Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Benzyna już PO 5 złotych  (Przeczytany 80688 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 09, 2010, 20:02:32 »
Cytat: "sekator"
kraj, minimalna pensja, cena Pb95, tyle można kupić benzyny
Luksemburg 6800 zł 4,73 zł 1438 l
Niemcy 6868 zł 5,78 zł 1188 l


Sekator, nie wiem jak z innymi krajami, ale z Niemcami to przesadziłeś z tą płacą minimalną, jak ktoś zarabia takie pieniądze, ma już dobrą pracę i to w południowych landach - więc bez przesady.  

Cytat: "Marcin069"
Płaca minimalna w Niemczech: ok. 1000 Euro, choć nie ma jednoznacznie określonej płacy minimalnej.


Z tym się zgadzam całkowicie. Choć w byłym "enerde" są Niemcy, którzy zarabiają po 800-900 Euro na rękę.

sekator

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 09, 2010, 20:04:27 »
Cytat: "speedbax"
Sekator, nie wiem jak z innymi krajami, ale z Niemcami to przesadziłeś z tą płacą minimalną


źródło: http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,Benzyna-juz-powyzej-5-zl,wid,12930393,wiadomosc.html?ticaid=1b63c

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 09, 2010, 20:20:09 »
WP wypisuje totalne bzdury, z resztą nie tylko w tym temacie, jak dla nich Zientarski jest ekspertem od F1, to czego można się po nich spodziewać. Dla mnie nie jest to wiarygodne źródło, tym bardziej, że mieszkam w Niemczech i znam tutejsze realia, tyle co oni podają, to zarabia wykwalifikowany pracownik pracujący przy linii produkcyjnej w największej fabryce Daimlera w Sindelfingen. Stawka godzinowa wynosi 16,2 Euro na godzinę brutto przez średnio 22 dni w ciągu miesiąca, to nam daje 176 godzin, 2851 Euro brutto minus wszystkie podatki i składki daje 1.768,56 € na rękę. To są pieniądze znacznie powyżej średniej, a wiem to, bo swego czasu chciałem przenieść się bliżej Szczecina i dużo jeździłem po północnych Niemczech w poszukiwaniu pracy. Jednak ciekawa perspektywa (zajmuję się badaniami i rozwojem), klimat, mentalność tutejszych ludzi przekonała mnie, że nigdzie indziej w Niemczech nie będę się tak dobrze czuł, jak tutaj.

Poniżej podaję kalkulator płac w Niemczech i orientacyjne zarobki w poszczególnych zawodach:

www.nettolohn.de

jaroslawp

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 09, 2010, 20:43:07 »
Tak swoją drogą pamiętajcie, że rozliczenia za ropę naftową prowadzi się w dolarach. A on niekoniecznie zachowuje się jak euro.
A to, że zarabiamy dużo mniej niż Niemcy to w większości wina 40 lat komunizmu. A Tusk z Kaczyńskim co najwyżej utrudnia dogonienie zachodnich sąsiadów.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 09, 2010, 20:48:31 »
Cytat: "Marcin069"
Ale wyznawcy PO i tak dalej będą sobie i innym wmawiali ze w Polsce jest fajnie...
Wyznawać można wiarę, nie partię polityczną. Przestańcie już pisać głupoty, bo się niedobrze robi.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

sekator

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 09, 2010, 20:53:03 »
Cytat: "jaroslawp"
Tak swoją drogą pamiętajcie, że rozliczenia za ropę naftową prowadzi się w dolarach. A on niekoniecznie zachowuje się jak euro


Niestety problemy kolejnych krajów z grupy PIIGS, mamy pewne jak w banku. W kolejce po pomoc unijną stoja już Portugalia, Włochy i Hiszpania. Zwłaszcza problemy tego ostatniego kraju mogą pogrążyć UE w totalnym kryzysie. Za tym pójdzie wzrost kursu dolara w stosunku do euro, a dla nas dodatkowo totalny odwrót od polskiej złotówki. Nawet nie chcę myśleć ile wtedy będziemy płacić za litr paliwa i co będą mówić wszyscy ,,zapakowani" w kredyty walutowe, zwłaszcza gdy spadnie wartość realna zakupionych przez nich nieruchomości, a raty kredytu wystrzelą w kosmos.

jezat

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 10, 2010, 16:49:12 »
Cytat: "jaroslawp"
Tak swoją drogą pamiętajcie, że rozliczenia za ropę naftową prowadzi się w dolarach. A on niekoniecznie zachowuje się jak euro


