Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] O niekompetencji pewnych osób.  (Przeczytany 10885 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] O niekompetencji pewnych osób.
« dnia: Lipca 09, 2010, 13:11:13 »
Cytat: "Mariusz1989"
Ja miałem spięcie z Wykidajło w innym temacie. Nie wiem... Może dlatego teraz kiedy wysyłamy do Kuriera informacje z naszego stowarzyszenia to są pomijane i nikt nawet się nie odzywa z redakcji.

Co zasiejesz, to zbierzesz. Pozwoliłeś sobie mieszać moją pracę do prywatnych dyskusji, więc ja pozwolę sobie na to samo wobec Ciebie.

Po pierwsze: nie wysyłacie informacji. Do tej pory wysłałeś do nas jedną rzecz, kilka razy. Jaką, będzie dalej.
Po drugie: wysłałeś ją jako referent ds. informacji turystycznej i kulturalnej Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Policach, ze służbowego konta. Dopiero w treści było, że dotyczy stowarzyszenia Polickie Centrum Turystyki, którego jesteś (prywatnie) prezesem.
Po trzecie: mimo to powinieneś dostać odpowiedź. Sugerowałem wysłanie cennika ogłoszeń, ale ostateczna decyzja nie należała do mnie. Jeśli nie dostałeś nic to przepraszam, mogę Ci ten cennik wysłać.

A teraz będzie trochę o kompetencjach, lenistwie i mechanizmach, w nieco mniej uporządkowanej formie i z komentarzami.

Wysłałeś nam maila zatytułowanego "Patronat". Można byłoby oczekiwać, że zawiera prośbę o objęcie czegoś patronatem lub taką propozycję. W rzeczywistości zawierał ofertę handlową: zróbcie nam reklamę, a my wam pozwolimy objąć naszą imprezę patronatem. Imponujący pokaz kompetencji.

Ogłoszenia to jest coś, za co się u nas płaci, bo z tego żyjemy. Owszem, bywa, że dajemy reklamę za darmo - wie o tym np. parafia św. Kazimierza, wie "Skarb" czy "Samarama". Ale zasady są proste: trzeba robić coś dla ludzi i musi to być (z nielicznymi wyjątkami) bezpłatne. W tym przypadku nie spełniłeś pierwszego warunku. Gdybyś przysłał np. informację o rajdzie, który organizowaliście 3 lipca, prawdopodobnie (kwestia miejsca) byłaby w gazecie. Za darmo.

Patronat to trochę inna sprawa. Tu patrzymy na koszty i zyski. Z grubsza rzecz biorąc są trzy grupy: "nuda - nie warto", "nuda - ale należy być" i "ok - bierzmy". W przypadku Polic poza oczywistymi sytuacjami typu Dni Chemika zwykle szefostwo prosi mnie o opinię (nie jest ona rozstrzygająca). Twojemu projektowi dałem pierwszą grupę, bo jest nudny i nie masz nam nic do zaoferowania, a poza tym sam konkurs to promocja dwóch dużych komercyjnych firm.

Nie znaczy to, że nie miałeś szans. Bywa, że i takim projektom patronujemy, ze względów społecznych czy w bardziej dalekosiężnym celu. Ty jednak zrobiłeś wszystko, aby tym razem tak się nie stało. Wystąpiłeś z pozycji gościa mającego towar, o który wszyscy się biją - a nie masz nic. Nie zadałeś sobie nawet trudu sprawdzenia, do kogo zaadresować pismo - a jak się chce kogoś o coś poprosić, wypada się zwrócić do niego bezpośrednio. Jeśli nie wiedziałeś, do kogo pisać, trzeba było zapytać, mnie czy kogoś w MOK mającego pojęcie o kontaktach z mediami. Uznałeś, że wszyscy mają obowiązek wiedzieć, co to jest PCT i jakie ma osiągnięcia - więc nie raczyłeś nawet go przedstawić. A nie mają obowiązku, chwalić się też na razie nie masz czym, Panie Prezesie.

