Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t  (Przeczytany 46081 razy)

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 13, 2010, 11:56:28 »
Cytat: "yak"
Udowodnij "okradanie", zwłaszcza Ciebie. Zakładałaś studzienkę? Nie? To nie mów w liczbie mnogiej. Ty nie byłaś. To po pierwsze. Po drugie - udowodnij, że ktoś decydując się na instalacje został zgwałcony. Związano go, unieruchomiono, koparki gwałtem i bez jego woli wykopały mu rowy, położyły rury, wbiły w ziemię studzienkę. A ten nieszczęśnik tylko bełkotał (zakneblowany): protestuje! Protestuję! Tak było? Masz takie doświadczenie? Nie? To waż słowa i nie pisz o okradaniu. OK?


Otóż właśnie tak było, w projekcie miałem wodomierz w garażu, a zgodę i zatwierdzenie projektu instalacji wodnej mogłem dostać tylko i wyłącznie po naniesieniu na projekt studzienki z polimerobetonu. Wszędzie można montować same wodomierze w obiekcie a u nas studzienki sobie wymyślili i 1600 złociszy o ile dobrze pamiętam za samą studzienkę poleciało.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 13, 2010, 12:02:50 »
Cytat: "Yak"
Czy możesz również wyjaśnić logikę powiązań między nadużyciami syna pani B. R. w zakresie bezprawnego używania telefonów służbowych i studzienkami. Co ma piernik do wiatraka? Nawiasem mówiąc wydzwonione pieniądze już dawno zostały zwrócone. Więc o co chodzi w korelacji między wybrykami młodego człowieka i studzienkami? Bo ja takiej korelacji nie widzę.  


Co do studzienek to nie będę się wypowiadał, ponieważ nie znam wielu szczegółów, które w tym wypadku są bardzo istotne, aby móc wyrazić swoje zdanie. Poczekam na końcowe efekty kontroli. Natomiast jeżeli chodzi o ten nieszczęsny telefon, to moim zdaniem nic nie usprawiedliwia owej pani, że do tego dopuściła. Piszesz, że rachunek już został wyrównany. Inaczej być nie mogło! Mimo wszystko pozostaje pytanie: czy zostałby również wyrównany, gdyby sprawa nie ujrzała światła dziennego? Dodatkowo - w grę wchodzi również temat właściwego nadzoru nad mieniem powierzonym. I tu mam nieco inne zdanie.

Offline NICE

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 13, 2010, 12:06:41 »
Cytat: "Gminka"
Dzięki pracy Komisji Rewizyjnej
Nazwa poważna ale ludzie w niej zasiadający już nie.Dziwię się że główni oficjele PO w Warszawie nie odetną się od tych ludzi.Oni dla PO to kula u nogi,psują reputację tej partii.Mam ogromną nadzieję że społeczeństwo Polickie jest na tyle inteligentne ,że w wyborach to się zweryfikuje.Jestem zwolennikiem PO ale nie w Polickim okręgu także mojego głosu nie dostaną.Zasada jest prosta nie będę głosować na poszczególną partię (PO)tylko na nazwisko kandydata którego uznam za wiarygodnego i mądrego.PO Polickiego mam już serdecznie dość a wszczególnośći transmisji z posiedzenia rady i szopki tam pokazywanej przez PO.

yak

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 13, 2010, 12:18:18 »
Zgoda "bodku" - konkretna szkoda (strata), konkretny przypadek. Wciąż jednak jeszcze nie "kradzież". Jeśli już trzeba by było kwalifikować - no to przymuszenie vel nawet wyłudzenie. Bezprawne? Oczywiste. Lecz może w dobrej wierze. Mnie chodzi jedynie o ustalenie prawdy zamiast jej przesądzania z racji założonej tezy.
Chcecie poprawki na "subiektywnie optymalne" - zgoda, nie jestem fachowcem, a oceny postępków zmiana "obiektywne - subiektywne" nie powoduje. Losy pani R. są i tak przesądzone, jest byłą gwiazdą ZWiK, to już akurat pewne. Natomiast - w świetle obecnie znanych ustaleń - nie ma powodu uważać, że była na bakier z VII przykazaniem ("Nie kradnij"). Tymczasem ta dysputa, co jakiś czas taką orientację przybiera, co jest i krzywdzące, i bezpodstawne.
Dzięki "bob" za ostrzeżenie przed działaniami Kuby!

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 13, 2010, 12:18:25 »
Szerszym znaczeniowym Twoim, czy jakiegokolwiek słownika?

Dzięki za podpowiedz, której Pani to była synalek bo nie wiedziałam dokładnie.


Jesteś bezczelny myśląc i pisząc, że doświadczyłam czegoś takiego ale wiedz, że gdyby tak było napluła bym Ci w twarz za te wyrazy niby współczucia.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 13, 2010, 12:40:24 »
Cytat: "yak"
.../ Lecz może w dobrej wierze. /...

Tylko jaką dobrą wiarą kierowali się, skoro projekty budowlane robione są na podstawie jakichś przepisów budowlanych i jeśli w projekcie wodomierz był przewidziany w budynku a nie w studzience, to chyba w dobrej wierze (najkorzystniej dla inwestora) ktoś to zaprojektował.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 13, 2010, 13:01:44 »
Cytat: "bob"
Cytat: "Wykidajło"
Wedle mojej wiedzy małżonek pani Raszkiewicz nie produkuje studzienek.

Oto moje źródło, vide post speedbaxa z wczorajszego wieczora (za Radiem Szczecin):
Cytat: "speedbax"
dyrektorka ZWiK Bogumiła Raszkiewicz wykorzystywała swoje stanowisko dla zapewnienia zamówień na studnie z polimerobetonu firmie męża.

Wiem. Tak się rodzi plotka. Tymczasem nawet Jerzy Kardziejonek opowiadając na sesji o pracach komisji rewizyjnej mówił tylko tyle, że mąż pani Raszkiewicz był związany z dwiema firmami produkującymi studzienki.
Cytat: "yak"
Chcecie poprawki na "subiektywnie optymalne" - zgoda, nie jestem fachowcem,

Eee, akurat od znaczeń słów to fachowcem jesteś  ;D
Cytat: "bodek"
Cytat: "yak"
.../ Lecz może w dobrej wierze. /...

Tylko jaką dobrą wiarą kierowali się, skoro projekty budowlane robione są na podstawie jakichś przepisów budowlanych i jeśli w projekcie wodomierz był przewidziany w budynku a nie w studzience, to chyba w dobrej wierze (najkorzystniej dla inwestora) ktoś to zaprojektował.

A ZWiK w dobrej wierze chciał najkorzystniej dla ZWiK ;)
Ps. Ja akurat nie miałem problemu, bo za kanalizę płaciła gmina. Ale gdybym miał sam robić, też wybrałbym studzienkę - po co inkasent ma mi się pętać po chałupie? Fakt, że może niekoniecznie z polimerobetonu...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

bob

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 13, 2010, 13:19:18 »
Cytat: "speedbax"
wykorzystywała swoje stanowisko dla zapewnienia zamówień na studnie z polimerobetonu firmie męża.

Cytat: "Wykidajło"
mąż pani Raszkiewicz był związany z dwiema firmami produkującymi studzienki

Fakt, jest różnica. Ale chyba czysto kosmetyczna, bo trudno powiedzieć, że zmienia to postać rzeczy: jednak jakiś (i tu pytanie - jaki?) związek małżonek pani R. z producentem/ami zatwierdzonych przez żonę studzienek miał... I subiektywnie patrząc, samo takie rozwiązanie jest mocno suboptymalne :lol2:
Pozdrawiam!

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 13, 2010, 13:45:22 »
Dobra YAK. Zastanowiłam  się troszkę bardziej nad tym co napisałam i w sumie to ja zaczęłam wojnę dot. tego które z nas miało to przykre doświadczenie i niepotrzebnie napisałam, że jesteś bezczelny za co przepraszam.
Lepiej było by gdybyś odpowiadając mi za pierwszym razem napisał, że niczyje prawa nie zostały pogwałcone. Wtedy nie robiłabym afery.
Dla mnie gwałt to po prostu przemoc fizyczna. Tyle.


Bardziej jednak wolę czytać Toje wypowiedzi w wątkach historycznych.
Pozdrawiam
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

yak

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 13, 2010, 14:23:21 »
Nie ma sprawy NIKA, OK. I ja pozdrawiam.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 13, 2010, 14:26:19 »
Cytat: "bob"
Cytat: "speedbax"
wykorzystywała swoje stanowisko dla zapewnienia zamówień na studnie z polimerobetonu firmie męża.