Cytat: "sekator"
Niestety problemy kolejnych krajów z grupy PIIGS, mamy pewne jak w banku. W kolejce po pomoc unijną stoja już Portugalia, Włochy i Hiszpania. Zwłaszcza problemy tego ostatniego kraju mogą pogrążyć UE w totalnym kryzysie. Za tym pójdzie wzrost kursu dolara w stosunku do euro, a dla nas dodatkowo totalny odwrót od polskiej złotówki. Nawet nie chcę myśleć ile wtedy będziemy płacić za litr paliwa i co będą mówić wszyscy ,,zapakowani" w kredyty walutowe, zwłaszcza gdy spadnie wartość realna zakupionych przez nich nieruchomości, a raty kredytu wystrzelą w kosmos.
         A twoja recepta pewnie brzmi -oddajcie władzę Jarkaczowi,żeby mógł kontynuować dzieło brata.To dobry pomysł ,tylko najpierw jak w Chinach za  wuja Mao,trzeba ogłosić złote myśli.Te złote myśli mogą stać się naszą "bronią"eksportową.Na czele firmy exportującej postawimy K.Drzazgę za "wybitne zasługi" i w ten prosty sposób Police staną się słynne w całym układzie słonecznym.

dnfan1

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 10, 2010, 18:37:42 »
Drzazga chyba byłby lepszy od speca od handlu niejakiego S. Winiarskiego... ale najlepszy byłbyś Ty wszak nie każdy jest dotknięty geniuszem  :rotfl:

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 10, 2010, 18:57:31 »
Zauważyłem pewien algorytm działania zwolenników PO:

1. Gadają głupoty, opluwają PIS, powtarzają nagonkę mediów na Kaczyńskich. Wiernie wierzą we wszystkie kłamstwa Donka.

2. Zwolennicy PISu spokojnie pokonują ich racjonalnymi argumentami, których zazwyczaj jest masa.

3. Temat na chwile ucicha, by następnie zwolennicy PO znów gadali głupoty, najczęściej nie na temat.

4. Po nich przychodzą następni, z klapkami na oczkach i sytuacja się powtarza...

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 10, 2010, 19:08:54 »
Ja tam uwielbiam TEN filmik, chociaż nie jestem zwolennikiem TYCH polityków :



Można się pośmiać :D

sekator

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 10, 2010, 20:29:36 »
Cytat: "rbk"
Kolejne obrażanie siebie, nawet drobne, nagrodzę ostrzeżeniem, to jest forum i tu się wymienia poglądy, a nie obraża innych, zero POzdrowień, zero SIUSIAKÓW itp. Mam nadzieję, że Towarzystwo zrozumiało, za uwagę dziękuję


Czekam ponownie na reakcję. Czytałeś post jezata ? Ja nikogo nie obrażałem w swojej wypowiedzi i nie nawiązywałem do PO, ani Kaczyńskiego.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 10, 2010, 20:38:25 »
Ciekawi mnie, kim jest człowiek pod nickiem jezat.Co do sekatora mam pewne przypuszczenia ;D Kiedyś byż może niechcący się wysypał  :devil:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

sekator

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 10, 2010, 20:38:48 »
Cytat: "jezat"
A twoja recepta pewnie brzmi -oddajcie władzę Jarkaczowi,żeby mógł kontynuować dzieło brata.To dobry pomysł ,tylko najpierw jak w Chinach za wuja Mao,trzeba ogłosić złote myśli.Te złote myśli mogą stać się naszą "bronią"eksportową.Na czele firmy exportującej postawimy K.Drzazgę za "wybitne zasługi" i w ten prosty sposób Police staną się słynne w całym układzie słonecznym


Co to w ogóle jest ? Jak możesz po swoich ostrzeżeniach tolerować takie wypowiedzi na forum ? Co to ma wspólnego z tematem ? Dlaczego jezat ciągle obraża Kazimierza Drzazgę, który swoją drogą mógłby spokojnie na tej podstawie wytoczyć proces w powództwa cywilnego ? Po co dajesz ostrzeżenia, których później i tak nikt nie respektuje ? Gdzie jest Kuba, bo jak widzę tylko on jeszcze potarfi zapanować nad tym co się tu odbywa ?

bies

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 10, 2010, 23:17:57 »
przestan juz sekator bo sie ludzie i moderatorzy wzruszaja juz twoimi apelami o ratunek
zadasz dla siebie mozliwosci pisania co ci tylko slina badz..."wolne polskie media" przyniosa ale innych nakazujesz karac za ogromne krzywdy jakich doznajesz
przeciez to istna paranoja jaka kieruje sie sekta zwana PIS
i wlasnie z tego powodu pomimo tych rzeczy ktore raz na tydzien wklejasz zapewne zeby "otworzyc" spoleczenstwu oczy ;D notowania sekty stoja w miejscu badz leca w dol

poloz sie juz spac sekator dobranoc

Offline macieksoad

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 11, 2010, 01:33:35 »
Wszystko jest ok. Rząd świetny , prezydent doskonały tylko naród niegramotny.
Ciekawe czy rudzielec  orientuje sie ,ile kosztuje kilogram jablek.