Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Cena ropy na orlenie  (Przeczytany 13021 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Cena ropy na orlenie
« dnia: Grudnia 25, 2010, 11:56:42 »
Cześć,

może mi ktoś napisać, kto mieszka/przejeżdża obok stacji paliw Orlenu w Policach,
po ile jest dzisiaj (25.12) diesel ?

Z góry dziękuję ;-)

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Cena ropy na orlenie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 30, 2010, 17:50:01 »

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Cena ropy na orlenie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 30, 2010, 21:07:45 »
Używam tej, ale nikt wtedy nie zaktualizował:

http://cenapaliw.pl/

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Cena ropy na orlenie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 30, 2010, 21:43:31 »
na tej, którą podałem podoba mi się, że mogę stworzyć na swoim profilu "moje stacje", które najczęściej mijam i nie muszę bawić się w wyszukiwanie. ale dzięki za alternatywę ;)

Wujek Sknerus

  • Gość
Cena ropy na orlenie
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 06, 2011, 15:15:44 »
No i walnęło wczoraj na Shellu koło Gontynki 5.05.

Bo żyje nam się lepiej!

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Cena ropy na orlenie
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 06, 2011, 15:54:38 »
Cytat: "Wujek Sknerus"
Bo żyje nam się lepiej!
Mi owszem. W Policach benzyna i ropa tanieje. Powoli, ale jednak.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Cena ropy na orlenie
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 06, 2011, 16:41:33 »
Cytat: "kubapolice"
W Policach benzyna i ropa tanieje. Powoli, ale jednak.


Tak Kuba, tanieje, ale ile? Ceny paliwa są stanowczo za wysokie, tankowanie w Polsce kosztuje już prawie tyle samo co w Niemczech. Jak tak dalej pójdzie, to jazda samochodem będzie dla nielicznych. Najgorsze jest to, że wiele osób korzysta z auta, by dojeżdżać do pracy. Zero podwyżek płac, a koszty dojazdów coraz wyższe, można tylko współczuć.

Wujek Sknerus

  • Gość
Cena ropy na orlenie
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 06, 2011, 16:49:21 »
Cytat: "kubapolice"
Cytat: "Wujek Sknerus"
Bo żyje nam się lepiej!
Mi owszem. W Policach benzyna i ropa tanieje. Powoli, ale jednak.


Tak, tanieje.

W niedzielę 4.87 za 95, wczoraj 4.95.

Zaiste.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Cena ropy na orlenie
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 06, 2011, 23:06:54 »
Cytat: "speedbax"
Tak Kuba, tanieje, ale ile?
Zdecydowanie za mało.
Cytat: "Wujek Sknerus"
W niedzielę 4.87 za 95, wczoraj 4.95.
Tyle, że w międzyczasie było 4,99. Benzyna nie będzie u nas mogła potanieć, do czasu aż sprzedawcy przestaną się ze sobą umawiać, a tak wygląda to na dzień dzisiejszy. Statoil ma paliwo tańsze 3 grosze, a Lotos i Orlen mają takie same ceny. Pamiętacie jak otworzyli Statoil? Przez miesiąc była walka cenowa, aż zjechali prawie do 4 zł. Mieliśmy jedną z najtańszych 95 w kraju. Wówczas się dało, stacje zarabiały. Ropa na świecie kosztuje podobnie do tego co wtedy, a paliwo niemal złotówkę droższe.
Cytat: "Wujek Sknerus"
Bo żyje nam się lepiej!
Tylko hasło wyborcze PO ma z tym niewiele wspólnego. Zaiste.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Wujek Sknerus

  • Gość
Cena ropy na orlenie
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 06, 2011, 23:24:04 »
Cytuj (zaznaczone)
Tyle, że w międzyczasie było 4,99. Benzyna nie będzie u nas mogła potanieć, do czasu aż sprzedawcy przestaną się ze sobą umawiać, a tak wygląda to na dzień dzisiejszy. Statoil ma paliwo tańsze 3 grosze, a Lotos i Orlen mają takie same ceny. Pamiętacie jak otworzyli Statoil? Przez miesiąc była walka cenowa, aż zjechali prawie do 4 zł. Mieliśmy jedną z najtańszych 95 w kraju. Wówczas się dało, stacje zarabiały. Ropa na świecie kosztuje podobnie do tego co wtedy, a paliwo niemal złotówkę droższe.


W Policach jeszcze nie było 95 po 4.99.

Zmowa stacji to inna, równie smutna bajka niestety.

Cytuj (zaznaczone)
Tylko hasło wyborcze PO ma z tym niewiele wspólnego. Zaiste.


Ma i to dużo. Akcyza i podatki, mówi Ci to coś? Jutro w Wawie ma być demonstracja i zablokowanie ul. Wiejskiej, ludzie zaczynają się domagać obniżki akcyzy. Czas najwyższy wychodzić na ulice bo to co oni odwalają już nawet nie jest żałosne. Jest tragiczne. Jedno wielkie kolesiostwo.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Cena ropy na orlenie
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 06, 2011, 23:36:17 »
Cytat: "Wujek Sknerus"
Ma i to dużo. Akcyza i podatki, mówi Ci to coś?
No pewnie, że mówi. Ale jest to jedna z kilku składowych ceny paliwa, aczkolwiek znacząco na nią wpływająca. Jestem zwolennikiem jej obniżenia, jak najbardziej popieram jutrzejszą demonstrację, ale myślę, że nie wiele ona pomoże.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
Cena ropy na orlenie
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 07, 2011, 14:37:27 »
Cytat: "speedbax"
Ceny paliwa są stanowczo za wysokie, tankowanie w Polsce kosztuje już prawie tyle samo co w Niemczech.

W Niemczech też ostatnio skoczyły ceny. Z tego co widziałem to Pb95 pomiędzy 1,4 a 1,5 E/litr, euro w sprzedaży po 4 złote, więc to jest nadal o złotówkę na litrze drożej. Przy pełnym baku to jest już całkiem konkretna kwota, a dokładniej 20% wartości.
Gdyby ktoś zmuszony jednak byłby zatankować w Niemczech, to podpowiem, że najdroższe paliwo (obecnie 1,51E) mają przy autostradach, natomiast najtańsze w małych miasteczkach (mimo, że stacje też są markowe). Różnica dochodzi do kilkunastu E na litrze. Dla Niemca to może nie jest znacząca kwota, ale przy przemnożeniu razy nasze 4 złote, to różnica pojawia się wyraźniejsza. Reasumując - jadąc w dłuższej trasie, zwłaszcza, gdy potrzebujemy pełny bak to opłaca się wyszukać na nawigacji stację benzynową w miasteczku w pobliżu zjazdu z autostrady, zjechać z niej i nadłożyć nawet 2-3 kilometry. Czas? Często też jednoczenie zaoszczędzimy - w sezonie zwłaszcza w weekendy przy autostradach są kolejki nawet do 10 samochodów do jednego dystybutora. W Polsce do tej pory czegoś takiego nie widziałem. Ile to czasu zajmuje - nie wiem, nie próbowałem nawet czekać, tylko właśnie znikałem do najbliższego miasteczka bez kolejki.

sekator

  • Gość
Cena ropy na orlenie
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 16, 2011, 13:38:07 »
Ale numer. Diesel droższy od benzyny :

 ,,Powyższy komunikat płockiej spółki, chociaż wygląda niewinnie, stanowi prawdziwą rewolucję na polskim rynku. Po raz pierwszy w historii ceny, tradycyjnie postrzeganego jako paliwo tanie, oleju napędowego przewyższyły ceny benzyny 95!

Od dziś benzyna 95 kosztuje w hurcie (za tysiąc litrów) 3910 zł. Doliczając do tego vat, dostajemy kwotę 4809,30, co oznacza, że litr tego paliwa kosztuje w rafinerii 4,81 zł. Tymczasem za tysiąc litrów oleju napędowego trzeba zapłacić 3952 netto, czyli 4860,96 brutto. Licząc dalej, otrzymujemy cenę 4,86, czyli o 5 groszy wyższą niż za benzynę
Czy czeka nas rewolucja cenowa na stacjach? Najpewniej tak. W Bułgarii ceny diesla już przekroczyły cenę benzyny, w Polsce olej napędowy jest jeszcze minimalnie tańszy (około 5 groszy), ale różnica wynika głównie z mniejszej marży stacji, które nie chcą burzyć utartego stereotypu o dieslu, jako tanim paliwie."


źródło  -  http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ceny/news/orlen-ceny-oleju-napedowego-wyzsze-niz-benzyny,1610561

A to się porobiło. Czy w tym układzie opłaca się jeszcze kupować diesle, jak myślicie ?

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Cena ropy na orlenie
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 16, 2011, 13:56:29 »
Wiesz,cena za litr jest nieznacznie wyższa,ale trzeba pamietać że diesel spali 5-7 litrów ropy a benzyniak 8-10litrów na tej samej trasie ,np. po mieście.
Myślę,że teraz najekonomiczniej jest jezdzić na LPG.
Na razie nie ma podpisu......

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Cena ropy na orlenie
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 16, 2011, 14:19:49 »
ON był już droższy niż Pb jakoś w 2008 o ile dobrze pamiętam.

P.S. 95-ka na BP na Ku Słońcu wczoraj 5.14. ;D Zawsze mnie zadziwiały ceny paliw w tej sieci. Tam to chyba tylko na kawę opłaca się wstąpić na trasie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln