Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Rewitalizacja Starego Miasta?  (Przeczytany 17830 razy)

yak

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #15 dnia: Października 25, 2010, 14:35:27 »
OK, to tylko takie przekomarzanie się, aby klawiatura nie zastygła. I ja Cię pozdrawiam.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #16 dnia: Października 25, 2010, 14:41:16 »
Cytat: "bob"
zdecydowanie jestem za renowacją/rewitalizacją Rynku i okolic, ale osobiście uważam, że jeszcze na to nie czas - zwłaszcza, że przed nami najprawdopodobniej o wiele bardziej palące wyzwania

Dlaczego nie czas? To akurat jest coś, co - przy założeniu, że dostajemy znaczące dofinansowanie - warto robić nawet zaciągając kredyt na wkład własny. W przeciwieństwie do lodowiska czy aquaparku ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #17 dnia: Października 25, 2010, 17:52:19 »
Również jestem za rewitalizacją Rynku i okolic, jak chocby właśnie odbudowa wschodniej pierzei (po bokach budynku biblioteki i tam gdzie jest parking nad Łarpią). Coś tam juz zrobiono, bo odnowiono kaplicę.
Tylko pozostaje problem wyprowadzenia ruchu samochodowego z Rynku, tak jak pisał yak A Rynek to nie tylko krzyżujące się drogi, ale i węzeł autobusowy, który trzebaby gdzieś przenieśc.

matthias99

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #18 dnia: Października 26, 2010, 08:13:25 »
Podczas tej rewitalizacji Starego Miasta, aby się nie skończyło tylko na elewacjach budynków.

Druga sprawa, jak marszałek zażyczy sobie wkład własny. Np po połowie. Gminy nie stać naszej. Lub jeszcze bardziej wkład własny mieszkańców kamienic symboliczny po parę złotych, ale to wkład pieniężny zawsze. Nie wszyscy będą chcieli płacić. Do otrzymania i wykorzystania pieniędzy jeszcze daleko, bo dopiero im określą warunki na jakich zasadach otrzymają te pieniądze. A jak otrzymają to trzeba je wykorzystać jak najszybciej i jak najlepiej.

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #19 dnia: Października 31, 2010, 18:54:36 »
Ło ludzie, temat rewitalizacji Starego Miasta podnosiłem w przeszłości nie raz i aż trudno mi uwierzyć, że takie światłe czasy nastały. Na rewitalizacje zdobyły się w regionie mniejsze miejscowości, więc Police są jak najbardziej warte tego, by coś zrobić z historycznym centrum miasta. Tak naprędce:

- W ramach rewitalizacji powinna odbyć się odbudowa niezabudowanych kwartałów przy ul. Kołłataja i to najlepiej o podwyższonym standardzie, by tę część miasta zasiedlili ludzie, hmmm... o wyższym poczuciu estetyki. W chwili obecnej niestety nadmiar patologii ma wpływ na jakość życia w tej części miasta. Jest brzydko. Nowe inwestycje cywilizują zapuszczone rejony.

- Wschodnia pierzeja to raz. Dwa - zlikwidować Regulusa, NRDowskiego straszaka.

- Wyeksponować Sedinę. W chwili obecnej to jedyna urzeczywistniona Sedina. W Szczecinie od lat tylko się u niej gada. U nas obdarza nas swoim wdziękiem od lat.

- Powinno zadbać się o estetykę przestrzeni Starego Miasta: usunąć zbędne reklamy, zadbać o jakość pozostałych. Żadnej ordynarnej, krzykliwej tandety.

- Kafejki, kafejki, ogródki pod chmurką...

Tak se pomarzyłem :-) Pożyjemy, zobaczymy, ale - oby, oby.

yak

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #20 dnia: Października 31, 2010, 19:00:26 »
Hej, Panie Jakubie, a jakie Pan ma zdanie na temat "architektury militarnej"? Chodzi o te wielgaśne bunkry: przy Grunwaldzkiej, Kołłątaja i Sikorskiego. Pomijam mrzonki "obrony cywilnej". Spójrzmy jak miłośnicy historii. Zachować? Zlikwidować? Niełatwe pytanie. Z resztą uwag się zgadzam. Pozdrowienia.

PS
Pan wie, że lubię sklep "Regulus". Ale ma Pan rację. Tylko coś mi się zdaje, że teren, na którym stoi to własność PSS "Społem". Jak zatem to coś zlikwidować?

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 01, 2010, 08:12:30 »
Cytat: "yak"
Hej, Panie Jakubie, a jakie Pan ma zdanie na temat "architektury militarnej"? Chodzi o te wielgaśne bunkry: przy Grunwaldzkiej, Kołłątaja i Sikorskiego. Pomijam mrzonki "obrony cywilnej". Spójrzmy jak miłośnicy historii. Zachować? Zlikwidować? Niełatwe pytanie. Z resztą uwag się zgadzam. Pozdrowienia.

PS
Pan wie, że lubię sklep "Regulus". Ale ma Pan rację. Tylko coś mi się zdaje, że teren, na którym stoi to własność PSS "Społem". Jak zatem to coś zlikwidować?



Popuszczam wodze wyobraźni - załóżmy, że tworzymy z Polic, taki swoisty skansen, "miasto militarne", chcemy ukazać część przestrzeni miejskiej, jaka została podporządkowana przemysłowi wojennemu. Turyści mają do zaliczenia ileś tam punktów na mapie, chodzą od takiego bunkra do takiego, prezentacja wnętrz, choćby minimalna ekspozycja. Kreujemy atrakcję historyczną. Teraz bunkry, tunele, tajemnice dobrze się sprzedają. Turystyka profilowana, tematyczna. A w chwili, gdy los zakładów jest chwiejny, próbowałbym zastanowić się nad tworzeniem nowych jakości, które nie zamkną Polic w zapyziałej prowincjonalności. I wówczas utrzymanie takich obiektów ma sens.

Ale spójrzmy też prawdzie w oczy - te obiekty nie posiadają aż tak dużej wartości historycznej. Jeśli istniałyby realne plany odtworzenia w Starych Policach tkanki miejskiej, to sam osobiście nie płakałbym zbytnio za nimi. I jeśli nikomu nie chciałoby się z Polic tworzyć wyżej wspomnianej atrakcji, cóż... pozostaje sfotografować - i wyburzyć.

Regulus - bez względu na to, czy grunty są społemowskie, czy gminne, to zastanawiam się, czy nie byłoby możliwe zaproponowanie spółdzielni współudział w odbudowie części północnej pierzei. Widziałem już takie rozwiązania, gdzie na parterze kamienic mieszczą się dużopowierzchniowe sklepy i wygląda to dość estetycznie.

yak

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 01, 2010, 08:24:46 »
Dziękuję za odpowiedź, dla mnie jest to cenny głos w dyskusji, do której na pewno dojdzie w jakimś momencie po wyborach. Pozdrawiam.

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 01, 2010, 13:59:51 »
Co do bunkrow:
1. Nie ma aż takiego "głodu ziemi" w Policach, żeby bunkry wyburzac, bo nie ma gdzie budowac nowych bloków. (w samych Starych Policach też masa przestrzeni)
2. Chyba nikt się nie podejmie ich wyburzania/wysadzania bo jak/po co/ za co?

Ja w jakiś tam swoich wizjach widziałbym zagospodarowanie terenów na północ od ul. Grunwaldzkiej, uporządkowanie terenu, zabudowy, jakieś nowe ładne bloki, szeregowce czy coś.

Czy istnieja dalej plany zagospodarowania terenów nad Łarpią? Bo kiedyś były plany deptaków itp. Plany ciekawe, choc spacerowanie przy komarach średnio przyjemne.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 03, 2010, 00:04:44 »
Cytat: "Borisz"
Czy istnieja dalej plany zagospodarowania terenów nad Łarpią? Bo kiedyś były plany deptaków itp. Plany ciekawe, choc spacerowanie przy komarach średnio przyjemne.


Też właśnie nie dawno słyszałem o jakimś projekcie nad Łarpią. Ponoć ma być deptak i odnowione keje.

