Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta  (Przeczytany 56014 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 31, 2010, 14:54:41 »
Cytat: "TomaszTokarczyk"
Cytat: "Wykidajło"

Ja twierdzę tylko, że to był głupi patriotyzm, którego jednym z efektów jest niepotrzebna śmierć 96 osób.

Przykro czytać takie słowa, nie spodziewałem się ich po Tobie. Więc mój prezydent był dla Ciebie głupim patriotą? Wyjaśnij dlaczego?

Nie wyjaśnię, bo to nie moje słowa. Ja napisałem o głupim patriotyzmie. Głupiego patriotę zrobiłeś z tego Ty.
Cytuj (zaznaczone)
Druga sprawa: jak to się stało, że przesądziłeś już o jego winie za tę katastrofę i śmierć tych ludzi?

Nie przesądziłem. Oceniam na podstawie obecnie dostępnych informacji. Nie moja wina, że wygląda to tak jak wygląda. Biorę jednak pod uwagę, że mogą się pojawić inne dane, które ten obraz zmienią: np. zamach, niesubordynacja pilota, który się uparł, że wyląduje, chociaż wszyscy mówili, żeby zawracał do Warszawy. To wciąż możliwe, chociaż pewnie nawet Ty w to nie wierzysz.
Cytuj (zaznaczone)
Trzecia: twierdzisz, że wizyta prezydenta w Katyniu to miała być prywatna wycieczka.

I znowu... Nie, nie twierdzę, że miała być. Twierdzę, że była.
Cytuj (zaznaczone)
Zacytuję tu słowa Ziemkiewicza, z jednego ostatnich felietonów, kto wie, może się do nich odniesiesz:

Ta sprawa była wyjaśniana wielokrotnie, przedstawione zostały dokumenty, które nie pozostawiają żadnej wątpliwości: uroczystości katyńskie i udział w nich oficjalnej delegacji pod przewodnictwem prezydenta postanowione były już w styczniu, poinformowany był o tym oficjalnie i rząd polski, i strona rosyjska. To premier Tusk wtarł się jak przysłowiowy Piłat w credo, skuszony przez Rosjan możliwością wystąpienia przed Polską i Europą na katyńskich grobach jak współarchitekt „historycznego pojednania z Rosją”. Od tego momentu jego chłopcy zaczęli przećwiczoną już grę o obniżanie rangi wizyty prezydenckiej i jej pijarowskie „przykrycie”. Grę, w ramach której w ostatniej chwili wizycie prezydenta i licznych ważnych w państwie osób odebrano status wizyty oficjalnej, co m.in. zwolniło i nasz MSZ, i gospodarzy z dochowania pewnych procedur bezpieczeństwa i sprawiło, że na lotnisku nie było systemu bezpiecznego lądowania w warunkach ograniczonej widoczności. (W tym sensie faktycznie można rzec, iż Tusk „ma krew na rękach” i nie ma co robić z tych słów przypadkowych przechodniów jakiegoś horrendum).

Widzisz, felieton to taki gatunek, w którym można mieć dosyć luźny stosunek do faktów. I w którym wolno udowadniać, że czarne jest białe albo na odwrót. Liczy się forma, nie treść. A ja i tak wolałem Ziemkiewicza w roli pisarza SF.
Co do meritum - przecież on wcale nie zaprzecza temu, co napisałem. On tylko próbuje wskazać winnych tego, że ta wizyta miała taką rangę jaką miała. A dla mnie to nie ma znaczenia. Dorosły człowiek sam decyduje, jak postąpić w danych warunkach. I sam za to odpowiada.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Zdanowicz.J

  • Gość
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 31, 2010, 15:56:57 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Gwoli ścisłości – ja nie odmawiam Kuklińskiemu prawa do bycia bohaterem. Ja jedynie uważam, że szpiegostwo gospodarcze nie jest elementem prześladowań czy łamania praw człowieka i nie może być kwalifikowane podobnie. Szpiegostwo gospodarcze i działalność wywiadowcza istnieją od dawna i będą istnieć. Czy się to komuś podoba czy nie! I bez znaczenia jest tu stopień zaawansowania demokracji w kraju, który je uprawia. A uprawiają je wszystkie państwa od USA począwszy a na Korei Północnej skończywszy.


W całości się z Tobą zgadzam. Każdy wywiad to cząstka funkcjonowania kraju. W przypadku Olechowskiego trudno mu zarzucić działalność na szkodę Polski i jej obywateli. Fakt ten może jedynie być jego plusem. Zna bardziej realia zachodnie i sposoby kontaktów. Chyba że o czymś przemilczano. Pan Kuklinski może być w oczach wielu Polaków bohaterem. Trudno mu zarzucić korzyści materialne lub osobiste.
Reguła ta niestety nie dotyczy innych. Dla przykładu generała Zacharski. Co robił jako szpieg - wiemy. Co robił jako dyr. Pewex'u - też wiemy. Co robił w firmie Wesmark - wiem ja. Wielu takich "biznesmenów"  osiadło w USA za pieniądze podatnika.
Jest takie powiedzenie że: pierwszy milion trzeba ukraść. Ja dodam że można było także dostać od WSI.

dnfan1

  • Gość
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 31, 2010, 16:08:57 »
a niektórzy zaciekle bronili WSI...

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Wasz typ kandydata.....
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 31, 2010, 19:01:22 »
Los Angeles
Z duzym zadowoleniem moge sie przylaczyc do opinii (Wykidajlo,Wojtek-Dudek i
Zdanowicz), zamieszczonych w tym watku. Chodzi mi o role poszczegolnych osob,
jakie odegrali, dzialajac na korzysc, czy ew. szkode kraju.
Moja uwage zwrocilo , przytoczone w dyskusji nazwisko plk.Kuklinskiego.
Nie tak dawno, napisalem do jednego z forumowiczow ( na PW), ze ja widzialbym
raczej Kuklinskiego na Wawelu, a Kaczynskiego na Powazkach.
Uwazam, ze to byloby bardziej wlasciwa ocena Ich dzialalnosci.
Przed paru dniami przeczytalem na forum uwage jednego z uzytkownikow, ktorej
obecnie nie moge odszukac. Dotyczylo zmarlego prezydenta - L.K.
Nieco zaperzony autor napisal:
     "....a co wspolnego ma wyglad z charakterem ?"
Otoz ma i to nie malo ! Chociaz "Fizjonomika" nie jest stricte nauka scisla, to jej
historia siega starozytnosci, a szczegolnie kultury greckiej.
Obecnie nie ogranicza sie ona tylko do mimiki i antropologicznych rysow twarzy,
ale laczy sie z "jezykiem ciala", czyli gestami, ruchem miesni, sposobem chodzenia,
odruchowa reakcja na bodzce, etc.
Otoz nie da sie pominac faktu, ze u prez. Kaczynskiego pewne cechy (waskie usta,
maly podbrodek,czasem spojrzenie "z pode lba") przekladaly sie na wlasciwosci
charakteru. Nie mowiac juz o tym, ze Jego ego bylo odwrotnie proporcjonalne do
wzrostu.
To tylko pare uwag, ktore nie sa krytyka , a tylko moja interpretacja faktow.
Pozdrowienia - Bill.
PS. Cytowany pow. fragment (z pamieci) moze byc nie doslowny.

yak

  • Gość
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 31, 2010, 20:50:07 »
A jednak wygra Kaczyński. Nie wierzycie? Zobaczycie.
(Tym razem tylko dwa wina, wytrawne, oczywiście). Poprzednio Jarek się pomylił. Nie litr, ale 0,7 l.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 31, 2010, 21:18:48 »
Cytat: "billkronos"
Spytalem, dlaczego nie robi tego przez
telefon ? Nie lzia !
Pierwsze słyszę że nie można recepty zamówić przez telefon,robię to od lat jestem przewlekle chora.Nie róbmy z Polski ciemnogrodu.A jednak wygra Komorowski ;D Wole go od Kaczyńskiego bo jest bardziej zrównoważony  i dla wielu innych zalet ,mam dość jazgotu który skłóca Polaków .Kuriozalne wydaje mi się w tej chwili,stwierdzenie wszystkich kandydatów oprócz Olechowskiego aby dalej był  KRUZ który dla mnie jest wytworem chorej wyobraźni .Bo jak to się ma do tego że ja płace na PZU zależnie od zarobków  olbrzymie kwoty,rolnicy wszyscy tak samo, nieważne czy ma 300hektarów czy 5 .Wiadomo że chodzi o głosy rolników w wyborach nie lubię zakłamania

yak

  • Gość
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 31, 2010, 21:28:32 »
Wam się myli prezydent z premierem...

