Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Jak jeździć po Szczecinie?  (Przeczytany 29710 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 10, 2011, 17:05:42 »
Nie martwię się o Ciebie, tylko o innych użytkowników dróg. Doucz się. Tego kawałka, gdzie napisali, co to jest skrzyżowanie. I nie marnuj czasu na szukanie "skrzyżowań o ruchu okrężnym", zdaje się, że nadal ich nie ma.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 10, 2011, 17:14:34 »
Tak tak, już dobrze, dobrze <głaszcze>. ;D

P.S. Wg Twojej teorii nie można by było wyjechać z Orlenu i zawrócić z powrotem na niego bo przecież jest zakaz wyprzedzania, a przez ten krótki odcinek może nam się udać kogoś wyprzedzić. ;D No chyba, że poczekamy aż wszystkie samochody sobie pojadą.

Nie wiem jak Ty się na drogach odnajdujesz. Idź ronda poćwicz.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 10, 2011, 18:16:14 »
Doucz się. Rond też. I pierwszeństwa na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną...


Ps. Znudziłeś mnie. Wyjazd z Orlenu to nie jest skrzyżowanie, geniuszu kierownicy. Art 2 ust. 10 ustawy Prawo o ruchu drogowym.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 10, 2011, 18:29:53 »
Spoko, znam przepisy, na skrzyżowaniach z sygnalizacją też potrafię jeździć.

Skoro to nie jest skrzyżowanie (a wg PoRD nie jest, wiem o tym, nie bój się) to tak jak pisałem - osoby wyjeżdżające z Orlenu i zawracające na niego łamią za każdym razem prawo gdy wyprzedzają jadące obok auta.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 10, 2011, 18:39:40 »
Cytat: "KrP"
Spoko, znam przepisy.

...
Cytat: "KrP"
zakaz jest, ale imo odwołuje go skrzyżowanie właśnie z wyjazdem z Orlenu.

...
Cytat: "KrP"
Skoro to nie jest skrzyżowanie (a wg PoRD nie jest, wiem o tym, nie bój się)


Właśnie widać.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 10, 2011, 18:50:45 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "KrP"
Spoko, znam przepisy.

Właśnie widać.


I vice versa panie Nie-Potrafię-Skręcać-Na-Rondach.

[ciach]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 10, 2011, 19:05:12 »
Muszę stwierdzić, że nasz system szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców zaczyna mnie przerażać. Prawo jazdy dostaje gostek święcie przekonany, że na jednokierunkowej nie wolno cofać, że objechanie ronda dookoła zewnętrznym pasem jest zakazane, że wyjazd ze stacji benzynowej odwołuje zakaz wyprzedzania...
Może jednak lepiej nie remontować dróg?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 10, 2011, 19:24:19 »
Nie twierdzę, że cofanie na jednokierunkowej jest niedozwolone, objechanie ronda zewnętrznym pasem jest złamaniem Art.22 ust.2 PoRD, wyjazd ze stacji nie odwołuje, ale zauważ, że tam jest również przecięcie na wyspie więc z GŁÓWNEJ drogi można również skręcić więc tu jest kwestia interpretacji przepisu. Gdyby droga nie była niczym rozdzielona to wtedy by nie było wątpliwości.

I twierdzisz, że Ty masz racje jedynie na podstawie "bo ja lepiej rozumiem PoRD, mam wykształcenie super-wyższe prawnicze więc japa".

P.S. Jeśli już sobie wypominamy brak wiedzy to mam nadzieję, że pamiętasz ten wątek, w którym to wiedzą się nie popisałeś?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 10, 2011, 22:31:23 »
KrP oraz Wykidajło, proszę o zaprzestanie wykonywania "wycieczek osobistych" ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 11, 2011, 08:50:05 »
Cytat: "KrP"
Nie twierdzę, że cofanie na jednokierunkowej jest niedozwolone, objechanie ronda zewnętrznym pasem jest złamaniem Art.22 ust.2 PoRD, wyjazd ze stacji nie odwołuje,

Czyli czegoś się tu nauczyłeś. Fajnie.
Cytat: "KrP"
ale zauważ, że tam jest również przecięcie na wyspie więc z GŁÓWNEJ drogi można również skręcić więc tu jest kwestia interpretacji przepisu. Gdyby droga nie była niczym rozdzielona to wtedy by nie było wątpliwości.

Nadal nie ma wątpliwości. Przecięcie wyspy też nie jest skrzyżowaniem, masz to napisane w przepisie, który wskazałem.
Cytat: "KrP"
I twierdzisz, że Ty masz racje jedynie na podstawie "bo ja lepiej rozumiem PoRD, mam wykształcenie super-wyższe prawnicze więc japa".

Nie mam wykształcenia prawniczego. Ale gdy dyskutuję, to mam argumenty i używam logiki (tej zwykłej, nie typu "akwarium -> pedał").
Cytat: "KrP"
P.S. Jeśli już sobie wypominamy brak wiedzy to mam nadzieję, że pamiętasz ten wątek, w którym to wiedzą się nie popisałeś?

Masz na myśli wątek, w którym próbowałeś dowodzić, że "mają pierwszeństwo" oznacza "nie ma kolejności"? To Ty się nie popisałeś. Ja po prostu odpuściłem.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 11, 2011, 12:05:01 »
Cytuj (zaznaczone)
Nadal nie ma wątpliwości. Przecięcie wyspy też nie jest skrzyżowaniem, masz to napisane w przepisie, który wskazałem.


Masz rację, doczytałem i rzeczywiście nie można tego uznać za skrzyżowanie.


Cytuj (zaznaczone)
Nie mam wykształcenia prawniczego. Ale gdy dyskutuję, to mam argumenty i używam logiki (tej zwykłej, nie typu "akwarium -> pedał").


Tak jak we wspomnianym temacie (którego post z moim linkiem moderatorzy usunęli? chodzi o ten temat, niech ludzie widzą ;]), gdzie w ostatnim poście pięknie dajesz pokaz kompletnego braku argumentów i próby odwrócenia uwagi? ;]

Cytuj (zaznaczone)
Masz na myśli wątek, w którym próbowałeś dowodzić, że "mają pierwszeństwo" oznacza "nie ma kolejności"? To Ty się nie popisałeś. Ja po prostu odpuściłem.



Ciężko Ci przychodzi przyznanie się do błędu, nie? :) Wykazałem Ci tak szczegółowo, że już bardziej się nie da (i nie tylko ja), że masz w głowie jeszcze stare przepisy, ale cóż, twardo w swoje brniesz. Cóż, może kiedyś Ci duma odpuści i stwierdzisz, że nie jesteś wszechwiedzący.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 11, 2011, 16:30:42 »
Szkoda, że przy okazji remontu ul. Pokoju jakiś osioł zarządził wczoraj trzeźwy poranek na Dębogórskiej przed Lidlem od strony Polic. Żeby uniknąć koróków pojechałem Nad Odrą a tu korek od ul. Strzałowskiej bo trzeźwość sprawdza jeden Smerf, jednym alkomatem. Korek tak długi, że kto był wczorajszy to miał co najmniej dwie szanse odbicia z głównej w boczną jak gdyby nic. Po co taka akcja? Jaki ona ma sens. Bo nawet nie prewencyjny. Po prostu brak pomyślunku. Tylko wkurza to normalnych kierowców.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 11, 2011, 18:01:45 »
Cytat: "KrP"
Wykazałem Ci tak szczegółowo, że już bardziej się nie da (i nie tylko ja), że masz w głowie jeszcze stare przepisy, ale cóż, twardo w swoje brniesz. Cóż, może kiedyś Ci duma odpuści i stwierdzisz, że nie jesteś wszechwiedzący.

Nie jestem wszechwiedzący.
Nie potrafię też nic poradzić na to, że nie rozumiesz nowego przepisu (i nie tylko Ty).
Zasada się nie zmieniła, została tylko doprecyzowana. Pewnie za dużo było mędrków dowodzących, że skoro światła są ważniejsze niż znaki, to zielone anuluje np. zakaz skrętu w lewo. Napisali więc, przed którymi znakami światła mają pierwszeństwo. Gdyby napisali jeszcze, że w sytuacjach konfliktu świateł zasady ogólne mają pierwszeństwo przed znakami, miałbyś rację. Ale nie napisali.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 11, 2011, 20:36:31 »
Żaby było miło, to stwierdzam, że rację macie oboje (KrP i Wykidajło).
Wyjazd ze stacji nie jest skrzyżowaniem, ale jednocześnie w tym miejscu znajduje się wjazd na ulicę Ostrowską. Czyli skrzyżowanie.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 11, 2011, 22:15:45 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "KrP"
Wykazałem Ci tak szczegółowo, że już bardziej się nie da (i nie tylko ja), że masz w głowie jeszcze stare przepisy, ale cóż, twardo w swoje brniesz. Cóż, może kiedyś Ci duma odpuści i stwierdzisz, że nie jesteś wszechwiedzący.

Nie jestem wszechwiedzący.
Nie potrafię też nic poradzić na to, że nie rozumiesz nowego przepisu (i nie tylko Ty).
Zasada się nie zmieniła, została tylko doprecyzowana. Pewnie za dużo było mędrków dowodzących, że skoro światła są ważniejsze niż znaki, to zielone anuluje np. zakaz skrętu w lewo. Napisali więc, przed którymi znakami światła mają pierwszeństwo. Gdyby napisali jeszcze, że w sytuacjach konfliktu świateł zasady ogólne mają pierwszeństwo przed znakami, miałbyś rację. Ale nie napisali.


Oj nie ma się jednak odwagi przyznać do błędu, boli gdzieś w srodeczku, nie? ;]

Cóż, ja Cię nie przekonamy, masz w linkowanym temacie odpowiednie przepisy i komentarze, Twoja sprawa czy wierzysz czy nie. Dla mnie to nawet lepiej, że jezdzisz bez znajomości tak podstawowych przepisów. Jak kiedyś we mnie przydzwonisz to sobie zarobie. ;D

Nie no beka, jeden Wykidajlo na świecie rozumie przepis poprawnie, całą reszta się myli. Made my day.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln