Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Rasowy_Aparatowy

Strony: [1] 2 3 ... 55
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 21, 2024, 07:36:47  »
Janek, jestem kapitalistą - nie widzę. Jedno i drugie przedsiębiorstwo ma przynosić zyski. Tyle.
To jak Ci jajka obrosną, to zrozumiesz, że świat jest bardziej złożony
Na tej samej zasadzie mogę powiedzieć, że ja jestem pacyfistą, także nie powinno być wojen. Ale niestety świat ma w dupie moje założenia, tak jak i Twoje.

Post Merge: [time]Lutego 21, 2024, 05:48:17 [/time]
Ta produkcja wtedy nie była w ramach solidarności 😁  wojna, sankcje, to wszystko pic na wodę,ale to trzeba czasem wyłączyć telewizor i nie czytać nagłowkow z wp itp.
Po wyłączeniu telewizora polecam jeszcze leki wziąć
Pewnie typa chemitrailsami podtruli.
Śmiem twierdzić, że jesteśmy w podobnym wieku, z moimi jajkami wszystko w porządku (: co do reszty się zgadzam, ale ja mówię jak moim zdaniem powinno być, a nie jak jest :D a że w Państwowych spółkach nie ma nigdy gospodarza który o to zadba to wygląda to jak wygląda.

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 20, 2024, 22:07:18  »
Ta produkcja wtedy nie była w ramach solidarności 😁  wojna, sankcje, to wszystko pic na wodę,ale to trzeba czasem wyłączyć telewizor i nie czytać nagłowkow z wp itp.
Po wyłączeniu telewizora polecam jeszcze leki wziąć

3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 20, 2024, 21:46:49  »
Janek, jestem kapitalistą - nie widzę. Jedno i drugie przedsiębiorstwo ma przynosić zyski. Tyle.

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 20, 2024, 21:36:34  »
Dopóki nic nie zrobią z tym, że wschodnie nawozy sprzedawane są na legalu u nas to nic się nie zmieni i będziemy w czarnej dupie. Każdy myśli tylko o sobie. Rolnikom też wszystko przeszkadza ze wschodu, ale tanie nawozy jakoś nie :)

Ja pamiętam jak się zaczęła wojna na Ukrainie, ceny gazu poszły do góry, w związku z czym ceny nawozów również i wtedy rolnicy odwoływali się między innymi do Grupy Azoty o "solidarność" i obniżenie cen dla dobra polskiego rolnictwa. Nawet o ile dobrze pamiętam to Police jako jedyne z grupy uruchomiły wtedy produkcję nawozów żeby rolnicy mieli co kupić.

A teraz, jak trzeba wykazać solidarność w drugą stronę, to kupią cokolwiek byleby było 2zl taniej, choćby od samego diabła ;) taka to rolnicza solidarność, dlatego fajnie by było jakby przy następnej możliwej okazji ktoś decyzyjny o tym pamiętał i jak tylko będzie możliwość to doil ich bez opamiętania.

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 19, 2024, 10:29:45  »
Przede wszytskim "restrukturyzacja" nie oznacza odrazu zwolnień. Fakty są takie, że nie za bardzo jest kogo zwalniać, bo ludzi jest po prostu za mało. Restrukturyzacja może o kac dużo różnych elementów. Inwestycje, remonty, zakupy, szkolenia itd.


Ale na podwyżki to serio nie ma co liczyć w tym roku, a dalej się zobaczy

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 17, 2024, 19:22:44  »
Jest zatwierdzony regulamin ZFSS, rozmowy nt premii przedłużone do końca kwietnia
Czy to znaczy że premii za 1 kwartał nie będzie? Czy jeszcze nie wiadomo czy będzie i ludzie wypełniają od półtora miesiąca cele premiowe nie wiedząc czy dostaną za to coś?

7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 16, 2024, 13:58:05  »
Jakim trzeba być idiotą żeby nie zrozumieć żartu.
To poczytaj na fejsbuku czy ludzie tak żartują XD być może ty żartowałeś, ale taka narracja jest prowadzona na poważnie xD

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 16, 2024, 12:59:41  »
Z całym szacunkiem, ale naprawdę trzeba być głąbem żeby myśleć po pierwsze o jakichkolwiek podwyżkach w tym roku, a po drugie żeby myśleć, że ktoś zostaje prezesem tymczasowym i nagle jednym podpisem daje podwyżki całemu zakladowi xD nawet mi się nie chce tłumaczyć na ilu poziomach to jest idiotyzm

9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 16, 2024, 06:30:13  »
Polityka. Nie znam się na polityce. Ale pamiętam, jak Pan Poseł jako bardzo nieliczny interweniował w mojej sprawie https://www.facebook.com/share/v/vZMqzV85SGzsQmpv/?mibextid=KsPBc6
W trzy lata od zawieszonego członka zarządu do prezesa, wypada pogratulować, szczególnie wytrwałości. Kiepski okres na prezesowanie, ale trzymam kciuki za sukces, bo to w każdego z nas interesie :)

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 14, 2024, 11:36:49  »
Ad.1 Z tego co kojarzę kiedyś temat - ZCH nie są właścicielem działki na której jest parking zuzlowy. Były kiedyś pomysły zadaszenia tego (żeby uniknąć uszkodzenia samochodów w związku z "chmura" z bieli z pkt. 3)
Edit: z tego powodu, że zch nie są właścicielem - nie mogą nic specjalnego zrobić z tym parkingiem (pomijając już fakt, że w tym momencie nie ma na to kasy).


