Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Uchwała ws. spożywania alkoholu  (Przeczytany 9856 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Uchwała ws. spożywania alkoholu
« dnia: Lipca 25, 2011, 08:55:36 »
Mamy u nas w gminie uchwałę określającą w jakich miejscach nie można spożywać alkoholu?

Bo jak wiecie (albo nie wiecie) ustawa zakazuje spożywania tylko w trzech miejscach, nie w miejscach publicznych (jak to wielu, nawet policjantów, twierdzi). Pozwala jednak samorządom na decydowanie o zakazie picia w wybranych przez nich miejscach.

http://www.wykop.pl/ramka/805695/ustawa-o-wychowaniu-w-trzezwosci-fakty-i-mity/

Na stronie www.bip.police.pl takiej uchwały nie znalazłem, może źle szukam dlatego pytam, może ktoś wie. ;P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Uchwała ws. spożywania alkoholu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 25, 2011, 11:23:10 »
A skwer to nie jest taki mały plac w parku obok ulicy :D

Offline beerman

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
[Police] Uchwała ws. spożywania alkoholu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 25, 2011, 15:00:30 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Ten punkt chyba wyczerpuje wszystkie miejsca gdzie można pić

A las, pole? Tam można  ;)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Uchwała ws. spożywania alkoholu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 25, 2011, 17:30:57 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Cytuj (zaznaczone)
2a. Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.


Ten punkt chyba wyczerpuje wszystkie miejsca gdzie można pić ;D

Choć z drugiej strony, skwery nie są wymienione - no ale na skwerku nigdy mandatu nie dostałem (ogólnie nigdy nie dostałem), a przygód troszku było ;D


Tak mówi ustawa, ale miasta mogą uchwalić dodatkowe miejsca np. jakieś bulwary czy plaże. Jeśli Police nie mają takiej uchwały to np. za osemką mozna pić bez obaw. ;p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Police] Uchwała ws. spożywania alkoholu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 25, 2011, 17:40:37 »
Nie do końca. Prawo nie definiuje nigdzie pojęcia "miejsce publiczne", więc zasadniczo policja może ukarać, jeśli uzna, że miejsce w którym piłeś jest publiczne. Potem zostaje tylko odwołać się do sądu, który może poprzeć funkcjonariuszy (lub ciebie i pośrednio zezwolić na picie innym :P czyli jednak funkcjonariuszy). Zresztą trzeba bezczelnie chlać i rzucać się w oczy, żeby się na mandat pisać. Słyszałem o wielu przypadkach konfrontacji z władzą i zawsze kończyło się na grożeniu palcem.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Uchwała ws. spożywania alkoholu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 25, 2011, 20:40:20 »
Cytat: "cooker"
Nie do końca. Prawo nie definiuje nigdzie pojęcia "miejsce publiczne", więc zasadniczo policja może ukarać, jeśli uzna, że miejsce w którym piłeś jest publiczne. Potem zostaje tylko odwołać się do sądu, który może poprzeć funkcjonariuszy (lub ciebie i pośrednio zezwolić na picie innym :P czyli jednak funkcjonariuszy). Zresztą trzeba bezczelnie chlać i rzucać się w oczy, żeby się na mandat pisać. Słyszałem o wielu przypadkach konfrontacji z władzą i zawsze kończyło się na grożeniu palcem.


Policja nie może ukarać za picie w miejscu publicznym bo nie ma na to paragrafu.

Sąd swego czasu stwierdził, ze ustawodawca miał na myśli ogólnie miejsca publiczne mimo, iż szczegółowo wszystko wymienił ( czym się ten wlasnie sąd zblaznil). Nie da się karać za picie w miejscu publicznym bo bywa czasem tak, ze takie miejsce, mimo iż publicznie dostępne, jest terenem prywatnym.

I mówię o kulturalnym piciu, na zakłócanie spokoju jest osobny paragraf. ;p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline pazurkowa90

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
[Police] Uchwała ws. spożywania alkoholu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 28, 2011, 19:39:43 »
Cytat: "cooker"
Zresztą trzeba bezczelnie chlać i rzucać się w oczy, żeby się na mandat pisać. Słyszałem o wielu przypadkach konfrontacji z władzą i zawsze kończyło się na grożeniu palcem.


dobrze powiedziane , jeżeli jesteś spokojny to w miejscu publicznym jedynie Cie spiszą, oczywiście jeżeli nie drzesz się w niebo glosy no i nie kłócisz z policją , teraz w sumie zauważyłam ze policja stalą się trochę "ludzka" ale też zależy dla kogo ;)
Ale pamiętajcie trzeba pić z kulturą ;p