań wodomierzy a nie rozdzielane na opłatę stałą niezależną od zużycia i zmienną rozliczaną wg wskazań wodomierzy. Miał Pan podać przepis prawa na poparcie pana wywodów ale Pan nie podał. Ale rozumiem Pana podejście skoro dostaje Pan kasę z pieniędzy spółdzielców, pracy niewiele a kaska leci za usługi dla SM Chemik. A Pan w ogóle mieszka w którejś spółdzielni? Niech pan się pochwali czy płaci Pan opłatę stałą za podgrzanie wody niezależną od zużycia. To że w innych spółdzielniach jest drożej i niezgodnie z prawem naliczane są opłaty mnie nie interesuje, niech tamtejsi członkowie się zainteresują.  Na wywody dapola nawet nie odpisuję bo widzę że nie ma pojęcia o czym pisze, szkoda czasu na dyskusję. A o tym czy opłata stała za podgrzanie wody jest zgodna z prawem czy też nie zadecyduje Sąd. A jest już kilka prawomocnych wyroków z Polski na ten temat i każdy z nich jest jednoznaczny - opłata stała za podgrzanie wody niezależna od zużycia jest niezgodna z Prawem Energetycznym.

5
Panie rbk, sprytna manipulacja, zapewne pod natchnieniem ekipy z SM Chemik. Otóż nie ma i nie będzie takiej sytuacji aby 90% lokali nie zużywało ciepłej wody, ale nawet gdyby 100% lokali chciało zrezygnować z używania z ciepłej wody to ma takie prawo i zgodnie z Prawem Energetycznym spółdzielnia może naliczać opłaty tylko zgodnie z zużyciem. Jeśli jak to Pan pisze 90% lokali zaprzestanie korzystać z ciepłej wody to Zarząd ma obowiązek tak dostosować zapotrzebowanie na ciepło z PEC Police aby pokryło rzeczywiste potrzeby. Prawo Energetyczne stanowi że całość kosztów ciepła do podgrzania wody(w tym koszty mocy zamówionej itp) muszą być rozliczane wg wskazań wodomierzy. Nie ma żadnej podstawy prawnej do naliczania "opłaty stałej za podgrzanie wody". Chyba że zna pan przepis który to umożliwia, to proszę o wskazanie konkretnego zapisu ustawy.

6
Panie rbk, wystarczy przeczytać wyrok ze zrozumieniem, ale zapewne Pan tego nie uczynił.To że spółdzielcy odrzucili wniosek o zmianę regulaminu nie oznacza że naliczanie opłaty stałej za podgrzanie wody stało się zgodne z prawem. To oceni Sąd. Poza tym na Walnym była bardzo mała frekwencja a obecne były jak mi się wydaje osoby z kręgu sprzyjającego panu przewodniczącemu Rady Nadzorczej tak więc nie dziwi mnie że odrzucili wniosek. Sprawą między innymi opłaty stałej za podgrzanie wody zainteresował się również minister ds budownictwa po naszym piśmie i wystąpił do SM Chemik o wyjaśnienia.

