Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Nowoczesna Polska - Razem do Europy.  (Przeczytany 10587 razy)

Zdanowicz.J

  • Gość
[Ogólne] Nowoczesna Polska - Razem do Europy.
« dnia: Października 04, 2010, 11:33:00 »
Czy powstanie Stowarzyszenia Nowoczesna Polska przerodzi się w partię?

Czekałem 20 lat na kolejny etap wdrażania Polski do Europy. Początek znakomity, choć nie pozbawiony błędów. Ale uważam że "ten pierwszy raz" nie zawsze wychodzi. Janusz Palikot ma moje poparcie w tworzeniu oddolnych struktur mających na celu odmianę polskiej polityki.
Zadanie bardzo trudne lecz możliwe. Zapewne ruch ten będzie świadkiem wielu przemian w swoich szeregach, lecz wierzę że wskaże drogę do unowocześnienia sposobów zarządzania krajem. Do kraju wracają i będą wracać młodzi, utalentowani ludzie z dużym bagażem nie tylko "dudków" ale przede wszystkim ogromnym bagażem doświadczeń. Ci ludzie będą kiedyś "grali pierwsze skrzypce"
Od kilku lat, w swoich postach zwracałem wielokrotnie uwagę (szkutnik51) na konieczność zmian jakie teraz proponuje Pan Palikot. Zauważałem i zauważam setki drobnych w sumie zmian, mogących ułatwić życie wielu ludziom. Wystarczy korzystać z wzorców.
Podobne przemiany przechodziły inne, starsze demokracje i nie ma potrzeby wymyślać ponownie przysłowiowego koła. Podczas ostatniej wizyty, miałem okazje rozmawiać z wieloma ludźmi w Polsce, Szczecinie, Policach i Trzebieży. Wielu czuje potrzebę takich zmian lecz nie bardzo wie jak tego dokonać. Ruch - Nowoczesna Polska mam nadzieję wskaże tą drogę. Jako przykład mogę podać rozmowę z bardzo sympatycznym, znanym i stabilnym mieszkańcem Trzebieży. W rozmowie można było wyczuć pretensje do innych, mieszkających czy przebywających za granicą, za "rady i uwagi" dotyczące prostych ludzkich spraw i rozwiązań. W konkretnym przypadku budowy domu. Bo na zachodzie to robi się już tak ! używa się innych materiałów i rozwiązań. Bo nie wygląda to estetycznie.
Drogi rozmówco. Tą drogą jest importowana technologia i nowoczesne rozwiązania. Ludzie którzy byli tam, pracowali, zapewne będą budować swój dom nowoczesny, ekologiczny i estetyczny. Bo wystarczy popatrzeć jak wyglądają " wille ubiegłego systemu"
Chętnych udziału w nowym ruchu z terenu powiatu polickiego i Szczecina zapraszam na priva.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Nowoczesna Polska - Razem do Europy.
« Odpowiedź #1 dnia: Października 04, 2010, 15:34:52 »
Mimo że nie jestem wróżką nie wróżę Palikotowi sukcesu politycznego...bo kto by chciał głosować na pana wymachującym sztucznym....

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Ogólne] Nowoczesna Polska - Razem do Europy.
« Odpowiedź #2 dnia: Października 04, 2010, 15:44:18 »
Wydaje mi się, że znajdą się tacy, ale nie będzie to znacząca liczba :)

pinki

  • Gość
[Ogólne] Nowoczesna Polska - Razem do Europy.
« Odpowiedź #3 dnia: Października 04, 2010, 17:18:43 »
Podsumowanie postulatów przez pana Bosaka.

Podsumowując - w programie są trzy typy postulatów:

- antyklerykalne

- obyczajowe

- populizm polityczno-socjalny

 

Niemal żaden z postulatów nie dotyczy rzeczywistych przyczyn nienowoczesności i słabości państwa polskiego, co najwyżej ocierają się o jego niektóre objawy (trudności z dostępem do szybkiego internetu, brak standardów e-państwa). Ruch Palikota w świetle tych postulatów jawi się jako taka "Samoobrona II" dla naiwnych lewicowo-liberalnych ignorantów, którzy politykę znają głównie ze "Szkła Kontaktowego" i nie skalali się czytaniem w prasie tekstów dłuższych niż 1500 znaków.


Dziwne że część postulatów podobna jest do postulatów pan Janusz Korwina Mikke, zabrakło jeszcze aby był punkt o legalizacji Marihuany. To studenci mieli by na kogo głosować.

jezat

  • Gość
[Ogólne] Nowoczesna Polska - Razem do Europy.
« Odpowiedź #4 dnia: Października 05, 2010, 17:10:04 »
Cytat: "pinki"
Podsumowanie postulatów przez pana Bosaka.

Podsumowując - w programie są trzy typy postulatów:

- antyklerykalne

- obyczajowe

- populizm polityczno-socjalny

 

Niemal żaden z postulatów nie dotyczy rzeczywistych przyczyn nienowoczesności i słabości państwa polskiego, co najwyżej ocierają się o jego niektóre objawy (trudności z dostępem do szybkiego internetu, brak standardów e-państwa). Ruch Palikota w świetle tych postulatów jawi się jako taka "Samoobrona II" dla naiwnych lewicowo-liberalnych ignorantów, którzy politykę znają głównie ze "Szkła Kontaktowego" i nie skalali się czytaniem w prasie tekstów dłuższych niż 1500 znaków.


Dziwne że część postulatów podobna jest do postulatów pan Janusz Korwina Mikke, zabrakło jeszcze aby był punkt o legalizacji Marihuany. To studenci mieli by na kogo głosować.

