Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Na jaką partię zagłosujesz?

PO
41 (32.3%)
PiS
37 (29.1%)
SLD
11 (8.7%)
KNP
13 (10.2%)
PSL
4 (3.1%)
PPP
1 (0.8%)
Ruch Poparcia Palikota
17 (13.4%)
PJN
3 (2.4%)

Głosów w sumie: 71

Głosowanie skończone: Lipca 12, 2011, 13:22:00

Autor Wątek: Wybory 2011  (Przeczytany 93225 razy)

Beobachter

  • Gość
Wybory 2011
« Odpowiedź #180 dnia: Września 30, 2011, 16:55:35 »
@sekator
To nie są metamorfozy tylko rozdzielenie spraw. Zacność to cecha osobista. Natomiast to co wymieniłem wyżej - to znamiona nawiedzenia. Dotyczą nie tylko Jarkacza, ale (i chyba przede wszystkim) Macierewicza, Fotygi, Nowaków dwóch (profesor i ten od sekt) oraz paru- (-dziesięciu, -set, -tysięcy) osób. Przypomnij sobie demonstracje pod krzyżem w Warszawie. Przecież, aczkolwiek nie odmawiam zacności ks. Małkowskiemu - jest na 100 procent nawiedzony. A pamiętasz awanturę podczas niedoszłego ingresu abp.Wielgusa w warszawskiej katedrze? Te wrzaski pijanego nienawiścią tłumu? Czy to był tłum "niezacnych"? Ależ nie. Osobiście może nawet byli świątobliwi. Na manowce sprowadziło ich nawiedzenie.
Przykłady, niestety, można mnożyć.
J. Kaczyński z pewnością - co powtarzam - jest osobiście zacny. Kocha Polskę, matkę, bratanicę, kota, boleje nad śmiercią brata i bratowej. Przypuszczam, że pewnie nawet udziela się charytatywnie. W ukryciu, bez troski o chwałę. Prywatnie to przyzwoity człowiek.
Kiedy jednak ogarnia go obsesja posiadania władzy - nic się więcej nie liczy. Wypuszcza demony. Ma obsesję Tuska, Smoleńska, kondominium, układu i pan Bóg wie, czego jeszcze. Np. Niemców i Rosjan, ciekawe, że nigdy nic nie mówi o Żydach. Udaje narodowca, to znaczy odwołuje się do linii endeckiej. Ale nic nie mówi w stylu Falangi i popleczników Dmochowskiego. Ma też obsesję uproszczeń, wrzucania wszystkich do jednego worka, np. każdy, co coś więcej robił w czasach PRL musiał być TW. Z założenia.
Nadto nadmiernie - w stosunku do swoich deklaracji tożsamościowych - otacza się masonerią. Dla jasności sprawy, o masonach mam pogląd, na ten temat dużą wiedzę, ale nic więcej nie mam, żadnych uwag. Do Jana Józefa Lipskiego całe życie mówiłem "wujku". Ja tylko kolekcjonuję, tak to ujmijmy, "nieścisłości ideowe".
Już kiedyś w historii taki ktoś był. Henryk IV, książę Navarry. Przecież to on jest autorem powiedzenia "Paryż wart jest Mszy". Wielokrotnie mam wrażenie, że Jarosław zajmuje podobne stanowisko. A Kościół episkopalny, w trwodze o trzosik i wpływy, łyka je niczym bocian żabę. Z ogromną, własną szkodą. Kto pomógł Palikotowi (skądinąd bardzo interesujący i ujmujący człowiek, też osobiście zacny, bez wątpienia)? No właśnie: Kościół z Kaczyńskim. Jak? - nietrudno odtworzyć.
Dlaczego PiS się boję? Bo widzę dwie sytuacje. Pierwsza to dobór kandydatów. W samych Policach znam najmniej kilka osób z tej partii, do których żywię szacunek, a których na froncie nie ma. Nie chcieli? Pomyłka. Nie pozwolono.
O kim myślę? Już kiedyś pisałem. Różycki, Mirowski, Sarnecki, Przybył, sołtys Markiewicz, Nazar. Każdy z nich umie kilkakrotnie więcej niż np. przezacna, ale niezdolna stanowić prawo, pani Agnieszka Przybylska. Lecz to nie wymienieni, lecz ona kandyduje...
A temat drugi? Sceny pod Zakładami. Obecne sukcesy zostały okupione m.in. licznymi zwolnieniami. Ale Zakłady ocalały, pną się do góry i jeśli się rozwiną - miejsca pracy pojawią się "z automatu". Zatem dajmy się im rozwinąć. Tymczasem starym fiatem 125p pod Zakłady przybywają: kandydat na senatora (K. Zaremba) i kandydat na posła (L. Dobrzyński), obiecując, że jak się tylko dorwą do władzy to natychmiast reformę Zakładów popsują. Zatrzymają zwolnienia (restrukturyzację i naprawę), wprowadzą "swoich" ludzi. Zamiast "przybyszów z Tarnowa". A jakich mają fachowców? No cóż, wciąż pamiętamy najgorszego prezesa XXI wieku. Trzymiesięcznego Jana Długosza. Z PiS. Od niego zaczął się kryzys.
Czasy nadchodzą trudne. Na horyzoncie widać zakłócenia światowe. W Rosji już mamy powrót swoistych rządów absolutnych, które Rosjanie lubią. W Europie Zachodniej trzeszczy wiele, jednak stosunkowo niedawno zaczęła trzeszczeć gospodarka Eurolandu. A jak huknie i pęknie? Co wtedy zrobi Polska? Będzie szukać generatorów smoleńskiej mgły, tropić kolejnych TW i tępić "układ"? Nie! Jestem zbyt stary, aby stąd emigrować. I dlatego nie widzę u władzy Kaczyńskiego.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Wybory 2011
« Odpowiedź #181 dnia: Września 30, 2011, 18:51:30 »
Cytat: "kokos126"
a ja o dziwo na PSL , bo oni jak by nie patrzeć są zawsze w rządzie czy takim ,czy takim i starają się coś zrobić.

Każdy zagłosuje jak zechce. A jeśli chodzi o PSL i że się starają to wg. mnie za mało.

Cytat: "Wykidajło"
Bo nikt na tym forum nie potrafi aż tak dobrze jak ty przekonywać innych, żeby głosowali na Platformę?

Chodzi o to co pisze Sekator i jemu podobni. Ja również uważam, że takie permanentne nie jest niczym nie uzasadnione. Negowanie wszystkiego co robi PO ma się nijak do rzeczywistości. Wszyscy politycy taplają się w tej samej niezbyt czystej wodzie. Wszystkim można wiele zarzucić. Można tylko się  zastanowić nad tym, który bardziej brudny.

Cytat: "speedbax"
Jestem ciekaw, jak zostaną podzielone procenty i kto z kim będzie się musiał dogadać, bo w ponad 50% wynik nie chcę mi się wierzyć.

Wróżką nie jestem, ale stawiam na ok. 40 proc. O koalicjach cicho sza. Kto z kim? Może koalicjant okaże się mądrzejszy, a wiedza o tym ważna.

Cytat: "Beobachter"
Mam po dziurki w nosie dzielenia Polski na zwolenników obu wymienionych partii. A idźcie Państwo w cholerę, czyli w niebyt. Są ważniejsze sprawy od tego, co powiedział Tusk i co mu odrzekł Kaczyński. Najlepiej: obaj na Madagaskar.

Na Madagaskar albo w kosmos, niech orbitują, czekając w niepewności na pozwolenie powrotu. :)

Cytat: "gilgis"
Polak nie lubi rządu, jaki by on nie był, czy to będzie PIS, PO , PSL czy inny twór - nam nic nigdy nie będzie pasowało.

Na każdy rząd się narzeka bo każdy daje ku temu powody. Wszyscy tak mają, Polacy nie są wyjątkiem.

Cytat: "Beobachter"
Albo nas interesuje przyszłość Polski, albo realizacja swoich wyobrażeń. "Róbta co chceta, tylko potem nie płaczta".

Otóż to. Ciągłe oglądanie się do tyłu to niedobra opcja. Trzeba zadbać o przyszłość. Kto a raczej który z polityków sprosta zadaniom?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
Wybory 2011
« Odpowiedź #182 dnia: Września 30, 2011, 23:48:38 »
Cytat: "Daria"
Na każdy rząd się narzeka bo każdy daje ku temu powody. Wszyscy tak mają, Polacy nie są wyjątkiem.


... ale to nie w Polakach tkwi problem. Ja bym stawiał raczej na rządy. Zauważcie, że od 20-tu lat rządzi na przemian ta sama ekipa. Te same gęby tyle czasu, a Wy dalej w nich wierzycie! Rządy PO SLD PiS i PSL (UW PZPR AWS PSL) to gwarancja tego, że nic się nie zmieni.
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

tad19601963

  • Gość
Wybory 2011
« Odpowiedź #183 dnia: Października 01, 2011, 19:47:40 »
Jak PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ nie wygra to będziemy dalej kolonią niemców ruskich i GW na następne 50 lat a młodym radzę aby [wulgaryzm] z tego kraju do Skandynawii gdzie jest wszystko transparetne

Beobachter

  • Gość
Wybory 2011
« Odpowiedź #184 dnia: Października 01, 2011, 20:12:47 »
Kolejny nawiedzony. Moja diagnoza sprawdza się w całej rozciągłości. To są urojenia. Transparentne, żeby nie było złudzeń, co do pisowni słowa.

tad19601963

  • Gość
Wybory 2011
« Odpowiedź #185 dnia: Października 01, 2011, 20:17:31 »
A najlepszy Obserwator transparentny

Offline Afgan2402

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 481
    • Zobacz profil
Wybory 2011
« Odpowiedź #186 dnia: Października 01, 2011, 20:34:52 »
PO,tylko dla idiotów.

sekator

  • Gość
Wybory 2011
« Odpowiedź #187 dnia: Października 01, 2011, 21:16:29 »
Cytat: "Beobachter"
Kolejny nawiedzony.


Bez inwektyw proszę. Brak argumentów nie jest powodem do takich szowinistycznych wypowiedzi. Szanujmy reguły demokracji, pomimo jej pewnych ułomności.

Cytat: "Beobachter"
To są urojenia


Urojeniem można nazwać także wiarę w zwycięstwo Pana Zbigniewa Trojanowskiego, a mimo to nikt z nas w taki sposób nie odnosi się do Twojej wiary w jego zwycięstwo.

Beobachter

  • Gość
Wybory 2011
« Odpowiedź #188 dnia: Października 01, 2011, 21:29:09 »
@ad "tad" jakiś tam
Cieszę się z szybkiego wyciągania wniosków z małego kursu ortografii. Tak trzymać.
@Sekator
Stwierdzenie, że ktoś jest nawiedzony nie jest inwektywą. Znów tragiczny wpływ Ziobry? Najwyraźniej. Niedługo pisowcy zabronią ludziom mówić. Dlatego nie mogą objąć władzy w kraju.
Nie wiem, czy Zbyszek Trojanowski otrzyma mandat. Wiem, że dobrze by było, gdyby się tak stało. Bo to człowiek kompetentny, przyzwoity i "przyszłościowy". Mnie interesują nie partie (to już przerabialiśmy), ale ludzie. Niosący nadzieję na lepszą przyszłość. Zbyszek ja niesie. Dlatego go popieram.
PS Nie kupuję PiS w żadnej formie. Zwyczajnie nie akceptuję. Akceptuję wielu ludzi PiS. Partii niestety nie. I nic na to nie poradzę.

