Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - rafi

Strony: [1] 2
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Kwiecień 09, 2020, 18:41:58  »
Kurczę...człowiek myślał,że na zakładzie pracują odpowiedzialni ludzie...przychodzę dziś do roboty i się dowiaduje iż jeden z pracowników dorabia sobie w netto..normalnie rece opadają. Może niech jeszcze sobie cwaniaczek pojedzie dorabiać do Hiszpanii na truskawki...

Niech każdy pilnuje siebie. Taxi nie sądzę aby odkażane po każdym kursie, a ludzie jeżdżą z i do pracy.  Sklepy kolejki i nie zawsze zakładane rękawiczki.  A jak żona, mąż, dziecko pracuje w sklepie to też wszystkich w rodzinie zamknąć. Przestrzegać zasad i będzie wszystko OK

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 21, 2019, 19:01:40  »
Aluwium_związki zawodowe-pisałam o tym.
Jeśli zz stworzyły taki projekt to logicznym byłby fakt uzależnienia 100% premii (całość naliczana obligatoryjnie) dla całej wierchuszki związkowej , od wyniku finansowego,. Wszak nie mają przełożonych ,którzy połowę premii przydzieliliby  dla nich uznaniowo. Może gdyby całość ich premii zależała od warunków niepewnych tym ostrożniej ryzykowaliby połową kwoty dla pracowników.

Post Merge: [time]Marzec 21, 2019, 15:45:32 [/time]

Panom krwiodawcom zwracam uwagę na fakt ,że dzień wolny z tytułu oddania krwi jest dniem nieplatnym i jest odliczany od stażu pracy. Gdy ktoś ma lata wypracowane z górka nie ma to znaczenia ale gdy ktoś ma te lata wyliczone na styk , może się nagle okazać, że brakuje mu ze trzy miesiące do dopracowania . Myślę że warto o tym też pamiętać .

Zgodnie ze wskazanym aktem prawnym pracodawca jest zobowiązany udzielić pracownikowi – krwiodawcy dodatkowego czasu wolnego. Czas ten przeznaczony jest na oddanie krwi w stacji krwiodawstwa lub przeprowadzenie zaleconych przez tą stację okresowych badań lekarskich. Oddawanie krwi może powodować zwolnienie z całego dnia pracy lub tylko z jego części. Wymiar czasu wolnego zależy od uznania samej stacji wyrażonego na piśmie.

Absencja z tytułu oddawania krwi ma charakter usprawiedliwiony, a co ważniejsze płatny. Oznacza to, że pracownik mimo nieobecności w pracy (nawet, gdy nie ma go przez cały dzień) zachowuje prawo do pełnego wynagrodzenia.

Wymaga podkreślenia, iż zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 887, z późn. zm.), przy ustalaniu prawa do emerytury i renty i obliczaniu ich wysokości uwzględnia się (z zastrzeżeniem ust. 2-5) okresy składkowe i nieskładkowe. Honorowy dawca krwi, korzystając ze zwolnienia od pracy w dniu, w którym oddaje krew, nadal pozostaje w okresie ubezpieczenia (składkowym), o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 1 ww. ustawy. Okres usprawiedliwionej nieobecności w pracy honorowego dawcy krwi – w przypadku emerytury dla ubezpieczonych, urodzonych przed dniem 1 stycznia 1949 r. oraz renty z tytułu niezdolności do pracy – zostanie zatem uwzględniony w ogólnym stażu pracy jako okres składkowy, natomiast wynagrodzenie, które zostało pracownikowi wypłacone za ten dzień, od którego pracodawca ma obowiązek potrącić składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, zostanie uwzględnione przy ustalaniu podstawy wymiaru emerytury lub renty. W przypadku emerytury dla ubezpieczonego, urodzonego po dniu 31 grudnia 1948 r., kwota składek na ubezpieczenie emerytalne odprowadzona od wynagrodzenia otrzymanego za ten dzień, zostanie uwzględniona w podstawie obliczenia emerytury. Tym samym, dzień wolny, udzielony przez pracodawcę pracownikowi będącemu krwiodawcą, nie powoduje dla pracownika negatywnych skutków w zakresie emerytur i rent. Okres ten jest bowiem uwzględniany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zarówno przy ustalaniu prawa jak i wysokości świadczeń emerytalno-rentowych. W krajowym porządku prawnym nie obowiązuje żaden przepis, który wyłączałby okres zwolnień od pracy z tytułu oddawania krwi ze stażu pracy, uzasadniającego nabycie praw do emerytury, zmuszając dawcę do odpracowania tych zwolnień.

Takie tam znalazłem.

3
Trudne tematy / Odp: Łosie za kierownicą
« dnia: Wrzesień 23, 2017, 21:11:37  »
"Tym bardziej, że jadąc 90 km/h na tym odcinku zyskasz góra 20 sekund. Czyli akurat tyle ile możesz stracić na światłach (czy to na wahadle czy na Mścięcinie)."

No tak, a co jeżeli żeby nie wolna jazda zyskuje już parę minut, a nie 20 sekund, bo trafiam na zielone? Poza tym to nie ma miejsca tylko na tym odcinku, sprawa zaczyna się tuż za elektrownia na szosie polskiej, tam też jest 90,prosta, dobra droga, a często jadą 60.

Jadąc gdzieś w kraj daleko, tracisz przez takich tylko na samym odcinku, Police Szczecin, dobre 10minut, teraz sobie pomysł ile tracisz w skali całej trasy, do takich Polic jest pełno.
Na trasie Police Szczecin przez Przęsocin są dwa odcinki z ograniczeniem 90 km/h. Pozostałe to teren zabudowany, czyli 50km/h i miejscami 40 km/h. Łączna długość tych szybszych odcinków to niecałe 3 km. Przyjmując, że w terenie zabudowanym nie przekraczamy prędkości 60km/h , to na tych 3 km "tracisz "jadąc za "walidrogą" jadącym 60km/h cała "wielką" 1 [słownie: jedną] minutę. Skąd te 10 minut to nie wiem. Chyba,że rażąco łamiesz przepisy w terenie zabudowanym. Poza tym ww droga Police Szczecin jest w dość słabym stanie.


4
Trudne tematy / Odp: dzieci bez opieki na placu zabaw
« dnia: Wrzesień 04, 2017, 19:11:11  »
Czy Panu Stanisław K nie przeszkadzała tzw "dzisiejsza" młodzież, która wróciła z wakacji, co z głośnikiem siedziała po południu na placu zabaw i dość głośno debatowała między sobą językiem nie bardzo kulturalnym. Tak samo było w dniu wczorajszym na placu przy filii SP8 nieopodal naszej ulicy.
Dajmy naszym maluchom wyszumieć się.

A jak już słyszę, że kiedyś było lepiej, to samo mówi za siebie.

To tak jeden z moich "starszych" kolegów mówi, że kiedyś to było dobrze bo można było wszystko z zakładu wynieść i załatwić a teraz to trzeba w sklepie kupować.

5
Trudne tematy / Odp: dzieci bez opieki na placu zabaw
« dnia: Sierpień 25, 2017, 21:11:37  »
Stanisław K czy twoja jak to nazwałeś rozwrzeszczana dzieciarnia już się wyprowadziła i nie widzisz potrzeby aby taki plac zabaw był w pobliżu.
Po pierwsze granicznym wiekiem od którego może dziecko wychodzić samo jest 7 lat. Poniżej 7 lat musi być pod opieką minimum 10-latka.
Po drugie jestem mieszkańcem tego bloku i moje dzieci korzystają z tego placu i większość bawiących się dzieci jest tutejsza.
Po trzecie jest wiele rzeczy które przeszkadzają na osiedlu: choćby auta jeżdżące  ul. Okulickiego, przez co ciężko wieczorem otworzyć okno, remonty w mieszkaniach, góra śmieci tzw. gabarytów wyrzucanych o każdej porze dnia i nocy( dobrze jak są to gabaryty a nie muszle klozetowe czy odpady budowlane). Mieszkasz na osiedlu to się dostosuj.