A tobie pewnie jest dobrze w tym politycznym szambie?50% uprawnionych nie uczestniczy w wyborach.Dlaczego?A na kogo mają postawić?Na ciągle te same gęby pełne frazesów o państwie demokratycznym, ignorujący ,w najważniejszym miejscu państwa czyli sejmie, wiszący znak obcego państwa czyli krzyż. Palikot to właśnie oferta dla myślących a nie modlących.Nowoczesne państwo to właśnie państwo demokratyczne a nie klerykalne.Znaczna część Polaków ma już dosyć dominacji watykańskiej mafii i szuka możliwości ukrócenia jej kryminalnych procederów.Te możliwości otwiera Nowoczesna Polska.Ale żeby to sobie uzmysłowić trzeba koniecznie zdjąć klapki które ograniczają pole widzenia a nie przeczytać kolejne teksty egzorcysty Jarkacza.

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Ogólne] Nowoczesna Polska - Razem do Europy.
« Odpowiedź #5 dnia: Października 06, 2010, 12:30:40 »
Wiecie co panowie?
Ostatnio trudno o jakiś temat,który by nie zamienił się w prywatna wymiane zdań,osobistych wycieczek i animozji przez yaka,zdanowicza i teraz szczerbickiego!
Może tak przeniesiecie swoje dyskusje  o tym kto kim,czym  jest i etc. na priv?
Dajcie żyć!
 :crazy:


Do admina:
Może tak kilka ostrzeżeń  zdyscyplinuje panów tryskających jadem do siebie?
Na razie nie ma podpisu......

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Ogólne] Nowoczesna Polska - Razem do Europy.
« Odpowiedź #6 dnia: Października 06, 2010, 12:36:40 »
Myślę, że bez znaczenia na to w jakiej komitywie są moderatorzy i admin z niektórymi użytkownikami, równo traktując wszystkich faktycznie dwóch panów już zapracowało na ostrzeżenia.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Ogólne] Nowoczesna Polska - Razem do Europy.
« Odpowiedź #7 dnia: Października 06, 2010, 14:37:07 »
Cytat: "Piotrek"
Bo kto by chciał głosować na pana wymachującym sztucznym....

Ja, oprocz tego ze chce glosowac, to pamietam w jakiej slusznej sprawie machal sztucznym penisem.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Nowoczesna Polska - Razem do Europy.
« Odpowiedź #8 dnia: Października 06, 2010, 18:06:07 »
Cytuj (zaznaczone)
to pamietam w jakiej slusznej sprawie machal sztucznym penisem.


Zostawcie w spokoju Janusza...Czym dysponuje, tym macha... :faja:

Mamabije

  • Gość
[Ogólne] Nowoczesna Polska - Razem do Europy.
« Odpowiedź #9 dnia: Października 06, 2010, 20:10:25 »
Co do Palikota- poczekamy, zobaczymy, posłuchamy i jak będzie sensownie to zagłosujemy.
Ave.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Nowoczesna Polska - Razem do Europy.
« Odpowiedź #10 dnia: Października 06, 2010, 21:07:11 »
Tak populistycznych haseł jak tych z partii Palikota dawno nie słyszałem. I mimo, iż z niektórymi się zgadzam (rozdział Kościoła od państwa), z innymi niekoniecznie (aborcja na życzenie) to jednak nie zagłosuję na człowieka, który w dobie upadającej gospodarki wabi elektorat nic nie znaczącymi dla rozwoju kraju hasełkami.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

sekator

  • Gość
[Ogólne] Nowoczesna Polska - Razem do Europy.
« Odpowiedź #11 dnia: Października 06, 2010, 21:45:32 »
Cytat: "KrP"
Tak populistycznych haseł jak tych z partii Palikota dawno nie słyszałem


Są to w większości tematy zastępcze, które przeciętna polska rodzina ma w d...e albo, są one na marginesie jej zainteresowań. Ludzie chcą pracy, chleba, bezpieczeństwa, opieki medycznej, mozliwości kształcenia i rozwoju dla swoich dzieci, miejsc w żłobkach i przedszkolach itp.
Palikot to znudzony krezus, który bawi się kosztem głupiej gawiedzi łapiącej się na populistyczne hasła. Bez PO, zginie marnie jak większość bezideowych oszołomów, oderwanych i nierozumiejących przyziemnych problemów szarego wyborcy, którym Januszek tak naprawdę gardzi.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Nowoczesna Polska - Razem do Europy.
« Odpowiedź #12 dnia: Października 07, 2010, 10:24:02 »
Wszystkie posty nie na temat będą lecieć w kalafiory - już zresztą kilka poleciało.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Ogólne] Nowoczesna Polska - Razem do Europy.
« Odpowiedź #13 dnia: Października 07, 2010, 18:04:08 »
No,od razu lepiej się czyta.
Thx Kuba.

Co do tematu to fakt,hasła populistyczne i przypominaja mi to co czytałem u Korwina.
Tylko że partia Palikota zapewne zbierze więcej procent poparcia niz partia JKM.
Zobaczymy jak będzie.
Na razie nie ma podpisu......

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Nowoczesna Polska - Razem do Europy.
« Odpowiedź #14 dnia: Października 07, 2010, 22:06:17 »
Witam po dłużeszj nieobecności spowodowanej awarią sprzętu.Co do Palikota...hmm..Ja osobiście nie wróżę jego inicjatywie wielkich szans powodzenia..Skubnie trochę z PO,trochę z SLD i tyle jego..Bedzie się ścigał z PSL,nic więcej...Pozdrawiam..
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...