Zafrina

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 03, 2010, 07:50:51 »
Ja uważam, że sama idea jest bardzo ciekawa. Byleby się nie skończyło na samych planach i projektach (za które, swoją drogą, na pewno miasto zapłaci sporą sumkę) a niestety zazwyczaj tak jest, że wszystko zostaje głęboko w szafie. Jestem mieszkanką Starych Polic i widzę, czego im brak. Stare miasto sprawia wrażenie ponurej (poszarzałe, zdezelowane, stare budynki), zapuszczonej (niezadbane chodniki, zasyfiona fontanna) "umieralni" dla starszych ludzi. Brakuje tu życia, w każdym tego słowa znaczeniu. Oczywiście widać jakiś tam rozwój - nowe bloki, boiska przy szkołach, nowe chodniki... ale to wciąż za mało.

Chciałabym zwrócić uwagę na tę "pseudo ankietę", która w rzeczywistości jest chyba tylko jakimś nędznym wzorem bezmyślnie ściągniętym z internetu. Sama w ciągi kilkunastu minut napisałabym lepszą. Chyba celem ankietowania ludzi jest wyciągnięcie od nich jak największej ilości przydatnych informacji, a nie zakreślenie kilku krzyżyków na kartce papieru. Co to za pytania?
Np. (pisane z pamięci):
Czy nie jest dla pani uciążliwa działalność punktów gastronomicznych w okolicy??
Jakich punktów gastronomicznych? W okolicy? Sorry ale w Starych Policach są tylko dwa. Jeden malutki "kebab" niedaleko kościoła i pizzeria na przeciw poczty. Komu miałoby to przeszkadzać? Porównajcie zagęszczenie takich na lokali na liczbę mieszkańców w Starych i Nowych Policach, to zrozumiecie idiotyzm tego pytania.

Czy jest Pani dumna, z tego że mieszka w Starych Policach?
Dumna? A z czego tu być dumnym? Mogę być zadowolona lub niezadowolona z obecnego miejsca zamieszkania, ale dumna?? Czy Stare Miasto zapisało się w jakiś szczególny sposób w historii Polski? Więc odpowiedziałam, że lubię tą część miasta, ale duma to za wiele powiedziane, a Pani na to: "Można odpowiedzieć tak/nie lub nie mam zdania." Ale ja zdanie na ten temat mam, tylko odpowiedzi brak.

Czego brakuje w Pani części miasta?
Brakuje mi huśtawek, drabinek i innych takich "dupereli" na placu zabaw, które Gmina jakiś czas temu usunęła i nie postawiła nic w zamian. "Hmmm jak to zapisać - no więc place zabaw?" Nie, placów zabaw nie brakuje, ale są wyposażone gorzej niż kilkadziesiąt lat temu.

A co z placówkami zdrowia w Starych Policach?
Że co...?? Nawet dentysty tu nie uświadczysz.

Podsumowując - pytania powinny być otwarte, by mieszkańcy mogli wyrazić swoje zdanie. Ograniczone odpowiedzi typu tak/nie/nie mam zdania nie wyrażą tego, co mamy do powiedzenia. A i korzystający z tych ankiet niczego się z nich nie dowiedzą. Zapamiętałam tylko kilka pytań, bo "przeankietowana" zostałam już jakiś czas temu, ale wciąż pozostał mi niesmak.

yak

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 03, 2010, 08:06:21 »
A co to była za ankieta? Kto ją przeprowadzał?

Zafrina

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 03, 2010, 08:17:20 »
Przeprowadzali ją pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach. Zatrzymywali ludzi na ulicy. Sęk w tym, że ludzie zazwyczaj się gdzieś śpieszą i nie mają czasu na ankietę. Dobrym pomysłem byłoby powrzucanie ankiet do skrzynek na listy i ustawienie jakiegoś pojemnika na wypełnione ankiety. Może ludzie wypełniliby taką ankietę przy kawce.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 04, 2010, 18:59:12 »
SPZP "Skarb"

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 04, 2010, 21:49:07 »
u nas to zdecydowanie nie konieczne