Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Internet w Dębostrowie  (Przeczytany 9700 razy)

kasienka12

  • Gość
Internet w Dębostrowie
« dnia: Lutego 21, 2011, 15:49:47 »
Witam.
Proszę o pomoc. Jaki internet działa w Dębostrowie oprócz Neostrady. Zamierzam się tam wprowadzić, jednak telekomunikacja napisala mi, że jest brak możliwości podłączenia internetu i nie wiem co mam zrobić, gdyż internet jest mi potrzebny do pracy. Chodzi mi o to, żeby działał w mairę szybko.
Błagam o pomoc i z gory dziekuje

Beobachter

  • Gość
Internet w Dębostrowie
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 21, 2011, 16:39:33 »
Ciut skomplikowana sprawa. Nie słyszałem o internecie radiowym w Dębostrowie, ale się trzeba upewnić, bo ja wszystkiego nie wiem. Znam natomiast z praktyki realia od Dębostrowa "w górę", czyli Trzebież i dalej. Co robić?
Internet mobilny, bo na satelitarny normalnych ludzi nie stać. Wg moich doświadczeń sprawdza się to tak. Kupujemy dwie karty startowe (po 5 zł) optymalnych w tym miejscu sieci. W Dębostrowie optymalny jest GSM i Orange. Era wypada gorzej.
Ta sieć, która wykazuje najlepszy zasięg (trwałe wszystkie kreseczki w pobliżu miejsca zamieszkania) jest godna uwagi. Należy się pofatygować do punktu obsługi i spytać "co dają"? Najlepiej poszukiwać modemów typu HUAWEI z wejściem antenowym. Antena cokolwiek kosztuje (200-300 zł), lecz daje komfort, niemal taki, jak w Szczecinie.
Nie umiem powiedzieć jak wyglądają oferty wymienionych sieci, bo sam jestem wierny "odtrąconej" Erze, jednak powinny wyglądać podobnie.
Ja sobie kupiłem (w "Erze") wyśmienity modem z wejściem antenowym w połączeniu z netbookiem (ACER, niezły). To wprawdzie mój czwarty komp (naraz), więc trochę inaczej patrzę. Za głupie 50 zł +, spłacane przez trzy lata, wyśmienity interes. I tak operatora nie zmienię.
Dlaczego zatem nie polecam w Dębostrowie Ery? Bo tam jest wg mnie granica zasięgu. Już kończy się "dalszy teren", a jeszcze nie zaczęła się "emisja policka". Tak to widzę na podstawie telefonu.
Sumując - sprawdź zasięg, dobierz rozwiązanie i wg mnie będziesz zadowolona. Szczególnie jeśli się przeprowadzasz do starego Dębostrowa (Alt Damuster), na prawo od szosy jadąc do Trzebieży. Tam żadnych przeszkód w terenie nie ma. Co nie zawsze jest zaletą, ja miewam (w Trzebieży) przełączenia Ery na T-Mobile (Deutschland). Na szczęście Tobie to nie grozi, a mnie się niebawem skończy, bo będzie już jedna firma.
Mam nadzieję, że ciut pomogłem.
PS Im dalej na północ - tym gorzej. W Brzózkach dobre wyniki (laptop) daje tylko GSM. W Podgrodziu - Orange, a bywa, że i Era. W Nowym Warpnie - wszystkie sieci. Jednak burmistrz W. Kiraga ma... trzy telefony. Każdy do innej sieci wpięty.
Sumując - życzę powodzenia. I oczywiście pozdrawiam.

SOBAN

  • Gość
Internet w Dębostrowie
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 21, 2011, 20:46:04 »
Witam ja mieszkam w Drogoradzu i też miałem problem z TPSA taki sam. Mam internet z Plusa działa wolno ale działa. Chciałbym zmienić na coś lepszego żeby trochę szybciej chodził ale nie mam pojęcia co tu jeszcze w miarę działa. Może coś podpowiecie z góry dziękuję  :jupi:

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Internet w Dębostrowie
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 21, 2011, 22:27:03 »
a moze polsat cyfrowy?

maja wprowadzic w polsce technologie LTE.