7
Witam wszystkich Członków Spółdzielni Mieszkaniowej Chemik którzy jeszcze interesują się tym za co i ile płacą do spółdzielni. W najbliższym czasie będę składał pozew do Sądu o stwierdzenie nieważności uchwały Rady Nadzorczej w sprawie opłaty stałej za podgrzanie wody naliczanej wszystkim co miesiąc bez względu na ilość zużycia ciepłej wody. Nawet jeśli w ogóle nie zużywamy ciepłej wody to płacimy ponad 23zł co miesiąc za podgrzanie wody. Jest to niezgodne z Prawem Energetycznym i są już prawomocne wyroki z Polski stwierdzające że pobieranie opłaty stałej za podgrzanie wody jest niezgodne z Prawem Energetycznym. Pisałem wiele pism w tej sprawie do Rady Nadzorczej SM Chemik ale zostałem zignorowany. Wychodzi na to że w tej spółdzielni wszystko trzeba załatwiać przez Sąd bo żadne argumenty, nawet w postaci prawomocnych wyroków nie są brane pod uwagę. Wychodzi na to że po zmianie Rady Nadzorczej i Zarządu nic się nie zmieniło. Wydaje mi się że spółdzielnią "rządzą" prawnicy i księgowa którzy pozostali po poprzedniej ekipie. Tutaj link do prawomocnego wyroku potwierdzającego że pobieranie opłaty stałej za podgrzanie wody jest niezgodne z prawem:
http://orzeczenia.katowice.sa.gov.pl/content/$N/151500000000503_I_ACa_000525_2017_Uz_2017-12-12_002
Link trzeba skopiować w całości i wkleić w okienko adresu w przeglądarce.
W powyższym wyroku Sąd unieważnił uchwałę Rady Nadzorczej na podstawie której pobierano opłatę stałą za podgrzanie wody. Według Prawa Energetycznego koszty za ciepłą wodę muszą być rozliczane tylko i wyłącznie na podstawie stanu wodomierzy w lokalach wyposażonych w wodomierze.
Wszystkich chętnych członków SM Chemik którzy chcą razem ze mną złożyć pozew do Sądu proszę o kontakt na mój mail: police1966@wp.pl

8
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopad 23, 2018, 14:06:39  »
Ja uważam że kupujemy od PEC za dużą moc zamówioną. Moc zamówiona musi być zapłacona do PECu nawet jeśli wcale nie ogrzewalibyśmy mieszkań, jest to koszt który spółdzielnia zobowiązuje się zapłacić PECowi bez względu na zużycie ciepła. Wiadomo że PEC jest monopolistą na terenie Polic i będzie robił wszystko abyśmy płacili jak największą moc zamówioną, to dla nich czysty zysk. Uważam że Zarząd SM Chemik powinien wystąpić do PECu o znaczne obniżenie mocy zamówionej, gdyż budynki mamy już dawno ocieplone, większość mieszkańców ma wymienione okna, do tego oszczędzamy zużycie ciepła. Zatem zbyt duża moc zamówiona nie jest nam potrzebna. To my ustalamy jaka moc zamówiona jest nam potrzebna a nie PEC. Jeśli PEC odmówi zmniejszenia mocy zamówionej to zarząd spółdzielni powinien wystąpić do UOKiK zgłaszając niedozwolone praktyki monopolistyczne. Tu artykuł na temat szantażu przedsiębiorstw energetycznych mocą zamówioną: https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjdnOz5ga3XAhXJYVAKHYgoAhIQFghdMAg&url=https%3A%2F%2Fuokik.gov.pl%2Fdownload.php%3Fplik%3D5378&usg=AOvVaw2b2lQiU_cic75sfsVB6B3w Fragment z tego artykułu:"Dążenie przedsiębiorstw energetyki cieplnej aby moc zamówiona była jak najwyższa, a przy tym aby odbiorcy mieli maksymalnie utrudnione warunki zmniejszenia jej poziomu jest dość oczywiste. Problematyki tej dotyczy wyrok Sądu Najwyższego z 7.10.2004 r. Zapadł on w związku z decyzją Prezesa Urzędu, mocą której za praktykę ograniczającą konkurencję określoną w art. 8 ust. 2 pkt 6 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów uznano narzucanie odbiorcom energii cieplnej uciążliwych warunków w zakresie zmiany zamówionej mocy."

9
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopad 01, 2018, 01:50:22  »
Tylko w takim razie dlaczego SM Chemik ciągnie sprawy sądowe, związane z demontażem głowic RAW5116, cały czas argumentując, że demontaż ten powodował zaburzanie przepływu ciepłej wody i "okradanie" jednych lokatorów przez drugich?
Dlatego żeby prawnicy zatrudnieni w SM Chemik mogli zarobić. Jeśli w sądzie wygra lokator, zapłacą wszyscy spółdzielcy, jak przegra to zapłaci on sam. tak czy owak prawnicy pieniążki dostaną. Nikt z RN ani zarządu SM Chemik nie śmie się sprzeciwić prawnikom gdyż ci straszą ich odpowiedzialnością za działanie na szkodę spółdzielni w przypadku gdyby wycofali te sprawy z Sądu. A prawnicy ci zostali zatrudnieni jeszcze przez poprzedni zarząd.

10
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Kwiecień 05, 2018, 16:29:45  »
No i cały misterny plan oPOzycji z bilbordami zawalił się jak domek z kart. Ciekawe ile kosztowały te wszystkie bilbordy i z jakich pieniędzy zostały sfinansowane.
oPOzycja chciała taniego państwa no to zobaczymy czy zagłosują za obniżką pensji poselskich o 20%. :)

11
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Styczeń 16, 2018, 12:58:44  »
Złożyłem w spółdzielni pismo w którym zaskarżyłem ostatnią podwyżkę kosztów ciepłej wody. Podwyżka wynosi ok 42% i jest moim zdaniem nieuzasadniona gdyż PEC podwyższyło ceny ciepła o 9%, dodatkowo nastąpiła obniżka mocy zamówionej. Podobne pismo skierowałem do Rady Nadzorczej SM Chemik. Radzę innym mieszkańcom z innych nieruchomości aby składali podobne pisma jeśli nie zgadzają się z podwyżką. Trzeba tylko pamiętać aby wpisać odpowiedni numer uchwały dla danej nieruchomości oraz kwoty podwyżki dla danej nieruchomości:

A tutaj link do informacji na stronie SM Chemik o podwyżce o ok 9% wprowadzonej przez PEC: http://sm-chemik.pl/home/archiwum/85-komunikat-przedsiebiorstwa-energetyki-cieplnej-w-sprawie-podwyzek-za-energie-cieplna.html

12
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Grudzień 26, 2017, 16:28:53  »
Musisz grzać! Bo inaczej sąsiadów okradasz! I tym podobne pieprzenie...
Nie musisz grzać w domu jak nie chcesz, ale musisz płacić za ciepło gdyż budynek sam się nie ogrzewa. I proszę nie pisać bzdur że w domu jest ciepło od gotowania, telewizora itp źródeł. A łazienka to co? Masz zakręcony kaloryfer w łazience czy grzeje na full? Gdyby budynek w ogóle nie był ogrzewany to w domu miałbyś taką temperaturę jak na dworze, chyba że grzałbyś się np grzejnikami elektrycznymi.

13
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Grudzień 18, 2017, 12:37:26  »
Spółdzielnia poinformowała wcześniej że PEC podwyższył koszty zakupu ciepła o 9%, tutaj jest informacja: http://sm-chemik.pl/home/archiwum/85-komunikat-przedsiebiorstwa-energetyki-cieplnej-w-sprawie-podwyzek-za-energie-cieplna.html
Spółdzielnia nie może podwyższyć kosztów o 42% a taką podwyżkę nam zafundowano jeśli chodzi o koszty podgrzania wody (podwyżka o ponad 5zł/m3). Coś jest nie tak tym bardziej że koszty ciepła to ogółem koszty centralnego ogrzewania i koszty podgrzania wody, tymczasem koszty CO nie wzrosły dużo, w niektórych nieruchomościach nawet obniżono zaliczkę na CO, natomiast koszty podgrzania wody wzrosły diametralnie więcej. Czy Rada Nadzorcza mogłaby się odnieść do tego? U mnie wygląda to tak:

14

Ale to już było i nie wróci więcej :)

15
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Grudzień 17, 2017, 19:28:27  »
No jakoś te sondaże  nie  sprawdzają w wyborach, i w przyszłych tez przegracie w zachodniopomorskim.
Zdziwisz się. A może odpowiecie droga totalna opozycjo ile już wpłaciliście dla biednego pana kijowskiego, bo przecież on nie ma z czego żyć biedaczek. To na pewno wina PISu ;)  Pomożecie?

Strony: [1] 2 3 ... 26