Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Chemiczne opryski nad Policami i powiatem goleniowskim.  (Przeczytany 81351 razy)

Reytan

  • Gość
Chemiczne opryski nad Policami i powiatem goleniowskim.
« Odpowiedź #225 dnia: Października 26, 2012, 21:46:03 »
Trochę historii :

Czym są Chemtrails?


Białe smugi w pogodny dzień widoczne na błękitnym niebie. Większość z nas widzi tam jedynie smugi kondensacyjne powstające po lecącym samolocie, ale istnieją teorie, że mamy do czynienia z czymś znacznie poważniejszym. Teorie o Chemtrails krążą po sieci od lat. Czy są prawdziwe?

Pod koniec lat 90-tych za pośrednictwem raczkującego Internetu zaczęto rozpowszechniać sensacyjne informacje na temat zjawiska zwanego „chemtrails”, którego nazwa wywodzi się z połączenia angielskich słów „chemical trail”, czyli ślad chemiczny. Ma być ono specyficznym rodzajem smugi kondensacyjnej rozpowszechnianej za pośrednictwem samolotów odrzutowych na niebie. Smugi te zawierać mają szereg szkodliwych substancji, które po opadnięciu na ziemię zatruwać mają glebę oraz ujemnie wpływać na ludzki organizm.
 
Historia - sieciowa plotka?

Sprawę chemtrails zaczął nagłaśniać pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku dziennikarz radiowy Art Bell znany przede wszystkim z programu Coast to Coast AM, w którym szeroko opowiadano o zjawiskach paranormalnych i wielkich tajemnicach Wszechświata. Bell zaczerpnął informacje od niejakiego Williama Thomasa, który ma być autorem pierwszego doniesienia na temat chemtrails z 1999 roku. Thomas został wkrótce zaproszony przez Bella do radia i tak temat stał się znany wciąż rosnącej grupie ludzi.

Kilka lat później termin ten pojawił się nawet w oryginalnej wersji oficjalnego dokumentu władz federalnych Stanów Zjednoczonych, US House Bill HR2977. Była to lista zabronionych rodzajów broni, wśród których wymieniono właśnie chemtrails, jednak nazwę tą wykreślono w późniejszej wersji i świat nie dowiedziałby się o tym fakcie gdyby nie kongresman Dennis Kucinich, który ujawnił oryginalną wersję dokumentu.


Okazuje się, że próba odpowiedzi na pytanie czym są chemtrails może być równie problematyczna jak i określenie celu w jakim mają one powstawać. Według doniesień świadków, którzy są w stanie je rozpoznać, chemtrails w przeciwieństwie do zwykłych smug kondensacyjnych (contrails) nie rozchodzą się po krótkim czasie i nie znikają, lecz wręcz przeciwnie rozszerzają się i zdają się powiększać. Nie są też jednolite pod względem koloru, można zauważyć, że ich barwa się zmienia a nawet przyjmują barwy tęczy.

Zwykłe smugi kondensacyjne, nazywane czasem z języka angielskiego contrails to produkt spalania w silniku odrzutowym, który w zimnym powietrzu błyskawicznie zamarza tworząc linię małych, lodowych kryształków. Wkrótce jednak ogrzewają się, odmarzają i w końcu znikają. Ogromny wzrost ich ilości na niebie spowodowany jest między innymi rosnącą ilością samolotów odrzutowych, w tym niewielkich prywatnych odrzutowców.

Inni badacze, tacy jak choćby Allan R. Buckmann, który utrzymuje, że w latach 60. pracował dla rządu USA na stanowisku meteorologa, zwracają uwagę, że istnieją co najmniej dwa typy smug. Pierwszy to klasyczne contrails wyglądające jak długa, prosta linia, natomiast chemtrails można rozpoznać po tym, że rozpylający smugę samolot kursuje kilkakrotnie wokół tego samego obszaru, może być to też więcej niż jeden samolot i wówczas widać wyraźnie kilka sąsiadujących obok siebie smug.

Jeśli przyjmiemy, że chemtrails faktycznie istnieją to jednym z głównych problemów związanych z tym zagadnieniem jest odpowiedź na pytanie – w jakim celu są one rozpylane? W tej fundamentalnej było nie było kwestii zdania są wciąż podzielone. Istnieją teorie, według których opady z chemicznych chmur zawierają szereg substancji szkodliwych dla ludzkiego zdrowia, między innymi środki powodujące bezpłodność bądź też zatruwać uprawy. W ten sposób osiągnięty ma być jeden z celów Iluminatów, czyli istotna redukcja ludzkiej populacji do zaledwie kilkuset milionów.

Innym popularnym wyjaśnieniem jest próba przejęcia przez rządy władzy nad naszymi umysłami. Również w tym przypadku rola chemtrails polega na rozpyleniu na danym terenie specjalnie spreparowanych substancji, które przenikając do ludzkich organizmów mają wpłynąć na nasze mózgi.

Wiele się mówi również o dziwnym związku jaki ma istnieć między chemtrails a tajemniczą bronią służącą do kontrolowania pogody czyli HAARP. Według rozmaitych badaczy oba zjawiska mają być ze sobą powiązane o czym świadczyć mają między innymi obserwacje poczynione w kwietniu zeszłego roku. Okazało się, że wkrótce przed zwiększeniem się aktywności tornad na południu Stanów Zjednoczonych zaobserwowano niezwykłe zjawiska pogodowe, które dowodzić mają, że za wszystkim stał człowiek.

O teoriach na temat wpływu HAARP na zjawiska atmosferyczne pisałem kilka tygodni temu, jaka jednak mogłaby być rola chemtrails? Warto zwrócić uwagę, że w mediach nierzadko pojawiają się doniesienia na temat kontroli pogody przez człowieka. Dzieje się to właśnie za pośrednictwem samolotów, które rozpylając w atmosferze odpowiednie związki chemiczne mogą wpływać choćby na tworzenie się chmur. Istnieje więc możliwość, że jeśli między chemtrails a HAARP istnieje jakikolwiek związek to może on polegać właśnie na rozpylaniu w atmosferze jakiejś tajemniczej substancji.

Krytyka

Teoriom dotyczącym chemtrails nie brak rzecz jasna krytyków. Zwracają oni uwagę na fakt, że nie istnieje w istocie żaden uznany naukowy dowód potwierdzający to zjawisko. Zważywszy, że doniesienia pojawiają się od ponad 10 lat, istnieje rzesza badaczy obserwujących niebo w poszukiwaniu chemicznych smug a mimo wszystko wciąż nie pojawiły się przekonujące dowody, oznaczać może, że mamy do czynienia jedynie z umiejętnie podsycaną miejską legendą.

Trzeba jednak przyznać, że nawet jeśli chemtrails są wciąż jedynie zwykłą teorią spiskową i rozpowszechnianą za pośrednictwem sieci urban legend to wielu ludzi traktuje je bardzo poważnie. Za przykład niech posłuży fakt, że w ten weekend w Los Angeles odbyła się konferencja zatytułowana „Conciousness beyod chemtrails” poświęcona w całości temu zagadnieniu.

http://orwellsky.blogspot.com/2012/08/czym-sa-chemtrails.html

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Chemiczne opryski nad Policami i powiatem goleniowskim.
« Odpowiedź #226 dnia: Października 26, 2012, 21:57:49 »
Cytat: "Reytan"
Według doniesień świadków, którzy są w stanie je rozpoznać, chemtrails w przeciwieństwie do zwykłych smug kondensacyjnych (contrails)


Tacy ludzie się marnują, powinni pracować dla policji i ITD wyłapując samochody, które swoimi spalinami nadmiernie zanieczyszczają środowisko, nie wspomnę już o oszczędnościach na sprzęcie (analizatory spalin, dymomierze itp.)

Offline MSC

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Chemiczne opryski nad Policami i powiatem goleniowskim.
« Odpowiedź #227 dnia: Października 26, 2012, 22:51:10 »
A ja słyszałem od tych co mają taką wiedze, że szykuje się imprezka u Elvisa... bedą Hitler, Michael Jackson i Edward Gierek :study: ...
Kto ma wiedzieć ten wie że oni żyją :batman: . Nie wierzycie? poszukajcie na internecie :jupi:
Chcecie dowodów? nie dajcie się ogłupić że ich nie widać! musicie uwierzyć to spisek :jupi:  

Pozdro dla kumatych :faja:

 :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:.
Dlaczego żywi się martwią skoro martwi się nie żywią?

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Chemiczne opryski nad Policami i powiatem goleniowskim.
« Odpowiedź #228 dnia: Października 26, 2012, 23:19:27 »
Cytat: "Reytan"
Nie są też jednolite pod względem koloru, można zauważyć, że ich barwa się zmienia a nawet przyjmują barwy tęczy.
A to dlatego, że światło rozbija się w kryształkach lodu/kroplach wody. Rozwiązałem zagadkę koloru ;-)

A jak odróżnić smugi od chemitrails? To proste (poważnie). Wystarczy skorzystać z poniższego appletu:
http://profhorn.aos.wisc.edu/wxwise/AckermanKnox/chap15/contrail_applet.html

Jeśli wszystko jest jak tutaj, to mamy do czynienia ze smugą, jeśli się nie zgadza, to chemitrails.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Chemiczne opryski nad Policami i powiatem goleniowskim.
« Odpowiedź #229 dnia: Października 26, 2012, 23:27:26 »
Cytat: "Ważniak"
A to dlatego, że światło rozbija się w kryształkach lodu/kroplach wody.


Prościej, tak działa pryzmat. ;)

Cytat: "Ważniak"
jeśli się nie zgadza, to chemitrails.


Jeżeli się nie zgadza, to jesteś zdrajcą!!! Zamachowcem!!! Lóp, manipulantem, bądź, ba!!! Perfekcyjnym pia-erofcem!!!

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Chemiczne opryski nad Policami i powiatem goleniowskim.
« Odpowiedź #230 dnia: Października 26, 2012, 23:48:44 »
Cytat: "MBtech"
Jeżeli się nie zgadza, to jesteś zdrajcą!!! Zamachowcem!!! Lóp, manipulantem, bądź, ba!!! Perfekcyjnym pia-erofcem!!!
Wybieram ostatnie.  :rotfl:
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

DarekMirror

  • Gość
Chemiczne opryski nad Policami i powiatem goleniowskim.
« Odpowiedź #231 dnia: Października 27, 2012, 07:26:45 »
Cytat: "Kuba"
Bodajże DarekMirror jedynie kiedyś wstawiał foty, na którym samolot dokonywał zwykłego zrzutu paliwa.


Po co znowu wmawiać ludziom nieprawdę?
Wstawiałem fotki i filmy - nawet opisywałem który samolot zostawia smugę chemtrails a który smugę kondensacyjną.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Chemiczne opryski nad Policami i powiatem goleniowskim.
« Odpowiedź #232 dnia: Października 27, 2012, 10:05:52 »
Cytat: "DarekMirror"
Wstawiałem fotki i filmy - nawet opisywałem który samolot zostawia smugę chemtrails a który smugę kondensacyjną.


To Ty tak twierdzisz - ja twierdzę inaczej ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Reytan

  • Gość
Chemiczne opryski nad Policami i powiatem goleniowskim.
« Odpowiedź #233 dnia: Października 27, 2012, 10:49:42 »
Cytat: "Kuba"
To Ty tak twierdzisz - ja twierdzę inaczej ;).


Moim zdaniem, żadne dowody nie utwierdzą oponetów w przekonaniu, że jest tak a nie inaczej. Nawet wśród tzw. naukowców są spory, a co dopiero pomiędzy nami jaskiniowcami.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Chemiczne opryski nad Policami i powiatem goleniowskim.
« Odpowiedź #234 dnia: Października 27, 2012, 10:54:31 »
Cytat: "Reytan"
żadne dowody nie utwierdzą


Jakie dowody???

