Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Halloween  (Przeczytany 59090 razy)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 01, 2011, 10:20:44 »
ks. Natanek Wam wszystko wytłumaczy


Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 01, 2011, 10:25:12 »
Cytuj (zaznaczone)
Druga rzecz - niczego nikomu nie będę narzucać i zabraniać - ale Halloween? Co to za święto? Nasze? Polskie? No mam raczej do tego wątpliwości. Cudze chwalicie, swego nie znacie.


Choinka na Boże Narodzenie i jajka na Wielkanoc tez nie są nasze. ;P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 01, 2011, 10:27:29 »
Cytat: "pol"
ks. Natanek Wam wszystko wytłumaczy


Nie wszystko jest takie śmieszne, sprawa dzieci/młodzieży EMO jest poważnym problemem. To jest jednak dyskusja na inny wątek.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 01, 2011, 10:40:42 »
Cytat: "KrP"
Choinka na Boże Narodzenie i jajka na Wielkanoc tez nie są nasze. ;P


Jajka są. Hint: pisanki Ale choinka to zdecydowanie Mało-Polski wymysł. On do nas przywędrował z Niemiec. Ale co tam. Przyzwyczailiśmy się do niej (choinki znaczy się) więc teraz lepiej się czepiać innych nowości. Inna sprawa, że ja też uważam halołin za dziwne święto. A dzieciakom nie ma się co dziwić. Wszak mało które dziecko przepuści okazje zdobycia słodyczy za free:)

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 01, 2011, 10:53:20 »
Cytat: "Kilofownikownia"
zdobycia słodyczy za free

To właśnie większość dzieciarni bierze sobie za punkt honoru - za free - czyli bez wkładu w strój, oprawę, itp. Oby zapełnić reklamówki Lidlowe (jakże "świąteczne" zresztą).

Znajdź 3 różnice:
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 01, 2011, 10:59:35 »
Cytat: "robert1995"
To właśnie większość dzieciarni bierze sobie za punkt honoru - za free - czyli bez wkładu w strój, oprawę, itp. Oby zapełnić reklamówki Lidlowe


Dobrze ujęte, potem nie ma co się dziwić, że młodzi chcą mieć, jak najszybciej, jak najmniejszym kosztem, najlepiej wszystko za darmo. Edukacyjne za bardzo to nie jest, dziwią mnie rodzice, którzy widzą w tym żenującym cyrku "fajową  zabawę".

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Halloween
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 01, 2011, 11:26:22 »
Cytat: "Patijot"
Wykidajło chyba zapomniał jak to jest byc dzieckiem!! Przeciez to dla nich zabawa. Po co od razu spekulować "portfel albo w ryj".Ciekawe czy po zabawie w fanty dziecko tez kiedys powie "dam ci cos jak zrobisz cos dla mnie " W przypadku mojego dziecka i jego kolegów psikus polegał na bitej smietanie , a nie obrzuceniem jajkami.

Gdzie mieszkasz? Wpadnę i zrobię Ci trochę wzorów z bitej śmietany na ścianie w salonie. Co, nie pasuje? Przecież to taka fajna zabawa...

Cytat: "kanioma"
Już napisałam w SB, że dzieci zbierające cukierki (nie swołocz jaką opisałrobert1995), są jak najbardziej O.K. Tym bardziej, że jest to raz w roku. Bardziej mi przeszkadzają świadkowie jehowy, czy akwizytorzy, nie wspominając już o tym jak 5x dziennie dzwoni domofon a w słuchawce słyszę magiczne "ulotki", po tym haśle dostaję padaczki  :ass:

A mnie świadkowie Jehowy czy akwizytorzy przeszkadzają mniej. Nie robią syfu, jak się im powie "do widzenia" to sobie idą i niczego nie niszczą ani nie kradną, nie wieszają się na dzwonku, jak nikt nie otwiera... No i nie przychodzą kilkanaście-kilkadziesiąt razy w jeden wieczór.

Cytat: "kanioma"
Zauważyłam pewną zależność. Kobiety są na TAK, mężczyźni na NIE. Czyżby coś był z naszymi facetami nie tak? :P A co powiecie, drodzy panowie, na Halloween Party? Gdzie to dorośli świetnie się bawią w przebraniach?

Powiemy, że jest drobna różnica. Tam nikt nie zmusza do zabawy tych, którzy się bawić nie chcą.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 01, 2011, 12:37:11 »
Wykidajło, zgadzam się z tym co piszesz. Jeżeli zabawa jest zabawą w sposób kulturalny, to nie mam nic przeciwko temu. Jeżeli natomiast Halloween ma być przykrywką do chamstwa, to już nie powinno się mianować Halloween, a zwykłym wandalizmem. W Polsce niestety daleko jeszcze do prawdziwej zabawy o tej nazwie. Stąd może niechęć Polaków-co mnie nie dziwi. Na 100 dzieciaczków 20 może ma pojęcie o w/w zwyczajach.

sosenka1981

  • Gość
[Police] Halloween
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 01, 2011, 13:29:03 »
ok co kraj to obyczaj, niektore obyczaje odchodza w zapomnienie i w miejsce ich wchodza nowe. przeciez swieto dziekczynienia powstalo jako podziekowanie rdzennym amerykanom za opieke, choinke pozyczylismy od niemcow, jemy rybe po zydowsku w  boze narodzenie a wloszczyzne na obiad z wloch (od krolowej Bony). jesli chodzi o zachowanie typu rzucanie jajkami lub kradzieze, to jest to poprostu nienormalne i robia to nienormalne dzieci. halloween powinno miec ograniczenia wiekowe jesli chodzi o zbieranie cukierkow. a jesli nie chcecie dawac cukierkow to proponuje jablka lub warzywa, napewno nie wroca w przyszlym roku :)

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 01, 2011, 13:34:06 »
Mnie w zeszłym roku dzieciaki rozbiły jajko na drzwiach, tylko dlatego że ich olałem i nie otworzyłem drzwi jak pukali. A że sprinter ze mnie niezły za 2 minuty jednego już przywlokłem z powrotem pod drzwi i kazałem wycierać własnymi ciuchami.... Ale moja żona okazała się łaskawsza i zapewniła szczylowi płyn i papierowe ręczniki. Posprzątał a ja jeszcze wykonałem telefon do jego rodzica ( na jago koszt bo z telefonu gówniarza  :devil: ). Ciekawe czy w  tym roku rodzice też go puścili na celebrowanie hamerykańskiego święta.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 01, 2011, 13:43:32 »
Siwy1, ale to nawet nie chodzi o to czy święto nasze czy "obce" tylko o elementarna kulturę. Coś jak ze śmingusem. Dla jednych to zabawa a dla innych okazja to rozrabiania.

Offline _garde_

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 249
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 01, 2011, 14:28:22 »
I... tam , BOLEK trzeba było  zadzwonić to bym Ci te drzwi umyła z tej bitej śmietany - wielkie mi co -  skostnieliście na starość :lol2:  a swoją drogą, to przydałoby się określić jakieś oficjalne  reguły tej  zabawy i wszyscy byliby happy.
garde

mysza007

  • Gość
[Police] Halloween
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 01, 2011, 14:35:02 »
Cytat: "KrP"
Cytuj (zaznaczone)
Druga rzecz - niczego nikomu nie będę narzucać i zabraniać - ale Halloween? Co to za święto? Nasze? Polskie? No mam raczej do tego wątpliwości. Cudze chwalicie, swego nie znacie.


Choinka na Boże Narodzenie i jajka na Wielkanoc tez nie są nasze. ;P


KrP
Akurat takie komentarze to sobie daruj bo tym mnie nie "zamkniesz".
Ja w swoim poście pytałam o Halloween, a nie o Wielkanoc czy Boże Narodzenie.
Zadaj sobie pytanie i odpowiedz na nie czy Halloween należy do obchodów polskich i kultury polskiej?

Ja widzę, że niektórzy to chyba nie wiedzą co piszą albo nie czytają co piszą.
Choinka nie jest zwyczajem polskim, ale Święta Bożego Narodzenia?
Widać diabeł tkwi w szczegółach. :)

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 01, 2011, 15:56:58 »
Nie mam nic do tego święta, ale to powinna być jakaś akcja zorganizowana? Tzn, wcześniejsze uprzedzenie osiedla, czy danego bloku, jakiś znak np. stroik jak już ktoś wspomniał dla chętnych do brania udziału w zabawie. A nie wracam wieczorem do domu, schody w papierze toaletowym, dzwonki do drzwi w piance do golenia czy Bóg wie czym. Zadaje sobie pytanie, co do jasnej anielki? Dopiero sąsiad mnie uświadomił, że banda dzieciaków obsmarowała każdemu kto wolał psikusa albo jak kogoś w domu nie było lub nie otworzył. Od koleżanki się dowiedziałam, że to była raczej banda nieprzebranych podlotków niż dzieci chcących się poczuć jak na amerykańskich filmach.  :ble:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 01, 2011, 16:37:53 »
Cytat: "bella20"
akcja zorganizowana


Np. żeby dać piątaka, bo inaczej w ryja. :)

Cytat: "bella20"
schody w papierze toaletowym, dzwonki do drzwi w piance do golenia czy Bóg wie czym. Zadaje sobie pytanie, co do jasnej anielki?


Nic. Zwyczajna patologia.

Cytat: "bella20"
Od koleżanki się dowiedziałam, że to była raczej banda nieprzebranych podlotków


Otóż to, dlatego takie akcje nie będą miały w Polsce racji bytu.