Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - novi82

Strony: [1]
1
Tematy różne / Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 15, 2013, 19:24:00  »
Moja siostra w "Odrze" pałaciła zaliczki do 140 zł, z tym że oni przeszli w poprzednim sezonie całym blokiem na ryczałt. Miała prawie 300 zł zwrotu i ludzie się normalnie grzali. Lapiej wyszło jak z tymi podzielnikami. Ja płaciłem w chemiku podobne zaliczki i miałem 2,5 k nie dopłaty , co gorsza ogrzewałem się rozsądnie..bez przeginki..

2
Tematy różne / C.O.
« dnia: Listopada 13, 2013, 17:55:55  »
Współczynniki nie są złe , z tego co wynika mam największy rabat na parterze szczytowym. Jednakże co z tego jak mało osób w bloku się grzeję? Nie ma na kogo rozłożyć kosztów z podzielników. Moi rodzice mieszkają na 4 pietrze i mimo wys. współczynników maja zwroty bo po prostu nie muszą się grzać(mają w domu ciepło). Więc ta opcja bierze w łep. Oddał bym te kilka żeberek za ciepło co mają choćby piętro wyżej :) Bez dogrzewania w pokojach..

3
Tematy różne / Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 12, 2013, 22:32:41  »
Za 3,7 k to można domek dogrzać ale nie istotne... Proszę nie traktować mnie jak idiotę,sprawdź i zamknij okna itp :) dziękuje. Mieszkanie które grzeje posiadam od 2005 :)(często była nadpłata i rzadko nie dopłata maks500zł) Więc proszę mnie nie pouczać jak się efektywnie grzać, mówię serio grzeje się rozsadnię. A te podzielniki są ustawione na pomiar od 36 stopni. Bo gdyby nie to zapłacił byś za lato! Nie mniej jednak nie chciałem urazić forumowiczów. Zaś czekam na pomoc co z tym fantem zrobić?

4
Tematy różne / C.O.
« dnia: Listopada 12, 2013, 15:15:41  »
Zgadza się ogrzewanie elek. jest bardzo drogie. Nie mniej jednak 2,5 k chyba nie wydam? A przypomnę że zimę spędziłem w swetrze grzejąc się tak że luksusu nie było,więc nie grzałem się jak szalony :) tak więc na elek. też nie będę szalał. Za czym przegoniłem trasę C.O. to potrafiło minąć sporo czasu za czym grzejnik się nagrzał(a podzielnik stukał). Sprawa druga że nie muszę podnosić temperatury w mieszkaniu z 16 stopni c , tylko najniżej miałem przy otw. łazience 19 stopni bez grzania w pokojach przy sporych mrozach tj. do ok. -10. Więc dogrzewałem do tych 21,5 -22 i za to przyszło w sumie zapłacić mi 3,7 k za ogrzewanie w 50m2, jak to mówią awsome :) Oczywiście jak zakończę sezon umieszczę na forum jak to wyszło z tą elektryką. Doszedł jeden dod. czynnik który trochę zmienia tj. plastikowe okna w piwnicy. Wyraźnie czuję że w mieszkaniu jest cieplej(parter). Pożyjemy zobaczymy...

5
Tematy różne / Rozliczenie C.O.
« dnia: Listopada 11, 2013, 02:10:07  »
Dopłata wyjątkowo w tym roku wyniesie mnie 2, 5 tyś. W poprzednich sezonach bylo to maks 500 zł dopłaty.
Najcześciej jednak miałem mała nadpłatę. Mieszkam na parterze, mieszkanie szczytowe 50m. No cóż po analizie rozliczen c.o. z poprzednich lat jasno wynika że moje zużycie ciepła  wd. podzielników nie wzrosło znacznie. Względem poprzedniego okresu grzewczego w sumię ze wszystkich podzielników zużycie mi wzrosło o nie całe 20%. Ale jak tu ktoś napisał wcześniej cena jednostki na podzielniku wzrosła prawie 3 krotnie... Cały koszt centralnego wyniósł mnie 3, 7 tyś za mieszkanie 50 m2  :lol2: dobre co? W poprzednim okresie miałem 500 zł dopłaty i wydawało się sporo.. Grzałem sie rozsądnie, na krótki rękaw nie latałem..
Nie wiem jak się grzeją w bloku, ale rury pionowe u mnie sa praktycznie caly czas zimne, poza dniami-nocami gdzie bywało poniźej minus 10.. czyli sąsiedzi nade mną nie grzeją się. Kiedyś byłem na chwile u sąsiada piętro wyżej  i on przy zero na dworzu mial taką komfortową temperaturę że nie musiał otierać grzejników, ponikąd ja go dogrzewałem :) Powiem tak grzeję się od tego roku łazienką jak zwykle, przy czym dogrzewam się grzejnikiem elektrycznym, c.o. nie otwieram. Za zwyczaj grzeję się 4 miechy od grudnia do marca +-. Nie wiem co ja bym musiał robić z mieszkaniem 50 m2 ocieplonym i plastiki żebym za prąd musiał dopłacić 2, 5k.
Poza tym ci co się nie grzali mieli na ogół ok. 600 zl zwrotu. Także niech dopłace za prąd 400 zl miesiecznie tj. 1600zl (mało prawdopodobne) za 4 miechy i mam ciepełko minus zwrot...To nie wyjdzie 2, 5 k dopłaty. Nie będe płacił z kilkoma rodzinami za cały węzeł tej puli 40% . I dorabiał pec ktory ma koszty stałe. Nie wspomne o tych co grzeją w zimę a podzielniki zdjęte :) Te podzielniki tak naprawde nas rujnują bo się nie grzejemy a pec i tak kasę bierze czy się grzejemy czy nie bo oni mają kosxta stałe. My płacimy i marzniemy , a oni kasę robią i nie muszą za wiele palić w kotłach od co. Przejście na ryczałt całymi węzłami w sm chemik to możę być jedyne rozwiązanie. W sądzie marne szansę na wygraną... źycze jednak powodzenia!

Strony: [1]