Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police-Szczecin] Nasza kochana "Szosa Polska"...  (Przeczytany 26964 razy)

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police-Szczecin] Nasza kochana "Szosa Polska"...
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 07, 2011, 17:21:41 »
Cytat: "gzzz"
Bo obawiam sie, ze juz za rok droga ta bedzie po prostu nieprzejezdna.

Obawiam się że ta droga,ta nawierzchnia już dawno straciła jakikolwiek status drogi publicznej.Tak naprawdę to  od dłuższego czasu stwarza już realne zagrożenie dla jej użytkowników.Temat modernizacji  jak widać jest niewygodny miejskim włodarzom i dyrekcji dróg a media lokalne zauważą problem wówczas kiedy dojdzie tam do tragedii.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police-Szczecin] Nasza kochana "Szosa Polska"...
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 07, 2011, 18:28:06 »
Szkoda tylko, że problem leży w większości po stronie Szczecina :/

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police-Szczecin] Nasza kochana "Szosa Polska"...
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 07, 2011, 18:51:35 »
Cytat: "Piotrek"
Szkoda tylko, że problem leży w większości po stronie Szczecina :/

To chyba nie jest do konca tak, faktycznie droga w wiekszosci lezy na terenie Szczecina, ale chyba policcy politycy potrafia mowic wolac prosic gryzc i krzyczec, po to ich wybieramy zeby walczyli o nasze wspolne dobro, powiedzmy sobie to szczerze lepsza droga juz jest do Goleniowa, Stargardu i Gryfina dlaczego do Polic ma byc takie dziadostwo? Jestem ciekaw czy byla jakakolwiek walka o to zeby Szczecin wyremontowal swoja czesc trasy Police - Szczecin przez Glebokie.

A polickie "media" w tej sprawie co? milcza, lepiej zajmowac sie Dniem Babci, dla mnie jest to calkowicie nie do przyjecia.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police-Szczecin] Nasza kochana "Szosa Polska"...
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 07, 2011, 19:05:00 »
Cytat: "jojo"
Wprowadzi się ograniczenie do 40 km/h na godzinę na całym odcinku i po krzyku.


A po co? Zbędne koszta, wystarczy, że wehikuły z SPPK skutecznie hamują prędkość na tym odcinku. Może w ramach rozwiązań racjonalizatorskich dostaną jeszcze za to kasę od odpowiednich organów. :)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police-Szczecin] Nasza kochana "Szosa Polska"...
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 07, 2011, 19:09:39 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "jojo"
Wprowadzi się ograniczenie do 40 km/h na godzinę na całym odcinku i po krzyku.


A po co? Zbędne koszta, wystarczy, że wehikuły z SPPK skutecznie hamują prędkość na tym odcinku. Może w ramach rozwiązań racjonalizatorskich dostaną jeszcze za to kasę od odpowiednich organów. :)


Akurat czepianie się SPPK jest nie nie miejscu. Takie mają rozkłady przygotowane przez ZDiTM, że albo muszą gonić na tym odcinku, albo w większości zmniejszyć prędkość, bo w innym wypadku wyprzedają rozkład o dobre kilka minut. Swoją drogą aż żal bierze, że nasze autobusy muszą pokonywać tę trasę kilkanaście razy dzienni po tych wszystkich dziurach. Swoją drogą - stan przystanku w Przęsocinie (w kierunku Polic) jest tragiczny, a zwalić się tego na Szczecin nie da [:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police-Szczecin] Nasza kochana "Szosa Polska"...
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 07, 2011, 19:21:03 »
Cytat: "Denver"
Akurat czepianie się SPPK jest nie nie miejscu.


Denver, ja naprawdę jestem wyrozumiałym człowiekiem i nie lubię się czepiać, ale jazda za takim zawalidrogą 25 km/h to już lekka przesada. Za każdym razem jak jestem w rodzinnych okolicach (średnio co 3 miesiące) zawsze - i tu bez przesadnego bajerowania - muszę przeżywać ten sam dramat.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police-Szczecin] Nasza kochana "Szosa Polska"...
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 07, 2011, 19:29:22 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Denver"
Akurat czepianie się SPPK jest nie nie miejscu.


Denver, ja naprawdę jestem wyrozumiałym człowiekiem i nie lubię się czepiać, ale jazda za takim zawalidrogą 25 km/h to już lekka przesada. Za każdym razem jak jestem w rodzinnych okolicach (średnio co 3 miesiące) zawsze - i tu bez przesadnego bajerowania - muszę przeżywać ten sam dramat.


I to jest kolejna kartka tej historii, nasi wlodarze, nie robia nic aby bylo lepiej w naszym miescie

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police-Szczecin] Nasza kochana "Szosa Polska"...
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 07, 2011, 19:30:15 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Denver"
Akurat czepianie się SPPK jest nie nie miejscu.


Denver, ja naprawdę jestem wyrozumiałym człowiekiem i nie lubię się czepiać, ale jazda za takim zawalidrogą 25 km/h to już lekka przesada. Za każdym razem jak jestem w rodzinnych okolicach (średnio co 3 miesiące) zawsze - i tu bez przesadnego bajerowania - muszę przeżywać ten sam dramat.


Jeżdżę codziennie liniami obsługiwanymi przez SPPK i naprawdę nigdy nie spotkałem się by prędkość na tym odcinku wynosiła tyle ile piszesz w swoim poście, a "wkurzam" się gdy autobus wlecze się 40 km/h w mścięcińskim lesie. Muszę mieć ogromne szczęście, a Ty pecha, że trafiasz na te kursy, a mi udaje się je omijać :D

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police-Szczecin] Nasza kochana "Szosa Polska"...
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 07, 2011, 19:43:49 »
Cytuj (zaznaczone)
Muszę mieć ogromne szczęście, a Ty pecha, że trafiasz na te kursy, a mi udaje się je omijać :D


Może być, jak mówisz, nie twierdze, że nie. Jednak odczuwanie prędkości w autobusie może  być dla pasażera wrażeniem względnym, ja natomiast jako kierowca widzę prędkość na zegarach. Pozostając przy temacie jakości tej drogi, to dodam, że już dawno powinno się ją poszerzyć, by w takich przypadkach wyprzedzanie nie stanowiło problemu.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police-Szczecin] Nasza kochana "Szosa Polska"...
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 07, 2011, 19:54:33 »
Cytat: "speedbax"
Cytuj (zaznaczone)
Muszę mieć ogromne szczęście, a Ty pecha, że trafiasz na te kursy, a mi udaje się je omijać :D


Może być, jak mówisz, nie twierdze, że nie. Jednak odczuwanie prędkości w autobusie może  być dla pasażera wrażeniem względnym, ja natomiast jako kierowca widzę prędkość na zegarach. Pozostając przy temacie jakości tej drogi, to dodam, że już dawno powinno się ją poszerzyć, by w takich przypadkach wyprzedzanie nie stanowiło problemu.


To, że korzystam z KM nie znaczy, że nie potrafię określić prędkość autobusu - a czasem zerknąć można na prędkościomierz w kabinie kierowcy, włączyć sobie gps w komórce i inne takie bajery - ale nie rozmywajmy tematu.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police-Szczecin] Nasza kochana "Szosa Polska"...
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 07, 2011, 20:06:22 »
Cytat: "Denver"
włączyć sobie gps w komórce i inne takie bajery - ale nie rozmywajmy tematu.


Racja, bardzo dokładne wskazanie prędkości, z tym nie będę dyskutował. Jednak dalej twierdzę, że autobusy SPPK tamują ruch i może lepszy stan dróg choć trochę poprawi obecną sytuację.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police-Szczecin] Nasza kochana "Szosa Polska"...
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 07, 2011, 20:32:07 »
Cytat: "speedbax"
Racja, bardzo dokładne wskazanie prędkości, z tym nie będę dyskutował. Jednak dalej twierdzę, że autobusy SPPK tamują ruch

Dużo ciekawych informacji w przedmiocie "zalecanych" przez SPPK prędkości swojego taboru mógłby przekazać kierowca-kierowcy tej firmy.Ja wysłuchując ich opowiadań często odnoszę wrażenie że to co prezentował w swoich filmach Stanisław Bareja to..pikuś ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

staryczlek

  • Gość
[Police-Szczecin] Nasza kochana "Szosa Polska"...
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 07, 2011, 20:37:51 »
Póki ta droga będzie niejako jedyną drogą do Polic - ( bo nad Odrą nie jest alternatywą ; acz często z niej korzystam ) ; z takim natężeniem ruchu i taką charakterystyką( cieżkie pojazdy transportowe z  Z CH ; ) to poprawa nawierzchni niewiele a właściwe nic nie pomoże . Jest zbyt wiele odcinków  z zakazem wyprzedzania , zbyt wiele skrzyżowań; zjazdów itp..

Na wersję dwupasmową nie ma co mieć nadzieji w najbliżyszch dwóch pokoleniach  :batman: ;
a obiecywania decydentów i jakże śmiałe plany wizje.. :rotfl: można traktować jako li tylko papkę przed- i wyborcżą...

Nie ma siły przebicia ekipa rządząca Polic, zbyt słabe jest lobby ;a do tego styk wpływów Polic i  Szczecina w temacie tego akurat odcinka trasy tylko umożliwia rozmycie decyzji i odpowiedzialności.

Trasa Głębokie- Police ma nieco lepszą jakość , baa nawet tworzy się ścieżka rowerowa / niedługo finisz./  lecz nie jest takim nerwem jak tamten kierunek.
Plus nieuregulowane stosunki własnosćiowe( tak jakoś mi pachnie..)i tak sobie możemy tylko ponarzekać, ...
zeby nie było- prawie codziennie ktoś z mojej Rodziny jeżdzi tym odcinkiem ; zatem no coments..


Co do szybkości....więcej by dała płynność ruchu niż pojedyńcza szybkość ; ale to kolejny temat rzeka... :<

Bizon

  • Gość
[Police-Szczecin] Nasza kochana "Szosa Polska"...
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 07, 2011, 21:31:55 »
Cytuj (zaznaczone)
Na wersję dwupasmową nie ma co mieć nadzieji w najbliżyszch dwóch pokoleniach


http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=718110

już kopią  :faja:

Offline Trismagist

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
[Police-Szczecin] Nasza kochana "Szosa Polska"...
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 07, 2011, 21:56:40 »
"Najzabawniej" jest teraz gdy Panowie łatający dziury jak mają "fajrant" zostawiają wycięte odcinki jezdni nieoznakując ich w żaden sposób. Rano jadąc jak jeszcze jest całkiem ciemno można się naciąć na takie niespodzianki zwłaszcza, że codziennie miejsce wycięcia się zmienia.