Cytat: "Reytan"
Nawet wśród tzw. naukowców


Właśnie, tzw.  :faja:

Reytan

  • Gość
Chemiczne opryski nad Policami i powiatem goleniowskim.
« Odpowiedź #235 dnia: Października 27, 2012, 11:00:24 »
A to daję wam do przemyślenia :

Związki aluminium natryskiwane w atmosferze grożą degeneracją neurologiczną ludzi

Internet pełen jest sporów na temat tego czy smugi kondensacyjne mogą truć ludzkość. Większość osób w ogóle nie zauważa problemu a jeśli już stwierdza, ze to normalne, latają samoloty to zostawiają smugi. Jest w tym dużo prawdy, ale to, co nie jest normalne to skład chemiczny takich smug. Wiemy na podstawie wielu badań, że znajdują się tam niebezpieczne dla zdrowia związki aluminium.


Gdy wyrwani z codziennej prozy życia znajdziemy chwilę, aby w ogóle popatrzyć w niebo dostrzeżemy, że smugi układają się zwykle w siatkę i nie znikają od razu, ale rozprzestrzeniają się pokrywając niebo mgiełką.

Istnieją dowody na to, że w atmosferze są rozpylane związki aluminium w nanoskali a to dodatkowo zła wiadomość, ponieważ wchłanianie ich jest dla naszych organizmów dużo łatwiejsze. Odkładają się one szczególnie w mózgu i rdzeniu kręgowym, dlatego powodują problemy neurologiczne.

Wśród schorzeń ścisły związek z oddziaływaniem na środowisko związków aluminium mogą być miedzy innymi choroba Alzheimera i Parkinsona a także choroba Lou Gehringa (ALS). Nanocząstki aluminium wchłaniają nerwy węchowe. Literalnie wdychając powietrze wdychamy również małe ilości aluminium z kurzem i innymi aerozolami znajdującymi się w powietrzu.

Poza inhalacją nanoaluminum może docierać do gleby i wody i roślinności. Zazwyczaj aluminium słabo się wchłania w organizmie poprzez przewód pokarmowy, ale wchłanianie nanoaluminium jest dużo łatwiejsze. Wdychanie tego powoduje często reakcje zapalne w płucach, które mogą się przeistoczyć w astmę.

Niektórzy twierdzą, ze opryski są konieczne, aby zatrzymać efekt cieplarniany poprzez tworzenie warstw ekranujących. Aluminium dobrze się do tego nadaje. Jednak zakładając dobrą wole naszych władców trzeba jednocześnie zadawać pytania o bezpieczeństwo geoinżynierii dla nas, mieszkających na powierzchni.

Gwałtowny wzrost ilości przypadków chorób neurodegeneracyjnych świadczy o tym, że skala problemu jest ogromna i czynnik atmosferyczny jest często pomijany


Ja tam nie muszę wam udowadniać, że jest tak a nie inaczej. Wasza sprawa czy podejdziecie do tego w sposób uczciwy, czyli niepoprawny politycznie, czy będziecie sobie wmawiać, że to wszystko lipa. Ja uważam, że nie ma przypadków, że ostatnio dzieją się różne dziwne rzeczy, że mamy do czynienia z różnymi dziwnymi zjawiskami, których kiedyś nie było. Nawet takie tsunami w Japonii, to mogła być ingerencja człowieka. Wywoływanie podziemnów wybuchów to żadna nowinka. Tak samo rozpylanie trujących związków w atmosferze. Na pozór wygląda to jak zwykłe smugi pozostawiane przez samoloty. Gdybyście mieli jednak możliwość osobiście zbadać skład tych smug, to jestem tego pewien, szybko byście zmienili zdanie na temat zjawiska, które znamy pod umowną nazwą "chemtrails".

Reytan

  • Gość
Chemiczne opryski nad Policami i powiatem goleniowskim.
« Odpowiedź #236 dnia: Października 27, 2012, 11:03:23 »
Cytat: "MBtech"
Cytat: "Reytan"
żadne dowody nie utwierdzą


Jakie dowody???

Cytat: "Reytan"
Nawet wśród tzw. naukowców


Właśnie, tzw.  :faja:


Lubisz wszystkiemu zaprzeczać, no nie ?
To takie politycznie poprawne.  :devil:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Chemiczne opryski nad Policami i powiatem goleniowskim.
« Odpowiedź #237 dnia: Października 27, 2012, 11:11:12 »
Cytat: "Reytan"
Nawet takie tsunami w Japonii, to mogła być ingerencja człowieka.


Dokładnie, człowieka, któremu 2km pod morskim dnem się młot pneumatyczny ześliznął...

Cytat: "Reytan"
Gdybyście mieli jednak możliwość osobiście zbadać skład tych smug, to jestem tego pewien, szybko byście zmienili zdanie na temat zjawiska, które znamy pod umowną nazwą "chemtrails".


Żeby było jasne, każde spaliny nie są do końca zdrowe, jednak dzisiejsze technologie umożliwiają znaczną redukcję toksycznych związków, na tym właśnie robi się dziś kasę. Na rozwiązaniach, które obniżają koszty leczenia ludzi. Wybaczcie za określenie, ale "parobasy" będą bogatym zawsze potrzebni, i oni będą robić wszystko, by wycisnąć z nich jak najwięcej. Dlatego dla mnie te całe teorie z chemitrails są kompletna bzdurą.

Cytat: "Reytan"
To takie politycznie poprawne. :devil:


Dla mnie liczy się dobro człowieka, a nie jakaś prymitywna polityka (manipulacja), widzę, że dla niektórych zaczynam robić się niewygodny. Na szczęście już się do tego przyzwyczaiłem. Pozdro!

DarekMirror

  • Gość
Chemiczne opryski nad Policami i powiatem goleniowskim.
« Odpowiedź #238 dnia: Października 27, 2012, 11:21:04 »
Cytat: "Reytan"
Niektórzy twierdzą, ze opryski są konieczne, aby zatrzymać efekt cieplarniany poprzez tworzenie warstw ekranujących.


Dobrze Reytanie że to zamieściłeś.
Jak są przyparci do muru to wtedy chwytają się tej "ostatniej deski ratunku", ale i w tym przypadku się ośmieszają nie widząc swojej naiwności.
PANOWIE GEOINŻYNIEROWIE ZBUDUJCIE LEPIEJ TRWAŁĄ OSŁONĘ NAOKOŁO ZIEMII - UMIEŚĆCIE NASZĄ PLANETĘ W KULI A NIE BAWCIE SIĘ W TAK NIESKUTECZNY SPOSÓB !

Reytan

  • Gość
Chemiczne opryski nad Policami i powiatem goleniowskim.
« Odpowiedź #239 dnia: Października 27, 2012, 11:22:53 »
Cytat: "MBtech"
Dlatego dla mnie te całe teorie z chemitrails są kompletna bzdurą.

Cytat: "Reytan"
To takie politycznie poprawne. :devil:


Dla mnie liczy się dobro człowieka, a nie jakaś prymitywna polityka (manipulacja), widzę, że dla niektórych zaczynam robić się niewygodny. Na szczęście już się do tego przyzwyczaiłem.


Ja Cię nie znam, jestem tu od niedawna. Ale jak dla mnie to śpiewasz w jednym chórze z przeciwnikami "teorii spiskowych".

A więc zakładasz, że nikt celowo nie rozpyla trujących związków ? A skąd to przekonanie ? Że niby dla wszystkich, tak jak dla Ciebie, liczy się "dobro człowieka" ?

Taki Hitler też pragnął dobra człowieka. No nie ?  :jupi:  
A ilu było w historii świata takich Hitlerków. Chociaż takie Hitlerki to pionki. Ktoś stoi wyżej nad nimi, i nimi dyryguje. Taka niewdzialna ręka.

Również taka niewidzialna ręka rozpyla sobie nad naszymi głowami trujące związki.

Twoja postawa jest mniej więcej taka : ktoś pluje Ci w twarz, a Ty mówisz, że to deszcz pada.  :rotfl: