Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bonifikata ENEI  (Przeczytany 8351 razy)

Offline gigus 36

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
Bonifikata ENEI
« dnia: Lutego 22, 2011, 22:03:11 »
Witam dostałem ostatnio odpowiedz na moją reklamacje w sprawie brak prądu w Trzebieży w okresie świąteczno -noworocznym i dostałem bonifikatę w kwocie 12,29 zł gdzie moje rachunki za prąd ma w wysokości 500-600 zł i nie wiem czy to jakaś kpina ,żart ale wiem jedno dla mnie to nie jest poważna firma i zastanawiam się nad zmianą dostawcy energii nie wiem co nawet o tym myśleć kwota mnie powaliła .

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Bonifikata ENEI
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 23, 2011, 08:20:51 »
U moich znajomych w okolicach Trzebieży brak prądu spowodował awarię pieca centralnego ogrzewania,rachunki około 4oo zł a dostali bonifikatę 30zł.
Uważam,żę dostawca prądu jawnie sobie kpi ze swoich klientów.
Dobrze ,że ja mieszkam w Policach i ten problem mnie nie dotyczy.
Na razie nie ma podpisu......

Offline gigus 36

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
Bonifikata ENEI
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 23, 2011, 19:41:09 »
Nie wiem czy zauważyłeś kolego dość często są zaniki na Policach,a mam informacje ze kilka kabli jest uszkodzonych i powinny być wymienione .

Offline andzeloputi

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Re: Bonifikata ENEI
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 23, 2011, 22:48:56 »
Cytat: "gigus 36"
Witam dostałem ostatnio odpowiedz na moją reklamacje w sprawie brak prądu w Trzebieży w okresie świąteczno -noworocznym i dostałem bonifikatę w kwocie 12,29 zł gdzie moje rachunki za prąd ma w wysokości 500-600 zł i nie wiem czy to jakaś kpina ,żart ale wiem jedno dla mnie to nie jest poważna firma i zastanawiam się nad zmianą dostawcy energii nie wiem co nawet o tym myśleć kwota mnie powaliła .

Przy opłatach 500-600 zł wychodzi średnia na dzień 9 zł (jeśli rachunek placisz co 2 m-ce).
Oblicz dni bez prądu i reklamuj.
Jeśli przyjmą reklamcje to napisz.
To będzie wielka nowina :smile:

Offline dmb

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Bonifikata ENEI
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 24, 2011, 09:09:54 »
Cytat: "gigus 36"
dostałem bonifikatę w kwocie 12,29 zł gdzie moje rachunki za prąd ma w wysokości 500-600 zł

To, że twoje rachunki za energie wynoszą tyle co piszesz,nie ma żadnego znaczenia w uzyskaniu bonifikaty. Przez ile dni, lub ile godzin nie było "prądu" i pomnóż sobie to przez cene 1kWh. Są różne ceny energii w zależności jaką posiadasz taryfe.

Offline dmb

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Bonifikata ENEI
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 24, 2011, 11:14:27 »
Małe sprostowanie dotyczące bonifikaty;

Czy Odbiorca może domagać się bonifikaty od przedsiębiorstwa energetycznego za jednorazową przerwę w dostawie energii elektrycznej, która trwała przez 24 godziny z przyczyn uszkodzenia sieci elektroenergetycznej?

Parametry jakościowe energii elektrycznej i standardy jakościowe obsługi odbiorców oraz sposób załatwiania reklamacji określone zostały w rozdziale 10 Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego Z zapisów w/w rozdziału wynika, że dla podmiotów zaliczonych do grup przyłączeniowych IV i V, dopuszczalny czas trwania:

1) jednorazowej przerwy w dostarczaniu energii elektrycznej nie może przekroczyć w przypadku :
a) przerwy planowanej 16 godzin
b) przerwy nieplanowanej 24 godzin

2) przerw w ciągu roku, stanowiących sumę czasów trwania przerw jednorazowych długich i bardzo długich, w przypadku:
a) przerw planowanych 35 godzin
b) przerw nieplanowanych 48 godzin

Tym samym Odbiorcy nie przysługuje bonifikata od przedsiębiorstwa energetycznego za jednorazową przerwę w dostawie energii elektrycznej z przyczyn uszkodzenia sieci elektroenergetycznej (przerwa nieplanowana),która trwała do 24 godzin. Jednocześnie należy pamiętać, że nie każde wstrzymanie dostaw energii następuje z winy przedsiębiorstwa energetycznego. W niektórych przypadkach odpowiedzialne za taki stan są instalacje elektryczne w budynku odbiorcy, za które przedsiębiorstwo energetyczne nie ponosi odpowiedzialności.

do góry ^

Czy i w jakiej wysokości odbiorca energii elektrycznej może uzyskać od zakładu energetycznego bonifikatę za przerwę w dostawie energii elektrycznej?

Zgodnie z § 40 Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i polityki Społecznej z 23 kwietnia 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną, za niedotrzymanie standardów jakościowych obsługi odbiorców, określonych w odrębnych przepisach, odbiorcy na jego wniosek przysługuje bonifikata i upusty, w wysokości określonej w taryfie lub umowie.

Wniosek odbiorcy przedsiębiorstwo energetyczne jest obowiązane rozpatrzyć w ciągu 30 dni od dnia jego złożenia. Wielkość bonifikaty w zakresie niedotrzymania poziomu napięcia określa § 41 ust 1 cytowanego rozporządzenia, przepisy ust 2 i 3 odnoszą się do bonifikat z tytułu przerw w dostawie energii. Z przepisów wynika, iż za każdą niedostarczoną jednostkę energii elektrycznej odbiorcy przysługuje bonifikata w wysokości pięciokrotności ceny energii elektrycznej za okres, w którym wystąpiła przerwa; ilość niedostarczonej energii elektrycznej w dniu, w którym miała miejsce przerwa, ustala się na podstawie poboru energii w odpowiednim dniu poprzedniego tygodnia, z uwzględnieniem czasu dopuszczalnych przerw określonych w umowie sprzedaży energii elektrycznej.

W okresie, w którym nie były dotrzymane standardy jakościowe obsługi odbiorców, a układ pomiarowo-rozliczeniowy umożliwia określenie ilości energii elektrycznej dostarczonej odbiorcy, ilość energii ustala się na podstawie poboru energii elektrycznej w analogicznym okresie rozliczeniowym tego samego dnia tygodnia w poprzednim tygodniu oraz proporcji liczby godzin, w których standardy nie zostały dotrzymane, do całkowitej liczby godzin w okresie rozliczeniowym.