mark.suski

  • Gość
Wybory 2011
« Odpowiedź #189 dnia: Października 01, 2011, 21:29:35 »
ja wiem jedno:
1. Napieralski jest niekompetentny- wywiad w faktach po faktach z Piotrem Marciniakiem pokazał, że rządzenie nie jest na jego umiejetności, wiedzę a Kalisz, Kwaśniewski z żoną potwierdzają to swoim dystansem do niego.
2. Palikot, Korwin Mikke - jeden mesjarz lewicy, drugi glupio mądry-aucik!
3. Kaczyński - , zniewieściały, zgryźliwy, szorstki, konserwatywny, nie znający klimatu rodziny w dzisiejszych czasach, godnie poperający Drzazgę - gdy przeanalizuje się jego karierę, zawsze jest tam gdzie coś się dzieje.....
4. Donald - nieidealny, popełniający błędy, życiowy, rodzinny, dużo nie zrobił, ale mam pewność, że komu byśmy władzy nie oddali, to trzeba się będzie modlić, by ktoś więcęj zrobił.
Nie jest celująco i nie jest bardzo dobrze, ale jest dobrze.
5. Pawlak  - dobry, nowoczesny człowiek, żyjacy w zgodzie we własnym sumieniem.

Nie jestem zwolennikiem żadnej partii, ale myśląc rozsądnie szanse daje się komuś, kto ją wykorzysta. Donald zasłużył na drugą kadencję z czystym sumieniem to piszę.


Proszę uważać na słowa. Inwektywy zostały powycinane. Pozdrawiam - Kuba

Beobachter

  • Gość
Wybory 2011
« Odpowiedź #190 dnia: Października 01, 2011, 21:32:51 »
W zasadzie zgoda. Wybór (patriotyczny) jest między: PO - SLD - PSL Każdy inny wprowadza zakłócenia w Kraju.

sekator

  • Gość
Wybory 2011
« Odpowiedź #191 dnia: Października 01, 2011, 21:36:16 »
Cytat: "mark.suski"
dziad popiera dziada, jeden wart drugiego, wąs mu rozum wyssał,


[/quote]
Cytat: "Beobachter"
Wybór (patriotyczny) jest między: PO - SLD - PSL



Chyba mamy nieco odmienne pojęcie patriotyzmu. Tekst powyżej świadczy o kulturze i poziomie zwolenników Donalda Tuska. Administracja forum, tak zawsze skora do usuwania tekstów i karania przeciwników PO, w tym momencie oczywiście nie reaguje. Ciekawe, czy monsieur Mark Suski otrzyma upomnienie, wszak za mniejsze przewinienia byliśmy ,,szczodrze nagradzani" przez Denvera.

tad19601963

  • Gość
Wybory 2011
« Odpowiedź #192 dnia: Października 01, 2011, 21:50:57 »
Obserwator czy Ty z niemcami czy z ruskimi kondoninium masz ?? albo z GW ??

sekator

  • Gość
Wybory 2011
« Odpowiedź #193 dnia: Października 01, 2011, 21:53:44 »
Zapraszam w poniedziałek 03.10.2011 o godzinie 17.00 do Klubu Nauczyciela na spotkanie z  prof. Zybertowiczem  -tam będzie (mam nadzieję) trochę więcej na temat mentalności postkolonialnej i postniewolniczej naszych elit spod znaku SLD i PO.
Poniżej tekst zapoznający nieco z tezami profesora :

http://kolodziejczyk.nowyekran.pl/post/28383,kto-w-polsce-ma-mentalnosc-postniewolnicza

Beobachter

  • Gość
Wybory 2011
« Odpowiedź #194 dnia: Października 02, 2011, 04:25:31 »
Cytat: "tad19601963"
Obserwator czy Ty z niemcami czy z ruskimi kondoninium masz ?? albo z GW ??


Zastosowałeś tzw. metaforę, zakładam, że zrozumiałem. Jeśli już mówić o moim kondominium, to powiem tak. Z Rosjanami nie, z Niemcami tak, z "Wyborczą" - jak najbardziej. Z "Tygodnikiem Powszechnym" również. Żydów też możesz dodać.