Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Dług publiczny  (Przeczytany 43829 razy)

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dług publiczny
« Odpowiedź #45 dnia: Października 05, 2010, 10:14:01 »
Cytat: "Piotrek"
jak obniży się podatek to zyska na tym gospodarka

Gdyby obywatele uczciwie zapłacili ten podatek zamiast uciekać w szarą strefę byłoby lepiej. Co z tego, że obniżą podatek skoro to, co wydasz przekażesz szarakowi, który od tego podatku nie zapłaci (albo zapłaci śmieszny ryczałcik jak to spryciarze robią).

Pytanie bonus zanim ktoś wyskoczy: czy naprawdę wierzycie, że ktoś, kto dziś nie płaci podatku od dochodów z nielegalnej działalności zarejestruje się i zacznie płacić bo podatek zostanie obniżony o kilka punktów procentowych?

jezat

  • Gość
[Ogólne] Dług publiczny
« Odpowiedź #46 dnia: Października 05, 2010, 10:23:40 »
Cytat: "Piotrek"
że jak obniży się podatek to zyska na tym gospodarka. Ludzie mają więcej pieniędzy=więcej kupują=więcej podatków. Nawet podali nazwę kraju który tak zrobił...jak się nie myleę Chile,

Piotrek a ja przed chwilą sprawdziłem skutki tego wynalazku nad którym się tak zachwycasz a nazywanym obniżka podatków u zródeł, czyli w sprawozdaniu NIK za 2009 rok
Efekt obniżenia podatków spowodował obniżenie dochodów z PIT z 38.658,5 mld PLN w 2008 do 35.763,7 mld PLN w 2009 roku  czyli o 7,5%.To również spowodowało spadek dochodów z VATu z 101.782,7 mld w 2008 do 99.454,7 mld w 2009 czyli o 2,7%.Taki w skrócie jest skutek PiSowskiego wynalazku pt.obniżanie podatków.

Cytat: "speedbax"
Po przykłady nie trzeba sięgać aż tak daleko, również Niemcy właśnie w ten sposób złagodzili skutki kryzysu i znacznie skrócili czas jego trwania, teraz widać wyraźnie ożywienie. Idąc do zwykłego sklepu można dostrzec różnicę, co ludzie kupują i ile kupują. Taką decyzję Donaldinio wraz z kolesiami powinni podjąć przed rokiem... Ale nie, bo po co, oni woleli zachwycać się fenomenem "zielonej wyspy", która okazała się nadmuchiwaną atrapą i zaczyna teraz pękać.

Może podasz bliższe dane kiedy ,jakie podatki i o ile zmniejszyli Niemcy?I drugie ile mld Euro wpompowali w ,jak ty to określasz, złagodzenie kryzysu,powiększając dług publiczny i tak znacznie wyższy niż Polski.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dług publiczny
« Odpowiedź #47 dnia: Października 05, 2010, 12:28:07 »
Cytat: "jezat"
Może podasz bliższe dane kiedy ,jakie podatki i o ile zmniejszyli Niemcy?I drugie ile mld Euro wpompowali w ,jak ty to określasz, złagodzenie kryzysu,powiększając dług publiczny i tak znacznie wyższy niż Polski.


Szczerze mowiac, to nie chce mi sie teraz szukac, kiedy dokladnie to bylo, jakos w maju zeszlego roku. Najprosciej bedzie, jak przetocze przyklad na samym sobie, jestem w Niemczech w najwyzszej klasie podatkowej i place podatek koscielny, po wprowadzeniu wspomnianych pakietow socjalnych zarabiam srednio 100-120 Euro netto wiecej, czy to duzo, czy malo - niech kazdy sobie odpowie. Ja jestem zadowolony, bo biorac pod uwage niektore ceny artykulow spozywczych i nie tylko, czesto wychodzi tak, ze w Niemczech jest taniej niz w Polsce. A doskonale wiemy ile wiecej mozna kupic za 120 Euro. Co do tych miliardow wpompowanych przez Niemcow, to uwazam, ze sa to madrze zainwestowane pieniadze, ktore juz teraz zaczynaja sie powoli zwracac. Warto tutaj wspomniec, ze to wlasnie miedzy innymi Niemcy daly najwiecej na ratowanie Grecji. Powoli zaczyna panowac przekonanie, ze nastepnym razem Niemcy nie beda "bankomatem Europy".

