Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: myjnia  (Przeczytany 31134 razy)

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 13, 2012, 02:59:07 »
Cytat: "Król podziemia"
Nie znalazłem tematu lub wątku związanego z myjką bezdotykową w Policach.Wobec tego "skrobnę" w tym ( jeżeli temat był już poruszany proszę moder.o przeniesienie) temacie.Intryguje mnie od pewnego czasu jakość świadczonych usług na obu polickich myjkach bezdotykowych.Odnoszę wrażenie że w porównaniu z początkiem okresu działalności tych myjek a obecnym-standard usług znacząco się pogorszył i jest nieporównywalny.Co mam na myśli-? szczególnie ( choć nie tylko ) zaniżone ciśnienie na dyszach lanc. Wiadomą sprawą jest że "wyjściowe" ciśnienie przed lancą ma mieć 100 bar.Tymczasem w obu polickich myjniach owych "100" można szukać ze świecą.Jak udało mi się ustalić problem tkwi w kosztownych dyszach- lub kiepskiej jakości zamiennikach które zwyczajnie szybko ulegają zniszczeniu obniżając przez to ciśnienie wyjściowe.Efekt jest taki że otrzymujemy "produkt" gorszej jakości od tego jaki otrzymać powinniśmy.Przyznam szczerze że efekt mycia jest mizerny. Trochę lepszy od tradycyjnego polewania konewką.Jakie jest odczucie innych zmotoryzowanych-?

Korzystałem ostatnio z myjni na Wojska Polskiego i muszę przyznać, że to tragedia. Ciśnienie takie sobie, a woda zimna (to było moje pierwsze mycie na myjni bezdotykowej w Polsce). Dla porównania w Norwegii za 20NOK (około 10zł) na myjce bezdotykowej mogę umyć samochód szamponem lub jakimś płynem z mikrodrobinkami (nie pamiętam nazwy) i do tego opłukać go ciepłą wodą.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 13, 2012, 09:02:11 »
Z tych dwóch myjek opłacalna jest jedynie ta za przejazdem kolejowym, w tej drugiej sępią strasznie środków.

No i jak dla mnie to nigdy tam nie można było dokładnie umyć auta chyba, że z kurzu. Ja zawsze biorę gąbeczkę i jazda. Za 3zł całe autko umyję. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline looki8

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 13, 2012, 23:17:13 »
Cytat: "Król podziemia"
.Jak udało mi się ustalić problem tkwi w kosztownych dyszach

Co to znaczy kosztowne dysze?? Jeśli to tłumaczenie właściciela, to pozostaje się głośno  zaśmiać!! Dysza kosztuje kilkadziesiąt złoty i starcza na parę miesięcy(zależnie od eksploatacji) Jest to niezauważalny koszt dla właściciela myjni!!! Problem zdecydowanie nie tkwi w samych dyszach :)

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 14, 2012, 11:22:41 »
Cytat: "looki8"
Co to znaczy kosztowne dysze??

Ty mnie o takie rzeczy nie pytaj ;-) Opis "problemu" w przedmiocie "dysz" jest mi znany tylko z rozmowy jaką przeprowadziłem z byłym pracownikiem takiej myjki.Domniemam że coś na rzeczy z "dyszami" jest skoro ich nie wymieniają a jak sugerujesz kosztują "grosze" ;D Fakt jest faktem ciśnienie na niektórych lancach jest takie co kot napłakał,podlewając kwiatki z konewki jest większe ;-) Zawsze można podjechać i "komisyjnie" sprawdzić czy owe 100 bar=100,90..czy np.ma zaledwie 70
Cytat: "looki8"
Dysza kosztuje kilkadziesiąt złoty i starcza na parę miesięcy

dysponuję inną opinią-więc nie wiem czyja wypowiedź mija się z prawdą.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 14, 2012, 12:57:23 »
Ponowię tytułowe pytanie - gdzie są myjnie ręczne w Policach? Koło Megaluxu wygląda na to, że już nie ma. Na Wojska Polskiego ta koło bezdotykowych jest - ale tam z kolei po południu spora kolejka zawsze. Wiem, że są również myjnie w rejonie Tanowskiej/Usługowej - ale tutaj zawsze, gdy tam się pojawiałem, przeważnie w okolicy godziny 17 - to już nieczynne wszystko. Czy ktoś wie, gdzie w Policach może być myjnia czynna do 18?

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 14, 2012, 13:25:03 »
Cytat: "gumastic"
Ponowię tytułowe pytanie - gdzie są myjnie ręczne w Policach?

Aby móc kontynuować wątek myjek bezdotykowych-proszę moder.o wydzielenie wątków i utworzenie wobec tego nowego tematu.Dziękuję
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 14, 2012, 14:19:24 »
Cytat: "jacek.wilczek"
przy hurtowni megalux na rynku jest myjnia ręczna - ja jestem zadowolony z jej usług

Cytat: "BARTEKK83"
na myjni na wojska polskiego tez jest reczna chyba 20 pln

a potem najbliższa na skolwinie przed przejazdem
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 14, 2012, 15:14:25 »
Kaskada, przeczytaj proszę jeszcze raz co napisałem poza tytułowym pytaniem.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 14, 2012, 19:02:51 »
no to na w okolicach Tanowskiej nie ma już myjni pozostaje ta na skolwinie
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 14, 2012, 20:08:00 »
Cytat: "Król podziemia"
Aby móc kontynuować wątek myjek bezdotykowych-proszę moder.o wydzielenie wątków i utworzenie wobec tego nowego tematu.
Myślę, że nie ma sensu, myjnie mogą być różne ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline looki8

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 14, 2012, 21:33:09 »
Cytat: "Król podziemia"
looki8 napisał/a:
Dysza kosztuje kilkadziesiąt złoty i starcza na parę miesięcy

dysponuję inną opinią-więc nie wiem czyja wypowiedź mija się z prawdą.

No więc najpierw co do ceny dyszy. Wystarczy sprawdzić na necie, ceny dysz zaczynają się od kilkunastu złotych i nie są to wcale złe dysze. Co do trwałości to tak jak napisałem, zależy od eksploatacji. Pracuję w firmie która stawia myjnie i wiem o czym mówię. Na bardzo mocno eksploatowanym stanowisku, dysza trzyma parametry spokojnie 3 miesiące. A przy obrotach 8 - 10 tyś miesięcznie ze stanowiska, są to śmieszne pieniądze.
Ciśnienie ok 70 bar na lancy, nie jest dramatem, pod warunkiem zachowania pozostałych parametrów. Ok 60'C dla wody programu mycia proszkiem przede wszystkim. Ciężko było by natomiast zmierzyć ciśnienie na dyszy (nie spotkałem się z takim urządzeniem). A wątpię, by ktokolwiek wpuści niezadowolonego klienta  do pomieszczenia technicznego.

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 14, 2012, 23:51:21 »
Cytat: "looki8"
Ciśnienie ok 70 bar na lancy, nie jest dramatem, pod warunkiem zachowania pozostałych parametrów. Ok 60'C dla wody programu mycia proszkiem przede wszystkim

looki8 - może orientujesz się ile mocy pobiera silnik pompy aby wytworzyć 70 bar, a ile dla 100 bar ? Może tutaj jest myk. Przy obniżeniu temperatury wody, oszczędności właściciela myjni są oczywiste. 60 st. to woda raczej nie ma.
Cytat: "looki8"
Pracuję w firmie która stawia myjnie i wiem o czym mówię.

Zastanawiam się, skąd oni biorą wodę demi do mycia (jeden z przycisków), bo wydaje mi się że jest taka sama jak kranówa - kropla po wyschnięciu zostawia ślad    :<
_

Offline looki8

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 15, 2012, 00:45:40 »
Cytat: "solar"
looki8 - może orientujesz się ile mocy pobiera silnik pompy aby wytworzyć 70 bar, a ile dla 100 bar ? Może tutaj jest myk.
Silnik napędzający pompę ma 2,2-2,5 kW. Nie mam pojęcia jaki miał by pobór gdyby ciśnienie obniżać obrotami silnika. Na pewno wymagało by to zastosowania falownika, a to już podnosi cenę samej instalacji, więc raczej mija się z celem.
Cytat: "solar"
Przy obniżeniu temperatury wody, oszczędności właściciela myjni są oczywiste. 60 st. to woda raczej nie ma.

Woda o temperaturze ok. 60' jest (powinna być :)) podawana do podajnika proszku. Woda na lancy ma ok. 40'. Temperatura ok 60' zapewnia prawidłowe rozpuszczanie się proszku.
Cytat: "solar"
Zastanawiam się, skąd oni biorą wodę demi do mycia (jeden z przycisków), bo wydaje mi się że jest taka sama jak kranówa - kropla po wyschnięciu zostawia ślad  

Woda demineralizowana produkowana jest przez stację R.O. (odwrócona osmoza) i gromadzona w zbiorniku. Przy odpowiedniej eksploatacji to praktycznie czyste H2O. Niektóre firmy dodają do wody demineralizowanej nabłyszczacz, ale po co brudzic czystą wodę :D. Duży wpływ ma położenie myjni i kurz. W bardzo ciepłe dni łatwo odróżnić zaschnięty kurz od wapieni z brudnej wody. Kurz zostawia "plamę" wielkości całej kropli, a brudna woda tylko "otoczkę" kropli z wapieni.

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 15, 2012, 01:01:21 »
Cytat: "solar"
looki8 - może orientujesz się ile mocy pobiera silnik pompy aby wytworzyć 70 bar, a ile dla 100 bar ? Może tutaj jest myk. Przy obniżeniu temperatury wody, oszczędności właściciela myjni są oczywiste. 60 st. to woda raczej nie ma.

zerknij tu może to coś Ci pomoże http://bkfmyjnie.pl/oferta/techniki-bezdotykowe-bkf-carwash/technika-myjni-bezdotykowej-dwustanowiskowej-model-2010
Cytat: "solar"
Zastanawiam się, skąd oni biorą wodę demi do mycia (jeden z przycisków), bo wydaje mi się że jest taka sama jak kranówa - kropla po wyschnięciu zostawia ślad :<

http://www.f1carwash.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=106&Itemid=103
o to Ci chodziło-?
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 15, 2012, 08:16:21 »
Czyli jest tylko jedna myjnia ręczna w całym mieście? Jeżeli tak, to by wyjaśniało, dlaczego w tej na Wojska Polskiego jest taki ruch.
A w Transnecie jest może myjnia? Widziałem tam przejeżdżając nawet taki napis, ale czy faktycznie jest czynna a jeżeli tak to w jakich godzinach?