Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Komitety wyborcze 2010  (Przeczytany 64559 razy)

Mance1978

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #135 dnia: Listopada 05, 2010, 20:13:45 »
Witam,

Panie Tomaszu dziękuję za odpowiedź niemniej jednak jeżeli jak pisze Pan….

Cytat: "TomaszTokarczyk"
Gwoli ścisłości - akurat to sformułowanie nie jest żadnym zobowiązaniem, a jedynie wyrażeniem chęci pracy nad poprawą w zakresie danego zagadnienia….


…to jako wyborcę nieco mnie Pan zaniepokoił, gdyż ja właśnie konkretnych zobowiązań spodziewam się ze strony kandydata na radnego, m in. po to abym mógł za 4 lata ponownie zapytać o efekty Pańskich działań. Jeżeli doczytuję się dalszej części Pańskiej wypowiedzi następujących sformułowań….

Cytat: "TomaszTokarczyk"
….W ogóle powiedziałbym, że w zakładce odnoszącej się do mojej osoby ciężko jest znaleźć obietnice czy zobowiązania. Jest za to wyjaśnione dlaczego kandyduję.


…to moje zaniepokojenie zaczyna przeradzać się poważane wątpliwości.

Cieszy mnie z kolei aktywność, o której Pan pisze w poniższych słowach….

Cytat: "TomaszTokarczyk"
Akurat w tym temacie byłem chyba najczęściej wypowiadającym się radnym. Wielokrotnie składałem zapytania odnośnie funkcjonowania polickiego Infraparku i ewentualnego wpływu władz gminy na ewidentnie kulejący podmiot, w którym ma udziały i swojego przedstawiciela w Radzie Nadzorczej. Pytałem również o realizacje Strategii Gminy Police pod kątem pozyskiwania inwestorów. W odpowiedzi słyszałem jedynie słowa zapewnień o trosce i zmartwieniu obecnym stanem rzeczy w tym temacie.


…niemniej jednak rodzi się pytanie, czy poza interpelacjami nie było możliwości innego działania w przedmiotowym temacie? Chodzi mi o propozycje konkretnych rozwiązań w kierunku zmiany obecnego stanu rzeczy…stąd moje wcześniejsze pytanie o Pana pomysły na dalszą działalność w temacie inwestycji w przypadku reelekcji.

Cytat: "TomaszTokarczyk"
Powtórzę to co napisałem na stronie: legitymizację mojego starania się o mandat stanowi moje wykształcenie i doświadczenie zdobyte w mijającej kadencji Rady Miejskiej. Natomiast pracy zawodowej - mimo że nauczyłem się w niej bardzo wiele - wolałbym do tego nie mieszać.


Panie Tomaszu, pozwoliłem sobie zagaić o Pańskie sukcesy zawodowe, tylko dlatego, iż tak szeroko opisał Pan swoją pracę, przyznaję wydaje się być ciekawą, która wg. mojej opinii winna być źródłem sporego bagażu doświadczeń godnych wykorzystania w pracy w radzie miejskiej.

Pozdrawiam.

TomaszTokarczyk

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #136 dnia: Listopada 05, 2010, 21:19:42 »
Cytat: "sosna123"
patrząc po tych kandydatach widać że żaden z nich nie ma jaj. Same ciepłe kluchy. radny powinien mieć jaja a nie.

Cóż za dojrzałe podsumowanie. Szkoda, że argumentów w nim brak.
Cytat: "sosna123"
z tego co widze co drugi "młody" to pracownik zch. Co ciepłe posadki się znudziły?

A mi wychodzi, że dwie osoby z sześciu, to co trzeci. To też niedobrze?

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #137 dnia: Listopada 05, 2010, 21:26:37 »
Witam Panie Tomaszu,
zamiast reagować na zaczepne i bezsensowne wypowiedzi sosny, prosiłbym o  skoncetrowanie się na dyskusji z Mance1978.
Będzie z pewnością ciekawiej i bardziej merytorycznie, albowiem obydwaj macie dużo ciekawego do powiedzenia.
Pozdrawiam obydwóch Panów.

TomaszTokarczyk

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #138 dnia: Listopada 05, 2010, 22:02:59 »
Cytat: "Mance1978"
jako wyborcę nieco mnie Pan zaniepokoił, gdyż ja właśnie konkretnych zobowiązań spodziewam się ze strony kandydata na radnego, m in. po to abym mógł za 4 lata ponownie zapytać o efekty Pańskich działań.

Ponownie odsyłam do strony, gdzie pokrótce wyszczególniłem moje priorytety. I z pracy na rzecz ich realizacji będziesz mnie mógł spokojnie rozliczać. Ale celowo używam tu słowa "priorytety" a nie "obietnice", a to z prostego powodu. Otóż Rada Miejska jest organem kolegialnym i jako taka ma pewne uprawnienia wobec Burmistrza jako całość. Jednak może się zdarzyć (i często zdarza), że radny prezentuje pogląd lub dążenie, które z różnych względów nie znajduje uznania wśród większości Rady. W takim przypadku jego obietnice mają nikłą szansę na realizację, choćby nie wiem jak chciał. Dlatego też mogę obiecać, że będę pracował na rzecz wdrożenia moich priorytetów. Oczywiście, jeśli to dla Ciebie za mało, to wachlarz kandydatów jest tak szeroki, że na pewno znajdziesz wśród nich kogoś, kogo obietnice są bardziej efektowne ;D
Cytat: "Mance1978"
niemniej jednak rodzi się pytanie, czy poza interpelacjami nie było możliwości innego działania w przedmiotowym temacie? Chodzi mi o propozycje konkretnych rozwiązań w kierunku zmiany obecnego stanu rzeczy…

Dobre pytanie. Myślę, że były. Można było na przykład zorganizować pikietę pod biurowcem Infraparku, domagając się zatrudniania kompetentnych ludzi. Można było zaproponować akcję promocyjną dla Urzędu po tytułem "U nas inwestorów nosi się na rękach". Można było dobitniej domagać się realizacji Strategii Rozwoju Gminy Police, która jak się obawiam, bez kontroli ze strony radnych może stać się materiałem do szuflady. Można było mocniej naciskać na ludzi, którzy mają bezpośredni wpływ na efektywność przyciągania do Polic inwestorów. Przyznaję, wpadłem na to poniewczasie. Ale może nic straconego. A czy można jako radny zrobić coś więcej? Nie wiem. Może Ty masz jakieś pomysły? Poważnie pytam.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #139 dnia: Listopada 05, 2010, 23:22:50 »
Cytat: "TomaszTokarczyk"
Ponownie odsyłam do strony, gdzie pokrótce wyszczególniłem moje priorytety. I z pracy na rzecz ich realizacji będziesz mnie mógł spokojnie rozliczać. Ale celowo używam tu słowa "priorytety" a nie "obietnice", a to z prostego powodu. Otóż Rada Miejska jest organem kolegialnym i jako taka ma pewne uprawnienia wobec Burmistrza jako całość. Jednak może się zdarzyć (i często zdarza), że radny prezentuje pogląd lub dążenie, które z różnych względów nie znajduje uznania wśród większości Rady. W takim przypadku jego obietnice mają nikłą szansę na realizację, choćby nie wiem jak chciał. Dlatego też mogę obiecać, że będę pracował na rzecz wdrożenia moich priorytetów. Oczywiście, jeśli to dla Ciebie za mało, to wachlarz kandydatów jest tak szeroki, że na pewno znajdziesz wśród nich kogoś, kogo obietnice są bardziej efektowne

Jak dla mnie to rewelacyjna wypowiedź. Niby oczywiste spostrzeżenia, a jednak wielu o tych niuansach zapomina.
Cytat: "TomaszTokarczyk"
Mance1978 napisał/a:
niemniej jednak rodzi się pytanie, czy poza interpelacjami nie było możliwości innego działania w przedmiotowym temacie? Chodzi mi o propozycje konkretnych rozwiązań w kierunku zmiany obecnego stanu rzeczy…

Dobre pytanie. Myślę, że były. Można było na przykład zorganizować pikietę pod biurowcem Infraparku, domagając się zatrudniania kompetentnych ludzi. Można było zaproponować akcję promocyjną dla Urzędu po tytułem "U nas inwestorów nosi się na rękach". Można było dobitniej domagać się realizacji Strategii Rozwoju Gminy Police, która jak się obawiam, bez kontroli ze strony radnych może stać się materiałem do szuflady. Można było mocniej naciskać na ludzi, którzy mają bezpośredni wpływ na efektywność przyciągania do Polic inwestorów. Przyznaję, wpadłem na to poniewczasie. Ale może nic straconego. A czy można jako radny zrobić coś więcej? Nie wiem. Może Ty masz jakieś pomysły? Poważnie pytam.

Panie Tomaszu, moim zdaniem to młode twarze w RM, jak Pan, czy Pan Ufniarz winny rozwijać kierunki proinwestecyjne.
Infrpark- mamy nowego Prezesa. Wiem, że może być znacznie bardziej operatywnym niż Pan Wojtek Kuźmiński. Może już za wczasu, pomio kampani- umówić się z nim na spotkanie? Może mógłby zaproponiwać Pan, by być prekursorem Grupy Intensywnego Wsperania Inwestycyjnego dla naszego regionu? Czy to trudne? Myślę, że kolega Mancel- jakby podchwycił to - mógłby służyć swą wiedżą. Ja również.
Choć, jak Pan wie- nie jestem zwolennikiem PiS, to jednak trzymam za Pana kciuki.
PZDR

Mance1978

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #140 dnia: Listopada 06, 2010, 02:25:38 »
Witam

Nie chciałbym ciągnąć akademickiej dyskusji nad zakresem pojęciowym zwrotów „obietnica” „priorytet” „zobowiązanie”, przyjmijmy, że dwa ostatnie są w swym charakterze „warunkowe”, jednakże dają prawo do pewnego rozliczania z ich realizacji.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z kolegialnego charakteru działalności rady miejskiej, jednocześnie, co mnie cieszy, sam Pan przyznaje, że można było jednak nieco aktywniej podziałać w przedmiotowym temacie. Jak mówią lepiej późno niż wcale  ;D .

Osobiście uważam, że głównym problemem Infraparku są jego właściciele, którzy niestety nie mają żadnego pomysłu na jego dalsze funkcjonowanie. Obecna formuła tj. przejadanie środków pozyskanych z kolejnych sprzedawanych działek prowadzi dokładnie donikąd.

Pozdrawiam.

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #141 dnia: Listopada 06, 2010, 14:27:46 »
Sosna napisał(a):
 
Cytat: "sosna123"
młodzi to chyba tylko z nazwy domeny.


Średnia wieku "młodych dla Polic" to 34 lata.
Nie wiem, ile trzeba mieć lat, żeby zmieścić się w Twoich kryteriach oceny - kto jest jeszcze młody, a kto już nie.

 
Cytat: "sosna123"
po za tym patrząc po tych kandydatach widać że żaden z nich nie ma jaj. Same ciepłe kluchy.
radny powinien mieć jaja a nie. drodzy "młodzi". spójrzcie się w lustro i pomyślcie czy macie jaja
i czy uda wam się cokolwiek zrobić w gminie. wasze puste słowa nie trafiają do wyborców.
z tego co widze co drugi  "młody" to pracownik zch. Co ciepłe posadki się znudziły?


Co do jaj. Nie wiem, nie wiem, czy "młodzi" mają jaja, ja w każdym razie w spodnie zaglądać im nie mam ochoty. Twoje preferencje zostawiam Tobie.
hubalczyk

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #142 dnia: Listopada 06, 2010, 17:15:47 »
Narazie mamy do czynienia z ewidentną kampanią "nie fair play" ze strony Gryfa.
Od Trzebieży w stronę Polic zaklejają tylko plakaty wyborcze Police XXI. Zostawiają plakaty innych ugrupowań a ewidentnie uczepili się tylko tych ze zdjęciem Starych Polic pomimo tego, że na tablicach jest jeszcze trochę miejsca. Nie wiem czy to prywatna inicjatywa "plakaciarzy" czy nakaz odgórny. Źle to świadczy o Gryfie w tym momencie i to bez znaczenia kto się tym zajmuje.

Offline m74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #143 dnia: Listopada 07, 2010, 00:19:09 »
Tak więc "balcyrewicz musi odejść".....

sekator

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #144 dnia: Listopada 07, 2010, 18:29:46 »
Cytat: "sosna123"
po za tym patrząc po tych kandydatach widać że żaden z nich nie ma jaj. Same ciepłe kluchy.



tel : 667 67 57 67 Sławomir Dmochowski...zadzwoń i przekonaj się osobiście....Zobaczymy jaka jesteś ostra poza monitorem swojego komputera.

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #145 dnia: Listopada 07, 2010, 21:50:47 »
Przeglądając listy kandydatów do rad można odnieść wrażenie, że niektóre osoby są silnie wspierane przez rodziny.
I tak choćby:
Jeżeli Pan Radny PiS T. T. nie jest spokrewniony z Ryszardem o tym samym nazwisku, to już z Panem D. z tej samej partii na pawno na nie jednym rodzinnym zdjęciu się znajdą, chociaż spokrewnieni nie są.
Panowie B. o tym samym rodowodzie też ustalali chyba program wyborczy jedząc kotlety przy jednym stole.
O sytuacji w polickiej PO nie ma nawet co już pisać.
Gryf XXI też popularne nazwiska to E. i R.
No i tak też widzę, że brat naszej kandydatki na najwyższe stanowisko w gminie z PSL startuje z list PiS.
Najważniejsze to wypracować markę swojego nazwiska. Potem będzie już łatwiej.

sekator

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #146 dnia: Listopada 07, 2010, 23:49:32 »
Może w niektórych przypadkach jest to tylko zbieżność nazwisk ?

dnfan1

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #147 dnia: Grudnia 19, 2010, 17:27:40 »
Wykidajło strzał kulą w płot  :rotfl: to, że został wybrany nie oznacza, że podjął pracę ...

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #148 dnia: Grudnia 19, 2010, 18:26:36 »
Cytat: "Wykidajło"
http://bip.police.pl/?cid=183&bip_id=3218
To z pewnością przypadkowa zbieżność nazwiska z kandydatem PiS ze strony mlodzidlapolic.pl... i imienia... i partyjnego nadania naczelnika...
Nieprawdaż?


Urząd Gminy to przecież od lat familiarna firma, w której jak trzeba znajdzie się miejsce pracy i dla koalicjanta. Tak przecież było i z PO w poprzedniej kadencji. Kryteria pod miejsca pracy są ustalane pod nieprzypadkowe osoby, i jest to niestety standard w tym urzędzie. Niby o tym wiem, ale za każdym razem krew mnie zalewa jak czytam takie kwiatki jak te, przytoczone przez Wykidało. Oczywiście wybrana osoba akurat przypadkowo przechodziła koło urzędu i złożyła aplikację. Przechodziła jak tragarze w "Misiu" Barei. Eeeh  za grosz finezji.....

Minister: Bardzo Cię polubiłem chłopie... musisz kiedyś do nas wpaść.
Miś: Tak...
Minister: Tylko zadzwoń przedtem, żebyśmy... byli w domu. A to też ładne!
Miś: Co... No ale... A ty skąd wiedziałaś, że mnie zastaniesz... przecież... wiedziałaś, że wyjeżdżam.
Irena: Przechodziliśmy, po prostu i wpadliśmy.
Miś: Jak to przechodziłaś? Z tragarzami?
Minister: Taa! Przechodziliśmy, z tragarzami. Bardzo Cię polubiłem chłopie.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #149 dnia: Grudnia 19, 2010, 18:31:26 »
Cytat: "dnfan1"
Wykidajło strzał kulą w płot :rotfl: to, że został wybrany nie oznacza, że podjął pracę ...


A co to za różnica czy podejmie. Grunt, że widać stały trend w urzędowej rekrutacji. Jak nie on, to następny z nadania partyjnego, może o mniej rzucającym się nazwisku ale swój.
dnfan1 po zorientowaniu w temacie można się domyślać, że też pracujesz w urzędzie. Jeśli tak, to podziel się z forumowiczami tym, jak trudną miałeś rekrutację? ;)
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"