Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Gdzie najlepiej kategorię C?  (Przeczytany 12689 razy)

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Gdzie najlepiej kategorię C?
« dnia: Grudnia 10, 2010, 18:20:01 »
Chciałbym zapisać się gdzieś na kurs, aby podnieść sobie kategorię prawa jazdy na C. Szkół jest naprawdę zatrzęsienie, ale jeśli są forumowicze, którzy posiadają takie prawo jazdy i mają jakieś doświadczenia ze szkołami nauki jazdy, którymi mogą się podzielić, to bardzo proszę o rady i wskazówki. Może jest jakaś szkoła wyraźnie pozytywnie wyróżniająca się spośród innych?

arturpolice

  • Gość
Gdzie najlepiej kategorię C?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 11, 2010, 10:08:35 »
Ja robiłem w szczecinie w PD i nie narzekam wszystko poszlo sprawnie i zdac sie nawet udało.

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Gdzie najlepiej kategorię C?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 23, 2010, 21:11:08 »
za bardzo nikt mi nic nie podpowiadał, ale nieszkodzi, odwiedziłem kilka szkół, pytałem krótko: "jak Pani (Pan) zachęci mnie do zrobienia kategorii akurat tu?". najbardziej rzeczowy był właściciel firmy PD, potrafił się sprzedać. zatem PD.

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Gdzie najlepiej kategorię C?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 24, 2010, 00:42:20 »
Ja też robiłam C i E w PD, instruktor Robert. Polecam tę szkołę.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Gdzie najlepiej kategorię C?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 24, 2010, 10:57:28 »
Najlepiej C robić w wojsku. W czasie unitarki chłopaki pojeździli trochę po placu, ze dwa razy na miasto i prawko zrobione, potem tylko UM celem wydania cywilnego i gotowe. Wystarczyło mieć B i chęci.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Gdzie najlepiej kategorię C?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 24, 2010, 11:12:10 »
Cytuj (zaznaczone)
W czasie unitarki chłopaki pojeździli trochę po placu, ze dwa razy na miasto i prawko zrobione, potem tylko UM celem wydania cywilnego i gotowe. Wystarczyło mieć B i chęci.


No, a potem tacy "tirofcy" lądują w rowach, lub co gorzej, na budynkach, bądź innych uczestnikach ruchu. Kiedyś kierowcami ciężarówek byli najlepsi z najlepszych, szczególnie w ruchu międzynarodowym. Dziś zawód ten jest ośmieszany przez amatorów, co uważają, że jazda ciężarówką jest tak samo prosta, jak jazda osobówką. Jak czasem widzę, co na drodze wyprawiają miłośnicy "derwniaków" i portfeli na grubym łańcuchu, to zadaję sobie pytanie : kto tym ludziom dał prawo jazdy?

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Gdzie najlepiej kategorię C?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 24, 2010, 17:01:27 »
Cytat: "cooker"
Najlepiej C robić w wojsku

teraz nie tak łatwo zrobić prawko w wojsku, przyjmują chętnie do służby, ale już ze zrobioną kat.C. podobno wiele jest wakatów dla kierowców, a chętnych brak.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Gdzie najlepiej kategorię C?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 25, 2010, 12:44:52 »
Cytat: "arturrop1"
podobno wiele jest wakatów dla kierowców, a chętnych brak

Nie dziwota. Takie cyrki co odchodzą to szkoda gadać. Kierowcy przed wyjazdami na misje masowo składali L4, bo tam kierowcy prawie cały czas w wozach siedzą. Poza tym spora grupa wojskowych ciężarówek to stare Stary i non stop trzeba coś naprawiać, a części zamiennych nie chcą dawać. O tym, że kierowców bez ADR zmuszają żeby amunicję wozili już nie wspominam ;)

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
Gdzie najlepiej kategorię C?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 25, 2010, 20:50:44 »
Cytat: "arturrop1"
O tym, że kierowców bez ADR zmuszają żeby amunicję wozili już nie wspominam ;)


A to nie jest tak, ze jak dane państwo nie ratyfikowało umowy o ADR, to kierowcy, którzy tam się poruszają i przewożą materiały niebezpieczne nie muszą mieć tych uprawnień?

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Gdzie najlepiej kategorię C?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 25, 2010, 21:46:49 »
Ops, sorki, teraz widzę, że wprowadziłem w błąd... Wypowiedź o starych Starach ;) i ADR odnosi się do terenu RP, nie do zagranicy.

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Gdzie najlepiej kategorię C?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:53:45 »
tak sobie ostatnio myślałem, patrząc na gabaryt autobusu, jak to jest, że kategorię D można już robić z B, nie mając C? bo wydawałoby się, że jeśli już opanuje się jazdę autobusem, to ciężarówka to pikuś, ale niestety, ma się D, a na ciężarówkę i tak trzeba sobie dorobić kategorię C. a osobno każda z kategorii kosztuje niemałe pieniądze.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Gdzie najlepiej kategorię C?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 29, 2010, 00:34:33 »
Cytuj (zaznaczone)
że jeśli już opanuje się jazdę autobusem, to ciężarówka to pikuś, ale niestety, ma się D, a na ciężarówkę i tak trzeba sobie dorobić kategorię C. a osobno każda z kategorii kosztuje niemałe pieniądze.


Prowadzenie autobusu i ciężarówki, co do gabarytów pojazdu, jest podobne, różnica polega bardziej na stylu jazdy. Wioząc ludzi kierowca musi mieć cały czas na uwadze komfort jazdy pasażerów, opóźnianie hamowania, czy nagłe przyśpieszanie nie wpływa korzystnie na samopoczucie przewożonych ludzi. Kiedyś, by zrobić kat. D należało mieć kat. C. Dużym plusem było również to, że kategorię C+E można było robić za "jednym zamachem". Dziś niestety, jak wspomniałeś, wszystkie kategorie trzeba robić osobno.

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Gdzie najlepiej kategorię C?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 29, 2010, 17:50:55 »
speedbax no zgadzam się, że na pewno w grę wchodzi jazda, która nie będzie odbijać się niezdrowo na pasażerach. a wyjasnijcie mi proszę, na czym polega kwalifikacja, lub kwalifikacja przyspieszona. różnica w cenie pomiędzy obiema jest niebagatelna, 3,5 tys. a 7 tys. PLN.

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Gdzie najlepiej kategorię C?
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 30, 2011, 13:06:21 »
nigdzie nie mogę w necie znależć jakiegokolwiek schematu placu manewrowego i choćby niewielkiego opisu, gdzie co i jak. może ktoś pomoże? już jeżdziłem 2 razy po placu, ale zawsze gubię się podczas zajmowania pozycji do wykonania danego manewru. raz stań przy tej przerywanej, raz przy tej, a raz przy tamtej. i te zatrzymanie po cofaniu na łuku. nie jest lekko!

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Gdzie najlepiej kategorię C?
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 30, 2011, 13:32:42 »
Tu masz szkic ze strony WORDu w Szczecinie (word.szczecin.pl): http://word.szczecin.pl/files/WebFM/egzaminy/plac_WordSzczecin.png


Cytat: "arturrop1"
nie jest lekko!

I dobrze, bo nie każdy może/musi być kierowcą.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.