Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Głosuję na:

1. Ewa Chmielewska - Police XXI
15 (12%)
2. Władysław Diakun - WS "GRYF"
71 (56.8%)
3. Krystian Kowalewski - PO
34 (27.2%)
4. Jadwiga Zielińska - SLD
5 (4%)

Głosów w sumie: 68

Głosowanie skończone: Listopada 01, 2010, 21:42:55

Autor Wątek: [Gmina Police] Forumowe głosowanie  (Przeczytany 28938 razy)

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Forumowe głosowanie
« Odpowiedź #30 dnia: Października 24, 2010, 21:05:10 »
Jestem wolny i niezależny i nikt mi nie mówi co mam pisać i mówić,ale niktórzy piszą i są za to wynagradzani z pieniędzy podatników.
Mariusz

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Forumowe głosowanie
« Odpowiedź #31 dnia: Października 24, 2010, 21:06:57 »
Dziękuję za zejście z tematu, kolejne nagrodzimy.
Pogaduszki na PW Panowie :)

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Forumowe głosowanie
« Odpowiedź #32 dnia: Października 25, 2010, 13:28:47 »
Cytat: "mariusz88887"
Burmistrz musi mieć wizje gminy musi ją rozwijać a to może zagwarantować tylko młody i dynamiczny człowiek który wie czego chce i nie będzie podatny na wplyw innych osób.

Jesteś calkowicie przekonany do swoich stwierdzeń?
Tylko młody burmistrz może być dynamiczny?
Tylko młody burmistrz ma patent na wizję gminy?
Tylko młody wie czego chce?
Tylko młody nie będzie podatny na wpływy innych?

Nie ustosunkowałes się do wcześniejszych moich wypowiedzi, nie mniej jednak ja dodam, że wizję gminy bardzo łatwo stworzyć, albowiem chyba każdy rajca gminy oraz mieszkańcy pragną mieszkać w gminie opływającej w dostatek, pięknej, z wyremontowanymi drogami, domami, pielęgnowaną zielenią, z pełnym dostepem do kanalizacji, internetu etc. Chyba nie ma takiej gminy, gdzie wizja byłaby inna? Inna kwestią jest realizacja tej wizji. Janse- młody dynamiczny władca zatroszczy się o to wszystko, tylko jak? Skąd weźnie środki na to? Jak zrealizuje wizje swoje przy ograniczonych źródłach finansowania? Jak przekona innych, że akurat w tej chwili jest ważniejsza np. budowa nowej drogi miejskiej a nie budowa basenu? Jak sobie wyobrażasz brak współpracy z Radą Gminy i nieuleganie wpływom innym? Te kwestie są dużo bradziej skomplikowane. Jeśli piszesz o tym, jaki powinien być burmistrz, to zwróć prosze uwagę na wszystkie aspekty tej problematyki.
Pozdrawiam

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Forumowe głosowanie
« Odpowiedź #33 dnia: Października 25, 2010, 13:58:42 »
Cytat: "MrW"
Nie ustosunkowałes się do wcześniejszych moich wypowiedzi, nie mniej jednak ja dodam, że wizję gminy bardzo łatwo stworzyć, albowiem chyba każdy rajca gminy oraz mieszkańcy pragną mieszkać w gminie opływającej w dostatek, pięknej, z wyremontowanymi drogami, domami, pielęgnowaną zielenią, z pełnym dostepem do kanalizacji, internetu etc. Chyba nie ma takiej gminy, gdzie wizja byłaby inna? Inna kwestią jest realizacja tej wizji. Janse- młody dynamiczny władca zatroszczy się o to wszystko, tylko jak? Skąd weźnie środki na to? Jak zrealizuje wizje swoje przy ograniczonych źródłach finansowania? Jak przekona innych, że akurat w tej chwili jest ważniejsza np. budowa nowej drogi miejskiej a nie budowa basenu? Jak sobie wyobrażasz brak współpracy z Radą Gminy i nieuleganie wpływom innym? Te kwestie są dużo bradziej skomplikowane. Jeśli piszesz o tym, jaki powinien być burmistrz, to zwróć prosze uwagę na wszystkie aspekty tej problematyki.


Właśnie zawarłeś w tym poście treśći które przemawiają za tym,aby nastąpiły zmiany,bo obecny skład ekipy rządzącej przez 8 lat nie podołał wyzwaniu i oczekiwaniom wyborców.Stanowisko burmistrza to nie kółko zainteresowań lub kółko wzajemnej adoracji-to służba to misja na rzecz miasta gminy.Ja nie dostrzegam nic wyjątkowego,ba nawet nic..........przeciętnego w tym co na rzecz tej Gminy lub miasta przez okres 8 !!!! lat zrobiła ta ekipa-jak patrzę na gminy sąsiednie zastanawiam się jak to możliwe,że tam można.........budować,pozyskać strategicznych inwestorów,ograniczyć bezrobocie,tworzyć infrastrukturę,pozwolić mieszkańcom budować się,stwarzać dogodne warunki w procesie tworzenia własnej działalności,zabiegać o środki z UE-mieć wizję rozwoju miasta i Gminy itd itd.Większość tych założeń przerasta pana Diakuna i jego sztab-dlatego danie mu kolejnego kredytu zaufania na następne lata jest w moim odczuciu nieporozumieniem i stratą czasu dla miasta i Gminy.Stąd słuszna idea wymiany tej ekipy.W każdym przedsiębiorstwie jest rzeczą oczywistą że jeżeli Dyrektor źle nim zarządza,osiąga marne efekty-dyskwalifikuje go to do bycia Dyrektorem.Nie inaczej jest w tym przypadku-elektorat,mieszkańcy chcąc iść z postępem czasu cywilizacji muszą podziękować tym którzy tego nie rozumieją albo zwyczajnie się na obecne czasy nie nadają bo to nie ich "świat" inna bajka.Pokazane wyżej głosowanie wyraźnie wskazuje że obecnej władzy będzie baaaaardzo ciężko utrzymać się lub samodzielnie sprawować rządy w mieście.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Forumowe głosowanie
« Odpowiedź #34 dnia: Października 25, 2010, 14:39:54 »
Cytat: "mariusz88887"
Nie po to walczyliśmy o demokrację i wolność słowa w Polsce,żeby ktoś poprzez swoje insynuacje i nietrafione podpowiedzi probowal nam je ograniczać,i o ile wiadomo to cisza wyborcza obowiązuje 24 godz przed wyborami i tyle .


Mylisz się drogi kolego, ewentualnie mylisz pojęcia. My rozmawiamy o forumowej ciszy wyborczej. Taką ciszę możemy wprowadzić sobie kiedy chcemy i na warunkach jakie chcemy i nie ma się ona nijak do tej ustawowej.

Cytat: "yak"
Dużo ryzykują. Jedna nieprzemyślana wypowiedź ad personam i proces w trybie wyborczym gotowy... Przeciw właścicielowi witryny zawierającej forum, bo ustalenie obrażającego w ciągu 24 godzin (tryb wyborczy) jest praktycznie niemożliwe.


Czy ryzykujemy? Kuba gdzieś napisał, że warunkiem skrócenia ciszy jest odpowiedni poziom dyskusji. Gdy dyskusja zacznie zbaczać w kierunku, który opisałeś cisza zostanie wprowadzona.
Swoją drogą drogi yaku największym ryzykantem jesteś Ty [: Mając na koncie dwa ostrzeżenia prowadzić dyskusję z mariusz88887 w taki sposób, że zbliżasz się do 3 ostrzeżenia, a tym samym miesięcznego postu od forum... w tak gorącym okresie chyba przez sekundkę mogłoby Ci być smuto z tego powodu?

yak

  • Gość
[Gmina Police] Forumowe głosowanie
« Odpowiedź #35 dnia: Października 25, 2010, 15:00:09 »
Eh, Denver, ja też mam czasem ochotę się pobawić. Zresztą - na bany są sposoby. Ale nie napiszę jakie, bo mogę ich potrzebować. Wystraszony, ale pogodny, pozdrawiam serdecznie.

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Forumowe głosowanie
« Odpowiedź #36 dnia: Października 25, 2010, 15:15:08 »
Jak długo jeszcze ekipa obecnego burmistrza będzie zawłaszczała władzę i stanowiska w Gminie i pozostałych jednostkach samorządowych. Rzygać się chce jak się patrzy ciągle na te same gęby w TV kablowej, które nie mają nic nowego do zaproponowania, poza pustosłowiem. Czy w Policach nie ma innych ludzi, poza ekipą Diakuna ? Przewietrzyć to lapidarium na Batorego, gdzie się roi od emerytów i ich rodzin, gdzie pracę dostają tylko swoi i wiedzą o tym całe Police. Jak długo Policzanie będą dawali robic sobie wodę z mózgu przez zblatowane (niby ziezależne) gminne media. Ludzie włączcie myślenie , dajcie szansę sobie i swoim dzieciom !

