Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Apple i wszystko o nim  (Przeczytany 10690 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« dnia: Października 08, 2011, 17:58:32 »
Jako fachowcy jaką macie opinię na temat laptopów Apple?

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #1 dnia: Października 08, 2011, 18:07:47 »
W piątek podpinałem mini maca, okazało się, że ma kabel UK i chciałem kupić normalny kabel, który będzie pasował w Polsce, Apple mi powiedziało, że taki produkt u nich nie występuje. Jak się popsuło, to kup nowego mac mini :D

No ale to nic, a powie mi ktoś jak dodać klawiaturę i gładzik bezprzewodowy do maca mini? żeby móc zarejestrować produkt? :D:D:D

Hitem dla mnie było, że kupuje się takie drogie cholerstwo z 12 miesięczną gwarancją i nie dadzą w zestawie nawet baterii za 5zł (!!). To śmieszna mysz bezprzewodowa logitecha za 60zł ma baterię duracela.

:]

Jedyne co z Apple lubię, to ich system, bo nie ma wirusów ;)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #2 dnia: Października 08, 2011, 18:12:11 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Ogólnie płacisz za jakość, mniej za wydajność.


Z tego co widziałem, to konfiguracją nie odbiegają od innych laptopów. Czy szpanerski? Dla tych, co chcą się wszędzie rozkładać, to pewnie tak. Chcę w przyszłym roku zmienić laptopa i myślałem o Apple. Teraz mam Sony Vaio, poza baterią, która padła po 7 miesiącach, jestem zadowolony, jednak zmieniając chciałbym kupić coś lepszego.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #3 dnia: Października 08, 2011, 18:29:54 »
Dr.Kafar, 3 wirusy/trojany, to nie miliard na windowsa, więc chyba wiesz o czym piszę?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #4 dnia: Października 08, 2011, 18:31:07 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Też szpanerski ;D


Bez przesady, powiedziałbym, że ergonomiczny z bardzo dobrym wyświetlaczem. ;)

Cytat: "Dr.Kafar"
bierzesz pod uwagę, że mac to inny system operacyjny i że niektórych programów które masz pod windą, może nie być na mac`u - choć zapewne są zamienniki. To bierz mac`a


Właśnie trochę się informowałem w temacie i muszę powiedzieć, że coraz więcej programów posiada wersję na mac'a, istnieje również dużo zamienników, więc chyba się zdecyduję, ale na polską wersję, bo kartofle mają pokręconą klawiaturę, "y" z "z" zamienione itp. Dzięki za info. :)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #5 dnia: Października 08, 2011, 18:35:52 »
Cytat: "speedbax"
bo kartofle mają pokręconą klawiaturę, "y" z "z" zamienione itp


75% niemców sądzi, że to my i inni mają dziwną klawiaturę, oni przecież mają normalną :]

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #6 dnia: Października 08, 2011, 18:39:55 »
Cytat: "rbk"
75% niemców sądzi, że to my i inni mają dziwną klawiaturę, oni przecież mają normalną :]


Tyko u nich, w Szwajcarii (jest trochę inna od niemieckiej) i Austrii stosuje się tą śmieszną klawiaturę, jednak przyznam, że pisząc w pracy po niemiecku, nie wyobrażam sobie używania innej. W domu jednak wolę mieć polską/angielską wersję. ;)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #7 dnia: Października 08, 2011, 18:41:17 »
Cytat: "speedbax"
W domu jednak wolę mieć polską


Polskiej wolisz nie mieć :P


Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #8 dnia: Października 08, 2011, 18:43:50 »
Cytat: "rbk"
Polskiej wolisz nie mieć :P


Oj wiesz, co miałem na myśli. ;) Chyba w żadnym laptopie nie ma takiej klawiatury, jaką pokazałeś. :)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #9 dnia: Października 08, 2011, 18:49:57 »
W Dellach i HP można taką zamówić :)

Kiedyś przy zamówieniu, fakt że przy stacjonarkach zamówiłem 20 klawiatur PL
Wtedy dowiedziałem się, że takie robią :P

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #10 dnia: Października 08, 2011, 18:59:16 »
To ja jednak wolę angielską i pisać w opcji polski/programisty. :)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #11 dnia: Października 11, 2011, 11:22:10 »
Cytat: "speedbax"
Właśnie trochę się informowałem w temacie i muszę powiedzieć, że coraz więcej programów posiada wersję na mac'a, istnieje również dużo zamienników, więc chyba się zdecyduję,

Wziąłeś pod uwagę, że te wersje znacznie częściej będą płatne (i droższe)? I że nie do końca muszą być odpowiednikami (porównaj np. MS Office na maka i PC)?

Ja bym sobie maka nie kupił. Mam toto w pracy (mini, jeszcze z PPC G4, OS X 10.4) i jest używalne znacznie mniej niż mój własnoręcznie złożony dziesięcioletni pecet z W2000Pro na pokładzie.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #12 dnia: Października 11, 2011, 12:02:48 »
Cytat: "Wykidajło"
Wziąłeś pod uwagę, że te wersje znacznie częściej będą płatne (i droższe)? I że nie do końca muszą być odpowiednikami (porównaj np. MS Office na maka i PC)?


Wiesz, ja nie jestem informatykiem, kompa uzywam raczej multimedialnie, czasami napisze maila, jakies pismo. Zalezy mi na jakosci, trwalosci i niezawodnosci, faktem jest, ze pewnie po kupnie mac'a bede musial sie zaopatrzyc w office'a wersje business (ze wzgledu na outlooka, ktorego uzywam). Co do innego oprogramowania, to na moje potrzeby jest juz sporo darmowego oprogramowania w sieci, a i sam komputer pewnie tez ma kilka niezbednych programow. Zastanawiam sie tez nad kolejnym Sony, bo oprocz baterii, o ktorej wspominalem, uwazam ten komputer za bardzo dobry, szczegolnie blue ray i wyjscie HDMI. Jeszcze troche czasu mam, poczekam, moze Sony wypusci cos ciekawszego.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #13 dnia: Października 11, 2011, 23:10:57 »
Cytat: "speedbax"

Wiesz, ja nie jestem informatykiem, kompa uzywam raczej multimedialnie, czasami napisze maila, jakies pismo. Zalezy mi na jakosci, trwalosci i niezawodnosci,

To tym bardziej się dwa razy zastanów. To jest inny system, inna obsługa wielu rzeczy - nie jakaś wielka filozofia, ale upierdliwe drobiazgi typu "jabłko - kwiatek - esc" zamiast "ctrl - alt - del" albo przycisk przeładowania strony po lewej zamiast po prawej.
Optymalnie byłoby od kogoś pożyczyć na parę dni i potestować, sprawdzić, czy ulubione filmy się odtwarzają itp. No i ważne, co mają ci, u których zwykle szukasz pomocy w razie kłopotów ;)
Jeśli chodzi o trwałość i niezawodność, to nie odbiega od tego, co na innych platformach dostaniesz za tę samą (a czasem trochę niższą) cenę.
Ale zastrzegam też, że ja maków po prostu nie lubię :D
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #14 dnia: Października 12, 2011, 07:45:25 »
Cytat: "Wykidajło"
To jest inny system, inna obsługa wielu rzeczy - nie jakaś wielka filozofia, ale upierdliwe drobiazgi typu "jabłko - kwiatek - esc" zamiast "ctrl - alt - del" albo przycisk przeładowania strony po lewej zamiast po prawej.


Z Apple mialem okazje miec kiedys kontakt, roznice sa, jak piszesz, jednak z dostosowaniem sie nie mialem wiekszych problemow.

Cytat: "Wykidajło"
Optymalnie byłoby od kogoś pożyczyć na parę dni i potestować, sprawdzić, czy ulubione filmy się odtwarzają itp. No i ważne, co mają ci, u których zwykle szukasz pomocy w razie kłopotów  


Niestety nie mam takiej mozliwosci. Wlasnie, co do odtwarzania filmow, tez mam watpliwosci, a i nie wiem, jak funkcjonuje serwis Apple. Dlatego wlasnie mysle jeszcze o Sony, bo mam bardzo dobre doswiadczenia z ich serwisem, ktory po gwarancji w ramach polityki "dobrej woli", wymienil mi baterie na nowa, o calej torbie ciekawych gadzetow Sony nawet nie wspomne :).

Cytat: "Wykidajło"
Ale zastrzegam też, że ja maków po prostu nie lubię  


Zauwazylem ;), jednak szczegoly, o ktorych napisales moga byc pozniej upierdliwe, dlatego byc moze warto rozwazyc, czy pozostac przy Sony i srodowisku programowym Microsoft, czy probowac czegos zupelnie innego.