Ty zaś zamiast się zastanowić, co zrobiłeś nie tak, postanowiłeś poszukać winnego na zewnątrz i popłakać na forum, że ktoś się na Tobie mści za różnicę zdań na tematy muzyczne. Tak trzymać, Panie Prezesie.
To na razie tyle.

Zmieniłem temat na taki, który bardziej pasuje. Pozdrawiam - Kuba
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Mariusz1989

  • Gość
[Police] O niekompetencji pewnych osób.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 09, 2010, 14:09:01 »
Jako osoba pracująca w gazecie wykazałeś się błędną intepretacjątego co przekazałem. Reklamować można coś na czym się zarabia. A niestety ja ani nikt na tym projekcie nie zarabia wśród jego organizatorów. Trzeba było poczytać o projekcie w załączonym materiale i dowiedziałbyś się, że ten projekt jest dla ludzi. Dla Polic. Ale nie dziwie się. Ilekroć na ostatniej stronie w tytule działu widnieje Szczecin - Police a o Policach nie ma nic. Widocznie nie macie o czym pisać, bo w Policach nic ciekawego się nie dzieję. Ja i PCT przeżyjemy bez Kuriera a Kurier na_pewno bez nas. Inne redakcje nie miały problemu z interpetacją tego meila, w którym jak głosisz chciałem sprzedawać coś czego nie mam a co wszyscy się biją. Ja absolutnie tak nie uważam. Nie mogę jednak reklamować projektu, jeżeli nie mam gwarancji, że projekt dostanie dofinansowanie, a bez niego nie odbędzie się w takiej formie jak założyliśmy.

O samym PCT było w załączniku i o idei projektu oraz o jego założeniach. Następnym razem przeczytajcie załączniki. Chociaż faktycznie. Wy jak to ująłeś nie piszecie dla ludzi tylko żyjecie z ogłoszeń. Ale nie dla ogłoszeń ludzie kupują gazetę. Jeśli z taką rzetelnością piszecie artykuły to strach pomysleć, że je czytam.

Nie utożsamiaj z MOKiem meila którego wysłałem, bo nigdzie w treści nie widnieją ani dane ani nazwa MOKu. Więc możesz sobie darować i powinieneś to odwołać. Meila wysłałem z adresu CITiKu bo tak było mi wygodniej. Podpis pod treścią jednak był inny. Był mój jako prezesa. Dopiero później oddzielony kreską był podpis że wiadomość została wysłana z adresu CITiKu. Znów błędna interpetacja.

I radzę zmienić tytuł wątku, bo ja nie jestem urzędnikiem i nim nie byłem. Znów błędna interpretacja :)

[ Dodano: 2010-07-09, 14:16 ]
Poza tym ja nie ujawniam twojej osoby na tym forum czego sobie nie życzyłeś. Skąd wiesz, że ja życzę sobie żebyś ty ujawniał moją ? Do tego chyba służą PW. Ale chciałeś publicznie to masz. Pozdrawiam. I nie mam nic więcej do powiedzenia. I dziękuje za wyjaśnienie. Wypadało chociaż napisać e-maila z odmową. To chyba nic nie kosztuje. Nawet bez wyjaśnień.

[ Dodano: 2010-07-09, 14:31 ]
Nie rozumiem nagonki na forum... Chcesz w chamski sposób odegrać się za to, że ja zażatowałem na forum i zarzucasz mi coś czego nie powiedziałem ? Zaprezentowałeś niski poziom. Mylący tytuł ma bardziej zainteresować postronne osoby do przejrzenia tego tematu ? Ja nie jestem gminnym urzędnikiem, nie występowałem w imieniu MOKu ani CITiKu. Treść meila dotyczyła PCT i jako PCT się podpisałem. Dotarło ? Czy przesłać Ci e-maila jeszcze raz ?

Na tym kończę swoje wypowiedzi na ten temat. Pozdrawiam.

