Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Osiedla polickie - numeracja  (Przeczytany 7544 razy)

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police] Osiedla polickie - numeracja
« dnia: Listopada 22, 2011, 18:35:19 »
Witam

Mam pytanie odnośnie numeracji polickich osiedli - tych zbudowanych w latach 30. na potrzeby Hydrierwerke. Wiem, że po wojnie (nie wiem dokładnie do kiedy, przynajmniej oficjalnie) stosowano numerację od 1 do 5.

Osiedle 5 to był na pewno rejon ulic Korczaka i Kresowej - pamiętam, gdy jeszcze był przystanek "Osiedle Piąte" (obecnie "Police Chodkiewicza" w stronę Gocławia i "Police Klub Nauczyciela" w stronę Gim1).

Osiedle 4 to najprawdopodobniej teren między ul. Zamenhofa a Grzybową.

Co natomiast z resztą?

Jako wskazówkę mogę podac pewne dane - a dokładnie odległośc od stacji
kolejowej w Policach:

Os. 1    -  1700 m
Os. 2    -   700 m
Os. 3    -  1400 m
Os. 4    -  1800 m
Os. 5    -  2500 m

Offline Użytkownik

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
[Police] Osiedla polickie - numeracja
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 22, 2011, 20:30:02 »
Wydaje mi się że osiedle 2 to domki na długosza i kosynierów, odległość by sie zgadzała +/-

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] Osiedla polickie - numeracja
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 23, 2011, 16:58:03 »
Jeśli te odległości mają być pomocne, to trzeba by uwzględnić, że są nieco zawyżone - od dworca do naszego pewniaka - os. nr 5 jest wyraźnie bliżej niż 2500m, moim zdaniem około 2000m, a w linii prostej nawet jeszcze ciut bliżej. Chyba, że przyjmiemy, że odległości te podane są od dworca do najdalszego punktu danego osiedla - Korczaka jest dosyć długą ulicą i wtedy wynik faktycznie sięga 2500m.
Z kolei na Kosynierów jest na pewno dalej niż 700m - z mapy wychodzi około 1000m, co przy zmierzeniu "do najdalszego zakątka" może wyjść 1400m.
Natomiast 700m wychodzi jak w mordę strzelił do Rynku i na Nowopol. Tylko hmm... no właśnie odległość 700m podana jest tylko raz, więc to i tak nie rozwiązuje układanki.
Powtarza się praktycznie natomiast odległość 1700 i 1800m. I tutaj drugą z nich można dopasować do jakiś zabudowań w Mścięcinie. Wiem, że było ono włączone do Polic znacznie później, ale pytanie w którym miejscu dokładnie przebiegała granica tych miejscowości? Jeżeli przyjąć wersję, że np. pierwsze zabudowania ul. Dębowej lub Asfaltowej mogły być jeszcze w granicach Polic (część przecież już nie istnieje), to odległość do nich by się zgadzała. Ale to tylko zgadywanki, pewnie trzeba będzie poczekać, aż napisze ktoś, kto po prostu zna ten układ.

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police] Osiedla polickie - numeracja
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 24, 2011, 23:02:01 »
Rzeczywiście, pisząc odległości, myślałem że okażą się pomocne. Tymczasem gdy zmierzyłem je na googlach, okazało się, że niezbyt odpowiadają rzeczywistości.
Chyba żeby rzeczywiście mierzyc do najdalszych punktów osiedli, i ściśle po ulicach.

Poza tym szczerze mówiąc myślałem, że ktoś napisze wprost które osiedle to które, w końcu ten podział obowiązywał jeszcze stosunkowo niedawno.