Ad. 3 Jakoś to musi być robione, opary w dużej ilości podczas reakcji rozkładu na bieli trwa kilka minut, co do zasady jest zakaz przeprowadzenia tej reakcji podczas przejścia zmian, gdzie ruch pieszych na zakładzie jest duży. Sama chmura nie jest specjalnie groźna, nie patrzeć w górę bo oczki poparzy, lekko może zjeść ciuchy :D a widocznie akurat pechowo zawiało w stronę ludzi. Jest to zakład produkcyjny i niestety nie wszystko się da przeskoczyć (nie ma na to "filtrów" albo czegoś takiego).

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 06, 2024, 11:40:40  »
Ojojo, no kto by pomyślał. Ciekawe czy szykuje się kolejny proces jak ten Jałosińskiego. Tylko że kosztowo przy tym co jest teraz to Jałosiński to był pikuś.
przecież jałosińskiego nawet nie skazali bo uciekł do senegalu xD
Nikogo z nich nie skazali :)

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 31, 2024, 15:16:54  »
Serio ktoś z was liczy na jakiekolwiek podwyżki w tym roku? xD

Wiadomo - na start będzie trochę więcej, bo nie ma wyjścia.

Indywidualne też będą dla kilku osób na brygadzie.

Powinniście się cieszyć, jak Zarząd podpisze fundusz premiowy :)

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 26, 2024, 11:41:57  »
Co tu taka cisza ? czyżby wszyscy już pakowali walizki i opuszczali zakłady ?
Nieee, pracują bo produkcja ruszyła xd

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 21, 2024, 09:18:48  »
Rasowy aparatowy- dla większości osób z którymi rozmawiam o zakładach decyzyjność polega na wydawaniu pieniędzy. Tzn oni sami nie widzą ciągu zdarzeń, widzą tylko pewien odcinek i mówią do mnie: pani Aniu trzeba "zrobić to", wyremontować to, wybudować itd... I powiem Panu tak, od 2003 roku pracuję blisko zarządów, w radzie, w zarządzie i spotkałam w nich przez te 20 lat ludzi z sporą wiedzą, zaangażowanych z pomysłami. Jedni mieli więcej szczęścia w koniunkturze inni mniej, ale nie było tam przez te 20 lat matołów. Decyzje były różne, trafione, nietrafione. Kiedyś mam wrażenie było inaczej, świat wydawał mi się większy. Gospodarczo większy.
Nie jesteśmy samotnym okrętem, jesteśmy spółką córką Tarnowa, która ma rolę spółki dominującej,  która to poprzez piony korporacyjne układa szereg spraw. W tym jak Panu dobrze wiadomo na przykład handel, który dzisiaj jako pion korporacyjny jest w Puławach. Aby ocenić podejmowane działania należy dokładnie znać schemat w którym funkcjonujemy. Każdy ma bardzo dużo pomysłów i szafy również się od nich uginają, jednak na zdecydowaną większość z nich potrzeba jest pieniędzy. Chyba, że ma Oan ciekawe pomysły beznakładowe, które gdzieś tam leżą bez decyzji to chętnie podjadę i porozmawiać oraz przedłożę je pod decyzję na zarząd.
Nie mówię o remontach, inwestycjach itd. Bo jak wspomniałem wcześniej - jak najbardziej to rozumiem w sytuacji w jakiej jesteśmy. Mówię o bieżącej działalności i decyzjach niezbędnych do funkcjonowania spółki "na codzień". Ponadto mówiąc "zarząd" akurat nie mam na myśli Pani, tylko pozostałych Członków Zarządu którzy po prostu nie podpisują niczego, tak dla bezpieczeństwa, żeby potem nikt się do nich nie mógł przyczepić o ewentualne błędne decyzje. Prawie wszystkie wnioski na Zarząd leżą w lodówce i czekają na nowy Zarząd. Nie mozna wyciągnąć spółki z kryzysu nie podejmując żadnych decyzji i czekając aż się samo naprawi.

Co do kolegi wyżej to chyba miał na myśli linie produkcyjna a nie pracownicza, ale nie jestem pewien.

A i nie "oskarżam" Zarządu o bycie matolami, co to to nie. Matolem był Pan Wardacki :) ale po prostu obecny zarząd czeka na ścięcie nie wykonując swoich obowiązków, nadal (tak sądzę) pobierając za nie wynagrodzenie. Niech każdy zajmie się swoją robota, bo innej drogi nie ma.

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 20, 2024, 21:38:15  »
Można...
https://www.money.pl/gospodarka/blyskawiczne-podwyzki-w-orlenie-ujawniaja-co-wynegocjowali-6986842963852032a.html
Z całym szacunkiem, ale -

W III kwartale 2023 roku Orlen odnotował niemal 3,46 mld złotych zysku netto.

ZCH Police: wynik EBITDA na poziomie minus 45 mln zł i marżę EBITDA na poziomie minus 5,9%.

Orlen miał 5x więcej ZYSKU NETTO niz Police PRZYCHODÓW w tym samym okresie. Więc tak, w Orlenie można, w Policach niestety nie.

Strony: [1] 2 3 ... 55