Ort. Pozdrawiam - Kuba

yak

  • Gość
[Police] O niekompetencji pewnych osób.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 09, 2010, 17:53:50 »
Mariusz1989 napisał

"Poza tym ja nie ujawniam twojej osoby na tym forum czego sobie nie życzyłeś. Skąd wiesz, że ja życzę sobie żebyś ty ujawniał moją ? Do tego chyba służą PW. Ale chciałeś publicznie to masz. Pozdrawiam. I nie mam nic więcej do powiedzenia. I dziękuje za wyjaśnienie. Wypadało chociaż napisać e-maila z odmową. To chyba nic nie kosztuje. Nawet bez wyjaśnień."

Mam pytanie. Gdzie jest publiczna informacja o tożsamości Mariusza 1989?

Mariusz1989

  • Gość
[Police] O niekompetencji pewnych osób.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 09, 2010, 18:45:01 »
Źle się p. YAK wyraziłem :) Chodziło mi o to, że to nie problem sprawdzić kto jest prezesem PCT. Mi to nie przeszkadza. Nie mam się czego wstydzić. Tylko nie rozumiem po co Wykidajło publicznie wypowiada się tylko do mojej osoby w naszej tylko sprawie.

bob

  • Gość
[Police] O niekompetencji pewnych osób.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 10, 2010, 00:25:48 »
Cytat: "yak"
Mam pytanie. Gdzie jest publiczna informacja o tożsamości Mariusza 1989?

O tutaj:
Cytat: "Wykidajło"
wysłałeś ją jako referent ds. informacji turystycznej i kulturalnej Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Policach, ze służbowego konta

ergo Mariusz1989 to "referent ds. informacji turystycznej..." itd. Teraz wystarczy całą frazę wrzucić w google i - voila! - mamy cały profil, nawet ze zdjęciem.
To mniej więcej tak, jakby Mariusz1989 poza zawodem i miejscem pracy Wykidajły podał do wiadomości na przykład jego inicjały; redaktorów w "KS" jest kilku, ale J.S. już mniej...

Pozdrawiam. Mam nadzieję, że samemu nie zdradziłem jakichś tajemnic? :-)

Offline addicted

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
[Police] O niekompetencji pewnych osób.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 11, 2010, 13:30:28 »
Cytat: "bob"
ergo Mariusz1989 to "referent ds. informacji turystycznej..." itd. Teraz wystarczy całą frazę wrzucić w google i - voila!


Ups. Ja bym na to nie wpadła... ale fakt ze nie ładne to było...

Cytat: "bob"
Mam nadzieję, że samemu nie zdradziłem jakichś tajemnic?


Oprocz tego ze teraz wszyscy beda szukac w google (tak jak np ja) wyzej wspomnianego profilu to nic sie nie stalo.

Mariusz1989

  • Gość
[Police] O niekompetencji pewnych osób.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 11, 2010, 13:42:38 »
A szukajcie, szukajcie :)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] O niekompetencji pewnych osób.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 13, 2010, 13:34:43 »
Cytat: "bob"
Cytat: "yak"
Mam pytanie. Gdzie jest publiczna informacja o tożsamości Mariusza 1989?

O tutaj:
Cytat: "Wykidajło"
wysłałeś ją jako referent ds. informacji turystycznej i kulturalnej Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Policach, ze służbowego konta

ergo Mariusz1989 to "referent ds. informacji turystycznej..." itd. Teraz wystarczy całą frazę wrzucić w google i - voila! - mamy cały profil, nawet ze zdjęciem.

Wrzucenie frazy "prezes polickie centrum turystyki" jest mniej więcej równie skuteczne - oczywiście dla tych, którym nie wystarczą dwa posty z tego forum (zwłaszcza w tym drugim przypadku lekturę całego wątku polecam ;)):
http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?p=87826#87826
http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?t=4902
Słowo "ujawniać" to chyba w tej sytuacji lekkie nadużycie. Co oczywiście nie znaczy, że zrobiłbym inaczej, gdyby te informacje było trudniej znaleźć. Bo niby dłaczego miałbym respektować chęć ukrycia tożsamości przez gościa, który ni stąd, ni zowąd ( http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?p=87876#87876 ) rzuca we mnie błotem, na dodatek mieszając w nie moje miejsce pracy?
Cytat: "bob"
To mniej więcej tak, jakby Mariusz1989 poza zawodem i miejscem pracy Wykidajły podał do wiadomości na przykład jego inicjały; redaktorów w "KS" jest kilku, ale J.S. już mniej...

Pozdrawiam. Mam nadzieję, że samemu nie zdradziłem jakichś tajemnic? :-)

Nie, chyba że masz na myśli tajemną dla niektórych sztukę korzystania z wyszukiwarek ;)
Ja swojej tożsamości nie kryję. Dziennikarz (nie redaktor ;)) o tych inicjałach w KS jest jeden. Kiedyś (jeszcze w poprzedniej wersji forum) podpisywałem się nawet imieniem i nazwiskiem. Przestałem, bo dawało to tylko tyle, że różne anonimowe chłystki wycierały sobie nim gęby. A to nazwisko noszę nie tylko ja.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Mariusz1989

  • Gość
[Police] O niekompetencji pewnych osób.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 13, 2010, 14:03:30 »
Jakbyś zauważył to nie rzucałem w Ciebie błotem :) Napisałem tylko jedno zdanie w kontekście żartu... I to tak jak sto innych osób na forum to były moje przypuszczenia. Teraz, po twojej reakcji na forum tylko utwierdziłeś mnie w tym przekonaniu a ja tobie dałem wymówkę :) Ale ty wiesz lepiej. Pozdrawiam serdecznie ;)

[ Dodano: 2010-07-13, 14:05 ]
Upsss... Wcześniej to miał być mój ostatni post w tym temacie. No to obiecuję, że to jest mój ostatni a ty Jarku zajmij się teraz tym co robisz najlepiej, czyli pisz o Szczecinie ;)

P.S. I to nie jest obelga ;)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] O niekompetencji pewnych osób.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 13, 2010, 14:26:12 »
Cytat: "Mariusz1989"
Reklamować można coś na czym się zarabia. A niestety ja ani nikt na tym projekcie nie zarabia wśród jego organizatorów. Trzeba było poczytać o projekcie w załączonym materiale i dowiedziałbyś się, że ten projekt jest dla ludzi.

Być może Pan, Panie Prezesie, wydaje opinie na podstawie swoich odczuć, dlatego wystarczy nie odpowiedzieć na jed(y)nego maila, aby zostać oskarżonym o podkładanie nóg Panu Prezesowi. Ja najpierw czytam, potem oceniam.
Cytat: "Mariusz1989"
Inne redakcje nie miały problemu z interpetacją tego meila, w którym jak głosisz chciałem sprzedawać coś czego nie mam a co wszyscy się biją. Ja absolutnie tak nie uważam.

Jakoś nie zauważyłem tego nawału promocyjnego w "Głosie", "Wyborczej" czy "Polskim Radiu". Też Pan Prezes miał tam spięcia?
Cytat: "Mariusz1989"
Nie mogę jednak reklamować projektu, jeżeli nie mam gwarancji, że projekt dostanie dofinansowanie, a bez niego nie odbędzie się w takiej formie jak założyliśmy.

Ależ oczywiście, że Pan Prezes może. Tylko musi przestać być Panem Prezesem, a zostać normalnym Mariuszem, który wie, że jak się chce dostać coś, za co nie można zapłacić, to trzeba o to poprosić. I że jak się nie dostanie, to nie wolno się obrażać i robić z siebie męczennika.
Cytat: "Mariusz1989"
O samym PCT było w załączniku i o idei projektu oraz o jego założeniach. Następnym razem przeczytajcie załączniki.