bob

  • Gość
[Ogólne] Dług publiczny
« Odpowiedź #48 dnia: Października 05, 2010, 12:35:39 »
Cytat: "speedbax"
Niemcy właśnie w ten sposób złagodzili skutki kryzysu

Masz na myśli zmianę klasyfikacji opodatkowania za noclegi w hotelach (Mövenpick)?  :lol2: Bo jakoś specjalnie inne przykłady nie chcą mi przyjść do głowy...

Niemcy owszem - pobudzili gospodarkę - ale z podatkami nie miało to wiele do czynienia. Przede wszystkim postawili na nogi ogromny program zamówień publicznych (Konjunkturprogramm), dzięki któremu wykonawcy i podwykonawcy remontów dróg, szkół, dworców itp. oraz producenci materiałów do ich pracy nie stracili pracy i mieli pieniądze, które mogli wydać: stąd ten ruch w sklepach.

A poza tym oszczędzają, oszczędzają i jeszcze raz oszczędzają; jeśli mieszkasz w Niemczech słyszałeś pewnie np. o odebraniu Kindergeldu pobierającym Hartz IV? Albo o planach reformy Bundeswehry, która jest po prostu za droga?

Pozdrawiam!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dług publiczny
« Odpowiedź #49 dnia: Października 05, 2010, 12:45:29 »
Cytat: "bob"
A poza tym oszczędzają, oszczędzają i jeszcze raz oszczędzają; jeśli mieszkasz w Niemczech słyszałeś pewnie np. o odebraniu Kindergeldu pobierającym Hartz IV? Albo o planach reformy Bundeswehry, która jest po prostu za droga?


Jasne, ze slyszalem i w pelni to popieram, z Harz IV chodzi glownie o emigrantow, ktorzy brzadko mowiac "produkuja dzieci" dla wiekszego socjalu, dodatkowo nie ma mowy o integracji z Niemcami, to zamkniete srodowiska, ktore w zaden sposob nie wplywaja na rozwoj kraju. Teraz ma byc tak, ze to urzednicy beda decydowac na co maja byc przeznaczane pieniadze, a Arbeitsamt bedzie bezposrednio regulowal naleznosci np. za ksiazki czy jedzenie w stolowce. Kwotowo nie do konca jest tak, ze panstwo bedzie placic mniej. Plan reformy Bundeswehry byl na tapecie od dawna, wlasnie z powodu kryzysu jego zwolennicy dostali do reki silne argumenty, dodam jeszcze, ze Niemcy po czesci wzoruja sie na naszym kraju, reforma Wojska Polskiego byla bardzo pozytywnie tutaj komentowana.
Pozdrawiam.

jezat

  • Gość
[Ogólne] Dług publiczny
« Odpowiedź #50 dnia: Października 05, 2010, 14:33:08 »
Cytat: "jezat"
Może podasz bliższe dane kiedy ,jakie podatki i o ile zmniejszyli Niemcy?I drugie ile mld Euro wpompowali w ,jak ty to określasz, złagodzenie kryzysu,powiększając dług publiczny i tak znacznie wyższy niż Polski.


Cytat: "Speedbax"
Szczerze mowiac, to nie chce mi sie teraz szukac, kiedy dokladnie to bylo, jakos w maju zeszlego roku. Najprosciej bedzie, jak przetocze przyklad na samym sobie, jestem w Niemczech w najwyzszej klasie podatkowej i place podatek koscielny, po wprowadzeniu wspomnianych pakietow socjalnych zarabiam srednio 100-120 Euro netto wiecej, czy to duzo, czy malo - niech kazdy sobie odpowie. Ja jestem zadowolony, bo biorac pod uwage niektore ceny artykulow spozywczych i nie tylko, czesto wychodzi tak, ze w Niemczech jest taniej niz w Polsce. A doskonale wiemy ile wiecej mozna kupic za 120 Euro. Co do tych miliardow wpompowanych przez Niemcow, to uwazam, ze sa to madrze zainwestowane pieniadze, ktore juz teraz zaczynaja sie powoli zwracac. Warto tutaj wspomniec, ze to wlasnie miedzy innymi Niemcy daly najwiecej na ratowanie Grecji. Powoli zaczyna panowac przekonanie, ze nastepnym razem Niemcy nie beda "bankomatem Europy".

Nie musisz się tak rozwijać tekstowo.Mi wystarczą informacje oficjalne takie jak nasze z NIKu,GUSu itp,bo to co przytoczyłeś o niczym nie świadczy.Jest nieweryfikowalne.Ale byłoby dobrze gdybyś chociaż podał o ile zwiększył się dług publiczny w wyniku pompowania ogromnych środków w dobrze zorganizowaną, oszczędną gospodarkę.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dług publiczny
« Odpowiedź #51 dnia: Października 05, 2010, 17:52:51 »
Cytat: "jezat"
Mi wystarczą informacje oficjalne takie jak nasze z NIKu,GUSu itp,bo to co przytoczyłeś o niczym nie świadczy.Jest nieweryfikowalne.


Jeżeli przykład z życia codziennego do Ciebie nie przemawia, to sorki, wierz dalej w cyferki podawane przez specjalistów.

Cytat: "jezat"
Ale byłoby dobrze gdybyś chociaż podał o ile zwiększył się dług publiczny w wyniku pompowania ogromnych środków w dobrze zorganizowaną, oszczędną gospodarkę.


Masz rację, dług publiczny zwiększył się i to dość znacznie, jednak te dobitnie podkreślanie przez Ciebie ogromne środki poszły w większości na słuszne cele. Czasami tak w życiu bywa, że aby się uratować musimy zapłacić wysokie pieniądze, jednak jeżeli wiemy, że nasze zyski, które uzyskamy po zakładanym czasie wyrównają poniesione straty, to takie postępowanie możemy uznać za jak najbardziej trafne. Jest takie powiedzenie: "Tanio jest drogo" i ja akurat doskonale je rozumiem.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dług publiczny
« Odpowiedź #52 dnia: Października 05, 2010, 22:30:52 »
Cytat: "jezat"
Piotrek a ja przed chwilą sprawdziłem skutki tego wynalazku nad którym się tak zachwycasz a nazywanym obniżka podatków u zródeł, czyli w sprawozdaniu NIK za 2009 rok
Efekt obniżenia podatków spowodował obniżenie dochodów z PIT z 38.658,5 mld PLN w 2008 do 35.763,7 mld PLN w 2009 roku czyli o 7,5%.To również spowodowało spadek dochodów z VATu z 101.782,7 mld w 2008 do 99.454,7 mld w 2009 czyli o 2,7%.Taki w skrócie jest skutek PiSowskiego wynalazku pt.obniżanie podatków.

jezat z czym Ci się kojarzy 2009 rok? bo mi z początkiem kryzysu. I o tym również nie zapomnieli dodać w raportach NIK.
I zapomniałeś również dodać że dochody Państwa niepodatkowe wzrosły o 42,1% gdy "twoje" dochody podatkowe zmalały o 2,1%. A dochody z UE i innych źródeł nie podlegających zwrotowy wzrosły o 114%. Liczby nie kłamią. Jak już coś podajesz to podaj to całościowo a nie wyrwany fragment z kontekstu. Oto oba raporty:
2008: http://www.nik.gov.pl/plik/id,226,vp,226.pdf
2009: http://www.nik.gov.pl/plik/id,1693,vp,1920.pdf

jezat

  • Gość
[Ogólne] Dług publiczny
« Odpowiedź #53 dnia: Października 06, 2010, 08:21:03 »
Cytat: "jezat"
Piotrek a ja przed chwilą sprawdziłem skutki tego wynalazku nad którym się tak zachwycasz a nazywanym obniżka podatków u zródeł, czyli w sprawozdaniu NIK za 2009 rok
Efekt obniżenia podatków spowodował obniżenie dochodów z PIT z 38.658,5 mld PLN w 2008 do 35.763,7 mld PLN w 2009 roku czyli o 7,5%.To również spowodowało spadek dochodów z VATu z 101.782,7 mld w 2008 do 99.454,7 mld w 2009 czyli o 2,7%.Taki w skrócie jest skutek PiSowskiego wynalazku pt.obniżanie podatków.

Cytat: "Piotrek"
jezat z czym Ci się kojarzy 2009 rok? bo mi z początkiem kryzysu. I o tym również nie zapomnieli dodać w raportach NIK.
I zapomniałeś również dodać że dochody Państwa niepodatkowe wzrosły o 42,1% gdy "twoje" dochody podatkowe zmalały o 2,1%. A dochody z UE i innych źródeł nie podlegających zwrotowy wzrosły o 114%. Liczby nie kłamią. Jak już coś podajesz to podaj to całościowo a nie wyrwany fragment z kontekstu. Oto oba raporty:
2008: http://www.nik.gov.pl/plik/id,226,vp,226.pdf
2009: http://www.nik.gov.pl/plik/id,1693,vp,1920.pdf

Cieszę się ,że dostrzegłeś wysoką skuteczność PO w pozyskiwaniu środków z UE,co nie zmienia faktu,że w wyniku radosnej twórczości PiSu spadły dochody podatkowe i wzrosły  wydatki.Dodałeś do tematu ważny element;konieczność zaciągania kredytów na pozyskiwanie środków z UE,które w połączeniu ze spadkiem  dochodów powiększają dług
 publiczny,którym tak mocno kaczyści się zachwycają.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dług publiczny
« Odpowiedź #54 dnia: Października 06, 2010, 21:05:08 »
Idąc za ciosem nt. tego że skutki rządów PiS dostrzegane są dopiero za rządów PO można powiedzieć że środki z UE o których mówisz pozyskało PiS, a dopiero za PO zostały one przelane. I tak też jest. Pozyskiwanie funduszy z UE to proces długotrwały mogący trwać kilka lat.
Co ty gadasz? Jakie dochody spadły? Jak już coś podajesz to podaj źródło. Dochody państwa w 2009 r. (czyli po obniżeniu podatku przez PiS - to o co się tak zażarcie kłócisz) wzrosły o 20 636 mln zł czyli o 8,1 % do roku poprzedniego. W tym samym okresie wydatki wzrosły o 7,2%. Czyli i tak wyszliśmy na plus. Reasumując twoje następne zdanie jest nie prawdą.

PS. Jeżeli ktoś szuka potwierdzenia moich słów odsyłam do wyżej podanych linków.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dług publiczny
« Odpowiedź #55 dnia: Października 06, 2010, 21:35:36 »
Cytat: "Piotrek"
Jakie dochody spadły? Jak już coś podajesz to podaj źródło


Piotrek, daj spokój....jakie źródło ? Ono nie istnieje. Jedynym źródłem są demagogiczne wymysły naszego internetowego kolegi ( nawet GW i TVN mu tego nie potwierdzą)....Znamy jego radosną twórczość (kaczyści, jarkacze, katolacy etc)., niestety w ekonomii takie puste hasła nie mają znaczenia, a liczby mówią same za siebie.

jezat

  • Gość
[Ogólne] Dług publiczny
« Odpowiedź #56 dnia: Października 06, 2010, 22:12:26 »
Cytat: "Piotrek"
Idąc za ciosem nt. tego że skutki rządów PiS dostrzegane są dopiero za rządów PO można powiedzieć że środki z UE o których mówisz pozyskało PiS, a dopiero za PO zostały one przelane. I tak też jest. Pozyskiwanie funduszy z UE to proces długotrwały mogący trwać kilka lat.
Co ty gadasz? Jakie dochody spadły? Jak już coś podajesz to podaj źródło. Dochody państwa w 2009 r. (czyli po obniżeniu podatku przez PiS - to o co się tak zażarcie kłócisz) wzrosły o 20 636 mln zł czyli o 8,1 % do roku poprzedniego. W tym samym okresie wydatki wzrosły o 7,2%. Czyli i tak wyszliśmy na plus. Reasumując twoje następne zdanie jest nie prawdą.
PS. Jeżeli ktoś szuka potwierdzenia moich słów odsyłam do wyżej podanych linków.

Umiesz czytac to czytaj uważnie,bo przekombinujesz.Wczoraj o 10 z minutami wyraznie zacytowałem o ile spadły dochody z PITu w wyniku obniżenia tego podatku.Dzisiaj w ostatnim poście również użyłem określenia podatek dochodowya ty klepiesz jak pod wpływem dopalacza.Zródlo z którego korzystasz a które wskazałem na początku tematu podaje dane z którymi ty próbujesz kombinować.A ja tylko skromnie zwróciłem uwagę na skutki wynalazku kaczystów pod nazwą  "obniżyliśmy podatki".Faktów nie zakrzyczysz a w mity możesz się bawić ze swoimi rówieśnikami.Tylko tyle.
PS.wielki wódz kaczystów proponuje w celu uzdrowienia gospodarki przetwórstwo karpia.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dług publiczny
« Odpowiedź #57 dnia: Października 06, 2010, 22:23:47 »
http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_w_usa/news/czerwona-kartka-dla-rzadu-tuska,1540845

Ośmiu ekspertów w dziedzinie ekonomii oczywiście się myli, rację ma jezat.  :rotfl:

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dług publiczny
« Odpowiedź #58 dnia: Października 06, 2010, 23:56:05 »
Ja podaje liczby a Ty, tylko się tłumaczysz okrężnie nie podając nic konkretnego.
Nie neguję tego, że dochody Państwa z tytułu podatków zmalały. Potwierdziłem to tutaj:
Cytat: "Piotrek"
I zapomniałeś również dodać że dochody Państwa niepodatkowe wzrosły o 42,1% gdy "twoje" dochody podatkowe zmalały o 2,1%. A dochody z UE i innych źródeł nie podlegających zwrotowy wzrosły o 114%

Przyznaj rację i przestań kombinować

jezat

  • Gość
[Ogólne] Dług publiczny
« Odpowiedź #59 dnia: Października 07, 2010, 10:22:13 »
Cytat: "Piotrek"
Ja podaje liczby a Ty, tylko się tłumaczysz okrężnie nie podając nic konkretnego.
Nie neguję tego, że dochody Państwa z tytułu podatków zmalały. Potwierdziłem to tutaj:
Cytat: "Piotrek"
I zapomniałeś również dodać że dochody Państwa niepodatkowe wzrosły o 42,1% gdy "twoje" dochody podatkowe zmalały o 2,1%. A dochody z UE i innych źródeł nie podlegających zwrotowy wzrosły o 114%

Przyznaj rację i przestań kombinować

Wreszcie  zrozumiałeś,że piszę o negatywnych skutkach wynalazku kaczystów pn obniżka podatków i zwiększanie wydatków, zamiast obniżania długu publicznego.Nie męcz się z zamulaniem faktów przy pomocy kaczystowskich mitów.Zajmij się szukaniem nie rewolucyjnych recept na obniżanie długu publicznego.