Cytat: "Wykidajło"
mąż pani Raszkiewicz był związany z dwiema firmami produkującymi studzienki

Fakt, jest różnica. Ale chyba czysto kosmetyczna, bo trudno powiedzieć, że zmienia to postać rzeczy: jednak jakiś (i tu pytanie - jaki?) związek małżonek pani R. z producentem/ami zatwierdzonych przez żonę studzienek miał...

Mógł im kanapki dowozić. A producentów studzienek z polimerobetonu to nawet w okolicy jest więcej niż dwóch. Taki Betonstal też np. je robi.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

bob

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 13, 2010, 14:44:32 »
Jasna sprawa: zdecydowanie nie pomawiam nikogo i o nic, ale bez względu na to, jaki konkretnie charakter przybierały kontakty (konszachty to chyba za mocno) pana R. z producentami (i pani R. ze swoim mężem :-) ) pewien nienajlepszy posmak pozostaje, i moje ulubione stwierdzenie z serwisów informacyjnych aż ciśnie się na usta: mogło "dojść do nieprawidłowości"? Moim skromnym zdaniem - owszem!
Pozdrawiam!

Gminka

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 13, 2010, 16:29:38 »
Szanowni Państwo,
to czy dopuszczono się naruszenia prawa zbadają odpowiednie organy które już zostały powiadomione o podejrzeniu.
Według mnie, fakty są bezsprzeczne i osądzenie winy i kary to tylko kwestia czasu. Pisałam już o tym niejednokrotnie i dość dokładnie.
Nie chcę się o tym po raz kolejny rozpisywać bo nic nowego do dodania nie mam.
Chciałam jedynie zwrócić uwage na pewną zasadniczą nieścisłość w wypowiedzi Yaka:

Cytat: "yak"
Te "straszliwe koszty" też są mitem. Pewnie również nie wiesz, że gmina refunduje przyłączenia. Kiedyś w wymiarze 50%, teraz 75%. Zatem gdyby przyjąć, że ktoś tu dybał na zyski to trzeba by wskazać gminę, która generując wyższe opłaty jednocześnie generowała wyższe refundacje. Gdzie tu sens?


Otóż Gmina nigdy nie refundowała kosztów przyłączy wodociągowych. Całe koszty ponosił właściciel / inwestor. Koszty o wiele większe niż w wielu przypadkach powinien ponosić. Widzisz już sens ?
Gmina refundowała koszty przyłączy kanalizacyjnych. Tutaj też dopatrzono się ogromnych nieprawidłowości i bezprawnego wyłudzenia pieniędzy poprzez zawyżanie kosztorysów a na ich podstawie rachunków.
Ale to już inna bajka.

Liczę, że prawda w końcu wyjdzie na jaw, a "Gwiazda" poniesie zasłużone konsekwencje.
Pozdrawiam.

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 13, 2010, 22:23:41 »
Cytat: "Gminka"
.../
Cytat: "yak"
Te "straszliwe koszty" też są mitem. Pewnie również nie wiesz, że gmina refunduje przyłączenia. Kiedyś w wymiarze 50%, teraz 75%. Zatem gdyby przyjąć, że ktoś tu dybał na zyski to trzeba by wskazać gminę, która generując wyższe opłaty jednocześnie generowała wyższe refundacje. Gdzie tu sens?


Otóż Gmina nigdy nie refundowała kosztów przyłączy wodociągowych. Całe koszty ponosił właściciel / inwestor. Koszty o wiele większe niż w wielu przypadkach powinien ponosić. Widzisz już sens ?
/...

Tutaj również zgadzam się, całość kosztów instalacji wodnej pokrywaliśmy sami.

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 14, 2010, 08:28:58 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Mimo wszystko pozostaje pytanie: czy zostałby również wyrównany, gdyby sprawa nie ujrzała światła dziennego? Dodatkowo - w grę wchodzi również temat właściwego nadzoru nad mieniem powierzonym. I tu mam nieco inne zdanie.


Czy dzisiaj ma odbyć się planowana sesja nadzwyczajna poświęcona tej sprawie?
Kiedy i gdzie?