Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t  (Przeczytany 46266 razy)

Gminka

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 21, 2010, 09:20:32 »
Cytat: "yak"
Trzeba by jednak udowodnić, że o wspomnianych  (mniemanych, póki co) problemach wiedział lub mógł wiedzieć. Cienko to widzę, zatem daj sobie "na luz".


Mogę Cię zapewnić, (a jeżeli trzeba będzie to zeznać pod przysięgą) że Burmistrz dowiedział się o problemach w ZWiK przynajmniej wiosną 2009r. Co z tym zrobił - wtajemniczeni wiedzą. Sprawę najpierw zbagatelizował a potem starał się wyciszyć. Dzięki pracy Komisji Rewizyjnej nie udało się.
Podobnie jak Ty, nie wierzę, że uda się to udowodnić (zbyt mało oficjalnych pism).
Pewnie on się wywinie, chociaż nie do końca. Mogą nastąpić roszczenia mieszkańców o zwrot niepotrzebnie poniesionych kosztów. Co wtedy ?
Bezpośrednio winne osoby - Bogumiła R. oraz Bożena Ś. (oczywiście mniemane póki co)  nadal pracują w ZWiK, mają się dobrze. Otrzymują wysokie pensje, premie i 13. wynagrodzenie. Ale one mają namaszczenie Burmistrza.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 11, 2010, 10:20:01 »
Info ze strony Polskiego Radia Szczecin:

"Policcy Radni Platformy Obywatelskiej domagają się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia rady miasta - dowiedziało się Polskie Radio Szczecin. Sesja miałaby być poświęcona polickiemu Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji. Radni chcą przedstawić raport komisji rewizyjnej w sprawie tzw. Afery ZWiK-owej.

Zdaniem radnych PO, była już dyrektora ZWiK Bogumiła Raszkiewicz wykorzystywała swoje stanowisko dla zapewnienia zamówień na studnie z polimerobetonu firmie męża. Swoją pracę w tej sprawie zakończyła już komisja rewizyjna. Raport i wnioski z jej pracy radni chcą przedstawić właśnie na sesji. - Wnioski są porażające zarówno dla Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, jak również dla samej gminy. Jest tam szereg wątków korupcyjnych - wyjaśnia Bartłomiej Pachis przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Powiecie.

Jeżeli sesja zostanie zwołana, to radni PO chcą także głosowania nad specjalną uchwałą. - Przygotowaliśmy projekt uchwały zakładający rekompensaty dla mieszkańców gminy, którzy w skutek bezprawnych działań ZWiKu ponieśli straty - dodaje Pachis.

Decyzja co do zwołania sesji jeszcze nie zapadła. - Sprawa jest dyskusyjna, stąd moje wahanie - mówi Witold Król, przewodniczący rady w Policach.

Jeżeli przewodniczący rady miasta zgodzi się na zwołanie nadzwyczajnej sesji, to odbędzie się ona za tydzień."

Ciekawe tylko, czy to walka o prawdę, czy kolejna kiełbasa przedwyborcza.

Zafrina

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 11, 2010, 10:59:58 »
Prawda zawsze wychodzi na jaw. Manipulować można jedynie sposobem, w jaki zostanie ona (lub jej część) wyjawiona mieszkańcom Polic. Tylu ilu będziemy mieli posłańców, tyle i wersji wydarzeń. Swoją drogą - manipulatorów nam nie brakuje w naszym swojskim politycznym światku.

Bezsprzecznym jest, że winni powinni dźwignąć odpowiedzialność za swoje grzechy.
P.S. Nadal stoję murem za Burmistrzem  :rotfl:

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 11, 2010, 11:28:35 »
a czy przypadkiem w czasie gdy miały miejsce rzekome przekręty to platforma nie była w koalicji z gryfem? i z automatu też za to odpowiada?

Offline Samson

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 11, 2010, 14:43:13 »
I jak rozumiem radny Pachis juz poinformował odpowiednie służby o zaistniałej sytuacji? Jeśli nie to znaczy że znów pic na wodę.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 12, 2010, 20:26:14 »
Kolejne info Polskiego Radia Szczecin odnośnie nadzwyczajnej sesji w piątek 14.05.2010:

"W piątek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie rady miasta w Policach dotyczące tzw. "afery ZWiK-owej" - dowiedziało się Polskie Radio Szczecin.

