Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
 • Strona główna
 • Szukaj
  •  
 • Zaloguj się
  • Nazwa użytkownika: Hasło:
   Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Czipowanie!  (Przeczytany 10395 razy)

Offline tatankas

 • Moderator
 • VIP
 • *****
 • Wiadomości: 1068
  • Zobacz profil
  • http://www.toz.police.pl/
Czipowanie!
« dnia: Listopada 05, 2010, 13:40:51 »
Przystąp do miejskiego programu

                                identyfikacji, rejestracji i znakowania

                                     tzw. czipowania psów pt.

                                    "Zaginiony ... Znaleziony"


Na czym polega identyfikacja psa ?

To proste. Każdy z zaczipowanych psów posiada swój unikatowy numer niesiony przez czipa. Pod tym numerem, w komputerowej bazie danych znajdującej się w szczecińskim Schronisku zapisane są dane osobowe właściciela zwierzęcia - imię i nazwisko, pełen adres z numerem telefonu oraz podstawowe dane na temat psa. Kiedy zagubiony pies trafi Schroniska, za pomocą czytnika odszukujemy implant w celu odczytania tego unikatowego numeru. Potem to już tylko chwila, aby w bazie danych odnaleźć właściciela i nawiązać z nim kontakt. Dzięki mikroczipowi pies spędza w Schronisku minimalny czas potrzebny na odnalezienie właściciela, tym samym kosztuje go to minimum stresu, cierpienia i rozłąki.

Czy mikroczip jest prosty do zaaplikowania ?

Tak, to łatwiejsze od większości normalnych zabiegów. Cienki mikroczip, wielkości ziarnka ryżu, bezboleśnie aplikowany jest podskórnie, w okolicy karku psa. Czip może się przemieszczać, ale czytnik zawsze go odczyta. Ważne jest, aby poddawać czipowaniu zwierzęta dopiero po osiągnięciu maksymalnej wielkości, wtedy czip nie powinien przemieszczać się dalej niż do 15 cm wzdłuż ciała.

Po co czipować skoro mój pies ma imiennik ?

Wiele psów właściciele zabezpieczają poprzez imiennik, ale wypadki się zdarzają. Imiennik może się zgubić, połamać, obroża, na której jest zawieszony może się zerwać. Mikroczip identyfikujący Twojego pupila jest zawsze przy nim!

Czy powinienem martwić się o zaginięcie swojego psa ?

Bardzo często zwierzęta poddane troskliwiej opiece giną lub są kradzione. Poza tym psy często się gubią z powodu nieznajomości terenu czy też nieodpowiedzialności właścicieli puszczających zwierzę bez opieki. Rocznie ginie tysiące psów - 15 % psów przebywających w Schronisku jest odbieranych przez właścicieli, którzy odnajdują swoich pupili dzięki nam. Zaginięcie zwierzęcia może przydarzyć się każdemu, nawet najbardziej troskliwemu opiekunowi. Wierzymy, że najlepszym rozwiązaniem w znalezieniu zagubionego psa jest jego zaczipowanie.

Ile to kosztuje ?

Czipowanie jest bezpłatne dla wszystkich właścicieli psów z terenu Gminy Miasto Szczecin. Całkowity koszt programu pokrywa Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Szczecinie, ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Gdzie mogę zaczipować psa ?

Można to zrobić w jednej z 24 lecznic weterynaryjnych na terenie Szczecina.

Czipowanie "od zaplecza":

Wykaz przyrządów potrzebnych do czipowania psów.
1 - Czytnik do odczytywania numeru czipa
2 - "Pistolet" do wszczepiania czipa pod skórę
3 - Czip w sterylnym opakowaniu
4 - CzipSkopiowane ze strony schroniska Szczecińskiego:
http://szczecin.schronisko.net/strona-2-Czipowanie.html
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline tatankas

 • Moderator
 • VIP
 • *****
 • Wiadomości: 1068
  • Zobacz profil
  • http://www.toz.police.pl/
Czipowanie!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 05, 2010, 14:08:32 »
Apelujemy do wszystkich posiadaczy naszych małych przyjaciół,oraz do wszystkich Policzan o datki na rzecz czytnika do czipów.
Bezdomność jest u nas w mieście widoczna na każdym kroku.Mając czytnik możemy od razu ustalić(jeżeli pies jest zaczipowany,a to coraz bardziej popularne)czy zwierzak ma właściciela i zamiast do schroniska odwieźć go do jego domu.
Konto TOZ "Koło" w Policach:
Lukas Bank S.A  26 1940 1076 3025 4299 0000 0000 z dopiskiem Czip


Uwaga!!!!

Zmniejszenie bezdomności zwierząt w naszej gminie to nie tylko wyłapywanie tych bezdomnych,sterylizowanie ich i znajdywanie im nowych domków.Musimy zadbać także o te,które mamy.I nawet jeżeli jestem najlepszym właścicielem na świecie,to może się zdarzyć,że pies(poleci za suczką,innym psem w zabawie,czy za dzikim zwierzakiem w lesie,może też się czegoś wystraszyć,na przykład petard w sylwestrową noc)lub kot(zeskoczy z balkonu,choć nigdy wcześniej tego nie robił,pies go pogoni lub wyjdzie z mieszkania przez uchylone drzwi,czy otwarte okno)nam się zgubi.Dostajemy zgłoszenia i nie możemy pomóc.Nie mamy miejsca,gdzie moglibyśmy przetrzymać psa,nie mamy jak dotrzeć do właściciela,a jak nam się uda to trwa to przeważnie około 2 tygodni,o ile w ogóle się uda.Przez ten czas pies przebywa w hotelu 2 tygodnie na kwarantannie,a później ląduje w schronisku.Nie musi tak być,wystarczy od każdej osoby choć symboliczna złotówka a zaginiony pies może jeszcze tego samego dnia powrócić do domu.Czy to się opłaca.Moim zdaniem cierpienie zwierzaka i nasze spowodowane rozstaniem z przyjacielem jest warte dużo więcej.A co wy myślicie na ten temat????????
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline tatankas

 • Moderator
 • VIP
 • *****
 • Wiadomości: 1068
  • Zobacz profil
  • http://www.toz.police.pl/
Czipowanie!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 05, 2010, 14:14:13 »
W naszym mieście gmina nie finansuje chipowania, wet.Tomasz Sadłowski chipuje(koszt 50zł),ale dane psa i właściciela do ogólnopolskiej bazy danych trzeba wpisać samodzielnie.Jeżeli dodatkowo wyrobi się psu paszport(następne 50zł)wtedy dane są wprowadzane przez weta.
W Toz-ie w Szczecinie chipują psy(koszt 60zł dla ludzi z poza Szczecina,dla mieszkańców Szczecina chipowanie darmowe)bez dodatkowych opłat dodają dane właściciela i psa do ogólnopolskiej bazy danych,więc w sumie jest taniej.Moja sunia już zaczipowana w Szczecińskim Tozie.Polecam wszystkim kochającym swoje czworonogi.  

Stronki,na których rejestruje się czipa psa:

http://www.safe-animal.eu/
http://www.petbase.pl/index.html
http://www.identyfikacja.pl/www/
http://www.europetnet.com/Home.aspx

W safe-animal (pierwszy link)można dodać zwierzaka całkowicie za darmo,wtedy i przez link czwarty go też znajdziemy,co do linku drugiego-koszt dodania 10zł,ale ja od kilku miesięcy próbuję swoją tam zarejestrować i nie daję rady,a kontakt z nimi graniczy z cudem,choć zapłaciłam już.W linku trzecim rejestracja kosztuje 30zł,jeszcze nie próbowałam,męczę się z drugim.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline xP

 • Gaduła
 • ******
 • Wiadomości: 308
  • Zobacz profil
Czipowanie!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 05, 2010, 16:50:20 »
ja za czipowanie psa i paszport musiałem zapłacić 100-150 zł

Offline tatankas

 • Moderator
 • VIP
 • *****
 • Wiadomości: 1068
  • Zobacz profil
  • http://www.toz.police.pl/
Masz psa bez czipa? Grozi ci 500 złotych kary-Szczecin
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 13, 2012, 14:54:46 »
Teraz czas na Police-gdyby obowiązkiem każdego właściciela psa było chipowanie psa nie było by tyle psiaków bezdomnych,dużo psiaków błąkających od razu trafiałoby do swoich domków,a nie do schronisk i hoteli na kwarantannę,co najważniejsze-nie można byłoby już ot tak sobie bezkarnie psa wyrzucić na ulicę jak się znudzi,lub nie będzie dla niego czasu i ludzie przestaliby swoje psy puszczać na spacery samopas.Naprawdę chip rozwiązuje wiele problemów.W Szczecinie już na to wpadli,że taniej psa zachipować i jeszcze zarobić na wlepieniu mandatu nieodpowiedzialnemu właścicielowi.

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111220/CZTERYLAPY01/803610853

Cytuj (zaznaczone)
W środę wieczorem pani Barbara spacerowała z synem i bratem przy ul. Gościsława (Żelechowa). W okolicy tzw. "doliny", niedaleko działek, znaleźli zwłoki psa.

- Miał odrąbane łapki - mówi przerażona kobieta. - Byliśmy w szoku. Dokładnie było widać, że ktoś musiał zrobić to celowo. Nie mogliśmy uwierzyć w to, co widzimy. Kto mógł zrobić coś takiego? Sprawcy należy się kara!

Okazuje się, że w sytuacji, kiedy ktoś nie jest świadkiem maltretowania zwierzęcia, nie wie, kto mógłby być sprawcą, nie może nic zrobić.

- Nie znając okoliczności zdarzenia nie można wyrokować - mówi Bożena Kula, inspektorka Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. - Przyczyny śmierci mogły być różne, nie wiadomo też, co stało się z łapami. Tutaj konieczna byłaby sekcja zwłok, ale w sytuacji, kiedy nie wiemy kto był sprawcą, nie ma ona sensu, a jest kosztowna. Mając tylko zwłoki, nie możemy zgłosić sprawy do prokuratury. Myślę, że to poprawi się, kiedy wszystkie psy będą już zaczipowane. Taki obowiązek już istnieje i będzie coraz bardziej rygorystycznie przestrzegany. Ostatnio przeprowadzaliśmy specjalne szkolenie dla strażników miejskich, którzy odczytują czipy za pomocą specjalnych czytników.

- Strażnicy miejscy egzekwują nie tylko to czy np. zwierzę jest na uwięzi, czy sprzątamy po nim i czy ma szczepienia, ale także to czy jest zarejestrowane - ma wczepiony pod skórę czip - specjalny mikroprocesor lub tatuaż, dzięki któremu możemy ustalić właściciela - mówi Joanna Wojtach ze straży miejskiej.- Mogą to zrobić w każdej. Kara za brak rejestracji to mandat do 500 złotych.

Obowiązki właścicieli psów w Szczecinie spisane są na stronie internetowej urzędu miasta.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline tatankas

 • Moderator
 • VIP
 • *****
 • Wiadomości: 1068
  • Zobacz profil
  • http://www.toz.police.pl/
Czipowanie!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 12, 2012, 17:06:51 »
Chciałam zawiadomić,że Toz Police po napisaniu podania o czytnik w końcu może się pochwalić,że go ma.Możemy więc w razie znalezienia psiaka sprawdzić,czy jest zachipowani i odnaleźć właściciela,o ile dane są wprowadzone do baz danych na Safe Animal.
Czytnik sprawny-odczytuje numery-sprawdzony na mojej rudej ;)
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!