Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Międzynarodowe Dni Polic 2010  (Przeczytany 113076 razy)

kresowiak

  • Gość
[Police] Międzynarodowe Dni Polic 2010
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 01, 2010, 08:15:59 »
Co mają MDP o zabarwieniu 750- lecia Polic- którymi interesuje się yak (pisze o tym), do widowiska "Normandia 1944", którym tenże yak już się cieszy? Szanując "Skarb", jest to ich autonomiczna impreza, która nie wplata się merytorycznie w MDP. I z tego co wiem, oni mają to zrobić na pewno nie między namiotami z prażoną kukurydzą i dmuchanymi zabawkami na polanie za SP- 8.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police] Międzynarodowe Dni Polic 2010
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 01, 2010, 08:18:47 »
Cytat: "yak"
Nie macie racji! Bardzo ciekawą imprezę zaproponowało Stowarzyszenie "SKARB". Podejrzewam nawet, że może to być jeden z prawdziwych "hitów roku", nie tylko "Dni Polic". Impreza nosi nazwę "Normandia 1944" i już została zaakceptowana. Przez Pana Burmistrza, Wydział Promocji i Informacji oraz moją skromną, acz "urzędową" osobę. Szykujcie się na 4-6 czerwca! Powtarzam: "Hit roku"!


Domyslam sie co to moze byc i obawiam sie ze az takim mega hitem to nie bedzie ale trzymam kciuki Normandie chce zobaczyc.

yak

  • Gość
[Police] Międzynarodowe Dni Polic 2010
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 01, 2010, 09:01:05 »
Zacni forumowicze. Jak wiadomo - najlepiej jest nic nie robić. Ze "SKARBEM" niejednokrotnie "wojuję" z racji pewnych wątpliwości, czy obaw, ale to nie oznacza, że nie umiem docenić dokonań środowiska. Doceniam więc i nową stronę internetową, doceniłem krzyż między bunkrami, doceniam starania na rzecz utworzenia "muzeum obozów", doceniam również próby rekonstrukcyjne, których przykłady można znaleźć właśnie na nowej stronie Stowarzyszenia.

Zostałem poproszony przez Pana Burmistrza, z racji moich obowiązków zawodowych, o zaopiniowanie propozycji uatrakcyjnienia Dni Polic sygnalizowaną imprezą. Bo jej realizacja zależna jest od pozwolenia Ojca Gminy, który w naturalny sposób konsultuje decyzję z pracownikami odpowiednich wydziałów. Poznałem ramowy program i widzę sens przedsięwzięcia. II wojna światowa wpisuje się w 750-lecie miasta, może nawet bardziej niż inne wydarzenia dziejowe. Gdyby nie wojna - nas by w Policach nie było.

Sposób potraktowania 750-lecia przez nie widzących sensu obchodów radnych klubu PO wymusił rozciągnięcie ich na cały rok i przyłączenie do innych, mających odrębne "zasilanie" imprez. Ale tym bardziej należy poprzeć czyjąś samoistną inicjatywę, aby cokolwiek w Policach i Policom pokazać. Scenariusz jaki mi przedstawiono wydał mi się sensowny, bo już sama pasywna prezentacja nie tak znów dawnych obrazów z przeszłości, a nadto różnych artefaktów z epoki ma w tym kontekście sens. A jeśli obiecywana jest, zapowiadająca się interesująco, prezentacja dynamiczna - uważam, że jeśli można - przedsięwzięcie należy wesprzeć.

Tak samo poparłem akcję oznaczania obiektów "starej fabryki" specjalnymi tablicami informacyjnymi, też byłem proszony o wyrażenie opinii (zwykła procedura urzędowa) i również tę akcję uznałem za korzystną dla Polic. Tablice - na razie są dwie - są ładne, sensowne i zawierają kompetentne opisy obiektów. Szczególnie spodobał mi się kompletny, ale wyważony merytorycznie opis "strażnicy". Oby tak dalej.

Wracając do Dni Polic - jeśli w wyniku starań "SKARBU" dojdzie w jakiejś przyszłości do umiejscowienia w Policach jakiejś cyklicznej imprezy rekonstruującej wydarzenia historyczne i - być może - połączonej ze zlotem zabytkowych pojazdów militarnych, na wzór podobnych imprez znanych np.  Darłowa - to byłoby bardzo dobrze. Dla mnie pomysł "SKARBU", o którym piszemy, ma wymiar kulturotwórczy, a taki mam obowiązek popierać. To naprawdę może być bardzo ciekawy punkt programu tegorocznych Dni Polic. Szczegółów podać nie mogę dopóki nie zezwolą na ich podanie organizatorzy.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police] Międzynarodowe Dni Polic 2010
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 01, 2010, 09:03:54 »
Cytat: "yak"

Wracając do Dni Polic - jeśli w wyniku starań "SKARBU" dojdzie w jakiejś przyszłości do umiejscowienia w Policach jakiejś cyklicznej imprezy rekonstruującej wydarzenia historyczne i - być może - połączonej ze zlotem zabytkowych pojazdów militarnych, na wzór podobnych imprez znanych np.  Darłowa - to byłoby bardzo dobrze. Dla mnie pomysł "SKARBU", o którym piszemy, ma wymiar kulturotwórczy, a taki mam obowiązek popierać. To naprawdę może być bardzo ciekawy punkt programu tegorocznych Dni Polic. Szczegółów podać nie mogę dopóki nie zezwolą na ich podanie organizatorzy.


Byloby genialnie:]
Tylko trzeba ruszyc z kopyta, czekam na blizsze informacje.

melka

  • Gość
[Police] Międzynarodowe Dni Polic 2010
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 01, 2010, 09:37:01 »
Cytat: "yak"


Wracając do Dni Polic - jeśli w wyniku starań "SKARBU" dojdzie w jakiejś przyszłości do umiejscowienia w Policach jakiejś cyklicznej imprezy rekonstruującej wydarzenia historyczne i - być może - połączonej ze zlotem zabytkowych pojazdów militarnych, na wzór podobnych imprez znanych np.  Darłowa - to byłoby bardzo dobrze. Dla mnie pomysł "SKARBU", o którym piszemy, ma wymiar kulturotwórczy, a taki mam obowiązek popierać. To naprawdę może być bardzo ciekawy punkt programu tegorocznych Dni Polic. Szczegółów podać nie mogę dopóki nie zezwolą na ich podanie organizatorzy.


imprezka super, w zeszłym roku uczestniczyłam w rekonstrukcji zaślubin z morzem w Kołobrzegu, jest jedno "ale" w tym wszystkim, czy mieszkańcy to docenią?
nie uważacie że sporo osób ma gdzieś wszelkie imprezy o ile nie leje się tam piwo strumieniami? a  dodatkowo nie ma darmowego talonu na to piwo? zobaczcie jak u nas zanika kultura, jakiś darmowy koncert od czasu do czasu za polaną, a w międzyczasie? garstka chętnych na jakąkolwiek płatną formę ukulturalnienia.
Ostatni choćby przykład "Impresje Herbertowskie" mieszka u nas naprawdę sporo ludzi, a odzew praktycznie żaden.
Przepraszam, ze moja wstawka nie w tym wątku, ale jakoś tak mnie naszło ;)
Inicjatywę "Skarbu" popieram ;)

Offline krych

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
[Police] Międzynarodowe Dni Polic 2010
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 01, 2010, 10:26:11 »
Nie przyszli bo nie było piwa i szaszłyków.
piecia

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police] Międzynarodowe Dni Polic 2010
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 01, 2010, 11:37:54 »
Cytat: "melka"

Ostatni choćby przykład "Impresje Herbertowskie" mieszka u nas naprawdę sporo ludzi, a odzew praktycznie żaden.



To chyba jednak zle porownanie.
Czym innym jest czytanie wierszy a zupelnie czym innym rekonstrukcja bitwy, tym bardziej teraz kiedy wszedzie atakauja nas reklamy "Pacyfiku". Kiedys kilkunastu wikingow na Dniach Polic zrobilo mega mega wielkie szoł.

ozuzka2008

  • Gość
[Police] Międzynarodowe Dni Polic 2010
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 01, 2010, 14:18:39 »
Ja się dorzucę do Kasi Kowalskiej:) Ostatnio była w Szczecinie ale niestety nie dostałam już biletu:(

no_name

  • Gość
[Police] Międzynarodowe Dni Polic 2010
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 01, 2010, 22:28:13 »
W sprawie tej Normandii to desant odbędzie się na mijance?  :lol2:  Może i ciekawy i warty uwagi pomysł lecz to "u nas" nie wypali. Jak coś trzymam kciuki, szkoda że nie mamy takiej plaży jak ta ww.

Mysliciel18

  • Gość
[Police] Międzynarodowe Dni Polic 2010
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 13, 2010, 08:24:59 »
A ja wam powiem, ze Doda z zespołem będzie na pewno, kto więcej? nie wiem!

Offline Welma

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
[Police] Międzynarodowe Dni Polic 2010
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 13, 2010, 12:30:45 »
hehe, dzisiaj 13 , nie 1 kwietnia :)

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
[Police] Międzynarodowe Dni Polic 2010
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 13, 2010, 13:27:06 »
Cytat: "Mysliciel18"
Doda z zespołem będzie na pewno

Spokojnie - Barrett XM500 już zamówiony.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

metempsychol

  • Gość
[Police] Międzynarodowe Dni Polic 2010
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 13, 2010, 17:07:18 »

Roland

  • Gość
[Police] Międzynarodowe Dni Polic 2010
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 13, 2010, 17:38:12 »
Cytat: "robert1995"
Barrett XM500 już zamówiony.

Cytat: "metempsychol"
http://www.doda.net.pl/koncertShow.php?id=238 Tu potwierdzenie (;

robert1995, wygląda na to że się przyda  :devil:

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
[Police] Międzynarodowe Dni Polic 2010
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 13, 2010, 17:39:27 »
Cytat: "Roland"
Cytat: "robert1995"
Barrett XM500 już zamówiony.

Cytat: "metempsychol"
http://www.doda.net.pl/koncertShow.php?id=238 Tu potwierdzenie (;

robert1995, wygląda na to że się przyda  :devil:

To ja zamowie amunicje.