Zapomniał wół, jak cielęciem był
6
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Styczeń 01, 2017, 20:12:31  »
15 minut to i tak długo. W kuchni kaloryfer zaczyna być ciepły po 2-3 minutach i szybko się nagrzewa.
Przy większym gotowaniu trzeba mieć grafik kiedy zamykać i otwierać okno, mimo że w pomieszczeniu jak w saunie.

7
Tematy różne / Odp: Szczecińska Karta Rodzinna
« dnia: Wrzesień 08, 2015, 18:45:35  »
Czy ktoś wie jak się mają sprawy wdrożenia Szczecińskiej Karty Rodzinnej w Policach.
Nie mogę znaleźć informacji jak się toczą sprawy od maja jak podpisane zostało wstępne porozumienie.
Pozdrawiam

8
Tematy różne / Odp: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« dnia: Styczeń 13, 2015, 14:34:10  »
Jakbym słyszał sąsiadke.
Po co ten plac zabaw. głośno, całymi dniami ktoś siedzi i pełno dzieciaków. Okna otworzć nie można.
Ale jak dzieci miała mniejsze to każdego dnia były na placach abaw i nie przeszkadzało.
Najlepiej zabetonowac wszystko żeby było gdzie zaparkować

9
Ktoś szuka dziury w całym. 106 jechał dokładnie 72km/h. 107 nagrana cala trasa czy tylko udalo sie złapać daną chwile. Jak ktos się uprze to zawsze coś znajdzie.

10
Moje hobby / Odp: Grzyby
« dnia: Wrzesień 04, 2014, 10:15:13  »
Od 8 do 11 w lesie

11
Moje hobby / Odp: Grzyby
« dnia: Wrzesień 03, 2014, 17:36:00  »
Odwiedziłem rejon między Trzebieżą a Myśliborzem Wielkim. Rezultat 3 wiadra 15 litrów na  2 osoby i 2 piękne borowiki szlachetne

12
Moje hobby / Odp: Grzyby
« dnia: Wrzesień 02, 2014, 11:01:55  »
Witam
Chciałbym się poradzić gdzie wybrać się na grzyby w tym roku bo podobno już są.
Jak ktoś był to prosze o wsparcie dobrą lokalizacją
Pozdrawiam

13
Tematy różne / Odp: Mini quady na deptaku w Trzebieży.
« dnia: Kwiecień 09, 2014, 20:36:52  »
Miniquady są dodatkową atrakcją dla ludzi,, zwłaszcza dla dzieci. Ale są dwie strony medalu. Przy mnie była sytuacja gdzie taki "kierowca" quada uderzył w wózek dzieciecy bo głowę miał odwróconą i oglądał jak kolega jedzie. Na szczęście nic sie nie stało ale mogł uderzć np w małe dziecko. Dapol napisał że problemem są opiekunowie i tu ma trochę racji bo często tych opiekunów w pobliżu nie ma. Temat ten w nadmorskich miejscowościach powraca każdego roku.

14
Tematy różne / Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Styczeń 05, 2014, 09:13:58  »
A jeszcze dochodzi temat zaworów załączających się od 16 stopni. Wietrzenie pokoi to jest czasami walka z czasem kiedy sie takowy zawór otworzy. Zawory najczesciej są na skraju okna i zimne powietrze idzie bezposrednio na nie. Ostatnio położyłem termometr na podłodze na środku małego pokoju i najniższą temp. jaką zanotował to było 21 stopni a po paru minutach kaloryfer gorący( okno uchylone). I tak nabijamy podzielniki. Pozdrawiam

15
Sport / [Police] Szukam chętnych na piłke halową Police
« dnia: Listopad 28, 2013, 23:05:29  »
Witam wszystkich
Gramy na hali w SP8 wtorek 19.00. Brakuje zawsze pare osób.
Chetnych do pogrania proszę o informacje na forum.
Jak sie zbierze grupa to pogramy. Cena 60zł za 1,5 godz

Strony: [1] 2