Poczytaj na necie o tym ;]

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Internet w Dębostrowie
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 21, 2011, 23:15:01 »
ipartner pewnie robi radiówki

Offline ArieL

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.police.pl
Internet w Dębostrowie
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 22, 2011, 12:20:38 »
Cytat: "m8z"
a moze polsat cyfrowy?

maja wprowadzic w polsce technologie LTE.

Poczytaj na necie o tym ;]


DO LTE w Policach jeszcze trochę brakuje. natomiast Internet Mobilny z CP będzie dostępny już od połowy Marca.
\"Futbol to nie sprawa życia i śmierci. To rzecz dużo poważniejsza\"

Offline Ekturiel

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Internet w Dębostrowie
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 22, 2011, 13:54:11 »
Ja mam neo pol mb w uniemyslu... na styk dziala i wiecej nie chca/nie moga mi dac. Niestety ale walczylem ponad rok nawet o to.

Co do Ipartner... kontaktowalem się mailowo z nimi i zamawiałem sprawdzanie możliwości w mojej lokalizacji. Nawet dostałem potwierdzenie przyjęcia zamówienia... jakis 10-12ty tydzien mija i po zamowieniu echo. Brak jakiej kolwiek odpowiedzi.

kasienka12

  • Gość
Internet w Dębostrowie
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 23, 2011, 07:49:38 »
Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Widze, ze o szybkim internecie mozna jednak zapomniec. Najlepszym rozwiazaniem bedzie chyba wziasc z paru sieci internet na probe i wtedy sprawdzic jaki jest godny uwagi.

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
Internet w Dębostrowie
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 23, 2011, 08:00:14 »
Co do internetu mobilnego można też kupić używany modem na Allegro (ja trafiłem Huawei E160G za 80 zł) i kupić starter Orange Free na kartę (na Allegro sprzedają z różnymi limitami danych do wykorzystania przez różne okresy czasu np. to lub to. Nie jesteśmy związani żadną umową.
Chcąc zrobić sobie w domu sieć (bezprzewodową lub kablową) można zaopatrzyć się w router, aktualnie najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest taki TP-Link.
Ja skomponowałem taki zestaw - jestem zadowolony :)

Offline Bast3k

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Internet w Dębostrowie
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 23, 2011, 08:47:56 »
Sam odkąd mieszkam w Brzózkach szukam dostawcy, który da mi możliwość korzystania z łącza szerokopasmowego. Niestety Brzózki i chyba Warnołęka to miejscowości odcięte od jakiegokolwiek "szybkiego" internetu. Prawdopodobnie kalkulacje mówią o całkowitej nieopłacalności dla operatorów, by wprowadzać coś lepszego niż EDGE (to najlepszy możliwy internet  w Brzózkach - z sieci PLUS). Wkurza mnie to, że co rusz operatorzy internetowi prześcigają się z nowymi prędkościami i technologiami dla miast, a pomijają mniejsze miejscowości. Wiadomo kapitalizm = opłacalność.
Jedyna nadzieja w dotacjach z UE na informatyzację "czarnych dziur", ale i do tego jest niewielu chętnych.
Co prawda przedstawiciele "Ipartner" mamili nas w zeszłym roku połączeniem radiowym, ale od tamtej pory kompletna cisza i "olanie" tematu. Więc prawdopodobnie nawet jeśli daliby taką możliwość nie wiem czy chciałbym podpisać z nimi umowę. Skoro nawet nie mają chęci informować swoich potencjalnych klientów o podjętych działaniach.

Na dzień dzisiejszy jedynie internet z sieci komórkowych - dobrze, że choć tyle.

A jeszcze do CP - może i ciekawy pomysł, ale jednak limity (jak na tak duże prędkości) to kpina.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Internet w Dębostrowie
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 23, 2011, 09:11:17 »
Cytat: "kasienka12"
Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Widze, ze o szybkim internecie mozna jednak zapomniec. Najlepszym rozwiazaniem bedzie chyba wziasc z paru sieci internet na probe i wtedy sprawdzic jaki jest godny uwagi.

Jeśli taki Ci wystarczy, to tak. Ale jeśli potrzebujesz większych prędkości, to ja bym dwukierunkowego łącza satelitarnego nie wykluczał. Ceny robią się już dla ludzi, zwłaszcza jeżeli możesz się dogadać z sąsiadem (albo kilkoma). Ja się bardzo poważnie zastanawiam, bo 4 kilkugodzinne awarie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy to trochę za dużo (mam radiówkę z IP - tłumaczą, że wina jest szczebel wyżej, tyle że dla mnie to żadna różnica, bo efekt ten sam). Gdyby dostęp do Internetu był dla mnie w kategorii "niezbędny do pracy", a nie "potrzebny/przydatny do pracy", to już bym szukał najlepszej oferty satelitarnej.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

kasienka12

  • Gość
Internet w Dębostrowie
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 23, 2011, 10:48:45 »
Cytat: "bzyku"
Chcąc zrobić sobie w domu sieć (bezprzewodową lub kablową) można zaopatrzyć się w router, aktualnie najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest taki TP-Link.
Ja skomponowałem taki zestaw - jestem zadowolony  


Mam takie pytanie, bo jestem troche laikiem w tej sprawie :)
Co by bylo potrzebne jeszcze do tego routera?? Czy to tylko on wystarczy?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Internet w Dębostrowie
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 23, 2011, 12:21:32 »
Cytat: "kasienka12"
Cytat: "bzyku"
Chcąc zrobić sobie w domu sieć (bezprzewodową lub kablową) można zaopatrzyć się w router, aktualnie najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest taki TP-Link.
Ja skomponowałem taki zestaw - jestem zadowolony  


Mam takie pytanie, bo jestem troche laikiem w tej sprawie :)
Co by bylo potrzebne jeszcze do tego routera?? Czy to tylko on wystarczy?

Jeśli chcesz mieć tylko sieć bezprzewodową, to wystarczy (plus oczywiście karta SIM od operatora telefonii komórkowej). Jeśli przewodową, będą potrzebne kable i gniazda/wtyczki. Zakładam oczywiście, że komputery mają odpowiednie karty sieciowe :)
Ale to na końcu. Zacznij od sprawdzenia, czy Internet z komórki daje Ci w nowym domu wystarczającą prędkość.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Internet w Dębostrowie
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 23, 2011, 13:44:05 »
Telekomunikacja ma jeszcze Internet DSL - działa to w technologii takiej samej jak neostrada.
Jest to łącze biznesowe przeznaczone raczej dla firm, ale jako osoba fizyczna też możesz założyć. Bardzo często jest tak, że tam gdzie na Neostradę nie ma warunków technicznych to o dziwo internet dsl jakoś daje radę założyć - widać bardziej się starają.

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
Internet w Dębostrowie
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 23, 2011, 14:46:45 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "kasienka12"
Cytat: "bzyku"
Chcąc zrobić sobie w domu sieć (bezprzewodową lub kablową) można zaopatrzyć się w router, aktualnie najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest taki TP-Link.
Ja skomponowałem taki zestaw - jestem zadowolony  


Mam takie pytanie, bo jestem troche laikiem w tej sprawie :)
Co by bylo potrzebne jeszcze do tego routera?? Czy to tylko on wystarczy?

Jeśli chcesz mieć tylko sieć bezprzewodową, to wystarczy (plus oczywiście karta SIM od operatora telefonii komórkowej).


potrzebujesz jeszcze modem na USB, ten router nie ma czytnika kart sim ani wbudowanego modemu