O zwołanie takiej sesji wnioskowali radni Platformy Obywatelskiej. Radni chcą przedstawić raport komisji rewizyjnej w sprawie rzekomych nieprawidłowości, do których miało dochodzić w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Policach. - Mimo wątpliwości zdecydowałem się na zorganizowanie takiej sesji - mówi Witold Król, przewodniczący rady miejskiej w Policach. - Ustawa o samorządzie gminnym zobowiązuje mnie do zwołania takiej sesji w ciągu 7 dni od złożenia wniosku.

Zdaniem Króla, cała sprawa ma dwa oblicza. - Opinię o tym wniosku można podzielić na dwie części. Jest to część kampanii wyborczej, a druga to zakończenie kontroli w ZWiK-u, którą zgodnie z ustawą zajmuje się rada miejska - tłumaczy Król.

Zdaniem radnych PO, była już dyrektorka ZWiK Bogumiła Raszkiewicz wykorzystywała swoje stanowisko dla zapewnienia zamówień na studnie z polimerobetonu firmie męża. Pracę w tej sprawie zakończyła już komisja rewizyjna. Raport i wnioski z jej pracy radni chcą przedstawić podczas sesji 14. maja."

Będziemy mieć kolejne Muppet Show. :rotfl:

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 12, 2010, 21:09:41 »
Trzeba by jednak udowodnić, że o wspomnianych  (mniemanych, póki co) problemach wiedział lub mógł wiedzieć. Cienko to widzę, zatem daj sobie "na luz".[/quote]




Miejmy zatem nadzieję, że wszystko się wyjaśni i że "polecą głowy". W końcu tak, czy siak byliśmy okradani.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

yak

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 12, 2010, 22:14:20 »
Udowodnij "okradanie", zwłaszcza Ciebie. Zakładałaś studzienkę? Nie? To nie mów w liczbie mnogiej. Ty nie byłaś. To po pierwsze. Po drugie - udowodnij, że ktoś decydując się na instalacje został zgwałcony. Związano go, unieruchomiono, koparki gwałtem i bez jego woli wykopały mu rowy, położyły rury, wbiły w ziemię studzienkę. A ten nieszczęśnik tylko bełkotał (zakneblowany): protestuje! Protestuję! Tak było? Masz takie doświadczenie? Nie? To waż słowa i nie pisz o okradaniu. OK?

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 12, 2010, 22:45:32 »
Cytat: "yak"
Związano go, unieruchomiono, koparki gwałtem i bez jego woli wykopały mu rowy, położyły rury, wbiły w ziemię studzienkę. A ten nieszczęśnik tylko bełkotał (zakneblowany): protestuje! Protestuję!


Wystarczy że nie przedstwaiono innej opcji gdy taka istniała. A to już jest nieprawidłowość.
Czy do gwałtu  zawsze dochodzi po związaniu?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 12, 2010, 23:09:10 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Wystarczy że nie przedstwaiono innej opcji gdy taka istniała. A to już jest nieprawidłowość.


Dokładnie, można odnieść wrażenie, że wykorzystano ludzką ufność dla własnego interesu, dopuszczenie innej oferty wykonania usługi z własnym materiałem byłoby pewnie niemożliwe albo bardzo utrudnione, to postkomunistyczne praktyki monopolowe, tak jak zatrudnianie emerytów na stałe gminne etaty w czasach, gdzie młodzi wykształceni ludzie muszą szukać zajęć daleko odbiegających od ich przygotowania, celów i ambicji. (Ale to temat na inny wątek)

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 13, 2010, 10:06:58 »
A co może powiesz mi, że przez te machloje jakie tam miały miejsce przynajmniej część społeczeństwa nie była okradana!?
Uważasz, że zanim ktoś musi zostać oszukany musi zostać zgwałcony!? Co ty piszesz człowieku!? I Ty mi o ważeniu słów. Chyba ktoś tu za bardzo się panoszy! Sprzeciwiaj się i  mów co chcesz tak jak inni na tym forum bo po to miedzy innymi ono jest ale nie pouczaj mnie tak! Nie mów do mnie waż słowa bo wcale  nie przesadziłam.
Nie muszę tu nikomu niczego udowadniać a już na pewno nie Tobie i na pewno nie to że ktokolwiek został zgwałcony.
[ciach!]



Zanim na kimś za jego wypowiedz powiesisz psa to może wyjaśnij tą sprawę jeśli ją znasz lepiej.
I nie jest ok? bo ciągle masz jakiś problem, że ktoś jedzie Ci na tym forum a sam nie posiadasz umiejętności normalnego wypowiedzenia się i postrzeganie chyba też nie.
Poczytaj jeszcze raz o tym gwałcie i zastanów się.



Proszę wytłumacz nam tu wszystkim w takim razie aby nie było niedomówień skąd bierze się kasa w ZWiK-u i czyja ona jest.
Skoroś taki poinformowany YAK-u, lepiej niż wszyscy to powiedz nam to!

[ Dodano: 2010-05-13, 10:14 ]
Powiedz mi jeszcze kto w takim razie zapłacił rachunek za telefon służbowy, który dopadł synuś jednej z pań i nawalił niezły rachuneczek.
Na czyj on powiedz koszt dzwonił?
Nie wiem i chcę się tego dowiedzieć a skoro stoisz murem to chyba wiesz wszystko.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

bob

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 13, 2010, 11:05:36 »
Cytat: "yak"
Udowodnij "okradanie", zwłaszcza Ciebie.

Drogi yaku! Na stronie internetowej polickiego ZWiKu widnieje informacja, że zakład działa jako "zakład budżetowy Gminy Police". Budżetowy, a więc nietrudno zgadnąć, kto na jego pracę łoży. Że zacytuję klasyk: "Panie, i kto za to płaci? Pan płaci, pani płaci, my płacimy! To są nasze pieniądze, proszę Pana! Społeczeństwo płaci!" (Rejs)

Więc jeżeli ktoś oddelegowany do rozporządzania między innymi moimi pieniędzmi, w moim najlepszym interesie uprawia prywatę, to mam prawo do wątpliwości, czy przez przypadek na tym nie tracę, bo może za pieniądze za jedną ekstra-studzienkę dałoby się może zainstalować dwie normalne?

Chyba jednak mam prawo do wątpliwości, quod erat demonstrandum.

Pozdrawiam!

PS: Nie znam się na tym, i być może małżonek pani Raszkiewicz produkuje fenomenalne, najlepsze na rynku studzienki z polimerobetonu - ale zdecydowanie wolałbym, żeby nie decydowała o tym jego żona!

yak

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 13, 2010, 11:13:35 »
Wyjściowo odpowiedź dla "Niki"

Nie denerwuj się tak bardzo, złość piękności szkodzi. Tylko albo miej świadomość o czym piszesz, albo zamilknij. Nadużyłaś słowa "okradanie". Nie było żadnego okradania. Nikt żadnych pieniędzy nie ukradł. Był może nieuprawniony przymus, choć najpierw trzeba udowodnić, że w konkretnym wypadku dane rozwiązanie było na pewno na wyrost.

Jedyny trop logiczny wiodący do jakiejś strefy innej niż np. zacietrzewiona nadgorliwość urzędników, uważających, że "wiedzą lepiej" (to tylko hipoteza, nie stwierdzenie faktu), mógłby się wiązać z jakąś przychylnością wobec określonej firmy. To jednak też trzeba udowodnić, nie wystarczy mieć podejrzenia. Tymczasem problemem tej sprawy jest wyrokowanie w zastępstwie uprawnionych do tego organów w oparciu o amatorskie domniemanie. To po pierwsze.

Nie wiem nadto, czy wiesz, że nikt nie narzekał na samą usługę. Studzienki są dobre, przyłączenia właściwe, rozwiązania fachowe. Te "straszliwe koszty" też są mitem. Pewnie również nie wiesz, że gmina refunduje przyłączenia. Kiedyś w wymiarze 50%, teraz 75%. Zatem gdyby przyjąć, że ktoś tu dybał na zyski to trzeba by wskazać gminę, która generując wyższe opłaty jednocześnie generowała wyższe refundacje. Gdzie tu sens?
Powtarzam - nikt nikogo nie okradł. Tu nie ma mowy o defraudacji, kradzieży pieniędzy, jakiejkolwiek nierzetelności w rozliczeniach itd. Tu chodzi jedynie o jedno: o ewentualne błędne lub nadgorliwe uznawanie, że zawsze i w każdych okolicznościach konieczne jest tylko takie rozwiązanie, jak proponowane. Przyznasz jednak - jeśli Ci wrócił rozsądek - że od ewentualnego błędu do "kradzieży" daleka droga. Tymczasem pijany nienawiścią Jerzy Kardziejonek krzyczy na temat przestępstw, oszustw, złodziejstwa itd. A sytuacja jest prosta i całkiem odmienna. Jak sobie instalujesz sieć wodociągową lub elektryczną w mieszkaniu wiadomo, że najlepiej zrobić to w miedzi. Ale wodę dostarczą i plastikowe sklejki, i ciężkie żeliwne rury, a prąd popłynie przewodem np. aluminiowym. Choć najlepiej jest w miedzi. I w przypadku rurek, i w przypadku prądu. Wybierasz, co uważasz, Twoja wola.
Sprawa ZWiK sprowadza się do tego, że - zdaniem oskarżycieli - narzucał obiektywnie optymalne rozwiązanie, bez uwzględniania woli zainteresowanych. Bo niektórzy woleliby mieć gorsze, ale o kilkaset złotych tańsze. ZWiK narzucał najlepsze i miał spokój. Np. z awariami, bo ich nie było. Interpretowanie tego jako "okradania" jest po prostu śmieszne. Szczególnie w kontekście refundacji. W jednej kieszeni gminnej przybywało pieniędzy z tytułu dość drogich przyłączy, w drugiej ubywało z racji wysokich refundacji. A zainteresowany w końcowym rachunku płacił tylko cząstkę (25%) kosztów ogólnych, bo coś u licha zapłacić powinien. W zamian otrzymując wysokiej klasy produkt. Gdzie tu kradzież?

