Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: uczucia religijne  (Przeczytany 15557 razy)

Yacek

  • Gość
uczucia religijne
« dnia: Marca 25, 2012, 19:33:57 »
Proszę Kube o definicję "uczuć religijnych" i wskazanie mi , w którym to miejscu owe uczucie zostału tak zszargane. I co to za uczucia , ze potrzebują "prawnej" ochrony"?

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
uczucia religijne
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 25, 2012, 19:50:18 »
"Mity, gusła, urojenia"? Jeśli nie podoba cie się fundusz kościelny to wypowiedz się merytorycznie na temat. Rozumiem, że każdego, kto się modli i wierzy w jakiegokolwiek boga wyśmiewasz. Chyba, że tylko katolików i tylko na forum, bo dalej nie starcza odwagi (i zaraz się okaże, że połowa rodziny i znajomych to religijni ludzie).

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
uczucia religijne
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 25, 2012, 19:55:52 »
Raz
Cytat: "Yacek"
innych darmozjadów


Dwa
Cytat: "Yacek"
że Jezus to MIT


Trzy
Cytat: "Yacek"
Czyli jak Jezus coś tam sobie bredził


Cztery
Cytat: "Yacek"
okupowana przez jakiegoś faceta w sukience


Pięć
Cytat: "Yacek"
jego poczęcie to pierwsze w historii , udokumetnowane in vitro??


Sześć
Cytat: "Yacek"
za swoje urojenia. mity i gusła


Siedem
Cytat: "Yacek"
klechistan


Wystarczy? Tyle znalazłem przy pobieżnym przejrzeniu Twoich postów.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Yacek

  • Gość
uczucia religijne
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 25, 2012, 21:49:16 »
Cytat: "Kuba"
innych darmozjadów

w jaki sposób to obraża owe uczucia? Zdefiniuj je, proszę
Cytat: "Kuba"
okupowana przez jakiegoś faceta w sukience

Gdzie tu minąłem się z prawdą?
cytaty rzucone bez uzasadnienia wyglądają tylko na argumantacje typu nie bo nie , arbitralna  decyzja .

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
uczucia religijne
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 25, 2012, 22:12:40 »
Cytat: "Yacek"
w jaki sposób to obraża owe uczucia?


W taki, że tym określeniem w niewybredny i niekulturalny sposób pokazałeś, że niektóre istotne z punktu widzenia religii posługi, istnieją tylko i wyłącznie dla wyzysku. Zresztą doktryny katolickiej takie niewybredne określenia uderzają nie tylko w duchowieństwo, ale w samego Chrystusa.

Cytat: "Yacek"
Gdzie tu minąłem się z prawdą?


Choćby w tym, że w rzeczywistości owa siedziba ani nie jest okupowana (sprawdź znaczenie słowa okupacja), ani strojem kapłana nie jest sukienka, ale sutanna i jest to strój nie tylko księży (choćby lektorzy świeccy w trakcie uroczystości również mogą nosić sutanny).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Yacek

  • Gość
uczucia religijne
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 25, 2012, 22:37:04 »
Cytat: "Kuba"
Choćby w tym, że w rzeczywistości owa siedziba ani nie jest okupowana (sprawdź znaczenie słowa okupacja),

okupować to zajmować coś a. przejąć w posiadanie: _ bardzo się pomyliłem, czy jak zwykle spór - głupi ateista mądry PAN katolik , którego wiedza jest bezdyskusyjna i protekcjonalny zwrot "sprawdź znaczenie "???
Cytat: "Kuba"
określenia uderzają   w samego Chrystusa.
a skąd Ty to wiesz??? Skąd wiedza co on myśli?? Co Ci daje prawo mówić w jego imieniu o jego myślach i uczuciach ( jeśli takowe ma) ,co obrusza Twoje bóstwo, myślisz , że jest aż tak małostkowe??

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
uczucia religijne
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 25, 2012, 22:45:20 »
Cytat: "Yacek"
okupować to zajmować coś a. przejąć w posiadanie: _ bardzo się pomyliłem, czy jak zwykle spór - głupi ateista mądry PAN katolik , którego wiedza jest bezdyskusyjna i protekcjonalny zwrot "sprawdź znaczenie "???


Nie, nie wkładaj mi w usta tego, czego nie powiedziałem. Po prostu przyjęło się w kulturalnych dyskusjach, że żeby móc coś krytykować należy mieć jakąś przynajmniej elementarną (ale rzetelną) wiedzę na temat tego, co chce się krytykować. W przeciwnym wypadku jest to zwykłe krytykanctwo.

Cytat: "Yacek"
skąd Ty to wiesz??? Skąd wiedza co on myśli?? Co Ci daje prawo mówić w jego imieniu o jego myślach i uczuciach ( jeśli takowe ma) ,co obrusza Twoje bóstwo, myślisz , że jest aż tak małostkowe??


„Zaprawdę, powiadam wam: Coście uczynili najmniejszemu spośród tych moich braci, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Yacek

  • Gość
uczucia religijne
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 25, 2012, 23:13:13 »
Cytat: "Kuba"
„Zaprawdę, powiadam wam: Coście uczynili najmniejszemu spośród tych moich braci, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40)

Warto ten cytat  pokazać wszystkim ofiarom ( a może księżom-sprawcom ) pedofilii katolickiej począwszy od tej w Irlandii i opublikowanej w raporcie Ryana : Śledztwo wykazało systemowy charakter tortur, gwałtów, rytualnej przemocy fizycznej, seksualnej i poniżania dzieci przez katolickich księży i zakonnice, zarządzających ośrodkami wychowawczymi w Irlandii, tzw. "Reformatory and Industrial Schools". Liczba poszkodowanych dzieci wynosiła ok. 30 000. Komisja ustaliła, że sprawców było około 800. Z około 25,000 dzieci, które przebywały w sierocińcach w badanym okresie około 1500 osób przedstawiło komisji swoje skargi. Rejestr komisji zawiera zeznania chłopców o 474 przypadkach znęcania się i 253 przypadki molestowania seksualnego w tych instytucjach w tym okresie. 383 przypadki znęcania się i 128 przypadków seksualnego molestowania zostały opisane w zeznaniach dziewcząt dotyczących tego okresu.  

A to tylko początek i szczyt góry lodowej

Cytat: "Kuba"
Choćby w tym, że w rzeczywistości owa siedziba ani nie jest okupowana (sprawdź znaczenie słowa okupacja),

hmm... a kto to napisał???

kończąc ten spór, ja uważam, że będąc bardzo zaangażowany w życie swojego kościoła nie nie możesz byc obiektywny w tej sprawie , wszystko zależy od Twojego subiektywnego odczucia w tym przypadku ale trudno , dłużej uważam nie ma co kopii kruszyć. Ty tu rzadzisz.
pozdrawiam i miłego przyszlego tygodnia
J

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
uczucia religijne
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 25, 2012, 23:50:40 »
Yacek, nie generalizuj. Nie chodzę do kościoła, jakoś mi nie po drodze, ale nie uważam, że wszyscy księża to pedofile, bo tak nie jest i ty na pewno dobrze to wiesz. Mi również nie podoba się jak Kościół tę kwestię rozwiązuje, ale nie oznacza to, że każdego księdza wytykam palcami mówiąc, że to darmozjad. Niektórzy księża są naprawdę spoko. Jezus to nie był mit, bo taka postać, jakkolwiek nie została poczęta i cokolwiek w życiu uczyniła, to jednak istniała i są na to dowody, wystarczy ich poszukać  :google: .
I też uważam, że obrażasz uczucia religijne. Nie moje. Ale ludzi głęboko wierzących, którzy swą wiarą na to nie zasłużyli. Bo co ci zrobili ludzie, którzy chodzą do kościoła, że ich obrażasz? Co ci zrobił ksiądz z tej, czy innej parafii, że go obrażasz?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Yacek

  • Gość
uczucia religijne
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 26, 2012, 00:09:18 »
Cytat: "kubapolice"
ale nie uważam, że wszyscy księża to pedofile,

ani razu tego nie twierdziłem, że wszyscy
Cytat: "kubapolice"
Jezus to nie był mit

tak dowody na zmartwychwstanie i wniebowstąpienie tez są :-)
Cytat: "kubapolice"
Co ci zrobił ksiądz z tej, czy innej parafii, że go obrażasz?

??? nie rozumiem, ja tylko chcę by sam na swoje utrzymanie zarobił , by nie utożsamiał kasy z wiarą.
Cytat: "kubapolice"
Ale ludzi głęboko wierzących
więc niech sami dbają o swoich pasterzy, tylko tyle . Ja ich nie obrażam , niech tylko zabiora sobie , na swoje plecy wikarych, biskupów , zakonnice, ZUS misjonarzy (opłacam im to , a ludzie w Polsce mają głodowe emerytury - sprawdź ile bieże emerytury kapelan wojskowy) etc, etc. Wierzysz płać , należysz do partii , płać składki członkowskie. To jest takie proste
Cytat: "kubapolice"
I też uważam, że obrażasz uczucia religijne.
moje uczucia obraża widok zwłok na 2 deskach jak idę od urzędu , obraża moje uczucia widok tychże zwłok w szpiatalach na oddzałach dzieciecych, jak choremu dziecku wytłumaczyc taki widok????  I co, ktoś sie tym przejmuje? Nie , żyjemy w suwerennym watykańskim kraju.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
uczucia religijne
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 26, 2012, 08:12:14 »
Cytat: "Yacek"
ani razu tego nie twierdziłem, że wszyscy


Może nie napisałeś tego wprost, ale ślicznie to zasugerowałeś w stylu zagorzałych czytelników Faktów i Mitów albo racjonalista.pl ;). Uwielbiam takie manipulacje typowe dla tych "mediów" ;].

Cytat: "Yacek"
tak dowody na zmartwychwstanie i wniebowstąpienie tez są


Oj, widzę, że mamy do czynienia z ignorantem historycznym...

Cytat: "Yacek"
???


Nie udawaj, że nie wiesz, że obrażasz na każdym kroku, bo jestem przekonany, że słownictwo które używasz (tak samo jest w przypadku jezata) na pewno jest nieprzypadkowe. A ono obraża na każdym kroku.

Cytat: "Yacek"
Ja ich nie obrażam


Wcale ;).

Cytat: "Yacek"
niech tylko zabiora sobie , na swoje plecy wikarych, biskupów , zakonnice, ZUS misjonarzy (opłacam im to , a ludzie w Polsce mają głodowe emerytury - sprawdź ile bierze emerytury kapelan wojskowy) etc, etc.


Wyobraź sobie, że ZUS-u na nikogo, oprócz siebie, nie płacisz.

Cytat: "Yacek"
moje uczucia obraża widok zwłok na 2 deskach jak idę od urzędu , obraża moje uczucia widok tychże zwłok w szpiatalach na oddzałach dzieciecych, jak choremu dziecku wytłumaczyc taki widok???? I co, ktoś sie tym przejmuje?


To się wyprowadź do Iranu, albo do Arabii Saudyjskiej - wtedy zobaczysz, co znaczy państwo wyznaniowe. Aha, nie wiem, czy wiesz ale ten fragment znowu można podciągnąć pod paragraf.

Cytat: "Yacek"
Nie , żyjemy w suwerennym watykańskim kraju.


Nie, żyjemy w suwerennym polskim kraju.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy