Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Obóz na Reja/Kadłubka  (Przeczytany 6755 razy)

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police] Obóz na Reja/Kadłubka
« dnia: Listopada 29, 2011, 17:35:55 »
Temat tajemniczego obozu w rejonie obecnych ulic Reja/Kadłubka/Galla Anonima, widocznego na zdjęciach lotniczych, był już gdzieś tutaj poruszany.

W razie czego więc niech odpowiednie osoby dokleją ten temat do istniejącego wątku :ble:

W każdym razie chciałbym powrócic do tematu. Konkretnie chodzi o takie oto pozostałości:



Zaznaczyłem je na zdjęciu satelitarnym (dolna strzałka)


Jest jeszcze drugi mniejszy fragment, którego nie uwieczniłem na zdjęciu, najprawdopodobniej tam, gdzie wskazuję górną strzałką.

I teraz zasadnicze pytanie: czy te pozostałości są poniemieckie, czy też polskie, po Spółdzielni "Ogrodnik", która może tam sięgała, gdy nie było jeszcze ujęc wody, albo po samych ujęciach wodnych?
Czy ktokolwiek pamięta coś w tamtym rejonie?

Dobra, samemu mi się coś przypomniało, ale ciekawe co inni napiszą:p

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Obóz na Reja/Kadłubka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 29, 2011, 19:45:27 »
Dla przypomnienia link do dyskusji na temat zabudowań w tym rejonie:
http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?t=5135&postdays=0&postorder=asc&start=210

Pozdrawiam

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Obóz na Reja/Kadłubka
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 29, 2011, 22:54:31 »
Problem jest jak zwykle z materialem zdjęciowym. Ten lepszy jest z czerwca 1943r i to jest jego minusem. Jesli coś miało być budowane- to w czasie późniejszym. Na zdjeciach RAF-u widać 2 główne budynki i zagony. Czy w 1944r. było coś jeszcze?
"Ostatni świadkowie" mówią o stajniach właśnie ok. roku '43.
Nie wiem czy dziś bym zaryzykował postawienie tak karkołomnej hipotezy jak 6 miesięcy temu ;(
SPZP "Skarb"