Czy możesz również wyjaśnić logikę powiązań między nadużyciami syna pani B. R. w zakresie bezprawnego używania telefonów służbowych i studzienkami. Co ma piernik do wiatraka? Nawiasem mówiąc wydzwonione pieniądze już dawno zostały zwrócone. Więc o co chodzi w korelacji między wybrykami młodego człowieka i studzienkami? Bo ja takiej korelacji nie widzę.

Na koniec - nie mogłem wiedzieć, że gwałt Ci się tak jednoznacznie kojarzy, z genitaliami i wiązaniem. Wszak piszesz: "Pomyśleć by można, że skoro tak traktujesz sprawę oszustwa to ktoś zanim Cię oszukał zerżnął Ci d....o." No cóż, każdy ma inne doświadczenia, współczuję Ci, że doświadczyłaś takiej formy gwałtu o jakiej piszesz i uważasz, że jak jest gwałt to się rżnie d...ę. Ja użyłem słowa w szerszym kontekście znaczeniowym. Chodziło o naruszenie wolności jako takiej, nie w sensie seksualnym, w jakim Ty słowa używasz.

Sumując - weź na luz, poczekaj na dowody i niech Ci na mózg nie padają nadużycia interpretacyjne kolegi Kardziejonka. Który już sprawę rozpoznał, osądził i wydał wyrok. Najśmieszniejsze (gdyby to nie było żałosne), że nie na panią R., lecz na burmistrza Diakuna...

PS dla "boba" - przeczytaj, co napisałem, ja też tu widzę punkt do przedyskutowania. Ale od potencjalnego protekcjonalizmu, czy nepotyzmu droga do kradzieży jest bardzo daleka.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 13, 2010, 11:14:20 »
Cytat: "bob"
Nie znam się na tym, i być może małżonek pani Raszkiewicz produkuje fenomenalne, najlepsze na rynku studzienki z polimerobetonu

Wedle mojej wiedzy małżonek pani Raszkiewicz nie produkuje studzienek.

[ Dodano: 2010-05-13, 11:18 ]
Cytat: "yak"

Sprawa ZWiK sprowadza się do tego, że - zdaniem oskarżycieli - narzucał obiektywnie optymalne rozwiązanie, bez uwzględniania woli zainteresowanych. Bo niektórzy woleliby mieć gorsze, ale o kilkaset złotych tańsze.

Tylko jedno słowo do zmiany: subiektywnie optymalne :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

bob

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 13, 2010, 11:26:52 »
Cytat: "Wykidajło"
Wedle mojej wiedzy małżonek pani Raszkiewicz nie produkuje studzienek.

Oto moje źródło, vide post speedbaxa z wczorajszego wieczora (za Radiem Szczecin):
Cytat: "speedbax"
dyrektorka ZWiK Bogumiła Raszkiewicz wykorzystywała swoje stanowisko dla zapewnienia zamówień na studnie z polimerobetonu firmie męża.

Natomiast yakowi chciałem odpisać dosłownie to samo: "subiektywnie optymalne"... Jeszcze niedawno wszyscy się zastanawiali, czy to na pewno dobrze skupiać władzę wyborczą w rękach jednej partii, a tu nagle taka moc sprawcza w rękach jednej urzędniczki?! Pisałem już wyżej, że wydaje mi się to po prostu trochę podejrzane i mam prawo mieć wątpliwości - tylko i aż tyle.
Pozdrawiam!

Jeszcze tylko chciałem poradzić, żebyście się tak nie rozpisywali kto tam komu co w ramach gwałtu robił, bo ostatnio Kuba grasuje  :devil:  polując również na te wykropkowane... Słowa... :-)