Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Apel do kierowców  (Przeczytany 24472 razy)

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
Apel do kierowców
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 24, 2010, 15:30:41 »
Cytat: "speedbax"
Dokładnie jak piszesz KrP, pojazdy na wodę podobno są od ładnych kilku lat, niemniej paliwem nie jest czysta woda tylko wodór uzyskiwany po chemicznej reakcji w specjalnych ogniwach. To marzenie każdego kierowcy - tankować auto wodą z domowego kranu:) Znając życie nasi miłościwie panujący nałożyliby akcyzę na wodę i litr kosztowałby pewnie tyle samo co teraz benzyna czy ON.

Nie nie nie!!
Wodoru nie uzyskuje sie w ogniwach tylko sa to ogniwa wodorowe, a problem z wodorem jest taki ze wodor faktycznie umiemy uzyskiwac na przemyslowa skale ale z produktow petrochemicznych (gaz ziemny). Na razie tworzenie wodoru z wody pochlania ogromne ilosci energii co za tym idzie jest calkowicie nieoplacalne.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Apel do kierowców
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 24, 2010, 15:39:37 »
Co nie zamienia faktu,że ktoś ostro upadł na głowe,aż tak windując ceny :crazy: Boże kochany to co będzie się działo w lipcu i sierpniu?Strach myśleć :spiderman:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Apel do kierowców
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 24, 2010, 15:44:02 »
Cytat: "gzzz"
Nie nie nie!!
Wodoru nie uzyskuje sie w ogniwach tylko sa to ogniwa wodorowe, a problem z wodorem jest taki ze wodor faktycznie umiemy uzyskiwac na przemyslowa skale ale z produktow petrochemicznych (gaz ziemny). Na razie tworzenie wodoru z wody pochlania ogromne ilosci energii co za tym idzie jest calkowicie nieoplacalne.


Masz rację, źle to ująłem nie chodziło o ogniwa tylko o cele w których zachodzi reakcja, kiedyś czytałem artykuł, w którym mniej więcej tak pisali, że są samochody do których zbiorników wlewa się czystą wodę. Wiem, że istnieje kilka opracowań tej technologii, jednak bardzo ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
Apel do kierowców
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 24, 2010, 17:57:55 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Co nie zamienia faktu,że ktoś ostro upadł na głowe,aż tak windując ceny :crazy: Boże kochany to co będzie się działo w lipcu i sierpniu?Strach myśleć :spiderman:


Prawdopodobnie ktos mnie zlinczuje ale faktem jest ze z roku na rok za srednia pesje Polacy moga kupic wiecej paliwa. i kiedy bezyna kosztowala 3 zl statystyczny Polak kupowal jej mniej niz dzis

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Apel do kierowców
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 24, 2010, 19:00:29 »
No to sensowne rozumowanie....Nie wiem jak inni,aqle ja zarabiam połowę tego co w zeszłym roku..Nie wiem kto zarabia więcej,chyba darmozjady z Warszawy,bo napewno nie szary Kowalski
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Apel do kierowców
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 24, 2010, 19:28:33 »
Co by nie mówić i jakby nie argumentować, to ceny paliw są stanowczo za wysokie. Szkoda, że my jako klienci nie możemy skutecznie temu zaradzić.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Apel do kierowców
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 24, 2010, 19:40:19 »
Cytat: "gzzz"
Cytat: "TrzebieżCITY"
Co nie zamienia faktu,że ktoś ostro upadł na głowe,aż tak windując ceny :crazy: Boże kochany to co będzie się działo w lipcu i sierpniu?Strach myśleć :spiderman:


Prawdopodobnie ktos mnie zlinczuje ale faktem jest ze z roku na rok za srednia pesje Polacy moga kupic wiecej paliwa. i kiedy bezyna kosztowala 3 zl statystyczny Polak kupowal jej mniej niz dzis


Ja tam tez zarabiam mniej. A i gdy benzyna byla po ~3.5pln to tankowalem czesciej i wiecej jezdzilem (wowczas dokladalem do tankowania benzyny o 30pln wiecej, a robilem tyle samo km co na gazie).

Wiec nie powoluj sie na statystyke bo to bzdura, a obecne ceny benzyny sa sztucznie zawyzane. Rok temu barylka kosztowala wiecej niz dzis, a wacha byla tansza. Magia?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Apel do kierowców
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 24, 2010, 19:47:28 »
Płacić groszówkami i lać po litrze i tak zaprotestowac choc symbolicznie :batman:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Apel do kierowców
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 24, 2010, 19:51:05 »
Bardzo ładnie się zrymowało, lecz powątpiewam, by to coś dało ;D

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Apel do kierowców
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 24, 2010, 20:23:58 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Czy wkońcu lobby paliwowe zostanie złamane i wejdą do produkcji silniki na wodę?

Takie silniki już są! Warunek - trzeba lać wodę z Zatoki Meksykańskiej :faja:
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
Apel do kierowców
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 24, 2010, 22:13:12 »
Cytat: "KrP"
Cytat: "gzzz"
Cytat: "TrzebieżCITY"
Co nie zamienia faktu,że ktoś ostro upadł na głowe,aż tak windując ceny :crazy: Boże kochany to co będzie się działo w lipcu i sierpniu?Strach myśleć :spiderman:


Prawdopodobnie ktos mnie zlinczuje ale faktem jest ze z roku na rok za srednia pesje Polacy moga kupic wiecej paliwa. i kiedy bezyna kosztowala 3 zl statystyczny Polak kupowal jej mniej niz dzis


Ja tam tez zarabiam mniej. A i gdy benzyna byla po ~3.5pln to tankowalem czesciej i wiecej jezdzilem (wowczas dokladalem do tankowania benzyny o 30pln wiecej, a robilem tyle samo km co na gazie).

Wiec nie powoluj sie na statystyke bo to bzdura, a obecne ceny benzyny sa sztucznie zawyzane. Rok temu barylka kosztowala wiecej niz dzis, a wacha byla tansza. Magia?


barylka ropy 79,050 30-11-2009
dolar 2,770 30-11-2009
75,780 30-11-2009
barylka ropy  dolar 3,296 24-06-2010
zrodlo money.pl
To raczej nie magia

A tak z ciekawosci uwazasz ze statystyka to bzdura?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Apel do kierowców
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 24, 2010, 22:24:46 »
Jakiś czas temu baryłka kosztowała ponad 100USD, a i tak benzyna wtedy była tańsza niż dziś. Dolar był mniej więcej na takim samym poziomie. Naprawdę, cena benzyny (prócz podatków) jest sztucznie zawyżana.

Co do statystyki to tak, to jest bzdura. :)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

sekator

  • Gość
Apel do kierowców
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 24, 2010, 23:17:33 »
Ja dobiłem się  trzy tygodnie temu, jak jechałem do Włoch. Zatankowałem ,,pod korek" na Kołbaskowie, żeby przelecieć Niemcy, gdzie paliwo jest jeszcze droższe. Zrobiłem 900 km i wjechałem do Austrii, bez tankowania niemieckiego paliwa.
W Salzburgu zjechałem z autostrady ( bo tam jest zawsze drożej) i na Shellu zatankowałem paliwo po 4,38 ( w przeliczeniu na złote), gdzie w Kołbaskowie tankowałem po 4,78....o,40 gr taniej..Teraz porównakcie zarobki Austriaków i nasze....załamka!!!!Nasze kochane państwo wali nas po d..e aż huczy i wcale to nie jest tylko wina  EU jak nam niektórzy wpierają ! :crazy:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Apel do kierowców
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 24, 2010, 23:26:02 »
Na Kołbaskowie przed samą granicą jest bardzo drogo, ja jadąc do Niemiec tankuję na Mieszka, trochę wcześniej (10-15km), ale to tak na prawdę nie robi większej różnicy. Co do cen paliw, to racja, że biorąc pod uwagę zarobki naszych zachodnich sąsiadów koszty paliwa nie obciążają ich portfeli tak mocno, jak to ma miejsce w Polsce.

sekator

  • Gość
Apel do kierowców
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 24, 2010, 23:32:28 »
Orlen Police i stacja o której mówisz (też tam tankuję często) miały wtedy paliwo po ok. 4,70...to i tak daje 0,32 gr na litrze...