Pan Prezes najwyraźniej zapomina, że ja mam tego maila - pomimo tego, że Pan Prezes wysłał go do niewłaściwego działu, bo się Panu Prezesowi sprawdzić nie chciało.
Załączniki są 4. W jednym jest logo 750-lecia, w drugim logo PCT, w trzecim reklama konkursu, w czwartym opis projektu. Jedyne informacje na temat PCT są w tym ostatnim: adres, nr KRS, REGON i NIP. Pan Prezes nie czytał?
Maili, widzę, też Pana Prezesa pisać nie nauczyli. Wezwanie "przeczytajcie załączniki" byłoby zasadne, gdyby to adresat o te informacje prosił. Ale to Pan Prezes czegoś chciał od adresata. W takiej sytuacji ważne rzeczy umieszcza się w treści pisma, a załącza informacje, których adresat ewentualnie może potrzebować. To tak żeby pozostać w temacie kwalifikacji.

[ Dodano: 2010-07-13, 14:36 ]
Cytat: "Mariusz1989"
Jakbyś zauważył to nie rzucałem w Ciebie błotem :) Napisałem tylko jedno zdanie w kontekście żartu... I to tak jak sto innych osób na forum to były moje przypuszczenia.

Ja zaś napisałem Panu Prezesowi równie wyraźnie, że czuję się tym żartem dotknięty, i zaproponowałem wyjście: zwykłe przeprosiny, które nie powinny dla nikogo stanowić problemu - o ile rzeczywiście chciał zażartować, a nie odegrać się za obrazę majestatu. Pan Prezes uznał jednak, że na takie coś to już mu odwagi brakuje. Stąd ten wątek.
Zwracam też uwagę, że żartów i przypuszczeń na temat Pana Prezesa w nim nie było, przynajmniej na razie.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline ArieL

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.police.pl
[Police] O niekompetencji pewnych osób.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 13, 2010, 14:39:44 »
jakbyście nie mogli tego na PW załatwić...
\"Futbol to nie sprawa życia i śmierci. To rzecz dużo poważniejsza\"

Mariusz1989

  • Gość
[Police] O niekompetencji pewnych osób.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 13, 2010, 14:57:37 »
Wątek stąd, że została urażona chora duma pana redaktora. Ja zniżał się do Pańskiego poziomu nie będę. Mógł Pan to załatwić na PW, ale nie chciał. Ja jednak nie widzę problemu i jedynie mnie ta sytuacja śmieszy. Słabo Pan czyta w takim razie inne media. ;) Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-07-13, 15:45 ]
Odpisałem Panu w PW. Jeśli Pan również zechce mi odpowiedzieć to poproszę przez PW.

bob

  • Gość
[Police] O niekompetencji pewnych osób.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 13, 2010, 17:52:33 »
Cytat: "Wykidajło"
Słowo "ujawniać" to chyba w tej sytuacji lekkie nadużycie

Chodziło mi po prostu o to, ze gdyby nie Twój post, to nie skojarzyłbym (i pewnie nie ja jeden), ze "Mariusz1989" i "referent ds. informacji turystycznej..." to jedna i ta sama osoba!

Pozdrawiam!

Mariusz1989

  • Gość
[Police] O niekompetencji pewnych osób.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 13, 2010, 17:55:09 »
Aj tam... Już dajcie spokój. Moja tożsamość to żadna tajemnica. Już wyjaśniłem Wykidajło w PW co i jak. Mam nadzieję, że się z tym zapozna.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] O niekompetencji pewnych osób.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 14, 2010, 20:16:00 »
Zapoznałem się. Odpowiem, jak znajdę więcej czasu, bo rzeczywiście długie. Mam jednak prośbę: sprawdź, jakie informacje o PCT są w mailu (wraz z załącznikami), którego do nas wysłałeś. Mnie było stać, żeby zrobić to po raz trzeci (bo może jednak coś przeoczyłem?), mam nadzieję, że Ciebie stać na to, by zrobić to raz.

Do Ariela: jak Ci się podoba pomysł, żeby na ogólnym oskarżyć Cię np. o wymuszanie reklam dla wiadomego portalu na zasadzie "albo wykupicie moduł, albo was obsmarujemy", a na PW napisać, że sorry, pomyłka?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.