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Forumowe głosowanie
« Odpowiedź #37 dnia: Października 25, 2010, 15:22:41 »
Cytat: "Król podziemia"
Ja nie dostrzegam nic wyjątkowego,ba nawet nic..........przeciętnego w tym co na rzecz tej Gminy lub miasta przez okres 8 !!!! lat zrobiła ta ekipa-jak patrzę na gminy sąsiednie zastanawiam się jak to możliwe,że tam można.........budować,pozyskać strategicznych inwestorów,ograniczyć bezrobocie,tworzyć infrastrukturę,pozwolić mieszkańcom budować się,stwarzać dogodne warunki w procesie tworzenia własnej działalności,zabiegać o środki z UE-mieć wizję rozwoju miasta i Gminy itd itd

Napisz Królu więc, jak Twój kandydat zamierza to osiągnąć? Może mnie przekonasz. Ale prosze o konkrety- skąd weźnie środki na inwestycje? Jakimi elementami zachęci do inwestowania? Napisz o mechanizmie pozyskiwania środków z UE? Jaki ma pomysł na ograniczenie bezrobocia? Jakie mechanizm zastosuje, by zachęcic do tworzenia własnej działalności.
Prosze o konkrety...

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Forumowe głosowanie
« Odpowiedź #38 dnia: Października 25, 2010, 15:43:15 »
Cytat: "MrW"
Napisz Królu więc, jak Twój kandydat zamierza to osiągnąć?

Już to pisałem-napiszę raz jeszcze-z polityką nie mam i mieć nie będę nic wspólnego.Jako mieszkaniec tego miasta-tej gminy poprzez wybory udzielam albo nie udzielam poparcia danemu kandydatowi a potem w tychże samych wyborach go "rozliczam" Nie ma znaczenia czy On jest czerwony,zielony czy żółty-ma trzeźwo myśleć i tak gospodarować aby wypełnić złożone obietnice.Nie zamierzam burmistrza dokształcać lub prowadzić wykłady z zarządzania czy pomoc w pozyskiwaniu dotacji z UE, szkolenia w ramach Centrum Szkolenia Kadr, doradztwo w zakresie zewnętrznych źródeł finansowania, marketingu itp-od tego jest Burmistrzem ma swoich doradców i cały aparat prawny który powinien nad tym czuwać.Jeżeli nie-jest szereg firm konsultingowych i chętnie wyręczą i dokształcą.To są w gruncie rzeczy podstawy na każdym kierunków studiów zarządzania i marketingu.Mam prostą metodę zadzwonić do Dobrej,Goleniowa,Kobylanki i zwyczajnie po koleżeńsku zapytać jak Oni to robią ;-) prawda że proste-?
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Zdanowicz.J

  • Gość
[Gmina Police] Forumowe głosowanie
« Odpowiedź #39 dnia: Października 25, 2010, 22:46:55 »
Cytat: "Król podziemia"
Mam prostą metodę zadzwonić do Dobrej,Goleniowa,Kobylanki i zwyczajnie po koleżeńsku zapytać jak Oni to robią ;-) prawda że proste-?


...a to przewyzsza już aspiracje i honor "tych" co rządzą.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Forumowe głosowanie
« Odpowiedź #40 dnia: Października 26, 2010, 00:16:59 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Król podziemia napisał/a:
Mam prostą metodę zadzwonić do Dobrej,Goleniowa,Kobylanki i zwyczajnie po koleżeńsku zapytać jak Oni to robią  prawda że proste-?

...a to przewyzsza już aspiracje i honor "tych" co rządzą.

Takie pisanie do złudzenia przypomina mi kibicowanie np. piłkarzom noznym. 90% Panów z piwnymi brzusiami siedzi przed telewizorami i narzekają na wszystko i wszystkich. Ci Panowie zrobiliby wszystko lepiej, gdyby grali to by nastrzelali 10 bramek Hiszpanom czy Brazylijczyka a jak ewentualnie mieliby zostać trenerami to wtenczas reprezentacja czy drużyny polskie byłyby światową klasą... 90% gnusniejących w swych fotelech facetów tak czyni...
Wracając do konkretów.
Jasne, jakież to proste zadzwonić do kolegów z gminy Dobra, Goleniów, czy Kobylanka...
Jakież to proste...
A czy pomyśleliście o takich sprawach, by przed wykonaniem takiego telefonu zweryfikować takie aspekty, jak przykładowo: Gmina Police- 40 tys ludności, dla porownania Gmina dobra- 12 tys, gmina Kobylanka - 5 tysięcy z hakiem. Powierzchnia, Długości drug, gminnych, powiatowych. Gęstość zaludnienia, stopa bezrobocia... tych czynników determinujących uwarunkowania dla czynionych przedsięwzięc jest mnóstwo. Czy faktycznie taki telefon koleżeński z poradą jest najprostrzym rozwiązaniem?

Zdanowicz.J

  • Gość
[Gmina Police] Forumowe głosowanie
« Odpowiedź #41 dnia: Października 26, 2010, 02:10:55 »
Cytat: "MrW"
Czy faktycznie taki telefon koleżeński z poradą jest najprostrzym rozwiązaniem?

Zapewne masz rację. To takie sobie  gdybanie. Zapewne Kobylanka "oszalała by ze szczęścia" z kasą Gminy Police. Faktem pozostanie jednak to, że warto czasami uczyć się od innych. Police to jeszcze nie np. Oborniki. Ale popytać zawsze można.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Forumowe głosowanie
« Odpowiedź #42 dnia: Października 26, 2010, 13:59:12 »
Cytat: "MrW"
A czy pomyśleliście o takich sprawach, by przed wykonaniem takiego telefonu zweryfikować takie aspekty, jak przykładowo: Gmina Police- 40 tys ludności

Zazwyczaj staram się u źródła pozyskiwać wiedzę i informacje-jest dużo periodyków i informacji na temat strategii i rozwoju poszczególnych Gmin-także tej Naszej http://www.bip.police.pl/?cid=10 Już pisałem-powtórzę-ta strategi pogrążyła i ośmieszyła obecną władzę-zachęcam gorąco do wnikliwego przeczytania i poddania jej analizie.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Forumowe głosowanie
« Odpowiedź #43 dnia: Października 26, 2010, 14:12:50 »
Cytat: "yak"
Eh, Denver, ja też mam czasem ochotę się pobawić. Zresztą - na bany są sposoby. Ale nie napiszę jakie, bo mogę ich potrzebować. Wystraszony, ale pogodny, pozdrawiam serdecznie.


Nikt nie zabrania Cię bawić. Jeśli jednak masz na myśli zabawę kimś/czyimś kosztem to nie twierdzę, że nie może to sprawiać przyjemności, ale z racji pełnionej funkcji muszę tak działać, by te zabawy innym ograniczać.
Waż słowa, bo pisząc, że na bany jest sposób sprawiasz, że rośnie mi motywacja by dołożyć wszelkich starań był skuteczny. Mówiąc bardziej obrazowo dla jednej niegrzecznej owieczki poświęcił był całe stadko zasobników wełny o anielskim usposobieniu [:

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Forumowe głosowanie
« Odpowiedź #44 dnia: Października 26, 2010, 14:39:06 »
Cytat: "Król podziemia"
Zazwyczaj staram się u źródła pozyskiwać wiedzę i informacje-jest dużo periodyków i informacji na temat strategii i rozwoju poszczególnych Gmin-także tej Naszej http://www.bip.police.pl/?cid=10 Już pisałem-powtórzę-ta strategi pogrążyła i ośmieszyła obecną władzę-zachęcam gorąco do wnikliwego przeczytania i poddania jej analizie.

Pod tym względem się zgadzamy. Podstawą wiedzy winny być twarde fakty ex post...statystyczne, ekonometryczne, empiryczne, etc. To miałem na myśli wtrącając dygresje o wykonuwaniu telefonów do kolegów z innych gmin.
Co do Strategii... wyobraź sobie, że od pewnego czasu ją równiez studiuję. Nie w aspekcie, jak Ty- co się władzy udalo, a co nie. Tylko w aspekcie- co możnaby było wdrożyć by lepiej się żyło w naszym regionie /vide temat o Inwestycjach/.
Co do sameg o sformułowania Strategia- jestem przeciwnikiem tworzenia strategii szczegółowych, albowiem z doświadczenia zawodowego (a wierz mi, że moge się nazwać specjalistą ds planowania i strategii) stwierdzam stanowczo, że plany szczegółowe i strategie szczegółowe sięgające horyzontem czasowym okres dłuższy niż 3 lata są jak "gruszki na wierzbie".
Pozdrawiam