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 31, 2010, 21:29:23 »
Cytat: "yak"
Wam się myli prezydent z premierem...
Niektórym kandydatom również.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 31, 2010, 21:32:58 »
To, że ludzie w Polsce nie znają podstaw ustrojowych w Polsce, zauważyłem już w mediach w momencie, gdy opróżniony został urząd prezydenta. Niektóre wypowiedzi dziennikarzy były żenujące, a wystarczyło sięgnąć do konstytucji, którą podobno każdy powinien mieć w domu ;]
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 31, 2010, 21:36:40 »
Cytat: "yak"
Wam się myli prezydent z premierem...
Naszym kandydatom też bo po co jakieś debaty skoro Prezydent ma w sumie tylko reprezentacyjne sprawy.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 31, 2010, 21:45:44 »
Cytat: "Storczyk"
Naszym kandydatom też bo po co jakieś debaty skoro Prezydent ma w sumie tylko reprezentacyjne sprawy.
Debaty są potrzebne. Nawet jeśli prezydent miałby tylko reprezentować kraj, to trzeba wiedzieć jak się prezentuje. Ale prezydent ma także pewne narzędzia "władzy", którymi może się posługiwać w ten lub inny sposób, i właśnie to powinno być przedstawione w programach kandydatów. Słyszymy natomiast o zaprzestaniu wojny Polsko-polskiej i  żeby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej. Mało który kandydat mówi o tym jakie ustawy będzie wetował (np. dot. związków homoseksualnych, przeciwdziałanie narkomanii itp - oczywiście jeśli takowe powstaną). To tylko jeden przykład, który powinien być zawarty w kampanii, a praktycznie go nie ma.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 31, 2010, 21:45:45 »
Cytat: "Storczyk"
Naszym kandydatom też bo po co jakieś debaty skoro Prezydent ma w sumie tylko reprezentacyjne sprawy.


Z tym "tylko" to akurat się zagolopowałaś i z tym się nie zgadzam - w Europie są o wiele słabsze urzędy prezydenta - choćby za naszą zachodnią granicą, w Niemczech. Ale są też o wiele silniejsze - np. we Francji, czy też w Rosji. Ale fakt faktem, prezydent w Polsce nie ma wielkiej władzy, a tym samym dużego wpływu na polskie ustawodawstwo - chociaż nasze weto prezydenckie nie należy do najsłabszych.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 31, 2010, 22:08:45 »
Cytat: "kubapolice"
Mało który kandydat mówi o tym jakie ustawy będzie wetował (np. dot. związków homoseksualnych, przeciwdziałanie narkomanii itp - oczywiście jeśli takowe powstaną). To tylko jeden przykład, który powinien być zawarty w kampanii, a praktycznie go nie ma.
Oglądam na bieżąco wypowiedzi kandydatów , w sumie to najmniej Kaczyński się produkuje ,takich ma piarowców .A wypowiedzi no cóż nie oszukujmy się mówią to co chcielibyśmy aby było , zawsze tak jest nie ma co  liczyć na mannę z nieba .A rzeczywistość jest niestety inna,człowiek wybiera mniejsze zło według własnej oceny a życie to weryfikuje.Aż boje się myśleć  o wyborach premiera . ;D

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 31, 2010, 22:10:21 »
Cytat: "dnfan1"
co mają dzisiejsi attache na placówkach do lojalki A.O. i dobrowolnego donoszenia??

A uważasz, że dzisiejsi szpiedzy piastujący intratne funkcje w ambasadach nie podpisują lojalek? Gdyby nie podpisywali, to by również tam nie pojechali.

Cytat: "yak"
A jednak wygra Kaczyński. Nie wierzycie? Zobaczycie.

Przyznam, że jest to wielce prawdopodobne. Zwłaszcza w drugiej turze.

[ Dodano: 2010-05-31, 22:14 ]
Cytat: "Storczyk"
A wypowiedzi no cóż nie oszukujmy się mówią to co chcielibyśmy aby było


Wystarczy słuchać ich rok, dwa albo kilka lat wcześniej a nie słuchać podczas kampanii. Wtedy łatwiej jest ocenić kogo i na co stać. :)

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Wasz typ kandydata....
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 01, 2010, 00:17:45 »
Los Angeles
Witam Storczyk, Czy moglbys podac jakies konkretniejsze dane na temat
odnawiania recepty przez telefon ?
Czy to jest normalnie przyjety zwyczaj, czy tez upowazniaja do tego
rodzaje lub czas trwania chorob ?
Wiem, ze kuzynka nie koloryzuje, wiec jest tylko mozliwosc, ze personel
lekarza nie jest zorientowany. W kazdym razie, jezeli ktos moglby podac
przepis prawny - bylbym zobowiazany. Pozdrowienia - Bill

Do Yaka: A co bys powiedzial, gdybysmy umowili sie po sportowemu -
Niech wygra najlepszy ! Lacze uklony - Bill