Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.  (Przeczytany 58616 razy)

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #150 dnia: Września 16, 2010, 15:11:03 »
Cytat: "Wykidajło"
doradcy burmistrza nie biorą się na takie cienkie teksty

Może więc trzeba zmienić burmistrza i doradców? ;D
millena

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #151 dnia: Września 16, 2010, 22:57:30 »
Ehh... byłem pewien, że Diakun jest murowanym kandydatem Gryfa, a tu wcale niekoniecznie... Poważny dylemat burmistrza Polic

traffic

  • Gość
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #152 dnia: Września 17, 2010, 08:00:40 »
jeżeli Diakun nie wystartuje to da satysfakcje autorom paszkwilu, czyli najprawdopodobniej zadrze  i kradziejowi, którzy w tej kwestii prawdopodobnie współpracowali, dziwię się zarządowi lokalnego PiSu, że nie potrafi utemperować zadry, wyborcy raczej to zapamiętają, bo PO to raczej niewiele już pomoże...

yak

  • Gość
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #153 dnia: Września 17, 2010, 08:30:13 »
Pracujcie spokojnie, piątek jakoś zleci. Władysław Diakun, wystartuje, wygra wybory i będzie rządził przez całą kadencję. A może i przez następną.

PS Szalenie jesteście podatni na wpływy demagogów. Vide: reakcja na słowa biednego Adama Wosika. Oj biednego...

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #154 dnia: Września 17, 2010, 10:14:59 »
millena

yak

  • Gość
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #155 dnia: Września 17, 2010, 10:20:18 »
A nie mówiłem :)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #156 dnia: Września 17, 2010, 15:24:38 »
Cytat: "Denver"
Ehh... byłem pewien, że Diakun jest murowanym kandydatem Gryfa, a tu wcale niekoniecznie... Poważny dylemat burmistrza Polic

 :rotfl:
Pomysł, aby konkurencyjne ugrupowania mówiły sobie nawzajem, kogo ten drugi powinien wystawiać do wyborów, zasługuje na promowanie jako nowa świecka tradycja :D
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #157 dnia: Września 17, 2010, 16:21:34 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "Denver"
Ehh... byłem pewien, że Diakun jest murowanym kandydatem Gryfa, a tu wcale niekoniecznie... Poważny dylemat burmistrza Polic

 :rotfl:
Pomysł, aby konkurencyjne ugrupowania mówiły sobie nawzajem, kogo ten drugi powinien wystawiać do wyborów, zasługuje na promowanie jako nowa świecka tradycja :D


Wybacz, ale nie rozumiem. Nidzie nie ma mowy o tym, żeby jakaś inna partia miała sugerować Gryfowi kogo ma wystawić. Ot, może przeszkadzać produkując ulotki, ale nie o tym mowa w/w artykule.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #158 dnia: Września 18, 2010, 08:53:01 »
Cytat: "Denver"
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "Denver"
Ehh... byłem pewien, że Diakun jest murowanym kandydatem Gryfa, a tu wcale niekoniecznie... Poważny dylemat burmistrza Polic

 :rotfl:
Pomysł, aby konkurencyjne ugrupowania mówiły sobie nawzajem, kogo ten drugi powinien wystawiać do wyborów, zasługuje na promowanie jako nowa świecka tradycja :D


Wybacz, ale nie rozumiem. Nidzie nie ma mowy o tym, żeby jakaś inna partia miała sugerować Gryfowi kogo ma wystawić. Ot, może przeszkadzać produkując ulotki, ale nie o tym mowa w/w artykule.

Adam Wosik pełni de facto funkcję rzecznika starosty.

Ps. Swoją drogą ciekawe, ile jeszcze niezależnych polickich portali nam wyrośnie przed wyborami ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

bob

  • Gość
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #159 dnia: Września 18, 2010, 10:06:09 »
Cytat: "millena"
Pod groźbą Pachisa (...) to ja już wolę Diakuna.

Nie wiem jak Wam, ale mi się już powoli flaki przewracają na myśl, że w kolejnych wyborach mam głosować na X wcale nie dlatego, że wydaje mi się odpowiednim człowiekiem na to stanowisko, ale że w porównaniu z Y to po prostu mniejsze zło...

Z perspektywy samych polityków to pewnie nienajgorsza motywacja dla wyborców - kij jest widać tańszy od marchewki :devil: - ale to przecież nie może być opcja na dłuższą metę, bo prędzej czy później pokaże elektorat wszystkim kandydatom zbiorowo gołą i wypiętą  :ass: ...

Pozdrawiam, miłego weekendu!

sekator

  • Gość
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #160 dnia: Września 21, 2010, 23:50:19 »
Cytat: "bob"
Nie wiem jak Wam, ale mi się już powoli flaki przewracają na myśl, że w kolejnych wyborach mam głosować na X wcale nie dlatego, że wydaje mi się odpowiednim człowiekiem na to stanowisko, ale że w porównaniu z Y to po prostu mniejsze zło...


Czekajmy cierpliwie, może wreszcie pojawi się kandydat, który bedzie spełniał nasze oczekiwania. I wcale nie chodzi mi o to, czy będzie miał  realną szansę na wygraną, ale o to, abym mógł głosować zgodnie ze swoim sumieniem i z poczuciem dobrze spełnionego obywatelskiego obowiązku.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #161 dnia: Września 22, 2010, 10:37:56 »
Myślę,że problem zniknie w sytuacji kiedy wprowadzą "kadencyjność" Są już przymiarki aby tego typu stanowiska były piastowane góra dwie kadencje.To rozwiąże problem "leśnych dziadków" okopanych w swoich gabinetach i wspieranych przez innych leśnych dziadków jako jedyna słuszna "opcja" i gwarant skuteczności realizacji postulatów...........oczywiście nie bądźmy naiwni-nie społeczności lokalnej rzecz jasna a "swoje" i kolesiostwa.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #162 dnia: Września 22, 2010, 11:00:01 »
Cytat: "Król podziemia"
Myślę,że problem zniknie w sytuacji kiedy wprowadzą "kadencyjność"


Nie jestem fascynatem tego rozwiązania. Po pierwsze podejrzewam, że wnioskodawcy maja zupełnie inne intencje głosząc ten postulat, po drugi odbieram to jako próbe ingerencji w sprawy rozwijających się i coraz lepiej funkcjonujących wspólnot lokalnych.
4 lata temu PiS juz raz gmerał w dość dobrze rozwiniętych relacjach samorzadowych wprowadzając zmiany w ordynacji wyborczej(słynne blokowanie list). Było to działanie ewidentnie na potrzeby polityczne i w ostatecznym rozrachunku zadziałało na niekorzyść PiSu. Dzis znów próba zmian i znów raczej ze względu na polityczne potrzeby, niż w uczciwym poczuciu usprawniania samorządów. Mam nadzieję, że pomysł nie znajdzie poparcia wśród ustawodoawców. Źle jest gdy góra(warszawka) wprowadza zmiany na dole, bo wie lepiej co temu dołowi potrzeba.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

sekator

  • Gość
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #163 dnia: Września 22, 2010, 11:17:47 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
po drugi odbieram to jako próbe ingerencji w sprawy rozwijających się i coraz lepiej funkcjonujących wspólnot lokalnych.


Pozwolę sobie nie do końca zgodzić się z Pana zdaniem. Poniżej podaję dzisiejszą wypowiedź ministra Rostowskiego, dotyczacą galopującego zadłużania się samorządów:

"(Zadłużenie samorządów - PAP) martwi mnie. Mamy problem, bo odpowiadamy wobec Komisji Europejskiej za całość długu, m.in. samorządów. Te samorządy w poprzednim i bieżącym roku zaczęły się bardzo zadłużać, a dopóki nie przekroczą 60 proc. swoich dochodów to nie ma specjalnie instrumentów (żeby to ograniczyć - PAP)" - powiedział.
źródło:www.onet.pl

Bizantyjska polityka władz samorządowych doprowadza nas wraz z nieodpowiedzialną polityką rządu na skraj przepaści. Nikt już tego tak naprawdę nie kontroluje. Kolejni ,,fachofcy", którzy wkrótce pojawią się na naszych płotach i latarniach będą nas zapewniali na co trzeba wydać pieniędzie. Ciekawe który z nich wskaże  jak te pieniądze zdobywać???
 Zwłaszcza w obliczu zwolnień w Z.CH.Police, rosnącego bezrobocia i braku alternatyw dla zwalnianych ludzi ? Bedziemy wydawali kolejne miliony złotych na walkę z patologią (której wzrost w tym stanie rzeczy jest nieunikniony), urzędnicy będą tworzyli durne programy, puchnąć będzie policki PUP,  a kolejne kreatywne księgowe będą wyprowadzały kasę z nieszczelnego systemu.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #164 dnia: Września 22, 2010, 11:39:21 »
Dla jasności
Moja negtywna ocena tego pomyslu nie bierze się z tego, ze wnioskodawca jest PiS. Gdyby to zaproponowała PO czy SLD, mój opór byłby równie wielki.
Minister Rostowski nie jest dla mnie żadnym autorytetem w temacie samorzadów. Zbyt wiele jego deyzji w ostatnich dwóch latach odbiło sie negatywnie na sytuacji gmin i powiatów. Dla Pana ministra dług samorzadów jest suma słupków i ich układem w skali makro. Nie pochyla się nad powodami i potrzebami. Nie dostrzega że w wiekszości wypadków decyzje o zaciąganiu zobowiązań przez samorzady oparte sa o mocne i realne wyliczenia ich spłat.

A jednocześnie Pan minister nie dostrzega jak wiele zapóźnień cywilizacyjnych jest codziennym problemem samorzadów. Dzis dla każdego dostawa bieżącej wody jest normą ale jakos nikt nie ma świadomości że wodociągi w wiekszości przypadków sa stare i z "podejrzanych" materiałów. Dziś każdy, kto buduje dom chce mieć zaraz utwardzoną ulicę, oświetlenie, kanalizację i inne elementy infrastruktury. A to wszystko strasznie dużo kosztuje.
Jedno pociągnięcie pióra ministerialnego daje spółdzielniom możliwość oddawania gminom całych budynków, osiedli z drogami i niepłacącymi lokatorami ale jakos to pióro nie przewiduje zwiększenia środków finansowych na utrzymanie tego wszystkiego.

W ogromnej większości przypadków "genialne pomysły" rządzących w warszawce całkowicie się mija z realnymi potrzebami i możliwościami samorządów.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz